22.6.2021 | Svátek má Pavla


PSI: Nosítko zn. Bony

17.2.2021

Před naší střapatou českou fenkou Kess panovala v naší domácnosti česká strakatá čubizna Bony. Dožila se požehnaného psího věku, ale posledních pár let jejího života jsme ji museli nejdřív nosit do schodů, pak i se schodů a nakonec měla na sobě nosítko, i když se šlo jen venčit, protože jí to občas prostě podklouzlo a zadní tlapky podklesly.

No a když má pejsek přes 22 kilo, potřebujete najít způsob, jak mu pomoci se zvednout. K tomu sloužilo nosítko, které jsem na ni ušila, a odkaz na něj najdete v článcích na adresách zde, pak tady a ještě tady.

Na vycházce jsem vždycky vytáhla zadní tlapky Bóně z nosítka, díky suchým zipům se zadní část nosítka převrátila k přední části psa, a umožňovalo to hygienu bez jakéhokoliv omezení. Před nástupem na schodiště jsem zas zadní zastrčila do otvorů v nosítku, popadla do obou rukou a už jsme šly.

Jsem moc ráda, že se o takovém nosítku ví a že mohu občas někomu poslat papírový střih s popisem, a pokud to někomu pomůže usnadnit život s pejskem, pak to budu dělat ráda.

Naše Bony měla kamaráda nejvěrnějšího, borderkoliáka Brita, kterému už taky táhne na 13. rok věku a má občas potíže se zadními tlapkami. Bylo by to lepší, kdyby neměl zchromlou i tu jednu přední, to má po úrazu, ale holt – věci jsou, jak jsou. Brit potřebuje občas pomoci do schodů, protože když některá z tlapek klouzne, ostatní už to nedokážou zachránit.

Zatím se to dá zvládnout ručním podepřením klouzajícího pejska, ale ono je ho taky dost, má ke 30 kilům a pohyblivost se bude zhoršovat. Jeho panička s tím počítá, pomalu trénuje Brita v nosítku, aby si zvykl a nepanikařil, až bude potřeba mu do schodů pomáhat.

Zkoušela mu nosítko, co nám doma zbylo po Bonynce, ale ona byla přeci jenom drobnější než chlupatý borderák, tak podle toho musela střih upravit a povedlo se jí to.

A tak posílám fotky velmi jednoduše a účelně zpracovaného nosítka na velikost borderáka.

Kdybyste něco takového potřebovali, ozvěte se. Střih není problém poslat poštou.

Doma ušité nosítko na psa

Doma ušité nosítko na psa

Třináctiletý borderkoliák Brit předvádí nosítko

Třináctiletý borderkoliák Brit předvádí nosítko

Třináctiletý borderkoliák Brit předvádí nosítko

Třináctiletý borderkoliák Brit předvádí nosítko

(Případní zájemci ať se ozvou na redakční email: zviretnik.lika@gmail.com a kontakt zprostředkujeme)

Foto Dana L.

Zdena Jůzlová Neviditelný pes