17.8.2022 | Svátek má Petra


Diskuse k článku

SVĚT: Klíčem k moci je mír

Klíčem ke všemu je mír. A láska a přátelství. Neboť jak již bylo tisíckrát řečeno: „Čiň dobře i nepříteli! Láska bližnímu neubližuje.“ (Bible, Římanům 13,10)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Plzák 22.10.2014 12:05

vycházejí ve své všeobjímající lásce právě z této části Bibl

Kdepak opisovala bible?

Tak jako korán je ze značné části (protože nevím z jak velké, píšu jen za značné) opisem bible, lze předpokládat, že její autoři - ať už to byli židé nebo křesťané - také někde opisovali.

Proto není třeba brát bibli nějak vážně, stejně jako korán a další spisky.

L. Křivan 22.10.2014 12:10

Israelští archeologové berou Bibli vážně

a mají s tím velké úspěchy.

J. Plzák 22.10.2014 15:19

Re: Israelští archeologové berou Bibli vážně

a jak jsem se právě dočetl, mají v Tel Avivu dražší puding než my a chtěli by, aby jim Německo vydalo 25000 pracovních víz.

Hlavní, že maj úspěchy s biblí. Jak jste to vlastně myslel? Co kdybychom bráli vážně třeba Babičku, nebo Anku proletářku? Měli bychom táké "úspěchy"?

Na toto místo bych rád přidal emotikon. Takovou tu hlavičku, co si klepe na čelo. Nevím bohužel, jak se to dělá.

L. Křivan 22.10.2014 15:54

Re: Israelští archeologové berou Bibli vážně

Tak si na hlavičku poklepte. Israelští archeologové (víte co to je ?) při hledání kde kopat, se řídí i texty z Bible. Ty jim dost pomáhají najít správná místa.

J. Holič 22.10.2014 16:07

Re: Israelští archeologové berou Bibli vážně

No a co? V řeckých bájích a pověstech se také mluvilo o Aténách - znamená to, že neexistovaly?

P. Vaňura 22.10.2014 20:08

Heinrich Schliemann se zase řídil Homérem a našel

toho docela dost, i když ne vše posoudil správně.

M. Krátký 22.10.2014 11:54

Pokud si nevíme rady s pitomými šátky

a když je tento nesmysl dokonce obhajován naší soudružkou ombudsmankou, tak Evropa špatně dopadne. Nepotřebuji tady miliony pitomců klečících 5x denně na koberečku - ( a kdo jim platí tyto prostoje ? ). Ať si na nich odletí zpět do svých rodných zemí, tady jsou na dvě věci a my blbci to ještě platíme - prý v zájmu humanity - stejná kravina jako naše povinost obdivovat a platit karnevaly homosexuálů a pod. zvěrstva. Pan Vlk to napsal nádherně - někteří magoři to ale stejně nepochopí

R. Szewczyk 22.10.2014 11:50

hm

Jen tak, abych ve vás vzbudil zájem: Víte, že v boji s muslimy,,,,,,Sobiesky v 1683 shromáždil část svých vojsk u Katovic,pak přes Opavu ,Olomouc a Prostějov táhl k Vídni,,,,,Olomoučtí jezuité vybavili jeho vojsko tím,co bychom dnes nazvali polní nemocnice,mimo jiné,z Těšínska byl do Opavy poslán konvoj z materiálním zabezpečením,jako dar křesťanskému vojsku,Sám Sobiesky zaplatil asi třetinu nákladů na onu výpravu,obrovská suma ,která by stačila na zakoupení např. Kutné Hory,Tehdá se boj proti islamizaci bral vážně,

No později,onen Sobieski,uzavřel věčný mír s Ruskem,kterému na věčné časy odstoupil mimo jiné Kyjev a celou východní ukrajinu,hi hi hi pro majdanisty,

Konečným výsledkem bitvy u Vídně,bylo posílení Ruska,Habsburků,vznik Posko -Saské personální unie,a konečně ,něco co mělo do budoucna snad nejdalekosáhlejší důsledek,vznik království v Prusku

Pokud autor Vlk nepíše přímo o česku,jsou jeho článečky výborné sic.!

L. Křivan 22.10.2014 15:56

Re: hm

Zajímavé ! Díky !

J. Urban 22.10.2014 10:59

Druhé obléhání Vídně -

1683. Jinak samozřejmě souhlas.

L. Křivan 22.10.2014 11:02

Re: Druhé obléhání Vídně -

tam podle rodinné ságy střílel prapra...dědek z hradeb do tureckých psů.  Nejvyšší čas  ...

J. Urban 22.10.2014 11:09

Re: Druhé obléhání Vídně -

Byla to doba, kdy Evropě hrozil snad ten nejhorší elend. Ještě že Bílá hora dopadla, jak dopadla, Jessenius a spol. otevírali Turkům vrata do Evropy!

R. Szewczyk 22.10.2014 11:55

Re: Druhé obléhání Vídně -

a dokonce s oněmi Turky vyjednávali o vzájemné pomoci,což bylo jedním z bodů obžaloby,což se dnes v multikulturní historiografii moc nepřípomíná,jen doufejme ,že se dodnes ti tzv .čeští páni,jenž ani jeden nebyl pán,natož čech,smaží v pekle

P. Vaňura 22.10.2014 12:01

Oni o té pomoci nejen vyjednávali,

ale dokonce ji i dostali. Jediným výsledkem nicméně bylo jen odvlečení asi 10000 moravských žen a dětí do otroctví!

P. Vaňura 22.10.2014 10:54

Že "jednoduchá řešení nefungují?"

Co Stalinovo "nět čelověka, nět problema," co na tomto může nefungovat??? Nebudou li v Evropě muslimové, nebudou tu ani muslimští radikálové.

Muslimové se musí sami vypořádat se svými radikály, jinak totiž NEJSOU DŮVĚRYHODNÍ!

J. Holič 22.10.2014 10:57

Re: Že "jednoduchá řešení nefungují?"

Vypořádal jste se vy se všemi českými radikály?

L. Křivan 22.10.2014 11:04

Re: Že "jednoduchá řešení nefungují?"

Protože ještě kecáte, tak  se nevypořádal. Není radikál jako radikál. Některej je Holič.

P. Vaňura 22.10.2014 11:05

Re: Že "jednoduchá řešení nefungují?"

Vraždí čeští radikálové v přímém přenosu? A mají vůbec nějakou výkonnou moc?

L. Křivan 22.10.2014 11:14

Re: Že "jednoduchá řešení nefungují?"

Marný, je to politicky korektně uvědomělej blbec.  Ten ten rozdíl nepochopí.

J. Holič 22.10.2014 11:28

Re: Že "jednoduchá řešení nefungují?"

Neodpověděl jste na otázku. možná najdete nějakého vraha, co si svůj čin natočil. Čím konkrétně je natočené video tak zásadní ve věci na kterou jsem se ptal? Tak třeba komunisti sedí v parlamentu, někteří z nich mučili vězně za minulého režimu. Jak tento váš dotaz souvisí s mou otázkou? Podle toho jak se ptáte vidím, že jste můj dotaz nepochopil. Pokud tvrdíte, že se zástupce nějaké skupiny stává nedůvěryhodným proto, že se nevypořádal se všemi lidmi, kteří se k té skupině také hlásí, a páchají zločiny, pak jste i vy sám nedůvěryhodný, protože také patříte ke skupině, která se nedokázala (a nikdy nedokáže) zbavit všech jedinců, kteří jako členi této skupiny páchají zločiny.

P. Vaňura 22.10.2014 11:40

Chcete snad to, co předvádí "Islámský

stát" porovnávat se zločinností v Česku? Něco takového tady bylo naposledy za třicetileté války!

J. Holič 22.10.2014 11:47

Re: Chcete snad to, co předvádí "Islámský

Jaký stát? Copak jsou radikální muslimové organizovaní jen v "muslimském státu" vytvořeném ISIL? Navíc takový stát si můžu udělat i já (o jednom občanovi). Ten stát nebyl nikým uznán a fakticky neexistuje. Neporovnávám "stát a zločinnost". Přečtěte si prosím mé příspěvky, než na ně reagujete. A kromě toho se vám stále nedaří odpovědět na mojí otázku. To byla tak těžká?

B. Rybák 22.10.2014 13:26

Re: Že "jednoduchá řešení nefungují?"

Proti našim "radikálům" je možno svobodně vystupovat a většina našich občanů s nimi nesouhlasí (nevolí je) a mnozí proti nim demonstrují.

To je naprosto zásadní rozdíl, proti muslimům všech vzájemně se nenávidějících "škol", kteří v ulicích celého muslimského světa masově oslavili např. vražedný teroristický útok na "dvojčata", přičemž žádné muslimské proti-demonstrace vystupující proti tomuto krvavému násilí se v muslimském světě nekonaly. V žádném státu v němž vládnou muslimové nejsou ateisté a ostatní náboženství, včetně jiných muslimských "škol" v rovnoprávném postavení a většinou jsou krutě pronásledováni (protimuslimská demonstrace je nemyslitelná).

Kdo ví, že korán nepřipouští oddělení duchovní a světské moci (ta vlastně neexistuje), toho to nemůže překvapit! Vás ano?

J. Holič 22.10.2014 13:50

Re: Že "jednoduchá řešení nefungují?"

http://m.zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/100967-tisice-mladych-muslimu-v-norsku-demonstrovaly-proti-teroristum-z-islamskeho-statu/

http://rt.com/news/189168-german-muslims-protest-isis/

http://online.wsj.com/articles/french-muslims-protest-against-islamic-state-1411755890

http://kfor.com/2014/09/19/oklahoma-muslims-rally-against-isis/

Kurdové jsou také muslimové a proti ISIS bojují. V Izraeli je také plno muslimů, kteří podporují boj proti palestinským extremistům a neuznávají "džihád proti nevěřícím". Tak co vám chybí?? Větší spolupráce ze strany umírněných muslimů? Ta je určitě potřeba, ale ty odkazy co jsem tu dal jasně dokazují, že není možné házet všechny muslimy do jednoho pytle a tuplem ne ty žijící v Evropě.

M. Košťál 22.10.2014 10:31

poněkud zavádějící titulek

klíčem k moci je prý mír, ale autor tu v podstatě ve jménu křesťanství volá po nenávisti. je pravda, že by země křesťanského světa měly od přistěhovalců očekávat přizpůsobivost. pokud se jim nelíbí u nich doma a přišli hledat nový život jinam, pak by měli přijmout to, že "jinde" vládnou jiné mravy. ale proboha, nedělejme politikum ze šátků. podstata věci je jinde. demokratická státní moc by se měla zaměřit na skutečně nebezpečné jevy, jako je útisk žen v (některých) muslimských rodinách, vynucované sňatky, snahy zabránit (některým) muslimským dívkám ve vzdělávání a v kariéře podle vlastní volby. a taky na nebezpečnou indoktrinaci mladých lidí v některých (!) mešitách. Volání "do zbraně" proti muslimům jako celku a připomínky dávných bojů proti osmanské říši - to je jen hloupé šíření nenávisti. je rozhodně nezbytné bojovat proti všem projevům terorismu, proti ozbrojeným útokům, proti útisku a šíření fanatických dogmat. ale bylo by dobře nerozvíjet při tom vlastní fanatismus a nevytvářet vlastní dogmata. každý "plošný" odsudek znamená, že odsuzujeme miliony lidí, kteří nikomu nic neudělali jen proto, odkud pocházejí nebo k jaké víře se hlásí - a bohužel ještě stále zde hraje jistou roli i vzhled a barva pleti. s takovými nesmysly má nejen evropa, ale celý západní svět tolik zkušeností, že by se jich měl být schopen vyvarovat.

J. Holič 22.10.2014 10:36

Re: poněkud zavádějící titulek

Naprostý souhlas. Stačí se tu kouknout na pana Křivana. Ten ve jménu boje proti islámským radikálům vyzývá k vraždění, vysidlování kradení majetku a dalším nechutnostem. Je to opravdu trapné. V úvodu všech velkých historických zrůdností byl hlad lidí po jednoduchých řešeních o kterých se nemusí přemýšlet. A to nabízí jak radikálové z Iráku, tak autor článku.

P. Vaňura 22.10.2014 10:39

Noční procházka po některých

čtvrtí Paříže, Marseille či Malmo Vás velmi rychle usvědčí ze lži!

J. Holič 22.10.2014 10:46

Re: Noční procházka po některých

Z jaké konkrétně? A jak mě usvědčí (opět konkrétně, prosím)?

J. Boleslav 22.10.2014 10:48

Re: Noční procházka po některých

Tak se hloupě neptejte a zajeďte si tam. Pokud se náhodou vrátíte, můžete o dané problematice snad fundovaněji diskutovat dál.

L. Křivan 22.10.2014 11:00

Re: Noční procházka po některých

Nemá to cenu, je to jen hlupák, který si hraje na (pseudo)intelektuála.