25.9.2023 | Svátek má Zlata


ČLOVĚČINY: Na Vánoce zvěřinec

5.1.2023

Vánoce u nás probíhají v libovolném datu, kdy to umožní slovenský hasičský sbor a jím udělené služby. Letos, vlastně už loni, to vyšlo na 21. 12. 2022. Shromáždili jsme se v počtu osmi lidí, čtyř psů a dvou koček – Oriáš se sice urazil jako vždycky, že mu tam těch psů taháme tolik, a zalezl, zbytek zvěře se ale zúčastnil vánoční večeře. Nejvýhodnější pozici měla fletka Ciri, která na stůl vidí i jen v sedě.

Vánoce

Psi se zúčastnili i rozbalování dárků, vždyť některé byly jejich! Ježíšek jim nadělil každé aspoň jednu hračku a pamlsky. Adélka usedla do krabice uprostřed papírů, odkud se ji Ciri snažila vydolovat. Pralinka si poprvé v životě odnesla svůj dárek do pelíšku, který Adelína právě opustila, a dobývala se do něj. Karamelka s Vanilkou se přetahovaly o jednu hračku, i když dostaly každá svou. Přesto jsme si v tom rozruchu zvládli vybalit i své dárky a být z nich nadšení :-)

Vánoce

Taky jsme potřebovali psí fotku na vánoční přání. Měla jsem čtyři fotky a z nich se dala použít jen jedna. Na zbylých třech byl vždycky někdo rozmazaný… jako obvykle, že. Ale vyšlo to.

Vánoce

Mezi svátky u nás zůstala jen Pralinka, Ciri odjela s páníky domů. Doma jsem zůstala i já, protože mě skolil chcíp, a rodina odjela za babičkou bez psů. Ty tři mi seděly na posteli jako sudičky, zatímco já jsem se potila pod třemi duchnami. Ale zvládly jsme to i bez obecně zmiňovaného vánočního stresu. Jenom ten dokonale naklizený dům beze špetky prachu a chlupů u nás nehledejte… i když se snažím!

Foto: Matylda

Matylda Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !