14.8.2020 | Svátek má Alan


Diskuse k článku

SVĚT: Klíčem k moci je mír

Klíčem ke všemu je mír. A láska a přátelství. Neboť jak již bylo tisíckrát řečeno: „Čiň dobře i nepříteli! Láska bližnímu neubližuje.“ (Bible, Římanům 13,10)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Křivan 22.10.2014 10:55

Re: "..Mým bližním je celý svět - tedy i muslim. .."

Blbost ! Sebevražedná blbost.

J. Holič 22.10.2014 11:03

Re: "..Mým bližním je celý svět - tedy i muslim. .."

Vaše argumentace je tak bohatá! :-D

L. Křivan 22.10.2014 11:11

Re: "..Mým bližním je celý svět - tedy i muslim. .."

Pro něco tak .... jako vy to stačí.

J. Holič 22.10.2014 11:38

Re: "..Mým bližním je celý svět - tedy i muslim. .."

A to právě říká mnohem víc o vás, než o mě...

R. Brzák 22.10.2014 11:25

Re: "..Mým bližním je celý svět - tedy i muslim. .."

Pane Křivan, na Váš příspěvek ještě budu reagovat. Omlouvám se, že teď nemám dost času - ale jen na úvod, zamyslete se, co nás ohrožuje víc? Vnější nepřítel, nebo naše vnitřní rozbroje? Je-li pro velkou část naší společnosti představa boje za naše hodnoty nepřijatelná (možná proto, že si neuvědomují, jak jsou cenné a jak je jejich obrana důležitá i pro ty, proti kterým je musíme bránit), chcete bojovat za své hodnoty i proti ní? Tím budete spojencem strachu, na němž je založen Islám.

L. Křivan 22.10.2014 12:39

Re: Pane Brzáku, rád si s Vámi podiskutuji.

Kdykoliv.

P. Vaňura 22.10.2014 11:03

Čiň čertu dobro a peklem se ti

odmění.

R. Brzák 22.10.2014 11:20

Re: Čiň čertu dobro a peklem se ti

Islám je svět založený na strachu. Strach jej jeho hlavní silou.

Ďábel je strach. Láska je jeho opakem. Budu-li se bát, budu podporovat "čerta" - tedy strach. Protože jej pak budu povzbuzovat u svého oponenta.

To neznamená, že se nemohu bránit. Naopak, mám povinnost bránit život, zdraví, svobodu, lásku. Ale nebudu-li hledat cestu, jak milovat, tak budu jen připravovat cestu k ničení.

"měj strach, oháněj se strachem - a strach se rozšíří"

J. Slanina 22.10.2014 11:31

Re: poněkud zavádějící titulek

Jenom nepochopím, proč bychom měli zbytečně zatěžovat státní moc, která má už takhle svých starostí dost a dost.

J. Slanina 22.10.2014 11:35

Re: poněkud zavádějící titulek

Jenom nepochopím, proč bychom měli zbytečně zatěžovat demokratickou státní moc, která má už takhle svých starostí dost a dost.

M. Hanko 22.10.2014 10:26

křesťanský pohled

Já panu Vlkovi nerozumím. Proč jakožto křesťan tolik řešíte tento svět? Není náhodou to podstatné někde úplně jinde? A není to, oč by nám mělo jít, někde jinde než na tomto světě? Proč vám pane Vlku tolik záleží na tom, aby nám Muslimové na tomto světě nějak neublížili? Možná právě toto jsou ty porodní bolesti, o kterých mluvil Ježíš (Mt 24). On ale nemluvil o tom, že se jim máte pokoušet zabránit. On řekl, že máte jen vydržet až do konce, a držet se evangelia, a netrpělivě čekat, až "budete s Pánem navždy" (1 Tes 4:17).

Váš postoj, a snaha zůstat na tomto světě co nejdéle, mi přijdou zcela nekřesťanské, pane Vlku. Netuším, jaké vlastní učení jste si v hlavě sesumíroval, Biblí se pravda oháníte při každé příležitosti, ale s křesťanstvím to mnoho společného nemá. Možná byste si měl častěji vzpomenout na Ježíšovo "Ne každý, kdo mi říká ‚Pane, Pane‘, vejde do nebeského království, ale ten, kdo koná vůli mého Otce v nebesích." (Mt 7:21)

R. Brzák 22.10.2014 10:40

Re: křesťanský pohled

A Vy se oháníte Ježíšem, a přitom Vám nedochází, že z jeho nejzákladnějšího odkazu - to jest - "miluj bližního svého jako sebe samého" - vyplývá mnohem více, než jen hledat cestu k druhým lidem. Znamená to také milovat sám sebe, milovat celý svět i se sebou na něm, tedy milovat i život a i ten svůj.

Jaká je asi vůle Otce na nebesích, jestliže nás stvořil s rukama k práci, srdcem k lásce, hlavou k uvažování? Není snad vůlí Otce, aby jeho děti jeho dary používali? Aby milovali, naplňovali své touhy, pracovali a množili se a tím dále zdokonalovali sami sebe i celý svět?

Ježíš jen řekl - ne ten, kdo se mi jen klaní, ale ten, kdo dokáže dobře (podle "miluj bližního svého jako sebe samého" a proto i sám sebe) žít, naplňuje vůli mého (i svého) otce.

J. Boleslav 22.10.2014 10:46

Re: křesťanský pohled

Krásně řečeno.

P. Vaňura 22.10.2014 11:57

Křesťanům v Sýrii a Iráku jsou

Vaše moudrosti platné jako mrtvému baloňák!

R. Brzák 22.10.2014 14:54

Re: Křesťanům v Sýrii a Iráku jsou

A kdepak vidíte, že by se pohled, jenž označujete za moudrosti, skutečně v našem světě uplatňoval? Protože pokud podle nich křesťané nepřistupují k řešení svých situací, nemůžete o platnosti takovéhoto konceptu vyhodnotit nic.

L. David 22.10.2014 9:52

Smutnou věcí je to,

že ty užitečné idioty (nejsou-li to rovnou placení agenti muslimů), jako Ostřanský, Kropáček a spol., kteří připravují českou půdu pro islámské zločince, si vydržujeme ze svých daní.

Vysvětlí mi někdo, nač si potřebujeme při Akademii věd vydržovat Orientální ústav s nějakým Beránkem, Ostřanským a s více než 30 dalšími zaměstnanci, s devítimilionovým příspěvkem na činnost ze státního rozpočtu? Zkusil někdy někdo podat zprávu o tom, co tento ústav přinesl České republice? Chtějí-li tito "vědci" studovat orientální dějiny, nechť si to pěstují jako koníčka za vlastní peníze!

Vysvětlí mi někdo, proč si křesťanská (snad) Husitská teologická fakulta vydržuje arabistu Kropáčka, či křesťanská (snad) Teologická fakulta Jihočeské university arabistu Klapetka, kteří doporučují, aby se na českých školách přednášel islám? Děkanové těchto křesťanských fakult nevědí, že pokud jde o islám, stačí studentům sdělit jedinou větu: "Islám je zločinný politický systém maskovaný primitivním náboženstvím, které nemá s křesťanstvím naprosto nic společného. Tečka." A k tomu není třeba platit arabistu Kropáčka, který celý život zkoumá a píše knihy o tom, jaká společné prvky má křesťanství a islám. Proč ten člověk rovnou nezkoumá, jaké společné prvky má Bůh a ďábel?

J. Holič 22.10.2014 10:04

Re: Smutnou věcí je to,

Fascinuje mě, že ani v situaci, kdy svět ohrožují radikální islamisté, nenajdou mnozí lidé tolik duševního výkonu na to, aby si uvědomili, že znalost reálií zemí, kde se radikalismus rozvíjí, nebo náboženství, kterým se zaštiťuje, bude čím dál tím důležitější, nechceme-li tento boj s radikály prohrát. Islám má s křesťanstvím společného opravdu mnoho. Islám obsahuje brutální pasáže, bible také. Islám mluví o odpuštění a mírovému přístupu k lidem (dokonce i lidem jiné víry), křesťanství také. Křasťanské svaté texty obsahují pravidla pro běžný světský život, islámské také. Jste tedy úplně mimo mísu. Jak chcete efektivně bojovat s nepřítelem, když ani netušíte, kdo ve skutečnosti tím nepřítelem je, nebo co ty nepřátele generuje, jaké nástroje šíření svých ideí nepřítel používá atd.?

R. Brzák 22.10.2014 10:26

Re: Smutnou věcí je to,

Máte to poněkud neurovnané. Na jedné straně s Vámi lze jen souhlasit - je nutné co nejlépe poznávat svět i se všemi potenciálními riziky a příležitostmi - tedy i svět Islámu. Na druhou stranu, zdá se, že toto studium se na Vašich znalostech zatím moc nepodepsalo. Nebudeme se zabývat tím, že to Korán a další svaté texty Islámu obsahují brutální pasáže - zatímco křesťanství, založené na základním odkazu Ježíše Krista - to jest - "miluj bližního svého jako sebe samého", přímo hovoří o "nové smlouvě", kterým násilí starého zákona (ano, i to je Bible) překonává a nahrazuje. Základní pravidlo je Ježíše vlastně jen to jedno - od kterého se dá odvodit i desatero. Zato Islám je příkaz na příkaz, zákaz za zákazem.

Ale je zjevné, že mát společné s našimi vědci Islám studujícími něco skutečně zásadní - nepochopení podstaty odpuštění i mírového přístupu. Jestliže se totiž dočítáme ve svatých textech Islámu o míru a odpuštění, spolupráci s jinými, než v Alláha věřícími, vždy je to možné jedině s těmi, kteří přijmou nadřazené postavení muslima. Nemuslim smí žít ve světě Islámu (onoho pokoje a míru) jedině jako ten, který svůj klid i se svou vírou vykoupí nařízenou daní, nemá právo nosit zbraň (proč by také měl, když si zaplatil výpalné a statečný muslim jej ochrání před nebezpečenstvím, ne-li?), u soudu je jeho postavení a svědectví poloviční, než pravověrného atd.

J. Holič 22.10.2014 10:45

Re: Smutnou věcí je to,

Tak třeba - kde se v Koránu píše "u soudu je jeho postavení a svědectví poloviční, než pravověrného"?

V koránu se píše, že křesťanský bůh a Alláh jedno jsou a že se vůči lidem knihy (bible nemá chovat nepřátelství. Tam žádné další omezení není.

R. Brzák 22.10.2014 11:10

Re: Smutnou věcí je to,

Nejen Korán je svatým textem islámu. Těmito jsou i hadíthy, z nichž vychází sunna - popis Prorokových skutků. Na základě těchto textů vznikla Šaría. Ta obsahuje mnohé, co zřejmě nevíte. Chcete se se mnou přít o tom, že to k Islámu nepatří? Jenže já nejsem ten, kdo takto chápe slova i skutky svého Proroka.

Protože křesťané ani židé nepřijali proroka Mohameda, přestože mají stejného boha, nejsou ani Koránem, ani Prorokem (dle jeho skutků) považováni za rovnocenné. Lidé knihy mají označení Dhimmi - a to znamená, že když podřazené postavení přijmou, mohou zaplatit zato, že budou žít ve světě Islámu se svou vírou (kterou ale nesmí šířit dál) v míru. Tomu se správně říká VÝPALNÉ!

J. Holič 22.10.2014 11:54

Re: Smutnou věcí je to,

Máte problém s odpovědí na položenou otázku?

R. Brzák 22.10.2014 21:26

ad. "Máte problém s odpovědí na položenou otázku?

Tak třeba - kde se v Koránu píše "u soudu je jeho postavení a svědectví poloviční, než pravověrného?""

Máte problém s chápáním psaného textu? Já Vám píši, že ve světě Islámu je postavení dhimmi nerovnoprávné, například u soudu - nepíší,že je to tak psáno přímo v Koránu. Tam je psáno například o konceptu dhimmi, který svůj mír ve světě Islámu musí vykoupit daní z hlavy. V jiném svatém textu (a o těch jsem se zmiňoval, výslovně jsem psal - "ve svatých textech Islámu"), zvaném hadíth, je přinejmenším v jednom případě psáno - "Dávejte si pozor, muslim by neměl být zabit za nemuslima." - což je zjevně odkaz na souzení vraždy nemuslima. Ale já nejsem odborník na výklad svatých textů Islámu. Tím jsou sami muslimové, kteří tvrdí, že šaría je přímo Alláhem inspirována prostřednictvím zdrojů práva - svatými texty Islámu, to je Koránem a Sunnou (obsahující hadíthy). A ti dospěli na tomto základě k úzusu, jenž zmiňuji - tedy například v Saudské Arábii má život křesťana poloviční "cenu" v tzv. krvavých penězích (což je možnost se vykoupit za vraždu), o čemž rozhoduje Islámské právo - šaría.

L. David 22.10.2014 13:05

Re: Smutnou věcí je to,

Z toho, co pane Holiči píšete, vidím, že neznáte ani Bibli, ani Korán, takže jakoukoliv další diskusi s vámi vidím jako zbytečnou.

J. Holič 22.10.2014 14:19

Re: Smutnou věcí je to,

Konkrétní být nedovedete?

S. Netzer 22.10.2014 9:26

Další žlučí psaný článek.

Na mušce jsou jako obvykle "multikulturalisté, „odborníci“ na islám, mladé polovzdělané dámy a mladí polovzdělaní mužové, hloupí islamofilové, blábolící „mluvící hlavy“, „módní“ intelektuálové, „pokrokoví bílí intelektuálové“,  „odborníci“, „specialisti“ na Blízký východ a islám, lidské améby, „tržní intelektuálové“,  „inteligence“, rádoby intelektuálové".

Informační hodnota článku je sice nulová, ale autor sám sebe, jak je z článku zřejmé, pokládá jak za znalce islámu, tak i za biblického exegeta, a to bez uvozovek nebo bez jakýchkoli přídavných jmen. „Znalec“ nepokládá ani za nutné dělat rozdíl mezi bestiemi z IS a řadovými muslimy, bere to po řadě jako sapér Vodička.

L. Křivan 22.10.2014 9:34

Re: Další žlučí psaný článek.

Potrefená husa nejvíc kejhá.  Pan Vlk napsal velice dobrý a informativní článek. Chce to likvidaci islamofilů.

J. Boleslav 22.10.2014 9:42

Re: Další žlučí psaný článek.

A islamistů.

J. Holič 22.10.2014 9:55

Re: Další žlučí psaný článek.

Argumentovat neumíte, o islámu ani o křesťanství, na které se autor odkazuje nevíte nic, bez přemýšlení propagujete totéž co dělají radikálové z ISIS a ani vám ten rozpor nepošimral mozek nějakou pochybností. Necítíte se trapně?

S. Landa 22.10.2014 10:30

Re: Další žlučí psaný článek.

Necítí. Jeho prostě štve, že se mu posmívají děti tureckých přistěhovalců, tak by nejraději střílel...

J. Urban 22.10.2014 11:06

Re: Další žlučí psaný článek.

Jóó, kdyby se takhle autor obul do Židů, to by se nám Volksgenossin Netzer nadšením rozhýkala!

Muslimáci vždy byli spojenci nácků.