1.10.2023 | Svátek má Igor


BTW: Léto napořád

31.3.2014

Tak se nám zase změnil čas. Hurá! Mám ráda letní čas, protože mi prodlužuje den – vzhledem k tomu, že opravdu nejsem ranní ptáče, tak mi ranní světlo rodící se na jaře a v létě někdy kolem čtvrté hodiny ranní obvykle nevyužito proklouzne pod rukama. A tak si říkám: proč tím časem vůbec šoupat? Proč nemít ten letní celoročně?

 

Přiznám se, že jsem dlouho každoroční změnočasové reptání moc nechápala. Asi jsem odolná, protože hodina sem nebo tam mi opravdu nevadí a na letní čas se každý rok opravdu těším. Jenže jak jde život, dokážu lépe pochopit, že jsou lidé, kteří s tou změnou doopravdy potíž mají – a nemusejí to být jen ti, jejichž práce vyžaduje vstávání v nějakou nelidskou hodinu.

A tak jsem si říkala, že proč se obtěžovat změnou a nenechat rovnou letní čas? Na podzim, kdy se čas mění zpátky na zimní, je už stejně den tak krátký a navíc se pořád ještě zkracuje, že změna nepřinese v podstatě nic dobrého. Těch pár dní, kdy má člověk pocit, že se vyspí, nepočítám, protože ta úleva je fakt kraťoučká.

Popravdě, jediný důvod pro ten návrat vidím v tom, že se ctí čas astronomický. To ovšem není důvod, který by zrovna na mě dělal nějaký dojem. A zůstat celoročně u zimního času mi pak přijde jako úplně nejhorší varianta.

To je ovšem jen můj názor. Co si o tom myslíte vy?:))

 

Další články najdete zde: http://naszviretnik.net/