19.9.2019 | Svátek má Zita


MLSOTNÍK: Toustíky

10.5.2019

Stává se, že špatně odhadneme množství, nebo dojde ke špatné domluvě a po Velikonocích zbyde chlebíčková veka. Co s tím? Třeba toustíky. Upozorňuji, že recept je jednoduchý, ale postup trochu složitý.

Nejdříve je třeba snížit počet asistentů, proto posílám ven černého asistenta spolu s černobílým a vrtícího pověřuji dozorem. Pruhatému asistentovi předhodím mouchu. Vyndám z ledničky salám a sýr a posadím oautíčkovaného asistenta na linku. Vyndám mísu a strouhátko, barevné asistentce hodím salám a zbytek salámu nastrouhám do mísy. Zabráním oautíčkovanému asistentovi v otevření okna, dám barevné asistentce kousek sýra (projeví mnohem menší nadšení než u salámu) a nastrouhám i sýr.

Vysvětlím oautíčkovanému asistentovi, co je česnek, trochu ho prolisuji do mísy a přisypu koření (např. grilovací). Dovolím oautíčkovanému asistentovi naklepnout vajíčka, ale vajíčka přidám (raději) sama. Pohladím barevnou asistentku, zabráním oautíčkovanému asistentovi v otevření okna a důkladně směs promíchám.

Cestou pro veku a olej pohladím pruhatého asistenta, kterému utekla moucha. Nechám rozpálit olej a mezitím namažu směs na plátky veky. Osmažím z obou stran dozlatova, jako první namazanou stranu. Vydám první várku strávníkovi a pokusím se přesvědčit oautíčkovaného asistenta, aby šel jíst. Marně.

Vyndám druhou várku na talíř, pohladím heboučkého asistenta a otevřu vaničku s paštikou. Poté se s oautíčkovaným asistentem pouštím do večeře.

Dobrou chuť!

LA Neviditelný pes


Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.