20.1.2021 | Svátek má Ilona


BTW: Kde to zase je?

27.1.2006 20:16

Znáte to. Něco potřebujete a jdete najisto. Otvíráte šuplík, nebo skříň, sáhnete a... Kde to sakra je? Vždyť to tu jasně BYLO a teď to tu NENÍ.

Následuje hledání. Nejdřív znovu totéž místo, jelikož běžně nevěříme vlastním očím (a dobře děláme...:)). Poté rozšíříme okruh hledání na místa alternativní, kde by to být mohlo, kdybychom si bývali nemysleli, že to má být tady.

Pokud neuspějeme - a to se stává často - musíme rozšířit pátrání i do oblastí méně obvyklých až zcela nepravděpodobných. Peněženka v ledničce? Klíče v botě? Proč ne? Občas se vrátíme a koukneme znovu na tu původní místo, jako bychom zatoulané věci dávali ještě jednu příležitost - dobrá, absenci z před chvilky ti odpouštím, ale teď už končí legrace!

Až sem to známe všichni. Mě však zajímá, jak je to možné? Já prostě vím a jasně si vzpomínám, že jsem něco dala na místo "M" a ono to tam není. Opravdu mizejí věci nebo mám něco s hlavou a myšlením?

Obyčejné věci se většinou ztrácejí bez fantazie a vcelku dobře se hledají. Klíče, doklady a mobil mizejí fikaněji, takže nám dokáží připravit bezesné noci, zbytečné finanční náklady a s trochou zlomyslnosti i nutnost stát fronty na nejrůznějších úřadech, kde budete trapně vysvětlovat, že... Pokud má váš domácí šotek smysl pro černý humor, tak pouzdro s doklady najdete ve chvíli, kdy jste se vrátili s posledním duplikátem.

Nejhorší jsou věci, které uklidíte s nejvyšší pečlivostí právě proto, aby se v žádném případě neztratily. Speciálně dokumenty všech druhů a velikostí. Smlouvy, účty, záruční listy nebo paragony - čím důležitější, tím snáze se ztrácejí.

Já jsem excelovala zrovna nedávno. Přišla mi nová platební karta, po nějaké době mi k ní poslali PIN. Bohužel jsem obálku dostala zrovna v okamžiku, kdy jsem kamsi spěchala. Aniž bych obálku otevřela, PEČLIVĚ jsem ji uklidila a odjela - tuším do Prahy a přes noc.

Další vývoj je nasnadě. PIN jsem nestačila opsat a pečlivě uklizené papíry se mi nepodařilo najít. Vydržela jsem s hledáním tak dlouho, dokud jsem z banky nemusela vybírat hotovost. Když mě paní u přepážky mile upozornila, že poplatek za výběr činí 50 Kč, rozhodla jsem se a rovnou požádala o opětovné zaslání PIN.

Když došlo, nelenila jsem a rychle jsem si ho šla zaznamenat. A zjistila jsem, že jsem ještě větší ťuhýk, než jsem si myslela - to PIN se totiž nezměnilo...