Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

JAK TO SKONČÍ: Cynicky o válce na Ukrajině

Vítejte ve světle reál politiky, kdy se pokusím sejmout ideové brýle zbožných přání z obou stran.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VC

Na příčiny války na Ukrajině a nešťrastný krok Putina (Ač existuje infora Donbas o den dříve), to je sice duležité, ale ne tak , jako nezbytnost skončit ten strašlivý nepodařenec. A to okamžitě.Nechat ega egy a jednakt A jako opěvýznamných moudrý státník se ukazuje Orbán, který svolává několik významných státníků do Budapešti k pokusu o dohodu, způsob jak ukončit konflikt. Bezhlavá podpora Ukrajiny CR je zanedbání vitálních potřeb vlastního obyvatelstva. Porážka Ruska a to za každou cenu, je nesplnitelná chiméra, to není možné i přes dosavadní neuspěch ruské armády. A jak dokonale se opět projevuje neschopnost a neužitečnost OSN! Té neslavně proslulé Rady bezpečnosti!. Co vlastně dokázal pro klid a mír v posledních dekádách?

0 0
možnosti
PD

Zkuste to Putinovi vysvětlit, že má nechat egy a jednat.

On totiž nemůže, přiznat porážku by byl jeho konec.

0 0
možnosti
JG

J78. 31G67a81n41a71u97r

27. 3. 2023 9:19

Chcimírovský blábol!:-/

0 0
možnosti
Foto

Tak co, už pomáháte s bambitkou v ruce na ukrajinském frontě? :-P

0 0
možnosti
PP

P87e25p55a 63P70e56p79a49x

27. 3. 2023 9:06

Blábol, hlavní prospěch z války na Ukrajině mají US a významný je i jeji podíl na vzniku této války. Ukrajina má neznámou budoucnost.

0 0
možnosti
PD

Známou budoucnost nemá nikdo. Jak se to USA povedlo, donutit Putina, aby jim zařídil ten prospěch?

0 0
možnosti
MP

Praktické poučení pro post-komunistické (přesněji pro post-socialistické) země.

Cituji: "... Sergej Beseda, generál FSB, rozkradl fondy určené na podvratnou činnost na Ukrajině, ale papírově běžela operace podle plánů ..."

0 0
možnosti
Foto

ž Rusko v průběhu dvou století dosáhlo svého vrcholu, a teď působí jako zanikající civilizace. Rusko žije jenom z vývozu surovin a nic nevyyrábí .Jak je to dlouho, co jsme viděli kvalitní ruské filmy, výtvarné umění, literaturu? Dnes i ten největší putinofil neumí vyjmenovat pět ruských žijících umělců. Zmizeli, odešli do ciziny, Putin je totálně zničil. Jaký může být konec země, která ztrácí genetický fond i potenciál? Upadnutí do nicoty, kterou využijí silnější sousedé, ať už Čína, Střední Asie a i Ukrajina, pokud bude úspěšná ve válce.Mír zemi, která je napadená dohoda s tím, kdo všechny dohody v minulosti porušil nemá cenu. Znamená jedno vazalství a podanství upadajícmu Rusku. Rusko má 140 milionú obyvatel a z toho 20 procent jsou muslimové. Rusku hrozí během 20 let až 30 let islamizace. Rusku ze všeho chybí lidé a ne zbraně. Rusku chybí pěchota, se kterou by mohlo obsazovatt další města. Rusko může prodloužit svoji existenci imperia tehdy pokud spolkne Ukrajinu. Ta má pro ni životní význam.

0 0
možnosti
ŚS

Mám pocit, že to co píšete je spíš předsudek než fakt. Nebo by se to mohlo napsat i o řadě zemí EU.

0 0
možnosti
ŚS

Pauznout to, myslíte jako v počítačové hře, kdy si dají obě strany pohov aby mohly získat víc a lepších zbraní a mohli se do sebe po pauze pustit ještě brutálněji?

0 0
možnosti
Foto

V 90 letech, když bylo Rusko ekonomicky na kolenou, tak mu USA nezjištěně finančně pomáhalo a nemělo zájem jej ekonomicky dorazit. V roce 1994 Rusko oficiálně podepsalo s NATO vstup do Partnerství pro mír .Partnerství pro mír je program spolupráce Severoatlantické aliance s armádami států, které nejsou jejími členy. NATO poskytuje účastníkům projektu pomoc s modernizací armády a sestavováním vojenských rozpočtů, pořádají se společná cvičení. Rusko se zúčastňovalo porad NATO, zúčastňovalo se jako pozorovatel cvičení NATO Rusko v roce 1997 podepsalo s Aliancí NATO takzvaný Zakládající akt o vzájemných vztazích, spolupráci a bezpečnosti, ve kterém je omezeno stálé rozmístění významných bojových sil na území bývalých států Varšavské smlouvy. Preambule smlouvy uvádí, že Rusko a NATO se navzájem nepovažují za protivníky. Obě strany budou společně budovat trvalý a komplexní mír v euroatlantickém prostoru na principech demokracie a kooperativní bezpečnosti. Sdílejí cíl překonat pozůstatky dřívější konfrontace a konkurence a posílit vzájemnou důvěru a spolupráci. Tento akt znovu potvrzuje odhodlání NATO a Ruska dát konkrétní obsah svému společnému závazku vybudovat stabilní, mírovou a nerozdělenou Evropu, celistvou a svobodnou, ku prospěchu všech jejích národů

0 0
možnosti
ŚS

Za 25 let se toho dá hodně pokazit.

0 0
možnosti
LH

Jak Merkelová v neřízeném třasu pravdomluvnosti potvrdila, od Majdanu jela příprava na výmaz Ruska z planety Země. Putin sice pozdě, ale přece hodil vidle do pekelného stroje na výrobu bidetovského dobra. Nemám rád Rusko, ale i přes to chválím alegoricky třeba komunistický Vietnam za eliminaci kambodžského superliberálního nádoru z mapy Světa. Někdy se vyplatí utratit nemocného jedince pro záchranu stáda.

0 0
možnosti
Foto

V něčem souhlas, v něčem ne. Je bláhové si myslet, že zamrznutí konfliktu - časově neomezené příměří udělá z Ukrajiny regionální mocnost a povede k úpadku Ruska. A dost by mě zajímalo, jak autor došel k přesvědčení, že Rusko upadá. Od Majdanu Rusko diverzifikovalo svůj průmysl a snížilo podíl prodeje nerost. surovin na celkovém HDP, stalo se světovou jedničkou v produkci pšenice a významným producentem dalších plodin, vytvořilo si mohutné devízové rezervy a má jeden z nejnižších státních dluhů. Se skřípěním zubů přežilo hospodářské sankce, jaké v historii dosud neměli obdoby (a to ani zdaleka) a současně si je vědomé, že Ukrajina dosud, pokud se nepovede vyřešit problém uspokojivě pro obě strany, představuje pro něj bezpečnostní problém a tudíž se bude i nadále připravovat na eventuální nový konflikt s UA.

Dosavadní síla Ruska je do značné míry výsledkem vládnutí Putina, o kterém si můžeme myslet cokoliv, ale jde nesporně o jednoho z nejschopnějších politiků posledních 50 let. A nebude tu věčně. Je otázne, zda Rusko dokáže vygenerovat někoho stejně schopného. Pokud ne, může Rusko upadnout, ale mnoha způsoby a z některých z nich nám může běhat mráz po zádech

0 0
možnosti
LH

Arcibiskup Vigano zatroubil na poplach ( článek na ProtiP ). Vojtylo, vzbuď Regana a do práce!

0 0
možnosti
MH

A už máme, co jsme chtěli. Ale největší prase v ukrajinském žitě je USA.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz