11.12.2019 | Svátek má Dana


ČLOVĚČINY: Pohádka pro Matýska 6

16.7.2019

Byla jedna velká stavba, na které hlídal strážný s velkým černým psem, který byl znám jako ostrý hlídač.

Jednou večer, když dělali za hustého deště obchůzku, zaslechli nějaký podivný zvuk. Šli za ním, až přišli k vykopané rýze. Na dně se něco hýbalo. Jenže nevěděli, jak to dostat ven, pejsek po žebříku lézt neuměl a strážný zase nemohl kvůli zlomené noze.

Potom dostali nápad – bagr. Strážný s ním ještě uměl zacházet z dřívějška a v buňce k němu byly klíče. Nastartoval ho, opatrně spustil do rýhy lžíci a pejsek to opatrně pomocí poštěkávání a kňučení nalákal do lžíce.

Když ji vyndali nahoru, zjistili, že je v ní černobílá kočička. Kočička byla špinavá, hladová a unavená. Cestou do buňky pejsek zveřejnil na válci inzerát o nalezení kočičky.

V buňce bylo sucho a teplo. Pejsek pomohl kočičce s očistou a strážný se s ní rozdělil o svačinu. Když se kočička prospala, vypucovala pejskovi uši. Pejsek poté informoval o jejich přátelství na finišeru.

Dobrou noc, a když budeš pěkně spinkat, tak za tebou přijde kočička.

Kočka z Madridu

foto: Louis Garcia, commons.wikimedia

LA Neviditelný pes


HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.