5.12.2022 | Svátek má Jitka


105x148: Je libo cigaretku?

14.2.2014

Je to už drahně let, co jsou ze strany státu kuřáci vystavováni nejrůznějším ústrkům. Už dávno nemohou udit své spolupracovníky na pracovištích a nověji ani v restauracích, a tak vytvářejí před vchody různých firem, institucí a hospůdek bratrské a sesterské kroužky, a kouřovými signály upozorňují kolemjdoucí spoluobčany na svou diskriminaci.

 

Teď ale, zdá se, začíná svítat kuřákům na lepší časy. Našla se totiž statečná a soucitná státní instituce, která se rozhodla jít proti proudu a nebohé kuřáky povzbudit tím, že zavedla prodej cigaret. Je to Česká pošta.

 

Protože skuteční hrdinové bývají skromní, tak se pošta svým počinem příliš nechlubí – kdybych si v sobotu nešla vyzvednout balíček, i mně by tato novinka v již tak dost pestrém sortimentu České pošty zůstala utajena.

 

K široké nabídce různých hraček, her, diářů, drogistického zboží a možnosti uzavírat nerůznější pojistné smlouvy (a tak ochromit provoz menší pošty na půl hodiny) tedy nově přibyly cigarety. Což jistě potěšilo nás všechny, kteří platíme za obyčejnou známku třináct korun a za balík do ruky, doručený druhý den, kolem stovky.

 

A je možné, že se časem dočkáme dalšího zlepšení služeb naší státní pošty. Pošta začne nejprve prodávat balené alkoholické nápoje, poté se úřadovny změní v družné nálevny, ve kterých se staneme štamgasty všichni. Navzájem po sobě budeme posílat zásilky a peníze po celé republice a pošta za to bude jen inkasovat.

 

O takovém pokroku v poštovních službách se panu Kolbabovi jistě ani nesnilo.

 

Vave Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !