Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

JAK TO SKONČÍ: Cynicky o válce na Ukrajině

Vítejte ve světle reál politiky, kdy se pokusím sejmout ideové brýle zbožných přání z obou stran.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PK

Tento konflikt mohl skončit smírem po třech týdnech, místo toho máme díky "podpoře" NATO a USA 400 000 zbytečných mrtvých, zničenou infrastrukturu Ukrajiny a v unii nejdražší energie a potraviny na světě. O vítězství se nedá hovořit a asi nikdy nikdo v tomto konfliktu nevyhraje.

Opotřebovávací válka jen ničí demokratické hodnoty západu a rozeštvává lidi proti sobě. Je čas to ukončit a vrátit se k řešení vlastních hlubokých problémů, mezi nimi je i obranná strategie NATO, které jak se ukazuje není schopné ochránit členy východního křídla před Ruskem.

Bohužel stav zelené ekonomiky unie ukazuje, že kromě slepého nesmyslného byrokratického přerozdělování prostředků , je její skutečná účinnost nulová. A tady je třeba začít.

Vrátit se k tržnímu nikoliv dotovanému hospodářství a ochraně trhu uhlí a oceli před dovozem, zaměstnáním milionů k tvorbě hodnoty a postupnému vybudování konkurenceschopné ekonomiky. Celé dotace jsou tak jen prostředkem jak plýtvat a podporovat podvody a korupci.

V opačném případě bude lépe, když nás Rusko, Amerika, nebo Čína zaberou. Nejlépe včera. [>-]

0 0
možnosti

Pro USA a NATO to zbytečně mrtví Ukrajinci nejsou, ani vláda ČR pro ně plakat nebude......

0 0
možnosti
SK

Předně nevím, kde se bere ta jistota, že poté, co bude poslední russsák nucen opustit území historické Ukrajiny, tak že ta války automaticky skončí. Kupř. Wehrmacht se svého času dostal, jak známo, až na Kavkaz.

Jiná verze našich jestřábů zní, že Rusko musí být poraženo takříkajíc totálně. To by znamenalo kolaps á la 1917 a dobrou otázkou je, že kdyby měl Hitler na jaře 1945 k dispozici jaderné zbraně, zdali by je váhal použít. A kromě toho, jak správně poznamanal p. Kissinger, vzniklo by tak "toxické vakuum"; kdopak by ho asi vyplnil ? Je v našem zájmu, aby se z Ruska stal čínský satelit ?

Všeobecný mít po Vídeňském kongresu (1815) trval téměř 100 let - mj. proto, že s poraženou Francií se tam zacházelo jako s budoucím významným činitelem evropské rovnováhy. Tato státnická moudrost chyběla tvůrcům versailleského systému (1919), který Německo ostrakizoval, v důsledku čehož tam nalezla úrodnou půdu "bludná učení".

0 0
možnosti

Pochybuji, že nějaký Rus Ukrajinu opustí, když už tam velmi dlouho žije. Válka do posledního Ukrajince je pravděpodobnější...

0 0
možnosti
LZ

L33u65i93s 39Z63í41d52e29k

27. 3. 2023 16:21

Skoro správně. Ale Krym se vrátí UK hned poté, co se vrátí Kosovo Srbsku.

0 0
možnosti

Myslím, že se Kosovo Srbsku už nevrátí a stejně tak i Krym, který stejně ještě nedávno patřil Rusku...

0 0
možnosti
OK

Další politolog? Další analýza? Za ten rok už jich bylo. A všechny byly mimo. Každý k tomu přistupuje jako fotbalový fanda, ale to není hra na počítači, tam na obou stranách už 9 let umírají lidi. Kvůli komu se válčí, si každý odpovídá podle toho čemu věří. A vzhledem k tomu, že našim médiím se dá věřit jenom datum, tak to podle toho také vypadá.

0 0
možnosti
JK

jen bych k těm různým úvahám připodotkl: % komoušů a pracovníků KGB bylo v obou zemích před i po rozpadu zhruba stejné. Na rozdíl od nás se těmto týpkům podařilo mnohem lépe převzít vedení i po rozpadu. U nás se takový jeden musel 30 let polepšovat, aby mu mluvící hlavy "odpustili". Je zcela zřejmé, že po Majdanu II (2014) se západoukrajinská parta dostala do vedení takovým způsobem, že té východoukrajinské došlo, že volby na zvrat stačit nebudou. Do té doby se vládnoucí garnitury střídaly pomocí voleb. Udělali si navzájem za ta léta tolik špatného, že si to dlouho neodpustí. Jen aby se nakonec nejvíc nedivili Poláci a my, jakožto třídní šprti jsme zažili "nevděk" - malý Mnichov, až se hlavní velmoci dohodnou, že to už stačilo.. Nevím odkud tady fantastové berou optimismus, když vidíme na příkladu Severní Korey jak se drží a jak zametá se svými občany. To máme před sebou my, EU, Ukrajina, Rusko všichni ještě dlouhý pád, ovšem naivkům servírovaný jako velký úspěch.

0 0
možnosti
JK

J73a18n 24K28u63l30h44e30i44m

27. 3. 2023 16:04

Komunista není pouze červená legitimace. Je to především hierarchie lidských hodnot, na kterých je postaveno myšlení.

Jedním z nejdůležitějších faktorů, které mají vliv na naše myšlení je rodina a prostředí ve kterém vyrůstáme.

Kolik máme ve vládě komunistů resp. lidí s dirigistickým myšlením? Já jsem je nevolil.

Neřešme problémy celého světa. Soustřeďme se na to co je v ČR.

0 0
možnosti
Foto

O33t21a92k64a63r 86B46u89d19a

27. 3. 2023 13:33

... Výsledek rusko-ukrajinské války je obecně jasný: Rusko ji prohraje, navíc ji už prohrává. Nedokáže dosáhnout politických cílů, kvůli kterým začalo. Moskva nemá sílu učinit z Ukrajiny svůj protektorát a rozmístit úderné síly na polsko-ukrajinských a rumunsko-ukrajinských hranicích. ...

https://denikn.cz/1110085/co-musi-zapad-po-roce-valky-udelat-s-ruskem/?ref=top

Obávám se ale, že Rusko se bude snažit takovou těžko přijatelnou situaci "napravit" a vydrápat se zpět na pozice, které se dnes jeví jako ztracené. Jestli to nepůjde cestou rozvoje hospodářství, vyspělých technologií, demokratizace společnosti (a ta příležitost tu byla), tak asi cestou jakési odnože tradičního samoděržaví, orientace na zbrojní výrobu a dalších agresí. Uvidíme. Jestli Putinovo prezidentství bude prodlouženo doživotně, nebo bude dědičné.

0 0
možnosti
Foto

Je možné, že máte pravdu, avšak bohužel Ukrajinci na válku už nyní draze doplatili a ještě doplatí, ať bude její výsledek jakýkoliv. Už nyní u 37% Ukrajinců byl v této válce jejich blízký příbuzný zabit či zraněn. Možné vítězství Ukrajiny bude draze vykoupeno.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pruzkum-u-37-procent-ukrajincu-byl-jejich-blizky-ve-valce-zabit-ci-ranen/2343441

0 0
možnosti

"Mezitím budou Rusové dále upadat, korupce a neschopnost je rozloží zevnitř". To samé ovšem platí i o Ukrajincích.

0 0
možnosti

;-DJen výkřik z říše Přání. Domácí problémy Rusů jsou mnohem menší než západních států. Zejména ta vnitřní rozdělenost, včetně USA, Izraele, ale i EU vč. ČR..... ;-D

0 0
možnosti
VP

Vidím to velmi podobně. Západ měl jedinečnou šanci ukázat Rusku, že ta "západní demokracie" stojí zato. Místo toho ale uvrdil Rusy v přesvědčení, že není o co stát. A Rusové pak reagovali na ruský způsob, který známe. Teď už není cesty zpět a tahle šance se hned tak opakovat nebude. Žádné "dobré" řešení není, jen špatné a ještě horší. A zatím to vypadá, že usilujeme o co nejhorší.

0 0
možnosti
PD

O tom, že ta "západní demokracie" stojí zato, se přesvědčovali Rusáci, když najednou mohli na Západ cestovat. Pochopili to ovšem po svém.

Nejhorší řešení by bylo vzdát to a nechat Rusko vyhrát.

0 0
možnosti
PV

nechcete naše (čínské) zprostředkování míru ? chcete raději pokračovat ve válce ?

Pak se my (číňané) nebudeme cítit povinni zachovávat neutralitu, a když vy (NATO, EU, USA) podporujete jednu stranu konfliktu, my podpoříme druhou stranu dodávkami munice, zbraní...a že jich má čína "neúrekom"...to soudruzi z fašingtonu nedomysleli...

turecko souhlasí s hlavními body čínské mírové iniciativy, chce s stát platformou pro rozhovory...z jižní ameriky také zaznívají hlasy po míru...

svět, kromě tzv "vyspělého západu" se šikuje za BRICS, ŠOS, ...

USA/EU nakonec skončí v úplné izolaci jak ekonomické, tak politické...

tak to dopadá, když reálnou mezinárodní politiku vedou Jasánkové typu Lipavského, američtí podržtaškové typu Scholze...

dodávám, zase jsme na té nesprávné straně, to je snad náš osud...

0 0
možnosti
PD

I pánové Chamberlain, Daladier, Mussolini a Hitler chtěli mír.

I výsledek je znám.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz