25.6.2022 | Svátek má Ivan


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hlad 14.5.2022 16:49

Jestli někdo na někoho pracuje, tak hlavně my a velká část Evropy na Německo !

Z. Lapil 14.5.2022 10:10

To jsou jen takové propagační řeči, o těch bezpečnostních zárukách. Těžko chtít bezpečnostní záruky od někoho, koho neustále napadám.

A těžko dávat bezpečnostní záruky někomu, kdo mi odmítá věřit.

Připomínám, že v r. 1997 byl podepsán "Zakládající akt o vzájemných vztazích, spolupráci a bezpečnosti mezi NATO a Ruskou federací ".

J. Nevrkla 14.5.2022 9:04

U nás se neustále tvrdí, že Rusko prohrává informační válku. Překvapilo mě, když jsem se dočetl, že kandidátka na americkou velvyslankyni v Kyjevě při slyšení v kongresu řekla, že informační válku o dění na Ukrajině Amerika prohrává, že musí být v budoucnu kreativnější. Asi není všude ve světě cenzura a západní propaganda tak úspěšná, jak to tady lakují. A to je dobře.

V. Heidlerová 14.5.2022 9:32

Možná, že je to vyspělostí publika. Blbouni svatosvatě věří Putinovým lžím, lidé přemýšliví a nefanatičtí si informace vyhledávájí, porovnávají, hledají pravdu. Ani nemusím klást otázku, která skupina je početnější....

J. Nevrkla 14.5.2022 10:22

To by mě zajímalo, kde hledáte pravdu? Jsem přesvědčen, že na ty cenzurované weby jste nikdy nezabrousila. A tak mi zjevte, nějakou Putinovu lež. Kromě toho, že přes všechna varování nezveřejnil, kdy a jak zaútočí, což se od žádného velitele armády na světě nedá očekávat.

Z. Lapil 14.5.2022 11:49

To je právě ono - demagogie není lež. O existenci bojového útvaru Azov netřeba pochybovat, ale jsou nevhodné insignie vojenského útvaru důvodem k obsazení vybraného území sousedního státu? V Doněcku a Luhaňsku vypuklo něco jako ozbrojené separatistické povstání. Je snad s podivem, že "mateřský" stát zasáhl ozbrojenými silami a že jsou u toho mrtví? A je to důvod k obsazení ne povstaleckého, ale jiného vybraného území sousedního státu?

Na Majdanu se jednalo o změně vlády a politického směřování země. Je snad TOHLE důvodem k obsazení vybraných území sousedního státu?

Kurnikšopa - je snad Ukrajina nebo kdokoliv jiný povinen odevzdat území, na které soused ukáže? To fakt myslíte vážně? A vrátíme-li se ke kořenům - je snad Ukrajina a kdokoliv jiný povinen na tvrzení, že vlastně neexistuje, přestat existovat? Nepřipadá vám to na hlavu?

J. Nevrkla 14.5.2022 12:41

Já vidím celou situaci zcela odlišně. A budu stručně reprodukovat názory francouzského a amerického experta:

Amerika má velký zájem o globální hegemonii a ruské zdroje. Po rozpadu SSSR se jí to dařilo, ukrajinští Banderovci a jejich potomci se začali ve velkém vracet na Ukrajinu s cílem Rusku se pomstít. Pět miliard dolarů podle vyjádření americké vlády bylo investováno, aby nastal puč na Majdanu. Pak byla okamžitě zakázána ruština, ačkoliv ji mluvila většina obyvatel, a vydávány protiruske zákony. Obyvatelům Krymu se to velmi nelíbilo a v referendu se rozhodli pro připojení k Rusku, měli na to podle své ústavy právo. I na Donbase se v referendu vyslovilo 90% obyvatel stejně, ale takovou autonomii neměli, tak jim to nebylo uznáno. Byly mezinárodně podepsány Minské dohody o vytvoření autonomie Donbasu. Ukrajina je nedodržovala, přestala tam i vyplácet důchody, které vyplácelo pak Rusko, Donbas ostřelovali tak, že tam za osm let po Majdanu bylo zabito kolem čtrnácti tisíc lidí. Před invazí se ukrajinská vojska před Donbasem soustředila, za posledních sedm dní před invazí tam podle OBSE bylo zaznamenáváno kolem 1400 výbuchů denně. Týden před invazí Zelenskyj prohlásil, že chce jaderné zbraně a Donbas a Krym zpět.

V dubnu se setkal Putin s Guterresem, generálním tajemníkem OSN. Mimo jiné mu sdělil, že se podrobně osobně seznámil s jednohlasnym rozsudkem mezinárodního soudu v Haagu ohledně Kosova. Bylo v něm řečeno, že region, který se chce odtrhnout, se nemusí tázat ústřední vlády země.

Co vy na to?

J. Farda 14.5.2022 13:23

Jedno líné a tupé Nevrklo lhoucí jako vždy své báje bez příslušného odkazu na zdroj ... Rv

J. Nevrkla 14.5.2022 14:37

Zdrojů je mnoho, patram. Je to trochu složitější než nadávky primitiva.:-)

M. Koutný 14.5.2022 10:22

...zatímco jiní blbouni svatosvatě věří Bidenovým lžím.

K. Křivan 14.5.2022 11:10

Ano, je to vyspělostí publika. Blbouni svatosvatě věří Bruselským lžím, lidé přemýšliví a nefanatičtí si informace vyhledávájí, porovnávají, hledají pravdu. Ani nemusím klást otázku, která skupina je početnější....

J. Jurax 14.5.2022 19:41

Ano, a já jsem nesporně ten, co je přemýšlivý a nefanatický a co si informace vyhledává, porovnává a hledá pravdu. A samozřejmě Vy taky, že.

Problém je, zda tento náhled na nás sdílí ještě někdo třetí.

P. Kmoníček 14.5.2022 9:00

Nic ve zlém, že Vás zajímá dění i ve světě, což je chvályhodné,ale v buňce nejste schopný zjistit co se děje s Holáskem a poslední době i s V, Klausem, Bartoní.

J. Vlček 14.5.2022 11:44

Pane Kmoníčku, vaše prostoupení a zatížení panem Holáskem už má charakter jisté diagnózy. Měl byste s tím začít neprodleně něco dělat. ;-D

J. Jaroš 14.5.2022 8:49

Inu, nikdo na světě si nemůže dělat co chce. Bez ohledu na zájmy sousedů. Jak Ukrajina tak i Šalamouni. Správně je asi Šalamouňané ale neodolal jsem.

M. Veleba 14.5.2022 8:40

Původní požadavky žebráků z východu byly denacifikace, kapitulaci a demilitarizace Ukrajiny. Takto se X krát vyjádřil prasečí ksicht. To už nastalo? A kdy?

F. Kusák 14.5.2022 9:28

Cha, žebrákům z východu. To je dobré. A přitom se půlka Evropy klepe, aby jim Rusové dodávali suroviny. Mějte si svůj fanatizmus, pravděpodobně podléháte propagandě s opačným znaménkem. Vaše věc, jen, že naivními názory a špatnou analýzou uděláte víc škody jak užitku. Ale zaplať pánbůh, nic moc neovlivňujete (já také ne). Obecně vzato, Rusy nijak nezveličuji, mám jich plné zuby a moc dobře vím, čeho jsou ve svém velikášství schopni, ale takto zjednodušeně to vnímat nechci.

M. Veleba 14.5.2022 15:15

Ano, žebráci. Chováním, stihomamem a bidnou životní úrovní jsou to žebráci. Až se budou chovat slušně rád je budu titulovat jinak. Tak cus a pozdravuj v Kremlu.

J. Jurax 14.5.2022 19:47

Jojo, a topíte doma plynem od těch žebráků? A na čem vaříte? A samozřejmě pohonné hmoty kupujete pouze s certifikátem, že pocházejí ze svobodných a demokratických zemí, třeba ze Saúdské Arábie.

Svět není černobílý.

M. Koutný 14.5.2022 8:39

V tomhle konfliktu není "hodný a zlý", "četník a zloděj". I s chabými, a ještě brutálně cenzurovanými a jednostrannými informacemi je zřejmé, že Putin si nemusel vymýšlet žádné záminky k agresi (ano, napadení Ukrajiny JE agrese, o tom nemůže být sporu). Těch důvodů i "důvodů" mu bylo poskytnuto neúrekom. Blahosklonně přehlížené vražedné řádění nácků z praporu Azov, vojenské zásahy proti Doněcké a Luhanské autonomii, zákony znevýhodňující ruskojazyčné obyvatelstvo... A především sílící angažmá Američanů na Ukrajině, nerespektující veškeré psané i nepsané dohody, podle kterých měla zůstat Ukrajina neutrálním pásmem mezi NATO a Ruskem. Ne, neomluvá to válečné zločiny. Ale pokud si nebudeme schopni zamést před vlastním prahem, dočkáme se dalších Ukrajin.

J. Kindl 14.5.2022 8:53

Od listopadu 2014, kdy byl původní AZOV rozpuštěn spadá pod oficiální názve Oddělení speciálních operací Azov pod Ukrajinskou národní gardu. V roce 2017 se prapor rozrostl na pluk.Po ukrajinské reformě ozbrojených sil byl původní kontext praporu Azov zcela změněný. Došlo k výrazné očistě. Lidé spojovaní s neonacistickou ideologií museli Azov po integraci do národní gardy opustit. Současný Azov nelze s tím z roku 2014 vůbec spojovat. Osoba, která chce do pluku AZOV, prochází důkladným Screeningem. Více než polovina členů pluku AZOV mluví rusky a pocházejí z východní Ukrajiny, včetně měst Doněck a Luhansk. Podle bývalého šéfa vojenské tajné služby A. Šándora a analytiků Vladimíra Bednára a Michala Lebdušky a bývalého europoslance Jaromíra Štětiny nemá současný AZOV se xetremisty nic společného. Jsou to dobře a perfektně vycvičené vojáci

V. Kain 14.5.2022 9:10

Azovští v Azovstalu si jsou moc dobře vědomi jak by dopadli pokud by se dostali do rukou rusů.Ty prasárny kterých se dopouštěli zapomenuty nebudou.

M. Koutný 14.5.2022 10:20

Už jen to, že tyto jednotky dál operují pod názvem, pod kterým se dopouštěly vraždění a mučení, je neomluvitelné. To je stejné, jako byste omlouval existenci jednotky s názvem "SS divize Edelweiss" v rámci německé armády, neboť dnes již v ní slouží pouze prověření chlapci.

J. Jurax 14.5.2022 20:59

No jo no, a současná luftwafe BRD má TaktLwG 71 Richthofen (nevím, zda podle prvoválečného Manfreda nebo druhoválečného Generalfeldmarschalla Wolframa), TaktLwG 73 Steinhoff (druhoválečné eso nacisticke luftwaffe bojující až do 18. dubna 1945, 176 sestřelů).

J. Kostelanský 14.5.2022 10:27

Když tým pohádkám věříte, je to vaše věc. Jen mi prosím vysvětlete jednu věc: když se AZOV tak personálně změnil, proč se nezměnil jeho symbol, který je takřka zhodný se symboly německých nacistů?

Když jste v nějaké speciální vojenské jednotce, např. v Cizinecké legii, tak je to vlajka, které musíte projevovat největší úctu. A to každý den při vztyčování vlajky. Vlajka je totiž to, co nejvíce o té jednotce vypovídá...

A co řekl někdo jiný v České televizi nebo jinde, je při současné úrovni cenzury zcela bezpředmětné. V našich mediích už totiž veřejně vystupují jenom prověřené osoby, které říkají přesně to, co se od nich očekává. Přesně jako tomu bylo za komunistů.

Mimochodem porovnejte si znak AZOV-u s tímto znakem 2. německé pancéřové divize "Das Reich" SS a přečtěte si, co dělali její členové během války:

https://cs.wikipedia.org/wiki/2._tankov%C3%A1_divize_SS_%E2%80%9EDas_Reich%E2%80%9C

V. Heidlerová 14.5.2022 9:53

Kolik takových zvláštních zabijáckých uskupení má Rusko? Hodně. A ještě si přizve divošské hrdlořezy z asijských národů. Pluk Azov byl začleněn do armády po rekonstrukci , ostatně v něm bylo hodně Rusů. Je již nejméně 7 let pod kontrolou a organizací Ukr. armády, tedy žádný teroristický útvar. Amerika se snaží o jednání s Putinem, to je nemožné. Zatím neudělala nic, co by se dalo považovat za přímé angažmá, dodávky zbraní na pomoc vyvražďované Ukrajině jsou uskutečňovány i jinými státy. Svět přece nemůže přihlížet jako v minulosti nelidskému svévolnými řádění ruské soldatesky, porušování všech dohod a smluv atd.atd. Ukrajina měla zabezpečení ze strany Ruska, pokud odevzdá zbraně, což se stalo. A naráz hnusný Ivan vleze do země pod lživou záminkou bez vyhlášení války. To není ani obyčejná válka, to je genocida národa (hromadné zabíjení civilistů). Rusko bude souzeno a odsouzeno jako ještě horší nacista než Hitler.

J. Vlček 14.5.2022 10:11

Paní Heidlerová, zklidněte hormony a přestaňte blbnout. ;-D

J. Kostelanský 14.5.2022 10:45

Tak mi potom vysvětlete, proč je AZOV pořád na seznamu teroristických organizací spolu s Islámským státem Al-Káidou, který už před lety schválil americký Kongres?

Američtí politici jako velmistři pokrytectví to obcházeli tím, že zbraně oficiálně dodávali ukrajinské armádě a tvářili se, že nevidí, že končí v rukou AZOV-u. To platilo do začátku války.

Od začátku války tohle své pokrytectví značně vylepšili. Ten seznam pořád platí, jenom pro AZOV je udělená výnimka pro oblast, kde se bojuje. Jinak řečeno, tam, kde se válčí, jsou AZOV-ci hrdinové, pokud by AZOV-ci chtěli jet kamkoli jinam do světa, v očích Američanů by už to byli teroristé.

Nepřipomíná vám to pohádku, jak sa mávnutím čarovného proutku měnili v Sýrii teroristé Islamského státu v bojovníky za demokracii a opačně?

F. Kusák 14.5.2022 8:30

Něco je v závorce našeho vnímání, totiž relativizace nebo jen krčení rameny či fanatické stranění jedné nebo druhé straně. Ale to podstatné, tedy alespoň pro mě, je agrese, zničení normálního života lidí, smrt tisíců mladých mužů - vojáků na obou stranách. A pak, mnoha generační nenávist. To vše relativizovat nelze. Ale, i když se mě to týká, tak s tím nic neudělám, nechci se nechat zatahovat do nikdy nekončících sporů, které nemají prakticky žádný význam. Je lépe řešit důsledky energetické krize vlastními silami a přemýšlet o tom, jak alespoň trochu ovlivnit inflaci. To smysl má.

V. Patrik 14.5.2022 8:37

Smysl má i pomoci napadenému. Například dodávkami účinných zbraní.