9.5.2021 | Svátek má Ctibor


AKCE Zavazadlo

31.12.2018

Bitva o akční položku „perníková postavička“ skončila vítězstvím Zavazadla. Pro čtenáře, kteří snad neznají knihy Terryho Pratchetta, ocituji heslo z Wikipedie:

Zavazadlo je jedna z postav v knižní sérii Zeměplocha Terryho Pratchetta. Je vyrobeno z magického dřeva Myslícího hruškovníku a chodí po stovkách malých nožiček, které mu v případě nutnosti umožňují velmi rychlý pohyb.

Nožičky pro Zavazadlo

Nožičky pro Zavazadlo

Zavazadlo vždy následuje svého pána, v čase i prostoru a urputně ho brání. Často polyká nejrůznější příšery a věci, od knih, přes žraloky, po lidi. Nebo je ušlape a ukope, v některých případech zevnitř... Nehledě na to, co právě spolklo, jeho majitel v něm najde vždy jen čerstvě vyžehlené spodky.

Toto bude Zavazadlo

Toto bude Zavazadlo

Zavazadlo dokáže svého pána následovat doopravdy kamkoliv, od vnitřku Oktáva přes okraj Zeměplochy až po Smrťovu říši. Někdy však hledáním majitele stráví celé dny .

Zavazadlo se poprvé objevuje jako kufr turisty Dvoukvítka v knize Barva kouzel. Ten ho pak v Lehkém fantastičnu věnuje Mrakoplašovi, kterého pak následuje celou sérii knih. Když Mrakoplaš později navštíví Vyvažovací kontinent, Dvoukvítkův domov, najde tam mnoho podobných Zavazadel.

Zavazadlo

Zavazadlo

Pratchett na začátku Magického prazdroje tvrdí, že dostal nápad na Zavazadlo, když potkal objemnou americkou dámu, která vlekla obrovský kufr na maličkých chřestících kolečkách. Lidem podobným této dámě děkuje za odvahu.

A protože Zavazadlo je součástí Zeměplochy, Víla vytvořila i Zeměplochu a Soudné sestry.

Želva pluje vesmírem

Tradiční betlém je netradičně malý.

Betlém 2018

A na závěr se pobavte u nejvtipnějšího dárku, který jsem letos dostala :-)

Hezký nový rok přejí RenataE, Víla a Hřívnatec

Dobrý rok přeje i moudrá sova!

Dobrý rok přeje i moudrá sova!

Foto: archiv RenataE. Další obrázky si určitě prohlédněte níže v klikacím okénku nebo přímo zde na Rajčeti.

RenataE, Víla a Hřívnatec Neviditelný pes