4.4.2020 | Svátek má Ivana


Diskuse k článku

SVĚT: Klíčem k moci je mír

Klíčem ke všemu je mír. A láska a přátelství. Neboť jak již bylo tisíckrát řečeno: „Čiň dobře i nepříteli! Láska bližnímu neubližuje.“ (Bible, Římanům 13,10)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 279, poslední: 29.10. 2014 12:36, přehled diskusí

P. Maleček 22.10.2014 6:40

Re: Souhlasím s Vámi, je mnoho nepochopeného na Ježíšově odkazu

Nechci vás uvést do rozpaků, ale dle nejnovějších výzkumů a také dle prehistorických textů je bůh žena. A včíl co s tím?

R. Gramblička 22.10.2014 7:27

abc

A tohle se dá vůbec nějak vyzkoumat? Neznáte metodiku, jak k tomu ti koumáci došli? :-)))

J. Horáček 22.10.2014 7:35

Re: Souhlasím s Vámi,...

Ani já Vás nechci uvést do rozpaků, ale výraz prehistorický text je poněkud oxymorózní :-).

Zcela nepochybně jsou někteří bozi ženy (a některé ženy bohyně). Pan Brzák měl zřejmě na mysli Boha a nikoliv boha. U toho prvého jest jeho případný gender málokdy zpochybňován.

R. Brzák 22.10.2014 9:45

Re: Souhlasím s Vámi, je mnoho nepochopeného na Ježíšově odkazu

Pane Malečku, proč bych měl být v rozpacích? V celém textu se nezabývám Bohem ani bohem - nýbrž lidmi (i Ježíš Kristus byl přeci člověk, krom toho, že byl syn boží). Chcete-li znát můj názor, bůh jste Vy - tak jako Vaši sousedé, moji bližní, stůl u kterého sedím, nebe, pod kterým žijeme. Je-li bůh vševědoucí, všemocný, všude a ve všem přítomný - pak je bůh VŠECHNO. Proto samozřejmě i žena je bůh - a to každá. Všichni jsme součástí božího stvoření, chcete-li to jazykem církví.

L. Křivan 22.10.2014 11:25

Re: A včíl co s tím?

A včil to musíme nějak ohleduplně sdělit muslimákům.  :-(((

R. Brzák 22.10.2014 11:34

Re: A včíl co s tím?

Spíše než ohleduplně bych řekl - srozumitelně. Tedy jazykem, kterému rozumí - nemyslím tím arabštinu. Jde o symboliku - jsou-li oni věřící a považují nás za nevěřící (neboť i my si to o sobě často myslíme), cokoliv jim říkáme, považují za slova Satanova. Jenže my jsme věřící všichni a možná více, než oni. Protože kde je strach, tam není víra - ale zastrašení. A v Islámu je strach základním stavebním kamenem. To my se sice bojíme také, ale zároveň se snažíme, ať už vědomky, nebo přirozeně, milovat všechno a život nade všechno. Z mého pohledu v souladu s bohem.

Láska je opakem strachu. Kde je strach, tam se lásce nedaří.

L. Křivan 22.10.2014 11:51

Re: Pane Brzáku, vy vůbec nebetrete na vědomí,

že svět je minimálně 15x přelidněný.  Takže milovat něco, co je škodlivé a nadbytečné, je kontraproduktivné hloupost.  Láska ano, ale jen ke kvalitním, rozumným a slušným lidem.

P. Sulc 22.10.2014 0:56

Ja ta prislovi znam trochu jinak:

"Cin certu dobre, peklem se ti odmeni". Peklem se Srbum odnemili Albanci, ktere J.B. Tito nechal usadit a rozmnozovat se v Kosovu. A peklem se Evropanum odmeni veskera ta muslimska pakaz, ktera zalidnuje nyni Evropu. A to s pomoci pate kolony ruznych tech potroublych pravdolaskaru a politickych korektniku. Chce to tvrdy postup proti vsem zastancum islamu a pochybnym idealistum typu ''Havel''. Je s podivem, ze se politicu ne a ne probudit, urcite v soukromi mluvi zcela jinak nez na verejnosti.

L. Křivan 22.10.2014 11:30

Re: Ja ta prislovi znam trochu jinak:

Máte bohužel naprostou pravdu.