28.3.2020 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

SVĚT: Klíčem k moci je mír

Klíčem ke všemu je mír. A láska a přátelství. Neboť jak již bylo tisíckrát řečeno: „Čiň dobře i nepříteli! Láska bližnímu neubližuje.“ (Bible, Římanům 13,10)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 279, poslední: 29.10. 2014 12:36, přehled diskusí

Z. Rychlý 23.10.2014 11:50

Re: Hrdina zdejších bílých křesťanů Křivan tu nestále

Reagoval jsem na jiného pána a vy jste se do toho namontoval, tak se nedivte. Jste tolerantní vůči lidem, jejichž myšlení je zakotveno ve starověku a můžete očekávat, že se budou chovat jako inkvizitoři ve starověku. Co hůř, křesťanství je přístupné změně ( i když to trvá), islám změnám přístupný NENÍ z principu.

J. Holič 23.10.2014 12:18

Re: Hrdina zdejších bílých křesťanů Křivan tu nestále

Víte, co je to otázka? A víte jak vypadá odpověď na takovou otázku? Ta může vypadat třeba "Promiňte, měl jsem na mysli výroky pána XY: "..." a přehlédl jsem se". Nebo "podporoval jste je třeba větou "..."."

"islám není změnám přístupný z principu" - tak jak je možné, že se korán v průběhu času doplňoval a měnil? Jak je možné, že v Iránu to před několika desítkami let vypadalo skoro jak u nás (žádné drastické náboženské zákony, jako dnes) a teď tam mají skoro náboženskou diktaturu? Na základě jakých faktů to říkáte? Nebo to prostě víte i bez faktů, jako pan Křivan, který se rozhodl a basta? Tento můj text samozřejmě předpokládá, že jste schopen odpovídat na položené otázky... Nezklamte mě, prosím.

Z. Rychlý 23.10.2014 13:34

Re: Hrdina zdejších bílých křesťanů Křivan tu nestále

Pane Brodský, s Holičem diskutovat nebudu. Ten si myslí, že z koránu brzy zmizí pasáže o zabíjení nevěřících psů (k lidem je korán velmi tolerantní), že islám šmahem přestane podřezávat nevěřící, že kamenování je drobná úchylka, že trest smrti za odpadlictví je sranda a fatwa slovní hříčka. S takovými užitečnými ... nemá cenu diskutovat. Takoví nechtějí vidět, ani slyšet. Takoví nám přinášejí mír jako z Mnichova.

J. Holič 23.10.2014 16:15

Re: Hrdina zdejších bílých křesťanů Křivan tu nestále

Myslíte si, že na ukázání pravdy musíte lhát??? Kde jsem napsal, že z Koránu brzy zmizí pasáže o zabíjení nevěřících, nebo že "islám přestane podřezávat nevěřící" (to je pěkná blbost, protože nevraždí islám, ale lidé, kteří se k němu hlásí)? Kde jsem napsal, že kamenování je drobná úchylka? Kde jsem napsal, že trest smrti za odpadlictví je sranda?

Má cenu diskutovat s někým, kdo si vylže něčí názory, aby se mu na ně snáze reagovalo?

J. Holič 23.10.2014 16:17

Re: Hrdina zdejších bílých křesťanů Křivan tu nestále

Ukázal jsem vám, jak se staví odpověď na triviální otázku. Proč ani po jejím připomenutí nedovedete odpovědět? Jak si můžete myslet, že váš názor je ten správný, když při každé nepříjemné otázce raději utečete z diskuse?

Z. Rychlý 23.10.2014 18:01

Re: Hrdina zdejších bílých křesťanů Křivan tu nestále

Jaké vaše otázky ???

Pan Brodský se otřel o pana Křivana s tím, že by měl být odsunut. S tím já nesouhlasím a na to jsem reagoval. Vy jste se připrdolil se svými problémy a otázkami, na které já nemíním reagovat, protože si hloupě myslíte, a hloupě věříte, že islám je reformovatelný. Jak víte, že jsou to jen hrstky teroristů a že většina muslimů je jiného názoru? Já si myslím, že když na ně zatlačí jejich náboženští vůdci s otázkou: Jdeš s námi boží cestou, nebo jdeš proti nám ? - že se postaví na správnou stranu. A ač třeba neradi, budou nás podřezávat, protože nejsme lidi, ale nevěřící psi, a Alláh si to žádá. Nebo budeme muset mlátit hlavou o kobereček a nahánět karikaturisty, kteří si dovolili zobrazit Alláha s bombou v turbanu.

V současné době se nebojím tolik muslimů, jako se bojím dobroserů, kteří otvírají náruč kdekomu. A ještě přitom kárají a okřikují ty, kteří to vnímají jako nebezpečí a varují.

Končím s pozdravem: No nazdar !

J. Holič 23.10.2014 20:41

Re: Hrdina zdejších bílých křesťanů Křivan tu nestále

"Pan Brodský se otřel o pana Křivana s tím, že by měl být odsunut." - Tak to jste asi nepochopil napsaný text pana Brodského. Tak vám pomohu: Pan Křivan, kromě toho, že neustále píše o eliminaci muslimů v Evropě, občas to hájí tím, že je chce jen odsunout, protože se neřídí (asi všichni) našimi zákony. K tomu přidal i text "Oni sem nejdou s námi v míru žít, ale dobýt náš svět dělohami jejich žen. Máme právo zabíjet dobyvatele, máme právo likvidovat jejich zbraně, i tu nejmocnější." - taková prohlášení jsou za hranou našich zákonů, které pan Brodský citoval, když, zcela logicky, prokázal panu Křivanovi, že by kroky pana Křivana mohly být klidně aplikované i na něj samotného. Doslova napsal: "Měl by tedy být podle svých zásad odsunut." Tedy podle zásad pana Křivana. Tedy to co píšete, je tak trochu mimo. Taky působí komicky vaše věty "Jaké vaše otázky?" a "Vy jste se připrdolil se svými problémy a otázkami, na které já nemíním reagovat,..". I ten uvedený důvod je směšný. Nehodláte odpovídat na otázku, protože si něco myslím. To je důvod jak noha. "Jak víte, že jsou to jen hrstky teroristů..." - protože o skupinách teroristů mám důkazy a mám také důkazy o mnohem větších skupinách muslimů, kteří veřejně chování teroristů kritizují. "Já si myslím,..." Myslet si můžete leccos, jde o to, co je realita. A nakonec odpověď (učte se, jak se to dělá) na vaši úvodní otázku: "Kde jste se dočetl,že by nechtěl postihovat ty,co naše pravidla nedodržují?", nebo "Kde jsem projevil netoleranci vůči lidem,kteří upozorňovali na nebezpečí islámských radikálů?", nebo "Kde jsem se projevil jako smirlivy vůči lidem,kteří spáchali nějaký teroristický čin?", "Můžete mi nastínit ... (není tu dost místa na celou citaci)", "Z jakého meho vyjádření jste vyčetl,že nechci aby se o islamskem extremismu mluvilo?" Je jich tam ještě dost.

Z. Rychlý 23.10.2014 22:46

Re: Hrdina zdejších bílých křesťanů Křivan tu nestále

Začínám si myslet, že by vás měli zařadit do odsunu.

J. Holič 24.10.2014 9:07

Re: Hrdina zdejších bílých křesťanů Křivan tu nestále

Jak jednoduchá musí být otázka, aby na ni váš intelekt dokázal vyplodit odpověď?

Z. Rychlý 24.10.2014 9:56

Re: Hrdina zdejších bílých křesťanů Křivan tu nestále

Čím vším vás musím nazvat, abyste mě přestal otravovat louděním mých odpovědí na vaše otázky, na které stejně již dopředu znáte odpověď.

J. Holič 24.10.2014 10:47

Re: Hrdina zdejších bílých křesťanů Křivan tu nestále

Když o někom napíšu něco lživého, bude celkem logicky chtít, abych to své tvrzení doložil (přestože ví, že je to lež), protože doufá, že nutnost přiznání vlastního lhaní autora lží přiměje, aby o něm nadále lži nešířil, nebo alespoň aby lhář a jeho pomluvy nebyly nadále brané vážně. Samozřejmě že by se lhář zachoval jako racionální člověk, kdyby hned v úvodu napsal "omlouvám se, to co jsem napsal není pravda a unáhlil jsem se." Kdyby si uvědomil, že pomluva není ten nejlepší argument, bylo by to skvělé. Jenže vy jste se rozhodl vše řešit jen dalšími urážkami a vyhýbáním se odpovědí. Dokonce se ptáte zda dalšími urážkami nahradíte požadovanou odpověď.

A nejde jen o lži, pokud napíše někdo do diskuse nějaký názor, toho, zda je ten názor reálný a smysluplný, se lze nejlépe dobrat tím, že autor dokáže tento svůj názor argumenty obhájit. Tedy že dokáže reagovat smysluplně na související otázky. Když mi někdo bude tvrdit, že voda teče běžně do kopce a nebude chtít odpovědět na otázku, jak k tomu závěru došel, logicky bude jeho názor nesprávný, nebo alespoň nebude jeho nositel vědět, proč si myslí to, co si myslí. To je přeci podstata diskuse, ne? Jestli hodláte jen chodit vykřikovat své názory, aniž byste je nechal podrobit nějakému rozboru, na to nepotřebujete diskusi, ne?

Z. Rychlý 24.10.2014 11:56

Re: Hrdina zdejších bílých křesťanů Křivan tu nestále

Já s vámi diskutovat nechci, protože vás považuji za užitečného ...Oni (musulmani) se změní !!! Jó, až naprší a uschne. Děláte jim 5.kolonu. Než se vy rozkoukáte a pochopíte nebezpečí, budete v odsunu vy. Pokud teda nepřistoupíte na islám. Nebo už mlátíte hlavou o kobereček teď? Vycpěte si ho tedy molitanem.

J. Holič 24.10.2014 16:21

Re: Hrdina zdejších bílých křesťanů Křivan tu nestále

Vy se mnou diskutovat nechcete, protože neumíte zodpovědět primitivní otázky, jejichř správná odpověď by vás dovedla A) k tomu, že jste lhář a B) k tomu, že neumíte obhájit své názory proti těm nejzákladnějším otázkám. Jestli máte dojem, že útěkem od odpovědí se prokáže pravdivost vašich tvrzení, pak je mi vás upřímně líto. Jestli je to co jste napsal pravda, proč se prostě  nepřestanete chovat jako srabík, kterého přistihli s rukou v cizí kapse a nenapíšete přímou odpověď? Třeba "Napsal jste to dne ...", nebo "Nenapsal jste to, jen jsem si potřeboval na vás plivnout" apod.

Z. Rychlý 24.10.2014 16:49

Re: Hrdina zdejších bílých křesťanů Křivan tu nestále

jděte už konečně do p*dele otravo.

J. Holič 29.10.2014 12:36

Re: Hrdina zdejších bílých křesťanů Křivan tu nestále

Paráda, jednání s vámi je podobné, jako s dítětem předškolního věku. To je ale obvykle slušnější :-D Jste na sebe pyšný? Promiňte, já jsem zapomněl, že na zpracování vět označených otazníkem vaše progresivní myšlení nestačí...

R. Szewczyk 22.10.2014 17:38

hm

p.Vlk připomíná bitvu u Varny,ale i mimo ni se uskutečnilo v dějinách několik zajimavých počinů,Až usměvně působí,kdyby to ovšem nebyla tragedie,dobytí Bagdádu,a to v roce 1257,nějak hledám paralery k dnešku,a to mongolským chánem Hulegim,bratrem onoho Kublajchána známého od Marco  Pola,a oba vnuky Čingischána,Onen Hulegi,dal dohromady ,a to je to až usměvné,z dnešního pohledu,alianci,složenou tedy z Mongolů,Gruzínců,Franských křižáků,a Číňanů,Hulegiho manželka byla křestanka,Gruzínci taktéž,u čínanů ,najatých stavitelů obléhacích zařízení to bylo celkem jedno,

V té době byl Bagdád opravdu démantem východu,viz Sindibádova dobrodružství,pobývalo v něm až 1mil islámského lidu,Protože Bagdádský chaliv byl idiot,po krátkém obléhání se chaliv a Bagdád vzdal,no a za odměnu aliance veškeré obyvatelstvo,hlavně muslimy,ale nejen je,vyvraždilo,asi tak 200 000 kusů.možná i víc ,Zajímavé srovnání je s dobytím Jeruzaléma Saladinem,který nechal obyvatelstvo odejít,stejně tak Mehmed Vítězný po dobytí Cařihradu nechal obyvatelstvo v pokoji,no přeberte si to jak chcete,v minulosti se muslimští vládcové v mnoha případech nechovali jako dobytek

V. Vlk 22.10.2014 18:11

Re: hm

Problém je, že nikde žádný další Saladin není. Ostatně, on to nebyl Arab ,ale Kurd!! Tím to možná bylo.

P. Vaňura 22.10.2014 18:58

Pokud to náhodou nevíte, podle mongolských "zákonů"

ne pokaždé uplatněných, mělo být obyvatestvo města, které se nevzdalo před nasazením obléhacích strojů, vyvražděno "do posledního robátka." To se také stalo po dobytí Pekingu Džingischánem.

Mehmed II neměl zájem na zničení Konstantinopole, který si zvolil za sídelní město, a tak muslimský zákon, dávající vojákům právo v útokem dobytém městě po tři dny beztrestně vraždit, drancovat a znásilňovat, ve prospěch obyvatel, město totiž mělo i vnitřní hradby a po pádu hlavního opevnění se obyvatelé vzdali, takže konkrétní čtvrtě nebyly dobyty útokem.

Džingischána ovšem překonává fanatický muslim Tamerlán, jehož války měly charakter pustošivých genocidních nájezdů. Odhadem povraždil 13 milionů lidí (5% odhadované světové popukace v jeho době) a to přesto, že většina zabitých byli patrn+ě muslimové.

J. Babička 22.10.2014 19:23

Re: hm

O Cařihradu.V chrámu sv Sofie, kterou tolerantní  muslimové předělali na mešitu, je dodnes otisk ruky vysoko na sloupu, protože byla tak zaplnena mrtými těly křestanů, že když tam sultán vjel, tak po nich dostal skoro ke stropu. Bylo to ohromné vraždění, to křečovité omlouvání muslimů, jako něžnych lidí,je někdy až směsné.

Když Islaám vznikl, tak zeme stredního východu byly křestanské a v městech stále kvetla byzantská kultura, Byzanc byla východní část římské říše a její pokračovatel . A na druhé strane byla perska vyspělá civilisace Sasánovců. Islám obě tyto kultury ohněm a mečem zničil. Samozřejmě, že vzdělanost se udržela, pouze jenom ti intelektuálové prijali islám a zkoušeli pokračovat. Proto ty zkazky o vysoké kultuře muslimů. Ovšem iIslám nedokázal ji rozvíjet a vstřebat a tak pod praporem protroka, tato vzdelanost a kultura chřadla a skomírala a za pár století zanikla ůplně

L. Křivan 22.10.2014 21:56

Re:to křečovité omlouvání muslimů, jako něžnych lidí,

není jen směšné. Je sprosté, a kdyby mi někdo v hospodě tak sprostě kecal, dopil bych půlitr a roztříštil ho o jeho ksicht. Pátá kolona musí konečně poznat, že jsme ve válce, a ve válce se nepřítel zabíjí.

R. Brzák 22.10.2014 16:46

ad. pan Vaňura - "Křesťanům v Sýrii a Iráku jsou ...

...Vaše moudrosti platné jako mrtvému baloňák!"

A kdepak vidíte, že by se pohled, jenž označujete za moudrosti, skutečně v našem světě uplatňoval? Protože pokud podle nich křesťané nepřistupují k řešení svých situací, nemůžete o platnosti takovéhoto konceptu vyhodnotit nic.

P. Vaňura 22.10.2014 19:38

Tento debilní koncept prosazují multi kulti politicko

korektní magoři v Bruselu.

Mimochodem, křesťanství, ze svou "láskou k bližnímu" mohlo vzniknout jen díky tomu, že legie řimských císařů dokázaly obyvatelům říše zajistit relativní bezpečnost. Bylo pronásledováno např. proto, že jeho věrozvěsti vybízeli vojáky k deserci z armády. V době, kdy se každoročně v období mezi polními pracemi vedly války, posvěcovalo tehdejší náboženstí boj vojáků ale také zákony republiky.

Ale státním náboženstvím se křesťanství mohlo stát až tehdy, když začalo "dávat císaři, co jeho jest." Uvědomte si, co znamená ono "V tom znamení zvítězíš" a to dokonce v OBČANSKÉ válce o císařský post, nikoliv při obraně proti vnějšímu nepříteli.

V ranném středověku, během šíření v Evropě, tu jednak existovali mocní křesťanští panovníci (Chlodík se dal pokřtít, protože se pragmaticky rozhodl pro spojenectví s církví), ale jinde církev často pouze nabádala lidi všech postavení k lidskosti a mírnosti, ne vždy úspěšně.

R. Brzák 22.10.2014 20:09

Re: Tento debilní koncept prosazují multi kulti politicko

Pak si ale hrubě nerozumíme. Vy hovoříte o konceptu převážně římskokatolické církve, která opravdu vznikla zejména jako mocenský nástroj římského císaře - jinou by ji neakceptoval. Já hovořím a to zásadně, o odkazu Ježíše Krista, nejdůležitější větě, která se nám zachovala (která ostatně má kořeny již v židovské tradici). Touto větou je "miluj bližního svého jako sebe samého", nikoliv jen "miluj bližního svého", jak je nám celá staletí vštěpováno. Budete-li chtít, dokážete na základě této důležité věty obhájit nejen lásku, ale i sebeobranu, obranu života, zdraví, svobody, a lásky (tedy u u druhých bližních), vyvodíte odpovědnost za svůj život, za své konání, ale i za svoji lásku samotnou (vůči bližnímu či blízkému), také pravidlo "důvěřuj ale prověřuj", zjistíte snadno, že nemůžete s křesťanským postojem odevzdávat státu daň, kterou on použije proti smyslu této věty, zjistíte, že chcete-li být dobrým křesťanem, musíte nutně opustit levicové koncepty řešení společenských problému atd. a tak podobně.

Nechcete-li , zůstanete v omylu při zaměňování Kristovy lásky za "církevně křesťanské zamilování" (nemohu najít výstižnější slovo). Zamilován ztrácím soudnost, schopnost rozvažovat, jsem ochoten pro svůj objekt touhy páchat kdejakou hloupost a přehlížím případná rizika. Církve v tomto smyslu velmi často bývají zamilovány do nerealistických obrazů spásy skrze sebeobětování, z náhledu, že by snad měli i jen svou lásku hájit proti jejím oponentům, mají strach - a tím vlastní lásku křivý. Tím jsou podobné svým muslimským protějškům. Rozdíl ovšem je v tom, že zatímco křesťanství má onen zdravý kořen v odkazu Krista, Islám je na strachu založen zejména.

R. Brzák 22.10.2014 20:20

Re: Tento debilní koncept prosazují multi kulti politicko

Jen dodám, že "multikulti" a politická korektnost jsou nikoliv výsledkem lásky - ale strachu. Strachu, že nebudu dost dobrý, dost vstřícný, dost moderní (ne jako můj rodič), dost citlivý vůči citlivost druhých. Tento strach je výsledkem nízkého sebevědomí, malého mínění o vlastních kořenech, nepochopení - a tedy souhrnně nedospělosti. Tato nedospělost (a rovná se neodpovědnost) je příčinou snahy usnadnit si komunikaci s oponentem (například příslušníkem jiné kultury) popřením svých vlastních základů. Těmi není ani křižáctví, jak nám tito oponenti občas předhodí, ani fanatismu, ani sebeobětování. Tím základem je láska k životu, projevovaná prací, láskou mezi jedinci a k našim dětem, která je nám nade všechno.

B. Hamal 22.10.2014 16:28

Nashledanou v eurorezervaci

Možná, že v případě ISIS  jde jen o časově posunutou islámskou verzí toho co se před pár staletími událo na Západě. Z  genocidy původního obyvatelstva, plné "křesťanské lásky", se zrodily Spojené státy. Co zbylo z původního obyvatelstva umístily do indiánských rezervací, a s vydatnou pomocí importovaných otroků se nakonec staly uznávaným mistrem světa v demokracii, kde si lid vládne sám prostřednictvím nadnárodních korporací. Nebo naopak?

Pokud v ISIS budou postupovat stejně lidsky, snad se někteří ještě zahlédneme v rezervacích původního obyvatelstva EU.

P. Vaňura 22.10.2014 16:38

Vy teda máte o historii dětinské

představy. Především je třeba vědět, že lovec potřebuje pro obživu daleko větší území, než rolník. proto rolníci vytlačili lovce a to nejen v Evropě v pravěku, ale později i na území dnešních USA (a v USA též farmáři později vytlačily rančery, protože jich zase bylo více). A také nechápete jak to bylo s Indiány. Ono jich jednak bylo málo a navíc je zdecimovaly, a to daleko VÍCE než kolonizátoři KDEKOLIV na americkém kontinentě, z Evropy zavlečené nemoce, proti kterým nebyli imunní. Amerika byla z hlediska přistěhovalců skoro liduprázdná.

A Indián se navíc mohl celkem snadno stát Američanem, stačilo opustit kmen a sehnat si nějakou práci. Kmeny vadily politicky jako nezávislá komunita, ale jednotlivec mohl narážet jen na rasové předsudky, které byly vůči Indiánům výrazně menší, než proti černochům (viz. Paul Johnson, Dějiny amerického národa).

J. Babička 22.10.2014 19:52

Re: Vy teda máte o historii dětinské

No to, že indiánm dali američané zadarmo byt jídlo a lékařskou péči, byl s jednoho pohledu danajský dar. Lidé,kteří žili kočovně a v neustálé válce jednoho kmene s druhým a nezapomente, že neš přišli beloši, tak ještě v době kamenné, kromě psa neźnali domácí zvířata a neoběvili ještě ani kolo a tak vše co meli noslily ženy na zádech. Ten naivní napad, že když se jim umožní zatím žít na státní útraty, že se pustí do zemědělství a vůbec začnou pracovat, uspěl jen u mála z nich. Většinou to vedlo k alkoholismu. Když přijedete do nějaké reservace, po tom co se brala pdpora, tak je dobré řídit opatrně, protože někteří leží i na ulici. Jedine co se povedlo je rozmnožování, za posledních 50 let se počet indiánů v USA zdvojnásobil a je jich rozhodně mnohem více než když přijeli pilgims. Ovšem některé kmeny jsou pohádkově pohaté, protože si postavili kasina a nemusí platit se zjisků daně. Ale zase jsem je tam neviděl pracovat, Na práci v Kasinu si najmou bílé tváře. S těmi předsudly ? Američané se vytahují s tím, pokud měli nějakého indiánského předka. Ovšem aby měl někdo nárok na všechny výhody musí mít alespon čtvrtinu indiánské krve.

R. Brzák 22.10.2014 16:51

Re: Nashledanou v eurorezervaci

Opět zavádějící - příčinou genocidy původních Američanů nebyla křesťanská láska k bližnímu, ale strach z neznámých "divochů", strach z nemožnosti vlastního přežití v případě, že tyto vlastníky země, kterou chceme, necháme na pokoji a neschopnost nahlédnout na kohokoliv jiného, než na své nejbližší, jako na své bližní...

ISIS oproti tomu má věci jednodušší - kdo v Alláha nevěří, má možnost se podvolit a stát se dhimmi, nebo zemřít. Když se ale stane, že potenciální dhimmi zemře dříve - nic se neděje, Alláh je bůh slitovný, milosrdný...

V. Novák 22.10.2014 17:38

Ale ějak ta láska křesťanská nezafungovala, že?

Dhimmi se nestanete podvolením se, ale prostě tím, že jste v muslimském státě křesťanem, židem nebo zoroastrovcem - takto to praktikuje Írán, zdaleka ne už třeba saudská Arábie, která potlačuje i svoje (a občas i cizí) šíity.

IS si na dhimmi moc nehraje a vraždí i nedostatečně vahhábitské sunnity.

R. Brzák 22.10.2014 20:24

Re: Ale ějak ta láska křesťanská nezafungovala, že?

Velmi správně - tam kde vládne strach těžko může vládnout láska.

Dhimmi se stanete tak, že plníte své povinnosti na základě šaríí - jinak Vám hrozí, že budete jako odpůrce Islámu zabit. O ISIL si samozřejmě iluze nedělám.