3.8.2020 | Svátek má Miluše


BTW: Kouzlo nechtěného

3.11.2005 21:48

Mluvím o reklamních odkazech, které se objevují pod článkem a jsou tam umisťovány na základě kontextového prohledávání. U zpravodajců je to věc běžná a více-méně fungující. Pokud třeba čteme článek z rubriky zdraví např. o tom, že bychom se neměli přejídat, jelikož obezita ohrožuje náš život, objeví se pod článkem odkazy výrobců všelijakých zázračných prostředků na hubnutí, inzerce fitcenter a s trochou černého humoru i nabídka pohřebních ústavů.

Jelikož jedeme ve stejném režimu jako Lidovky, objevují se reklamy i pod našimi články. A někdy je to legrace. Tak např. u mého povídání o tom, jak jsem se nemohla dostat do svého zamčeného auta poté, co jsem si s novou baterií v ovládátku zrušila bezpečnostní kódy, se objevily reklamy na: bezpečnostní dveře a mříže s tradicí, na povinné ručení a nakonec ještě výzva, abychom nečekali na cizí pomoc, jelikož v sebeobraně nám pomohou paralyzéry, obušky a nevím co ještě. U článku o Dušičkách se naopak zcela prozaicky objevila reklama na gelové a aromatické svíčky.

Tak mě napadlo - co si ten systém trochu vyzkoušet? Zkusím napsat tři odstavce s různým obsahem, a uvidíme. Uvidíme všichni, protože ani já netuším, co tam bude. Tedy teď, ve středu večer, když tohle píšu. Tak začneme:

1. Nápaditý zubař měl starost o neurotického pacienta, který odmítal tlumit bolest plynoucí z ošetření běžnými injekcemi. Vzal tedy velký klacek a udeřil ho do hlavy. Milosrdné bezvědomí pomohlo překonat fóbii, a zub byl úspěšně extrahován.

2. Politik řečnil již dvě hodiny. Jeho posluchači dílem spali, dílem se dostávali do varu. Intenzivně projevovali svoji nevoli a politik se začal obávat o svoji osobní integritu. Opustil tedy myšlenky i nedokonalý přednes a mohutným skokem se přemístil k oknu. Atletická mrštnost ho zachránila před rozlíceným davem.

3. Malý psík žebral na rohu náměstí. Konaly se trhy, obchodníci chválili své zboží a na rožni se opékalo tučné prase. Pejsek zaprosil. Malý chlapeček se vytrhl mamince a natáhl ruku s půlkou koblihy. Bleskový pohyb, jemné cvaknutí zubů a psík hladově polyká. Náměstím se nese hlasitý smích malého klučíka. Podívej, už nemá hlad!

Tak schválně - co zaujme vyhledavač? Doufám, že to bude zajímavé, ale myslím, že nepřekonáme rekord ze serveru iDnes. Tam se totiž u článku o teroristických útocích 11. září 2001 objevila skvělá nabídka - na zlevněné letenky do New Yorku...
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!