30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

VÁLKA: Rusové mají na Ukrajině významné územní zisky

Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se velmi otevřeně vyjádřil k dosavadnímu průběhu války na Ukrajině. Upozorňuje na územní zisky Ruska podle reality na bojišti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlček 14.5.2022 22:36

To, že to vy vidíte jednoduché, ještě neznamená, že to jednoduché opravdu je. Bohužel.

To, že byste rád někoho trestal, tak k tomu jste měl příležitost žádat potrestání zvěrstev fašistů z Azovu páchaných od roku 2014 do současnosti. Proč jste tu možnost nevyužil? 8-o

B. Rudolf 14.5.2022 22:39

Ale no tak. Tomu, že Putin chtěl přepadením Ukrajiny hájit lidská práva, může věřit jenom opravdový hlupák nebo proruský trol. To snad opravdu není možné.

J. Vlček 14.5.2022 22:45

Takže zločiny na Ukrajině se od roku 2014 žádné nekonaly? To si může myslet jen prosťáček s vymytým mozkem zásluhou ČT. ;-)

B. Rudolf 15.5.2022 8:06

Nepochopil jste podstatu argumentu. Všude, kde se válčí, dochází ke zločinům. Ale Putinovým cílem nebylo dalším zločinům zabránit, ale dosadit na Ukrajinu loutkovou vládu a to i za cenu dalších mnohem větších zločinů.

J. Vlček 15.5.2022 8:54

Takže ještě jednou. Od roku 2014, aniž by na Ukrajině probíhala válka, konaly se na Ukrajině od té doby zločiny ze strany ukrajinských fašistů proti rusky mluvícím obyvatelům, nebo nekonaly?

Pokud budete tvrdit, že se tam nic takového nedělo, pak se nemáme o čem bavit. Cílem této tzv. zvláštní operace bylo právě zamezení těmto zločinům.

Že tento původní záměr z ruské strany přerostl ve válku je z velké části dáno angažmá USA v tomto konfliktu a přiléváním oleje do ohně zásilkami zbraní ze států jako jsme my, a mnoha dalších.

Z lásky k Ukrajině, (proti které nemůže být námitek) a z nenávisti k Rusku (pro kterou není rozumný důvod) má Evropa a my s ní spáchat dobrovolně harakiri?

To přece není a nemůže být v našem zájmu. Je to především v zájmu USA, které na tom jediní vydělají. A jak známo, ve válkách jde vždy především o peníze. To je ta podstata problému, kterou jste naopak nepochopil vy, pane Rudolfe. ;-)

B. Rudolf 15.5.2022 13:49

Ale no tak nelžete prosím. Přece musíte vědět, že první ruské útoky vedly na Kyjev.

J. Vlček 15.5.2022 14:22

Já o voze, vy o koze.

Svými kecy jen odkláníte řeč od merita věci. Zkuste vyvrátit to o čem píši a kecy o lžích si strčte za čepici.

Je těžko od vás, s vaším televizně vymytým mozkem, požadovat něco z toho vyvracet, takže uděláte nejlépe, když si svůj televizní kafemlejnek schováte pro někoho jiného. ;-O

J. Lukavsky 16.5.2022 12:42

"Pokud budete tvrdit, že se tam nic takového nedělo, pak se nemáme o čem bavit." No jen jestli to nebylo něco jako když Vůdce (A.Hitler) veden Prozřetelností byl (proti svému přesvědčení a touze) donucen zakročit proti vraždění a dlouholetému utiskování svých drahých soukmenovců Sudetských Němců od Československé Republiky. Nu pak se jim dostalo patřičné odměny za podporu Henleinovi ve volbách, jejich synové směli umírat u Stalingradu, na Normandii....no a pak s 20 kg jeli do své vysněné Říše. Já to nesleduji, ale jistě ty zločiny Ukrajinské vlády byly řádně zdokumentovány a odsouzeny v Haagu. J.L. end

J. Jurax 14.5.2022 22:09

Jistě. Souhlas.

Furt ale je ta základní otázka - jak?

J. Novotny 15.5.2022 11:55

Separatisticke republiky byly vytvoreny stejne jako Chersonaka, co zada pripojeni k Rusku. Akorat tenkrat Rusku prosla hybridni valka.

P. Brecík 14.5.2022 21:38

další, statečný, internetový bojovník. Takových dojelo na UA tisíce. Rusové na ně poslali jednu raketu a - chlapci utíkali s pláčem domů. Píše jeden z nich. také kanadský snajpr Wali se vrátil domů nebl právě "nadšený" z UA vojska.

B. Rudolf 14.5.2022 22:05

To, že někdo řekne, že vraha je potřeba vypátrat, zatknout a postavit před soud, ještě neznamená, že se dá k policii nebo k justici. Znamená to jenom to, že takový je jeho názor.

Nechápu, proč tady vypisujete nesmysly o tom, že lidé, kteří si myslí, že je potřeba dodávat Ukrajincům zbraně, by měli nebo, že chtějí jít bojovat na Ukrajinu?

Takových proruských trolů jsou tady v této diskusi tuny.

M. Grundmann 15.5.2022 2:32

Na Západě dochází dlouhodobě k obrovskému omezování svobody. Dnešní Západ nemá nic společného se stejnými zeměmi před 30-40 lety. Všechno, co je podle řady lidí špatné, dnes přichází přes západní Evropu z USA. Gender, harašení, politická korektnost, udavačství, cenzura, nejrůznější regulace, to vše nám vnucují silou dnes dlouhodobě USA. Už to dávno není ta země, kterou ti starší z nás znali před 30 a více lety. Rusko dnes na nás nemá v podstatě žádný vliv.

Všichni se radují z porážky Ruska, ale po této porážce se západní nátlak na nás jenom zvýší, protože si američtí intelektuálové budou muset najít nějakého nového nepřítele a obětního beránka. Dokud tu byl Sovětský Svaz, Západ se na něj soustřeďoval a proti vlastním lidem se neobracel. Bez vnějšího nepřítele se celá tato síla obrátí proti nám.

B. Rudolf 15.5.2022 8:12

Srovnáváte nesrovnatelné. Gender, harašení a politická korektnost jsou směšné hrozby v porovnání s bombardováním Ukrajinských měst. Pokud jde o udavačství a cenzuru v dnešní době tak v porovnání s prací StB a s cenzurou za bolševika je také směšná. Západ je stále svobodnou společností. A svobodná společnost není a ani nemůže být dokonalá. Z podstaty věci v ní bude vždycky docházet k excesům. Ale je to to nejlepší, co zatím umíme.

J. Vlček 15.5.2022 9:53

Jestli považujete totální rozklad společnosti, ke kterému všechny ty vámi zmiňované "směšné" hrozby směřují, tak vás potěš pánbůh, pane Rudolfe.

Stejně tak je do nebe volající, jak snadno obětováváte svobodu slova, po které jsme vždycky toužili, a pro kterou jsme cinkali tehdy klíčemi.

Že když je západ svobodná společnost, bylo snad "humanitární" bombardování Srbska, Iráku, Libye,... lidštější vzhledem k dnešní válce na Ukrajině?

Probuďte se, pane Rudolfe, z vašich idealistických snů o vysněném západu. 8-o

B. Rudolf 15.5.2022 13:52

Jakýpak totální rozklad společnosti? Kde ho vidíte? Jedině zločinecké Rusko vede dobyvačnou válku a musí být poraženo. To je dnes hlavní hrozba.

V. Pavelka 15.5.2022 14:07

1.1.2020 Pochodnové průvody Nacionalistů v Kyjevě , Mariupolu a velkých městech Ukrajiny! Internet !

J. Vlček 15.5.2022 14:45

To, co vy nazýváte směšnými hrozbami,... a dále pak všechny zhovadilosti zrozené v hlavách pomazaných v EU, záplava Evropy přivandrovalci z celého světa, zákulisní hry USA uvnitř i navenek, to všechno vytváří ohrožení dnešní civilizace, takové, jakou jsme ji doposud znali a ještě z paměti známe.

Návrat fašismu na Ukrajině tuto skutečnost jen podtrhuje. Váš vymytý mozek ovšem vnímá z toho všeho pouze Rusko.

Jen jednoduchým je vše jednoduché, jen bláznům je všechno jasné! !!!

V. Pavelka 15.5.2022 14:45

Západ prošel levicovou proměnou o které mnoho lidí nemá tušení ?! Nevědí že už to není ten západ ,do kterého jsme se těšili , že je to podivná skrumáž Diktatůry , Neobolševizmu a Nechutně bohatejch Oligarchů a byrokracie ,a to všechno korupce s plnými ústy morálněvolních keců , které už sami nedodržují !EURv

B. Rudolf 15.5.2022 16:09

To, že za své příspěvky nejste popotahován, je nejlepším důkazem svobody slova v ČR. A myslím si, že je to tak správně.

J. Vlček 15.5.2022 17:11

Ještě že jste tak uznalý.

Zkuste na toto téma pohovořit s těmi, co zakazují různé weby, a s těmi, co vyhrožují trestním stíháním lidí s jinými názory, než které jsou považovány za ty správné.

Dejte vědět s jakou se potážete. ;-)

B. Rudolf 15.5.2022 17:32

Člověk, který hájí přepadení Ukrajiny Putinovým Ruskem, má strach o svobodu slova u nás. Nebylo by vám v tom Rusku lépe?

J. Vlček 15.5.2022 18:29

Představte si, pane Rudolfe, že jsou mi jak Rusko, tak Ukrajina, naprosto ukradené. Nade vše mám rád svoji vlast a svobodu, nejen slova. Divné, že. ;-)

B. Rudolf 15.5.2022 18:41

No to je dost drsné. Mně nejsou ukradení ani Ukrajinci ani Rusové. Utrpení, kterým oba tyto národy procházejí mi není lhostejné. Je mi líto lidských životů zbytečně zničených ve válce a to na obou stranách. Je mi líto toho, co budou muset prožívat obyčejní Rusové v důsledku této války. Je mi líto a trápí mne utrpení obyčejných lidí na Ukrajině.

Proto je ve mně obrovský hněv na původce této války, za který považuji ruský imperialismus, prolhanost a neúctu k obyčejnému lidskému životu. Možná proto jsou některé moje postoje tak tvrdé a nekompromisní.

Svým způsobem je mi líto i Putina. Na stará kolena se pomátl a nahnal svůj národ do zničující války, která ho zavede k bezvýznamnosti a do středověku. Ale to je starý vrah, který si za svůj úděl může sám. Čečenci, kteří umírali při ruském bombardování Grozného už po něm spínají své ruce a chtějí si to s ním vyříkat. A teď k nim přidal i spoustu zbytečně zavražděných Ukrajinců a zbytečně padlých ruských vojáků, kterým namluvili, že jedou na cvičení.

J. Vlček 15.5.2022 21:23

Nic, než pokrytectví v ryzí podobě. Už chybí jen uronit slzy farizeje nad těžce trpícími v tomto konfliktu, nad strátami jejich životů, a zároveň horovat pro dodávky zbraní, aby válka hned tak neskončila.

Jste úžasný filantrop a dobroděj, ale především pokrytec. Každý, komu záleží na životech válčících stran, má zájem především na tom, aby válka skončila a spory se řešily politickou cestou.

Až budete hledat původce této války, poohlédněte se po ukrajinských fašistech z Azovu. Právě jejich zločiny přiměly Rusko k akci na obranu ruských Ukrajinců před napadáním ze strany těchto fašistů. !

B. Rudolf 16.5.2022 7:12

Pořád jenom lžete a lžete. Nemůžete být tak hloupý, abyste nepochopil, že ten, kdo by chtěl bránit ruské Ukrajince, by nevybombardoval Mariupol a nenapadl a nebombardoval by Kyjev a Charkov.

M. Grundmann 15.5.2022 14:08

Válka na Ukrajině je válkou mezi USA a Ruskem. Ukrajinci jsou bombardováni pouze proto, že se v dlouhodobém konfliktu mezi USA a Ruskem postavili na stranu USA a aktivním způsobem, zejména svou vůlí vstoupit do NATO, se rozhodli v tomto souboji posílit USA. Většina válek je důsledkem stoupajícího tlaku již před válkou. A tento předválečný tlak někdy nevyvolává strana, která zahájila válku. Válka je pouze pokračování politického boje jinými prostředky. Pokud se chceme vyhnout válkám, musíme zabránit tomuto předválečnému "mírovému" tlaku, například neprovokovat cestou na Tchaj Wan. Nepřátelský tlak může kdykoliv přerůst ve skutečnou válku. Bohužel, dnešní Západ považuje tento nepřátelský tlak vůči všem ostatním za nejlepší politiku a neustále ho systematicky stupňuje.

Západ má dnes další problém, pražské jaro v Jižní Koreji. Jižní Korea se ve volbách otočila zády k nejdůležitějším hodnotám dnešních USA. Hlavním tématem voleb bylo úplné odmítnutí myšlenek feminismu a k moci se dostal prezident, který je podporován hnutím mladých mužů požadujících vytlačení žen z veřejného prostoru, návrat tradiční rodiny a žen do domácnosti. Díky válce na Ukrajině si nikdo tohoto antilevicového vítězství v Koreji nevšiml, ale Jižní Koreji dnes hrozí nějaká nová forma bratrské pomoci ze strany USA. Minimálně formou nějakých tvrdých sankcí.

J. Vlček 15.5.2022 14:51

R^

B. Rudolf 15.5.2022 16:07

Ano, na jedné straně je zločinecký stát, který bombarduje města jiného státu jenom proto, že "se kamarádí" s někým jiným. Kdyby byla Ukrajina už v NATO, Rusko by se této agrese neodvážilo.

Rusko je nutné v této válce co nejtvrději porazit. To je totiž také způsob jak ochránit Tchaj Wan před čínskou invazí. Na příkladu Ruska, které přepadení Ukrajiny přivede k bezvýznamnosti a bídě, se Čína poučí, kam by ji mohlo zavést přepadení Tchaj Wanu.

M. Grundmann 15.5.2022 16:19

Jenomže důležité je, o jaké kamarádství se jedná. Rusko vidí v kamarádství Ukrajiny s USA stejné kamarádství jako spojenectví Itálie s Německem před 2. světovou válkou. V podstatě se jedná o obdobu útoku Francie na Itálii v roce 1939, k tomuto útoku však nikdy nedošlo.

NATO je oficiálně útočnou vojenskou aliancí, která si vyhrazuje právo dělat pořádek kdekoliv na světě podle svého vlastního uvážení. NATO už není od roku 1999 tím, čím bylo dřív. Proto se Rusko cítí NATO ohroženo a zaútočilo na Ukrajinu. Vstup do NATO znamená další stát a další armádu, které budou zasahovat spolu s USA po celém světě dle vlastního uvážení.