Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

JAK TO SKONČÍ: Cynicky o válce na Ukrajině

Vítejte ve světle reál politiky, kdy se pokusím sejmout ideové brýle zbožných přání z obou stran.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

Ruské krvácení Xi-Jinpingovi maximálně vyhovuje a doufá, že se Ukrajině bude dařit alspoň jako doposud. Byl by blázen, kdyby pomohl Rusku rychle zvítězit. Čím vyčerpanější Rusko, tím líp pro Čínu. Čína má ve výsledku naftu, plyn, dalsí suroviny za hubičku.

Putin byl z výsledku rozhovorů znechucen, reálně nevyjednal nic, úplné fiasko. Prý to komentoval povzdechem "proč sem ti šikmooký kreténi vlastně přijeli?".

Pro nás Čechy je perspektiva ruských vojenských úspěchů krajně negativní: masivní nápor utečenců, vědomí genocidních masakrů v nedalekém sousedství, přímá vojenská hrozba, ve výsledku potenciálně skutečná chudoba.... Poté by se penzisti a všichni ostatní museli masivně uskromnit, včetně věčně nespokojených dezolátú.

Obávám se že situace v blízké době nemá pozitivní řešení, buďme rádi že můžeme být zatím rádi.

0 0
možnosti
PH

P48e68t51r 32H18á72k

27. 3. 2023 7:04

"Putin byl z výsledku rozhovorů znechucen, reálně nevyjednal nic, úplné fiasko. Prý to komentoval povzdechem "proč sem ti šikmooký kreténi vlastně přijeli?""

Vy máte zprávy z blízkého Putinova okolí? 8-o A musí být setsakra blízké, tohle se prostě nezveřejňuje.

0 0
možnosti
Foto

Ad třetí bod:

zamrzlý konflikt uvolní sankce na vývoz a ceny ropy, plynu oceli atd. Rusko dostane velmi vítanou finanční injekci

zamrzlý konflikt poskytne Rusku čas na dozbrojení, čas na výstavbu nových tankových závodů (protožu Uralvagonzavod jede 24/7), čas na to, aby -třeba, ale v tom jsem trošišku skeptický- uvedli do ostrého provozu tu svoji vybájenou SU-57, čas na to, aby vrátili svoje T-54 zpátky do muzeí.

Nejsem přesvědčen o tom, že je schopna Ukrajina Rusko vyhnat za současné situace. Nicméně nějaké územní zisky by s trochou štěstí mít mohli. Ale jsem zcela přesvědčen o to, že jestli současná situace zůstane zmražena na delší dobu, nepovede se to Ukrajině nikdy.

Zcela lidsky, ze zvědavosti by mne zajímalo, jak by se Rusko vypořádalo s konfliktem zmraženým v současné podobě, když mají ve svých zákonech (a Solovjov s Medveděvem se odvolávají až na ústavu, ale tu jsem -pravda- nečet) zakotveno, že Rusku patří Luhanská, Doněcký, Záporožská i Chersonská oblast (a Krym) v jejich administrativních hranicích. Rusko v této chvíli tvrdí, že Ukrajina okupuje jejich území a podle ruských zákonů tomu taj opravdu je.

0 0
možnosti
Foto

Ad první bod:

na LNG se nenapakovali vývozci (ti sice požadovali cenu vyšší než pro domácí trh, ale to zvýšení se drželo v rozumných mezích, nízkých desítkých procent), ale PŘEPRAVCI, kteří celkem bezostyšně napálili i vyšší stovky procent. V tomhle kontextu byly komické Macronovy stížnosti směřované na Bílý dům, když v čele těch přepravců pro Evropu byl a je francouzský TotalEnergies.

Ad druhý bod:

Západní firmy v Rusku investovaly ve velkém, například pomáhaly dostat na jinou kvalitativní úroveň těžbu ropy a plynu, ze kterých pak Rusko žilo. Celkem pikantní je, že až do r. 2014 Západ taky pomáhal Rusku v úplně stejných laboratořích, jejich že existenci Rusko tak vyčítalo Ukrajině. Rusko ani zdaleka nezůstalo jako kůl v plotě.

Nicméně pro Rusko stará pravda, že prokázaná pomoc se buď zapomene nebo vymstí, platí desetinásobně.

0 0
možnosti
AT

A14l40e57s 28T24e66p92l86y

27. 3. 2023 15:12

Přepravci se opravdu "pakovali" (cena cca 3x vyšší).

Nicméně producenti LNG nezůstávali pozadu.

Např. největší americký vývozce LNG - Cheniere - cena akcie:

- 33,50 USD - rok 2020

- 175 USD - rok 2022

To taky není špatné...

0 0
možnosti
RL

Ajaj, to se nebude líbit. ;-)

0 0
možnosti
ZL
JK

Pěkná snůška blábolů. Vážný kandidát na blbost měsíce.

0 0
možnosti
JV

J14a37n 81V46i93n56t24r

27. 3. 2023 1:51

Tolik hloupostí v jednom článku...

0 0
možnosti
Foto

Jake? Bez jejich vyvraceni je to jenom zcela nezajimava informace ze P. Vintr si mysli ze to jsou hlouposti. Copak se NP prispevatele nikdy nenauci diskutovat?

0 0
možnosti
MG

O Ukrajinu ve válce na Ukrajině vůbec nejde. O tom i svědčí argumenty Rusů, které jsou nepřesvědčivé až nesmyslné. Za touto nepříliš chytrou argumentací se skrývá fakt, že Rusové napadli Ukrajinu pouze kvůli přání Ukrajiny vstoupit do NATO, ale nechtějí to otevřeně přiznat.

Číně tato situace vyhovuje, ovšem pouze za podmínky, že Rusko nepadne a nedostane se pod kontrolu Západu. Současně díky válce vzniká nový nezápadní blok jako protiváha současného Západu a tím se otevírá nový politický prostor Číně.

0 0
možnosti
PH

P35e89t90r 62H88á41k

27. 3. 2023 7:07

A ona "demilitarizace Ukrajiny" je něco jiného než zabránit jí ve vstupu do NATO?

0 0
možnosti

Pane Diviši, trochu uvažujme... My jsem byli jen 40 let v takovém marasmu... A Rusko 70 let... nepochybně... A kdo nám v Česku dnes pomáhá... haha... Kdo...? Každý chce mít jen plné kapsy... Tož tak nějak...

0 0
možnosti
PD

"Na druhou stranu ani Západ v tom není nevinně. Když Sovětský svaz padl, nechal ho v marastu a bídě, rozpadlý stát ovládaný mafiemi. Chybělo něco jako Marshallův plán pro Německo pod Druhé světové válce"

Hezká myšlenka, ale nereálná. V rozpadlém státě Marshallův plán nefunguje.

A ani ponechání dosavadních zisků Rusákům není reálné. Žádnou diktaturu ústupky nezastaví.

0 0
možnosti
Foto

P. Divis ma pravdu - Marshalluv plan moh' fungovat jenom ve schopnych a nezkorumpovanych statech, to je prece jasny...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz