23.9.2021 | Svátek má Berta


PSI a KOČKY: Nazdárek, Zvířetníci. Zdraví Míša Plačka

8.5.2019

Mám na vás zvídavou otázku. Jestlipak víte, co se chystá? Nevíte? Fakt nevíte? To jsem tušil a tjuchjovi pořád říkal...

Někdo se narodí – a ten někdo bude nová knížka (i o mně tam bude vyprávění) a taky tam bude vyprávění dalších Zvířetníků, těch, co jsou tady pořád s námi, a i těch, kteří už s námi nejsou.

Namátkou – Sharka, Marička, Karolína, Rita K., PetraK., Rpuť, Tora a další Zvířetníci. A fotku na obálku dodal Jakkel.

Kopíruji z anotace knížky – to jsem prosím nepsal já, ale sepisovatelka Maky.

„Pod hlavičkou Kočičí naděje vychází další kniha o životě se zvířátky. Tentokrát je to ale práce našich milých příznivců, chovatelů, posluhů a milovníků zvířat a přírody. To oni poslali své příhody, postřehy a zážitky, vtipně popsané a zaznamenané. Tentokrát se kniha nutně nezaměřuje jen na kočičí společníky, ale čtenář se dozví i o psích mazlíčcích, o houseti, o veverkách... Jako červená nit se knihou táhne postřeh o proměně z nezvířecího jedince na člověka s aurou – člověka blíže přírodě, s velkým srdcem, bohatým životem, ujasněnými citovými vazbami. Čtenář se jistě pobaví nad zjištěním, že postup přerodu je ve všech domácnostech velmi podobný. Od jasných představ, jak má život se zvířátkem vypadat, přes mírný šok, jak si nás ti naši mazlíci dokážou velmi rychle omotat okolo prstu (pacičky, drápku), až k ironicky a sarkasticky přijatému pokoření – ano, podlehli jsme. Potěšte (místy s nefalšovanou škodolibostí) své dušičky, že v tom opravdu nejste sami a podobné raubíře s podobnými lumpárnami má i váš soused nebo někdo, žijící na opačném konci světa. Je krásné a posilňující vidět, kolik nás je – dává nám to naději. Nejen tu Kočičí.“

Doufáme, že knížka spatří světlo světa do konce měsíce května. Pokud by si ji chtěl někdo objednat, tak může na mail kocicinadejeaukce@seznam.cz , cena knížky v předprodeji je 250 Kč. Veškerý zisk z knížky půjde na péči o naše kočičí svěřence.

Sepsal Michal, řečený Plačka

Obálka knihy

Obálka knihy | foto: Jakkel

Pavla H. Neviditelný pes


Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !