24.10.2019 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

SVĚT: ... a Zaorálek mlčí

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
18.4.2007 1:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paráda, jeden z těch . . .

Když byla v Československu po roce 1948 genocida, tak proč nejsme v encyklopediích uváděni jako typický příklad genocidy?

18.4.2007 2:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paráda, jeden z těch . . .

Když se podíváte do anglické verze wiki, zjistíte, že je tam běžně uváděna Stalinova genocida v CCCP. V ruské verzi jsou tyto zmínky "taktně" zamlčeny. Když kdysi byla projednávána mezinárodní konvence proti zločinům genocidy, návrh zahrnoval i zmínky politických vražd a akcí proti osobám s jiným politickým názorem či sociálním (chceteli, tak třídním) statusem. CCCP však byl proti takové formulaci a jako diplomatický kompromis bylo toto změněno.

Za genocidu lze brát i likvidaci určité skupiny - u nás byla za komunistů zlikvidována celá skupina živnostníků, soukromých rolníků  (nechceš do družstva -jdeš do lágru), jakýchkoli soukromníků. Doprovázeno vyvlastněním, znárodněním, vysídlením z vlastních gruntů, domů atd, dvěma velkými vlnami emigrace (48 a 68). Zlikvidovali ostatní politické strany (komunisti paradoxně zlikvidovali i svoji "matku" - socdem). Cílená likvidace odbojářů ze západní fronty...O likvidaci církvevním představitelů jste jistě také slyšel.Samozřejmě, komunista v tom jakýkoli náznak genocidy popře. Pozornější člověk si však nemůže nevšimnout mnoha shodných jevů, ať to nazveme totalitou nebo genocidou.Stalin nechal své politické oponenty běžně vraždit -Trockij se před ním neuchránil ani v exilu kdesi v Mexicu (zabit sekáčkem na maso). Je to součást politické genocidy nebo ne ? U nás paralely v likvidaci Horákové či i vlastních soudruhů- komunistů Slánského a Clementise.

18.4.2007 7:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paráda, jeden z těch . . .

Už jsem výše napsal, že Vaše pojetí chápu. Myslím si však, že Vámi uváděné rozšíření pojmu genocida povede k praktickým problémům s identifikací skutečné genocidy. Je mi docela proti mysli zahrnovat například židovský holokaust a genocidu v Kambodži, které jsou spojeny s miliónovými lidskými oběťmi, do jednoho pojmu s politickými procesy v Československu nebo USA v padesátých letech. Tímto způsobem by také bylo možno označit za genocidu např. důsledky nějakých nutných ekonomických reforem - vždyť řadě lidí se negativně změní podmínky jejich života.

18.4.2007 6:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CRUTONE . . . .

. . . . jako debil jsi se narodil . . . . a jako kretén umřeš ! Více k Tobě nelze dodat !Rv

18.4.2007 7:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CRUTONE . . . .

Nejste schopen obhájit v diskusi svoje tvrzení a musí to za Vás dělat někdo jiný. Není právě tato neschopnost spojena s debilitou a kreténismem?

17.4.2007 20:45

Inu ano, pane autore, nějak tuším, ač naprostý laik,

že pokud příslušná lodička vjede potichu do Baltu, třeba někam k polskému pobřeží, bude nám ten radar opravdu, ale opravdu hodně platnej. Abych tak zdráv byl...

17.4.2007 20:47

Re: Inu ano, pane autore, nějak tuším, ač naprostý laik,

No, ona může klidně brouzdat i mořem Laptěvů, a nebude to o moc lepší...

17.4.2007 20:40

Tak by mě zajímalo, proti komu vůbec Rusové takto zbrojí?

Docela by mě zajímalo proti komu Rusové takto zbrojí? Proti Evropě? Americe? Čečensku? Česku? Německu? Číně? Japonsku? Finsku, Polsku, Ukrajině? Sami sobě? Někomu jinému? Mají vůbec nějakého nepřítele?

O Američanech máme jasno, ti jen chtějí dobýt celý svět a zotročit jej svojí demokracií :-). Ale proč zrovna ti mírumilovní Rusové, že by měli nějaký problém na jižní hranici? Najde se tu alespoň jeden odborník na Rusko? Díky.

17.4.2007 23:31

Re: Tak by mě zajímalo, proti komu vůbec Rusové takto zbrojí?

Když si člověk četl Černý barony tak se smál ubohému slovníku nadšených pitomých svazáků, je smutný, že to po 89 pokračuje. Holt levicová blbost je nekonečná a mladí potomci svazáků pokračují dnes na internetu...vraťtese do hrobu, soudruzi. Komunismus, to je způsob myšlení, a to je většina přispěvatelů.

17.4.2007 18:54

Jakej vtip týdne, AeroVarle?

Bushevici Guantánámo už měli dávno vracet, ale proč by to dělali, že?Totalita jako totalita. Bush nebo Castro, jak se to rýmuje.Brzy budou otvírat hezky upravené lágry v USA, naposledy si v nich pobývali šikmoocí Američané, je potřeba opět oživit místní stagnující průmysl levnou pracovní silou.Národní garda pojede do Iráku, na hlídání rodilých Američanů budou stačit vylosovaní hispánci.

17.4.2007 19:24

Re: Jakej vtip týdne, AeroVarle?

jak jsem již psal pokud nějaká země povolí cizí základnu na svém území, tak ten pobyt skončí až si ta velmoc bude přát sama.

Jestli zde povolíme základnu USA na časově neomezené období tak to už nebude naše záležitost ale záležitost USA... a to rozhodně nechci.

17.4.2007 19:29

zdeňku, i když to období omezíme, tak výsledek zůstane stejný, viz Guantanámo

:-/

17.4.2007 19:58

Re: zdeňku, i když to období omezíme, tak výsledek zůstane stejný, viz Guantanámo

Stačí se podívat jak nám několikrát američané diktovali komu máme dodávat zboží a komu ne a vidět že je vždy lepší když jednají dna spolu jako alespoň částečně rovní a ne jeden jako silnější bratr kterého ten druhý musí jen poslouchat. Tak jak jsem přijela americká ministrině, to připomínalo diktát závislé zemi :-(

17.4.2007 20:20

Re: Jakej vtip týdne, AeroVarle?

Hlavně by měl Castro vrátit Kubu!:-)

17.4.2007 20:41

Re: Jakej vtip týdne, AeroVarle?

Vy byste si zasloužil pobyt v lágru, ale v komunistickém, třeba byste mohl pracovat na "elku" při drcení uranové rudy. Stačil by měsíc a přestal byste takhle blbě žvanit.

17.4.2007 20:45

Re: Re: Jakej vtip týdne, AeroVarle?

Začal by šišlat jelikož by mu vypadly všechny zuby.

17.4.2007 20:45

Re: Re: Jakej vtip týdne, AeroVarle?

R^

17.4.2007 18:46

Zaorálek mlčí

zatím ale jestli promluví, bude to opět jak jinak nehorázná pitomost. Kdyby šlo o to umístit tady cokoliv od Rusů, byl by samozřejmě všemi deseti pro, on už jiný nebude. A spoustu zarudlých blbců mu bude aplaudovat, jak patrno z diskuze.

17.4.2007 18:41

Nepřehánějte pane Wagnere,

určitě tu ponorku vyprojektovali a postavili za těch pár měsíců, co je provokujeme deštníkem.

Takže je to odpověď na hnusné snahy imperialistických štváčů, vrahů z vólstrýtu a dál si to nepamatuji, ale dá se to dohledat v archivech.;-P

17.4.2007 19:28

Nejde o děravý deštník Karle,

ale o rozšiřování sféry vlivu a stavbu sil na rakety, které mohou nést klidně i jaderné hlavice a radaru, který šmíruje velice podrobně vzdálené cíle.

17.4.2007 20:45

Re: Nejde o děravý deštník Karle,

A do které sféry vlivu chcete patřit Vy????

17.4.2007 22:40

Pochopitelně do české.

;-P

17.4.2007 23:04

Re: Pochopitelně do české.

že tak bráníte pitomou ruskou ponorku ;-)

17.4.2007 18:31

Wagnere Wagnere, ty demagogu

Až bude ta ruská ponorka chtít parkovat na Vltavě, jistě budou všichni odpůrci US radaru protestovat. Já bych řekl, že amíkům také nikdo u nás nekecá do jejich jaderné flotily. :-P

17.4.2007 20:26

Re: Wagnere Wagnere, ty demagogu

Co jste tím chtěl vlastně říci? Určitost tohoto příspěvku trochu připomíná našeho podplukase na vojně: "Jak my k vy, tak vy k my"

18.4.2007 17:33

Re: Re: Wagnere Wagnere, ty demagogu

Jednoduše jsem tím chtěl říci, že kdo protestuje proti cizí vojenské přítomnosti u sebe doma, nemusí nutně protestovat proti všemu, co se kde ve světě šustne. Proto jsou autorovy vývody o Zaorálkovi a radaru demagogie.

Jak jednoduché. ;-)

17.4.2007 17:54

radar

Rusové křičí proti základně.Nedělejme si však iluze,Rusko se bude nadále stejným tempem vyzbrojovat ,modernizovat svůj vojenský arsenál a to ,ať tu bude radar,nebo né.Já jim podle svých zkušeností nevěřím.Jak ukazují poslední události v Rusku,metody potlačování lidských práv se nezměnily.

17.4.2007 18:22

Nicméně Rusko dneška není světový problém, kdežto agresivní politika USA ano.

V každém případě Ruská federace na našem území svou základnu nechce.

17.4.2007 18:24

Re: Nicméně Rusko dneška není světový problém, kdežto agresivní politika USA ano.

... protoze ta chce uzemi cele.

Ovsem Vam pripada divne, ze o tom (na rozdil od pozadavku USA) neinformuji nase vladni predstavitele dopredu, ze?

17.4.2007 18:36

loizo, teď jsem se vážně začal Ruska bát :-)))

Zaprvé, naši vládní představitelé informují jen o podružnostech a zadruhé, zcela bez jakéhokoli mandátu se snaží o legalizovanou okupaci ČR.

Ostatně Rusové odešli sami při prvním oficiálním požádání. Na Guantanámu jsou američané už dávno po vypršení smlouvy, kterou si navíc interpretují po svém a Kuba je stále komunistická, základna nezákladna.