Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

JAK TO SKONČÍ: Cynicky o válce na Ukrajině

Vítejte ve světle reál politiky, kdy se pokusím sejmout ideové brýle zbožných přání z obou stran.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Vážený pane Tůma, běžte vy všichni chcimírové do pr... Že se nestydíte napsat: ...Na druhou stranu ani Západ v tom není nevinně. Když Sovětský svaz padl, nechal ho v marastu a bídě, rozpadlý stát ovládaný mafiemi. Chybělo něco jako Marshallův plán pro Německo pod Druhé světové válce.... Západ ani USA nemají s přepadením Ukrajiny nic společného. A Váš apel na ukončení (pozastavení) války a ponechání území Rusku je opravdu chucpe. A to nesmyslné zabíjení je i tak troch na našich rukách. Stačilo dodávat zbraně včetně letadel již hned po napadení Ukrajiny. Krešňák

0 0
možnosti
BR

S tou pomocí Západu v devadesátých letech Sovětskému svazu je to dost nejasné. Myslím si, že Západ (převážně USA) k tomu tenkrát přistupoval dost naivně a ideologicky. Ale jak chcete pomáhat zemi, v níž se všechno okamžitě rozkrade? Peníze určené na pomoc a odeslané vládě SSSR končily na účtech oligarchů během pár hodin. Myslím si, že Západ to dělal špatně, ale je otázka, zda to mohl dělat lépe.

Pokud jde o to, že se Západ v poskytování zbraňové podpory Ukrajině osměloval jako postavač plážový, všichni jsme měli strach z rozpoutání jaderné světové války. Dnes víme, že to byla asi chyba, ale riziko třetí světové války je opravdu rizikem ohrožujícím existenčně tuto (byť velmi nedokonalou) civilizaci.

0 0
možnosti
PV

Jak to skončí ?

Pavel: Ukrajina má pouze jeden poslední pokus, při neúspěchu bude pomoc zastavena.

Trump: Zastavím válku do 24 hodin, s Putinem se domluvím (jak rozdělit UA)

DeSantis: V našem zájmu není starost o nějaký úzekmní konflikt v Evropě.

Stoltenberg: V létě dojde munice.

0 0
možnosti
LH

Hančar: Buď jsme Homo sapiens nebo pitomci.

0 0
možnosti
BR

Byl bych rád, kdyby se opravdu už v tomto kalendářním roce uzavřel dostatečně trvalý mír. A nejen to, myslím si, že je to realistické přání. Bylo by krátkozraké uzavřít tento mír s myšlenkou na rozpoutání další odvetné války, jen, co se Ukrajina trochu vzpamatuje. Bohužel, očekávám teď nejtvrdší boje. Myslím si, že obě strany konfliktu jsou si vědomy toho, že to takto dál nejde. A proto se budou obě strany v blízké budoucnosti snažit dosáhnout co nejlepších územních zisků. Snad si Západ uvědomuje, že Ukrajinu nesmí nechat padnout. Tomu by měla odpovídat i jeho podpora dodáváním zbraní. Na druhou stranu cítím, že asi nebude možné, aby Ukrajina získala zpět veškeré své území. Toto rozhodnutí bude převážně na jejím vedení.

0 0
možnosti
MB

"Nechme konflikt zamrznout do doby, než se Ukrajina postaví na nohy tak, aby si Ruskou armádu namazala na chleba." - to už tu bolo. Minské dohody - vyjadrenie Merkelovej.

1)Vážne si myslíte, že sa západu podarí oklamať Rusko druhýkrát?

2)Autor je typický západný podrazácky produkt, čo nectí dohody.

0 0
možnosti
BR

Naopak si myslím, že autorův nápad s dočasným ukončením války a pak jejím novém rozpoutání, ale tentokrát Ukrajinou, hraje Putinovi do karet a prozápadní není ani náhodou.

0 0
možnosti
PV

stačí si přečíst první odstavec..."A třeťak je pro Čínu dobré vidět EU krvácet na výdajích a zbrojení kvůli válce.", aby člověk poznal, že autor je naprostý polit-hňup...

Túmo, Čína potřebuje mír, neb válka škodí businesu ! Čína potřebuje nevyčerpané Rusko, aby stálo při jeho boku v tichomoří. Čína potřebuje i klidný prostor v Evropě a prosperující Evropu pro svoji iniciativu one road, one belt...

0 0
možnosti
BR

Nezlobte se, ale nápad, že, když se teď na nějakou dobu zastaví boje, tak se Ukrajina postaví na nohy, potom napadne Rusko a "namaže si ruskou armádu na chleba" je mimo mísu. A to hned ze dvou nad slunce jasnějších důvodů. Začnu tím, který mi připadá důležitější: Představte si, že po několika letech míru Ukrajinská armáda napadne Ruské území. Jak se na tuto, tento krát už ukrajinskou agresi asi bude dívat svět včetně Západu? Budete se asi divit, ale nikdo ze Západu by v takové situaci pro Ukrajinu nehnul prstem! Ukrajina by v tom zůstala sama a Rusko by získalo zbytek ukrajinského území, o které by mělo zájem. Druhý důvod spočívá v tom, že Ukrajina se bude po této válce poměrně dlouho a velice ztěžka vzpamatovávat. A pokud by zde bylo podezření, že to dělá s úmyslem začít odvetnou válku, tak by jí asi ani nikdo moc nepomáhal.

0 0
možnosti
LH

Ukrajina jako taková se už NIKDY nevzpamatuje. Hustě si naběhla na prodavače hrnců ze Západu.Skončením války spadnou ze Zelenského císařovy nové šaty a kdo z liberálních politiků by jednal s reinkarnací Adolfa H.? Z Agaty Christie mažou černoušky, kde by vzali bomby na vymazání všech ulic Stepana B.?

0 0
možnosti
FN

Vítězem konfliktu USA a Ruska na území Ukrajiny je bezesporu Čína. Hlavním poraženým je Evropa, kde se podařilo USA oddělit západní technologie od ruských levných surovin a tak zmizel jeden z ekonomických a mocenských konkurentů. A co Ukrajina? Ta funguje jako kanonenfuter a její osud aktéry nezajímá.

0 0
možnosti
VM

Tůmo,

Čína dnes profituje na všem, když tam Západ v honbě za ziskem, přesunul výrobu téměř všech potřebných výrobků, zboží.

Nejvíce však nyní vyrábějí americké zbrojovky - takže profit jde především do USA, patolízálku !

0 0
možnosti
FDW

Autora jenom doplním. Začnu pohledem na příčiny války:

Rok 2014. Ukrajinští diplomaté vyjednávali s EU „dohodu o přidružení“, která by vytvořila užší obchodní vztahy. Rusko překonalo EU s vlastní nabídkou, která zahrnovala pobídky pro Ukrajinu ve výši 15 miliard dolarů. Prezident Janukovyč to podepsal. Protesty podporované USA vypukly na kyjevském Majdanu a v dalších městech v zemi. Do té doby USA utratily 5 miliard dolarů na ovlivnění ukrajinské politiky (podle představitelky ministerstva zahraničí USA Nulandové). Rusko na tuto činnost pohlíželo jako na financování subverze a revolty. Když si střelba na Majdanu vyžádala desítky mrtvých a Janukovyč uprchl ze země, USA sehrály ústřední roli při sestavování nástupnické vlády.

Současný postoj Západu k válce na Ukrajině připomíná morální křížovou výpravu. Neliší ani tak ve faktech, jako spíše v rozdělování morální viny. V jeho interpretaci nebylo podnětem k válce americké vměšování, ale nevyzpytatelné chování ruského prezidenta Vladimira Putina. Ve většině západních zpráv o tom, co vedlo k invazi na Ukrajinu loni v únoru, jsou tyto důvody prezentovány jako psychopatologické, nikoli geostrategické. Putin vystupuje jako Hitler. Chce obnovit Sovětský svaz. Nebo carské impérium. ...

Ve skutečnosti však jde o Západní export globalismu a levicové politické ortodoxie do zbytku světa a je to důsledek snahy o udržení unipolárního světa ovládaného USA. Dokonce to řekli: „24. března 2022, měsíc poté, co ruské tanky překročily ukrajinské hranice, Bidenův Bílý dům svolal americké partnery (jak se nyní jejich spojenci nazývají). Vláda USA vyhlásila svůj závazek vůči těm, kteří byli zasaženi nedávnou ruskou invazí – „zejména zranitelným populacím, jako jsou ženy, děti, lesby, gayové, bisexuálové, transgender a intersexuální (LGBTQI+) osoby a osoby se zdravotním postižením“.

0 0
možnosti
FDW

Celá situace smrdí hrozbou třetí světové války. Rusko jasně vidí válku jako existenciální (viz Putinův únorový projev: „To znamená, že nás plánují jednou provždy zničit. Jinými slovy, plánují přerůst lokální konflikt v globální konfrontaci. Takto to chápeme a my bude odpovídajícím způsobem reagovat, protože to představuje existenční hrozbu pro naši zemi“). A Západ zase považuje porážku za smrtelné ohrožení jeho hegemonie, jeho globalizačního projektu a jeho exportu tvrdé politické korektnosti do zbytku světa, jak se již stalo na Ukrajině.

Americký pocit dominance však může být velmi iluzorní. Rozsáhlé finanční sankce Západu vůči Rusku měly na Rusko jen malé, pokud vůbec nějaké dopady, zatímco motivovaly Rusko, aby opustilo americký dolar jako mechanismus mezinárodního obchodu, což je také něco, co Čína nepochybně vnímá pozitivně. Kromě toho je Rusko kvůli sankcím izolováno od všech dopadů současné bankovní imploze, ke které dochází v USA, která se odehrává z velké části kvůli rychlému nárůstu úrokových sazeb, protože FED cítil, že je nutné je použít k boji proti inflaci, která byla zase způsobena, alespoň částečně, zvýšením cen energií způsobeným válkou na Ukrajině a sankcemi na ruskou energetiku ve spojení s odporem Bidenovy administrativy k domácímu těžebnímu průmyslu a posedlostí čistou energií a také proto, že Biden nasytil finanční systém biliony dolarů ve federálních výdajích. Není možné předvídat dopady bankovní krize na trhy.

0 0
možnosti
IP

I32g63o64r 90P12á35v32e71k

27. 3. 2023 6:40

Někdo něco napíše, někdo si to přečte, někdo souhlasí, někdo nesouhlasí. Ale to je tak všechno, můžeme jen čumět a šoupat nohama. Rusku je to jedno, udělá vždy to co je jen pro něj výhodné a nemusí se na nikoho ohlížet, má všechno co potřebuje. Je to jaderná supervelmoc, na tom žádné kydy nic nezmění. Tak se mi vybavila ta scéna z filmu Tenkrát na západě kdy staniční pokladník vytiskl a podal jízdenku na vlak tomu střelci a ten ji pustil do větru. K ničemu mu nebyla. Tak je to i s touto přípiskou Cynicky o válce na Ukrajině.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz