20.9.2019 | Svátek má Oleg


PTÁCI: Jako... žako?

24.1.2015

Včera večer mě notebook svým vyzváněním vytrhl z večerního klidu a oznamoval, že volá děda (děda = můj otec). „Haló, Miruš, slyšíš mě? Já tě nevidím!?“

Bodejť by mě viděl, když můj noťas nemá zabudovanou videokameru, což jsem se hned jala vysvětlovat, a iniciativně jsem nabídla přesídlení na malý netbook, který kameru má. Návrh se nesetkal s úspěchem. „Néé, to je dobrý, hlavně, že se slyšíme!“

Po chvilkovém dohadování jsme došli k „jádru věci“.

Papoušek šedý

Papoušek šedý

Mým úkolem bylo vygůglit informace o papoušcích a najít inzerát, který děda kdesi objevil a který sliboval prodej papoušků žako a jejich ručně dokrmovaných mláďat. Samozřejmě za super cenu.

Musím podotknout, že jednoho papouška už děda má. Lojza svého páníčka miluje a přilnul k němu takovou silou, že na všechny ostatní členy rodiny s urputnou nevraživostí útočí. Zejména pak na ženskou část.

Proto jakmile k nim zavítá návštěva, je papouch vždy odnášen do koupelny do tmy, kde se aspoň nepřipomíná hlasitým křikem, kterým jinak dává najevo svou žárlivost a křivdu, jakmile je přehlížen.

Okamžitě jsem si začala představovat souboj dvou představitelů ptačí říše, bojujících o přízeň svého pána. Létající peří, hysterický křik a zranění náhodných kolemjdoucích.

Opatrně jsem své pochybnosti pouštěla přes mikrofon a snažila se skrýt naléhavost v hlase.

A pak jsem to pochopila!

Nešlo o to, abych souhlasila s koupí žaka, ale o to, abych byla obeznámena s tím, že papouchy nakonec podědím a byla na takovou situaci připravena. Dožívají se totiž až 50 let!

Jsem v rodině asi největší milovnice zvířat, a tak nikdo nepochybuje o tom, že by to mělo být jinak. Ale ať počítám, jak počítám... ti opeřenci přežijí pravděpodobně i mě!!!

JDU VOLAT DĚTEM! Nechť jsou i ony připraveny na dědictví.

Papoušek šedý – žako (Psittacus erithacus)

Papoušek šedý – žako (Psittacus erithacus)

Foto: zdroj commons.wikimedia.org

Mirka Vašíčková Neviditelný pes


Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.