18.9.2021 | Svátek má Kryštof


MLSOTNÍK: Toustíky

10.5.2019

Stává se, že špatně odhadneme množství, nebo dojde ke špatné domluvě a po Velikonocích zbyde chlebíčková veka. Co s tím? Třeba toustíky. Upozorňuji, že recept je jednoduchý, ale postup trochu složitý.

Nejdříve je třeba snížit počet asistentů, proto posílám ven černého asistenta spolu s černobílým a vrtícího pověřuji dozorem. Pruhatému asistentovi předhodím mouchu. Vyndám z ledničky salám a sýr a posadím oautíčkovaného asistenta na linku. Vyndám mísu a strouhátko, barevné asistentce hodím salám a zbytek salámu nastrouhám do mísy. Zabráním oautíčkovanému asistentovi v otevření okna, dám barevné asistentce kousek sýra (projeví mnohem menší nadšení než u salámu) a nastrouhám i sýr.

Vysvětlím oautíčkovanému asistentovi, co je česnek, trochu ho prolisuji do mísy a přisypu koření (např. grilovací). Dovolím oautíčkovanému asistentovi naklepnout vajíčka, ale vajíčka přidám (raději) sama. Pohladím barevnou asistentku, zabráním oautíčkovanému asistentovi v otevření okna a důkladně směs promíchám.

Cestou pro veku a olej pohladím pruhatého asistenta, kterému utekla moucha. Nechám rozpálit olej a mezitím namažu směs na plátky veky. Osmažím z obou stran dozlatova, jako první namazanou stranu. Vydám první várku strávníkovi a pokusím se přesvědčit oautíčkovaného asistenta, aby šel jíst. Marně.

Vyndám druhou várku na talíř, pohladím heboučkého asistenta a otevřu vaničku s paštikou. Poté se s oautíčkovaným asistentem pouštím do večeře.

Dobrou chuť!

LA Neviditelný pes