14.10.2019 | Svátek má Agáta


Diskuse k článku

SVĚT: ... a Zaorálek mlčí

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
17.4.2007 14:13

Re: V šedesátýcu letech měli Rusové tajný plán,

Kovando, nevěřte všem spikleneckým teoriím, zvláště pokud jde o tak stupidní plky, které tu prezentujete. V době, o které píšete, už dávno existovaly tzv. nosiče (rakety, bombardéry). Můžete mi sdělit, proč by Rusové bombardovali nás, když to mohli hodit na Německo, Francii, Itálii atd. atd.? Jinými slovy když ten atomový příkop mohli udělat více směrem na západ, proč by ho dělali u nás? Myslíte občas nebo je to zase "éjaculation sans érection"?

17.4.2007 14:24

Re: Re: V šedesátýcu letech měli Rusové tajný plán,

 ignoramus beatus

17.4.2007 14:35

Re: Re: Re: V šedesátýcu letech měli Rusové tajný plán,

svoboda nic takového podepsat nemohl. neměl k tomu prostě pravomoce.

17.4.2007 15:09

Re: Re: Re: Re: V šedesátýcu letech měli Rusové tajný plán,

Pravomoc měl, od Rusů :-).  Tehdy ještě nebyla žádná demokracie, komunisté poslouchali jako ovce  a Československo byla jen další gubernie Ruska :-).

Byl to ten samý Svoboda, který nechal vybít české vojáky u Dukly, aby si Němci vystříleli munici a sovětští vojíci mohli projít bez velkých ztrát.  Vím to osobně od těch, co přežili. Ten Svoboda, který hrozil v Moskvě, že se zastřelí, ale asi prakem, protože tam žádnou pistoli neměl. A národ mu to sbaštil :-). Jak vidím, ve školce se pořád ještě vykládají dějíny po staru.

17.4.2007 15:21

Re: Re: Re: Re: Re: V šedesátýcu letech měli Rusové tajný plán,

kamaráde, u dukly musel být generál kratochvíl vyměněn pro neschopnost. zrovna za něj došlo k masakru českých vojáků když stáli ve frontě na menáž v dostřelu německých minometů. jinak, naše vojáky zrovna u dukly rusové moc dobře nehodnotili. přečti si nekdy třeba rychtra.

17.4.2007 15:29

Re: Re: Re: Re: Re: Re: V šedesátýcu letech měli Rusové tajný plán,

Navíc počet ruských obětí u Dukly rozhodně nesvědčí o tom, že by Němci již měli vystřílené náboje na čsl. vojáky.

17.4.2007 17:22

www racku

Tehdy se tam čsl. jednotka nacházela na přímý rozkaz sovětského velení. Incident posloužil jako záminka k nahrazení Kratochvíla prokomunistickým Svobodou.

17.4.2007 17:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: V šedesátýcu letech měli Rusové tajný plán,

Bodejt by ne...Cesi nebyli Rusove a uvedomovali jak nesmyslne si tam veleni pocinalo a ze jsou to zbytecna jatka...

17.4.2007 17:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: V šedesátýcu letech měli Rusové tajný plán,

Nejde po hodnoceni, to se bude lisit, pohel toho, komu veris, ja mluvim o tech, co tam byli a  rekli mi nezavisle na sobe pravdu.

17.4.2007 15:00

magnusi proč?

aby získali čas k vyjednávání. Je jasné, že Rusko nepovede válku na území USA, ale na našem. Proč? Aby bylo možné po první vlně jaderného útoku vyjednávat.

17.4.2007 15:08

Re: magnusi proč?

Ivane N., teď jsem zamten, vy používáte čas budoucí, zatímco ten "atomový příkop" byl v čase minulém. Přišlo mi to silně nelogické už jen proto, že Rusové tu měli "dočasně umístěné" vojáky, přičemž nepředpokládám, že by chtěli jaderně vybombardovat sami sebe. Jak to bude v budoucnu, to vám teď nepovím.

17.4.2007 15:09

Re: V šedesátýcu letech měli Rusové tajný plán,

No, má to pár nedostatků - tankové síly Varšavské smlouvy byly několikanásobně silnější, takže v případě konvenční války by byly spíš naše tanky ve Francii než německé tanky na Ukrajině.

17.4.2007 13:58

Chybejici fakta

V clanku se nedocteme ze slo o ZAKAZANOU demonstraci a ze demonstranti meli povoleno pro svoje protesty jine misto. Brutalni zasah Omonu to samozrejme nemuze ospravedlnit ale i v zemich "prikladne demokracie" se nechazi s ucastniky zakazene demonstrace zrovna v rukavickach.

Vetsina Rusu schvaluje Putinovu "rizenou demokracii" po letech chaosu a rozkradani, to se velkomyslne prehlizi a nekomentuje.

Zakladna protiraketoveho destniku v CR pro ochranu USA je samozrejme okamzite jeste nutnejsi kdyz se udalosti spravne vylici. Ze jde o znovuoziveni Reaganovych "Star wars" po tom co USA odmitly ratifikovat smlouvu o balistickych strelach by melo byt kazdemu jasne. Po tom co desetileti chranila svet jistota ze kdo prvni zautoci bude v protiuderu znicen tak uz se zase Bush pokousi vytvorit ilusi ze muze USA ochranit za vsech okolnosti - to znamena i pri vlastni ofensive.

17.4.2007 14:14

Re: Chybejici fakta

Ta druhá demonstrace v Petrohradě byla povolená.

Iluze vytvářejí především ti, kteří tvrdí, že USA budují protiraketovou obranu aby mohly beztrestně provést jaderný útok.

A jestli si mám vybrat mezi konvenčními antiraketami a jaderným arzenálem schopným vymazat život z povrchu zemského v rukou režimu, který evidentně buduje kult osobnosti a využívá bezpečnostní složky k potírání opozice, tak jsem pro tu první možnost.

17.4.2007 14:30

Re: Re: Chybejici fakta

No tak ten vámi popsaný "arzenál schopný vymazat život...v rukou režimu..." si fakt už nemusíte vybírat, protože ten tu prostě je a váš výběr či nevýběr na tom moc nezmění.

17.4.2007 15:32

Re: Re: Chybejici fakta

milý ps, on není jen tenhle systém, jsou třeba letadlové lasery, pac 3, thaad či aegis ... právě proti tomu zavádí rusko nové raketové systémy topol m a bulava ... 

17.4.2007 16:40

Re: Re: Re: Chybejici fakta

Chceš říct, že rusové stavějí nové strategické ponorky a rakety kvůli tomu, že USA vyvíjí letounový laser nebo zdokonalují Patrioty a že tedy za zvětšování ruského jaderného arzenálo můžou USA?

17.4.2007 13:39

nova ruska ponorka

no proti te ruske mirotvorne ponorce budeme protestovat v okamziku, kdy na sruska vlada pozada o povoleni zakotvit ji pod Karlovym mostem

17.4.2007 13:25

Proč tě nezajímá povraždění cca 650 tisíc civilistů demokraty z USA v Iráku ?

Proč tě nazajímá zhození atomových bomb na civilní města, použití chemických zbraní ve Vietnamu, používání zakázaných bojových prostředků (ochuzený uran, fosfor, uhlíkové bomby) v bývalé Jugoslávii a v Iráku? Koho tady hájíš, kolaborante? (Y)

17.4.2007 13:41

Re: Proč tě nezajímá povraždění cca 650 tisíc civilistů demokraty z USA v Iráku ?

Mistre Jene, nedelej ze sebe hlupaka...

17.4.2007 13:48

Re: Re: Proč tě nezajímá povraždění cca 650 tisíc civilistů demokraty z USA v Iráku ?

On ho nedělá.

17.4.2007 16:16

Nehledě na přehnaný počet, Iráčané se vraždí NAVZÁJEM a to se

lze dozvědět i z našich médií.

17.4.2007 14:00

Zajímalo by mě kde se vzal údaj 650 tis.? To je jen hodně velkej překlep ne?

Takže podle vás jsou sebevražední útočníci ve skutečnosti převlečení mariňáci, nebo je normální srovnat se zemí hlavní město jiné republiky (čečensko). Je podle vás normální, že kdyby se náhodou severomoravský kraj rozhodl se osamostanit, tak že tam naběhneme s tankama a jinou technikou a budeme se je snažit udržet u sebe za každou a to i krvavou cenu u sebe (Srbsko). Nebo že po rozpadu republiky na evropském kontinentě je normální jen pozorovat jak dochází ke slovu genocida (jugoslávie). Podle vás jsou tvúrci těchto zvěrstev hrdinové? Asi ano, podle vás je tedy lepší jen nečině prihlížet a říkat si, no tak dnes umřelo násilnou smrtí cca 100 000 lidí, alespoň bude více prostoru pro nás.

17.4.2007 14:28

Re: Zajímalo by mě kde se vzal údaj 650 tis.? To je jen hodně velkej překlep ne?

V Kosovu probíhala genocida?

Jinak si představte, že by se nějaké okresy na jihu USA s hispánskou většinjou chtěly trhnout k Mexiku. Jak myslíte, že by vláda Spojených států zareagovala?

17.4.2007 14:35

Re: Re: Zajímalo by mě kde se vzal údaj 650 tis.? To je jen hodně velkej překlep ne?

Patrně stejně, jako zareagoval A.Lincoln na založení Konfederace.

17.4.2007 15:04

Místo invektiv.

Hirošima a Nagasaki byla nepřátelská města, stejně jako Berlín nebo Drážďany. Ve Vietnamu byl použit "agent orange" jako defoliant, fosfor je zápalná látka (zapomněl na napalm), uhlíkové bomby jsou prostředkem k vyřazení elektrorozvodné soustavy, ochuzený uran se používá v průbojné munici pro svoji vysokou specifickou hmotnost a tvrdost, ne pro radiokaktivitu, ta je nežádoucí a u ochuzeného uranu (izotop 238) zvláště nízká.

17.4.2007 15:36

Re: Místo invektiv.

Hirošima a Nagasaki byla CIVILNÍ města. Jedná se  o největší masakr, jasný zločin odporující homanitánímu mezinárodnímu právu. To samé Tokio a Drážďany.

17.4.2007 15:47

Sleduješ dokumenty na ČT2?

Minulý nebo předminulý týden byl dokument o svržení bomb na Hirošimu a Nagasaki. Včera byl dokument o japonském císaři Hirohitovi a rozpoutání války Japonskem. Hirošima bylo město plné vojáků, cvičených na obranu před očekávanou americkou invazí, Nagasaki bylo nouzový cíl. Termín Coventrizace vymysleli Němci a znamenalo to co? Najdi si to a buď tak hodnej -nezneužívej jméno vzdělancovo pro své bláboly.

17.4.2007 16:50

Aha. A nějaká vhodná vojenská znáte ?

Celé nepřátelské území bylo jednou vojenskou oblastí. Nepřítelem bylo celé Japonsko a Německo. En bloc. Mezinárodního humanitárního práva se nemůže účinně dovolávat kdo ho porušuje. Samotná válečná agrese byla takovým porušením (nezahrnuji Jugoslávii). Ve válce platí, že účel světí prostředky a že vítěze nikdo nesoudí. Ostatně není  lepší být naživu v rozporu s právem než  v souladu s ním být mrtev ?

17.4.2007 12:52

Nechtěl

bych takové Zaorálky v jakékoliv rozhodovací pozici.Takové objektivita a skutečná fakta nezajímá. Zasazují se a žvaní propagandisticky jen pro jednu ze stran, bez ohledu na potřeby obrany státu. Jsou předem naprogramovaní, vyšlechtění v kuchyni KGB. Je to jako by tajný milenec vaší ženy soudil váš rozvod.