Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

JAK TO SKONČÍ: Cynicky o válce na Ukrajině

Vítejte ve světle reál politiky, kdy se pokusím sejmout ideové brýle zbožných přání z obou stran.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VC

Mudrování, analýzy obvinování a pod povede jen k dalščí ztrátám na životech a ekonomickým kalmitám Za pomenout na ego uvědmit si, že Rusko se porazit bedá a raději pod záštitou byt bezzube Rady bezoečnosti OSN usednout k jednání třebe u stolu na bitevním poli ...???!!!

V sázce je moudrost a logika, pokud ještě mocným pokleslého světa nějaká zbyla. A co nejrychleji zbavit USA jejich hrobníka J.Bidna

0 0
možnosti
Foto

Trochu naivní pohled, ale upřímně vítám každý názor. Obecně platí, že války se dnes vyhrávají ve zbrojních závodech. Za 2. světové války spojenci vyrobili 200 000 tanků a samohybných děl, kdežto Německá říše 35 000. Prostě převaha musí být v tomto typu války drtivá!

0 0
možnosti
JV

J43a92n 25V65i47n13t48r

28. 3. 2023 15:24

Rusi vyrobí za rok 1500 tanků. Kolik jich vyrobí Ukrajina, respektive celý Západ?

0 0
možnosti
FC

Na takovéto "názory" se v diskusích běžně reaguje slovník spojením: "I něco takovéhoto na volební právo" ...

0 0
možnosti
VS

Rozesmala me ta poznamka, ze rekonstruovana Ukrajina znici neschopne a zkorumpovane Rusko..vy si opravdu myslite, ze se Ukrajina stane schopnou a hlavne nezkorumpovatelnou zemi??? Proboha,....tak naivni snad nejste?:-)

0 0
možnosti
MT

Myslim si, ze pro Ukrajinu byla v tomto smeru valka budicek a bod zlomu. Pokud ale ne, bude to jejich chyba, ne nase

0 0
možnosti
PB

P74e30t56r 87B91r37e44c38í39k

27. 3. 2023 21:08

Cynicky - dobrá. A teď reálně, jací jsou ti [UA] schopní, bojovní a odhodlaní. Stačí video č.2 Máte odvahu to skouknout ? https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/cesky-instruktor-rekl-pravdu-o-tom-co-videl-na-ukrajine/

0 0
možnosti
PD

Stačí adresa, a "pravda" je jasná.

0 0
možnosti
MT

Vážení čtenáři a diskutující, děkuji Vám za Váš čas, který jste věnovali na přečtení mé úvahy a reakci na ní. Bohužel nemám tolik času, abych nějak více a nad rámec už napsaného jednotlivě reagoval na vaše příspěvky, ale budu o nich uvažovat. Jsem rád, že pořád otevřená a svobodná diskuze funguje a že to není jenom o vzájemném nadávání.

Můj názor je, že pokud by se podařilo udržet sankce, je Rusko na sestupné křivce a Ukrajina jako na suroviny a lidské zdroje bohatá země může prosperovat a zkusit si vzít svoji zem zpátky, politicky, nebo silou, kdo ví. Za naprosto osudovou chybu považuji "vehnání" Ruska do područí Číny. Ještě jednou děkuji z Váš čas a přeji hezký večer

0 0
možnosti
PD

Chyba je to hlavně pro Rusko. Co by v tom "vehnání" měl Západ dělat jinak mne nenapadá.

0 0
možnosti
PU

P35a90v98e85l 80U73r59b43a40n

27. 3. 2023 19:28

Že Čína z války profituje (není ostatně sama), je jasné. Jak autor přišel na to, že rozhoduje o dálce války, jasné není.

Marshallův plán měl nakopnout evropské ekonomiky, které potřebovaly rozběhnout výrobu a poptávku. Rozhodně nebyl určen k potlačování mafií. Tam, kde vládly, tedy na Sicílii, je také nepotlačil. Spíše naopak.

0 0
možnosti
VC

V Itálii nevím, v Německu došlo k ekomickému rozmachu i denacifikaci. To druhé pravda, trvalo přes 50 let

0 0
možnosti
VC

Není moc důvodů si myslet že by Rusko chtělo zastavit válku. I kdyby, určitě ne bez podmínky odzbrojení Ukrajiny.

Pokud by přibližně v současném stavu šlo válku zastavit dohodou, bez demilitarizace Ukrajiny, myslím že by to nějak smysl dávalo.

Jakkoliv:

Putin jasně řekl že Ukrajina není samostatná země a jde je denacifikovat = zavést tvrdou perzekuci s "gulagy" a mrtvými. Těžko tak bude chtít jednat o míru. V tom je autor mimo, RuSSáci chtějí celou Ukrajinu, že neví, kde končí Rusko dokud nedostanou do držky je realita.

I kdyby dohoda neměla podmínku demilitarizace Ukrajiny, Ukrajinu nikdo vyzbrojovat nebude, nejsou peníze ani dostatek soudržnosti ani pochopení kdo jsou to RuSSáci. Pravda ale je, že jakkoliv se putinosexuálové chvástají, že v Rusku jsou plné obchody a ekonomika šlape, nebýt Číny půjde to pomalu pod kytky. Možná ale, že si to Čína prostě celé vezme. Tak alespoň máme čas než zkoupí i nás.

0 0
možnosti
JL

"Chybělo něco jako Marshallův plán pro Německo pod Druhé světové válce." Ale vždyť Rusko tu pomoc dostalo. Stovky amerických a západních firem tam otevřely pobočky (bylo to zadarmo?), Rusko bylo přijato do Spojenectví pro mír v NATO, Západní Evropa od Ruska kupovala plyn a ropu aj..... co jako více? Marshallův plán pro Německo nebyl o tom, že by USA prostě živily Němce, bylo to dosti podobné, kupř. Ford tam založil pobočku. Ale pro Rusko to bylo málo, Rus přeci všude musí velet.... J.L. end

0 0
možnosti
VC

Tak možná se Rusům dalo pomoct víc, v nějakém protikorupčním poradenství nebo co.

Ale asi máte pravdu, realita je totiž taková, že po revoluci vznikly okamžitě mafie které si Rusko rozdělily a rozkradly.

Dnes to kdesi popisovali u životopisu Solovjeva. Zahraniční podnikavci měli ruské partnery. Ti je ale většinou stejně vypekli. Solidnější firmy v Rusku po revoluci podnikaly přes ruské firmy co korumpovaly mafie. A tak nějak to je s Ruskem.

0 0
možnosti
JK

J69a24n 92K69a27r60z93a

27. 3. 2023 17:47

Autor zavrhuje současné paradigma a vytváří jiné. Opět na chybných předpokladech.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz