4.4.2020 | Svátek má Ivana


Diskuse k článku

SVĚT: Klíčem k moci je mír

Klíčem ke všemu je mír. A láska a přátelství. Neboť jak již bylo tisíckrát řečeno: „Čiň dobře i nepříteli! Láska bližnímu neubližuje.“ (Bible, Římanům 13,10)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 279, poslední: 29.10. 2014 12:36, přehled diskusí

L. Křivan 22.10.2014 13:32

Re: ve víře vlažní byli všichni muslimářtí teroristi.

Tak vy lezete z žumpy na trávník ?  Už chápu proč vás sousedi nemají rádi.  Co muslimákům vadí nebo nevadí mě nezajímá.  Nejsou tady doma a konec.  Buď se totálně přizpůsobí a převezmou VŠECHNY naše zvyky a způsoby (a zapomenou na islám) nebo ať zmizí.

J. Holič 22.10.2014 13:55

Re: ve víře vlažní byli všichni muslimářtí teroristi.

Jojo, absolutista Křivan rozhodl a tak to je. Nepotřebuje vědět proč to tak je, nebo zda rozhodl správně. Prostě to řekl a BASTA! Super, byla by s vámi legrace, kdybyste to nemyslel vážně.

L. Křivan 22.10.2014 14:14

Re: ve víře vlažní byli všichni muslimářtí teroristi.

Přesně tak.  Evropan Křivan tak řekl. Hotovo.  Evropan Křivan totiž není sám. Takových je většina.  A proto mají recht.

J. Holič 22.10.2014 14:27

Re: ve víře vlažní byli všichni muslimářtí teroristi.

Paráda! Ten váš iluzorní svět se parádně rozvíjí :-D

V. Novák 22.10.2014 14:20

Re: ve víře vlažní byli všichni muslimářtí teroristi.

Pokud tu žumpu hodlají vytvořit na trávníku - zpátky s nimi!

Je přece nelogické, že desetitisíce lidí prchají z nějakého světa, z nějaké společnosti - aby v zemích, kam prchli, vytvářeli stejnou společnost, z jaké prchali...

J. Holič 22.10.2014 14:39

Re: ve víře vlažní byli všichni muslimářtí teroristi.

Jistě, moje otázka na pana krivana se týkala něčeho jiného. Nemělo to být ani přirovnání,byť v některých případech by mohlo být. Poukazoval jsem pouze na nesmyslnost výroku o tom,že pokud někomu nevadí od nelze odejít,nebude mu vadit se tam vrátit.

J. Holič 22.10.2014 14:40

Re: ve víře vlažní byli všichni muslimářtí teroristi.

Oprava: "od nekud"

L. Křivan 22.10.2014 15:39

Re: ve víře vlažní byli všichni muslimářtí teroristi.

No to ale nikoho nezajímá, že se někomu nechce z dobrého bydla, do kterého se vetřel !  Tohle je naše Evropa a konec ! Kdo k nám smí přijít, o tom rozhodujeme my, Evropani !

J. Holič 22.10.2014 15:58

Re: ve víře vlažní byli všichni muslimářtí teroristi.

Ale o tom, kdo sem přišel už bylo rozhodnuto. Také tím neodpovídáte na otázku, kterou jsem vám položil (opět... ale nejste sám). To je váš koníček, nebo neschopnost?

B. Rybák 22.10.2014 14:26

Re: ve víře vlažní byli všichni muslimářtí teroristi.

Vaše přirovnání muslimského světa k žumpě je velmi poučné. Ovšem pouze o vás a ne pro mne. Ať si ve svých státech žijí jak jim libo. Jejich příchod na západní svět, západním hodnotám škodí a nakonec přinese nevyhnutelně zhoubu i jim! Jak si myslíte, že s nimi morálně relativistická (ateistická, feministická, homosexualistická, enviromentální..) neo-socialistická říše naloží, až tihle "mouřeníni" splní svou křesťanské hodnoty ničící úlohu? Myslíte, že jim umožní emigrovat, nebo je naženou rovnou do "převýchovných táborů"?

B. Rybák 22.10.2014 14:10

Re: Ano i ne

Jenomže ta agresivní menšina u nich nenaráží na odpor (jako naše agresivní menšiny u nás). Především ale křesťanská víra vždy požadovala oddělení světské a duchovní moci a lze ji podle Ježíše Krista zredukovat pouze jeden příkaz (lásky k bližnímu), muslimská víra podle koránu a práva šaria navždy definuje všechny přípustné kroky muslima i muslimského, světskou moc neznajícího státu!

Je proto zcela neslučitelná s demokracií (západními občanskými svobodami) a je proto nedůležité, jestli muslimský stát vznikne v Evropě násilím (což je velmi nepravděpodobné) nebo díky plodnosti muslimských žen. Na tom "lidské" slabůstky jednotlivých muslimů nemohou nic změnit, stejně jako na úspěchu křesťanství nic nezměnilo nedodržování jeho hodnot (k nimž se ale vždy snažilo vrátit). I muslimové se teď snaží o návrat (nevyhnutelně ovšem do středověku)!

J. Holič 22.10.2014 14:12

Re: Ano i ne

Proti ISIL není žádný odpor? Proti Al Kaidě v Avghanistánu není žádný odpor? Na jaký odpor se zmůžete vy s pistolí u hlavy?

R. Brzák 22.10.2014 16:10

Re: Ano i ne

Souhlasím s Vámi, avšak musím doplnit. příkaz lásky k bližnímu vychází ze základního předpokladu, že budu milovat sám sebe. Nebudu-li, nebudu umět milovat ani nikoho jiného. Milovat sám sebe zároveň znamená milovat svůj život - abych si vážil života svého bližního, tedy znamená to milovat život obecně. Z toho vyplývá povinnost život chránit. Atd a tak podobně, až se dostaneme k podkladu, na základě kterého je formována celá naše společnost.

J. Kyselková 22.10.2014 12:33

Pane Holiči -

po přečtení Vašich naivních  názorů k článku pana Vlka, bych se Vás zeptala (necituji nic z Koránu ani z Bible) -

-  jakým  právem muslim vykonává "spravedlnost" nad křesťanem ? (Dejme tomu nad Vámi). Jak to, že Vás může beztrestně mučit nebo zavraždit, dokonce už i v přímém TV programu ?

Existruje vůbec právní ochrana proti kruté nadvládě těchto suverénních, primitivů?

S. Netzer 22.10.2014 12:38

Re: Pane Holiči -

Nevím, čí názory a otázky jsou naivní. :-))))

Páně Holičovy to rozhodně nejsou.

L. Křivan 22.10.2014 12:40

Re: Pane Holiči -

Naivní je velice slabý výraz.

P. Švejnoch 22.10.2014 15:22

Re: Pane Holiči -

Jak jsem se již kdysi zmínil - pokud s někým souhlasí paní Netzer, lze se (s pravděpodobností hraničící s jistotou) domnívat, že se dotyčný mýlí. :-)

J. Holič 22.10.2014 15:30

Re: Pane Holiči -

Nějaké argumenty by nebyly?

M. Vondráček 22.10.2014 13:19

Re: Pane Holiči -

Tak že by to byly ty Vaše ??

J. Holič 22.10.2014 13:04

Re: Pane Holiči -

"jakým  právem muslim vykonává "spravedlnost" nad křesťanem ? (Dejme tomu nad Vámi). Jak to, že Vás může beztrestně mučit nebo zavraždit, dokonce už i v přímém TV programu ?"

V podstatě stejným právem, jako Breivik zavraždil ty děti, nebo jako kmotr Mrázek nechával vraždit nepohodlné lidi. Muslim může podle Koránu zabít jen "podle zákona", tedy vykonat popravu, pokud ta je výsledkem zákona země, kde se vykonává. Jinak desatero platí i pro muslima. Korán dovoluje boj proti nepřátelům, ale pouze pokud oni nechtějí spor řešit mírovou cestou. Rozdíl mezi mnou a muslimem je v tom, že muslim předpokládá definitivní spravedlnost po smrti.

"Existruje vůbec právní ochrana proti kruté nadvládě těchto suverénních, primitivů?" jak by ne? Copak zákony evropských zemí dovolují vraždu? Práně je činnost ISIL zcela nelegální. Problém je s vymahatelností práva.

Ś. Svobodová 22.10.2014 13:07

Re: Pane Holiči -

Muslim přece nevykonává, "spravedlnost" nad křesťanem. To jen magoři s touhou po moci jí maskují náboženstvím. Za takzv. náboženskými válkami ve skutečnosti stály a stojí vždy pouze touha po moci. Žádná ochrana proti válkám, ani těm nábožeským, neexistuje. Možná jedna: odejít sama na opuštěný ostrov.

L. Severa 22.10.2014 12:24

Na konci života omyl ?

Celý život jsem chápal a vzýval humanismus. Chápu jej dodnes, ale ztrácím víru v jeho smysl,

i když má podporu lidí, kterých si vážím. Dnešní svět jako by dával za pravdu citátu

Markýze de Sade: Kdo umí udusit křik svědomí, ten je schopen velkých činů. Je to odporné, ale je to pravda. Názor, že nás příroda učí jen dobru je naivní. Mne život poučil, že dobro je bezbranné a nebe je po zásluze trestá. Síla je ve zlu.

L. Křivan 22.10.2014 12:27

Re: Na konci života omyl ?

Dobro ano, ale jen pro dobré. Muslimáci nejsou pro nás "dobří".

R. Brzák 22.10.2014 16:24

Re: Na konci života omyl ?

Dobro a zlo, jak kategorické!

Síla, kterou vidíte u "zla" je síla strachu. Je to síla, která donutí lidi dělat věci, se kterými ani nejsou vnitřně srovnáni - ale ve strachu, podobni zvířatům, konáme tak, jak velí náhlý impuls, často vybuzený davem, v nějž se promění naše společenství.

Síla, kterou u "dobra" zřejmě nevidíte, je síla lásky. Je to síla, která nám dovoluje dělat i věci, které mají krutý dopad na život našich oponentů, to vše však z důvodu obrany života, zdraví, svobody a lásky své a našich bližních. Protože miluji-li i svého oponenta, dávám-li mu jasně najevo jak svou lásku, ale také svůj jasný postoj v obraně hodnot, o nichž jsem psal a on přesto pod vlivem svého strachu na mne či na ony hodnoty zaútočí, nebude to má vůle, jestliže on mojí rukou zemře. Nebude to můj hřích, chcete-li. Bude to jeho rozhodnutí, kterého sice můžu litovat, ale nesmím mu ustupovat.

J. Plzák 22.10.2014 12:19

Soudě podle diskuzí zde na NP,

musel by si jeden myslet, že český národ pozůstává výhradně z rasistů.

L. Křivan 22.10.2014 12:44

Re: Soudě podle diskuzí zde na NP,

Pane Plzáku, potěšil jste mě. Pokud neochota přenechat Evropu muslimům znamená "rasismus" , pak tedy jsem rasista.  I když se mi líbí hezké Číňanky. "český národ pozůstává výhradně z rasistů"  ta věta hřeje u srdce ! Díky !

J. Plzák 22.10.2014 15:12

Re: Soudě podle diskuzí zde na NP,

Z muslimů znám lépe, než průměrný turista, lidi v Turecku, Íránu a Egyptě. Všude v těchto zemích jsou lidé normální a někteří blbí nebo chtiví moci. Všude jsou Zemani, Sobotkové, Zaorálci a Schwarzenbergové, přesto je většina normální.

Hejhulové z Horní Dolní, kteří byli jednou za život v Národním divadle a nakoupit si v Praze, by se neměli o muslimech a jiných vyjadřovat.

Co se děje ve Francii, Anglii a Německu, je jejich věc. V Čechách nikdo nikomu nic nepřenechá.

J. Holič 22.10.2014 15:32

Re: Soudě podle diskuzí zde na NP,

Není to sice jen jejich věc, ale jinak celkem souhlasím.

L. Křivan 22.10.2014 15:49

Re: Co se děje ve Francii, Anglii a Německu, není jejich věc

Zapomínáte, že v Evropě už nejsou hranice a že fašosocanská vláda v Bruselu usiluje o rozdělování  (převážně muslimských) immigrantů  do všech zemí EU. Tedy i do ČR, Polska, Slovenska, Maďarska, Litvy,... atd.

J. Holič 22.10.2014 16:00

Re: Co se děje ve Francii, Anglii a Německu, není jejich věc

Vždyť jsou zástupci v Bruselu zvoleni tou většinou, ke které se prý řadíte!