Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

JAK TO SKONČÍ: Cynicky o válce na Ukrajině

Vítejte ve světle reál politiky, kdy se pokusím sejmout ideové brýle zbožných přání z obou stran.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PB

P65e21t48e 98B87r66i23c61h

27. 3. 2023 11:51

Vcelku dobré až na úlitbu bohům v posledním odstavci:-/

0 0
možnosti
OV

Válka skončí vítězstvím všech zúčastněných stran (a porážkou Ukrajiny a Ruska).

Tato válka nejde spravedlivě ukončit. Je tam hodně mrtvých a osobní záště.

Vůbec k ní nemělo dojít a je to největší prohra zpravodajských služeb. Současně největší úspěch. Přesvědčit Putina, že ho Ukrajina ohrožuje, aby rozpoutal válku, kterou západ nemůže sám začít. :-(

0 0
možnosti
JG

J74. 87G46a82n36a47u89r

27. 3. 2023 11:42

Válku chtěli a chtějí pouze ruSSonáckové!!!:-/

0 0
možnosti
JP

Říše zla přece nebyla rozbitá, jenom rozkradená. A to nakradené bylo pořád součástí Ruska. Tak jakýpak Marshallův plán. To má svět dotovat oligarchy rozkradené?

0 0
možnosti
JM

Dobře popsaná realita. Snad i takto uvažují někde ti výše. J

0 0
možnosti

Tůma je Liška podšitá. Typický USA EU Podrazáček, takový podlézavý Svazáček. Putin sice válku začal, ale vyprovokovaly ji USA a NATO skrze drzou Ukrajinu. A Podraz Merklové se už taky opakovat nebude. Podle Tůmových notiček se prostě na Ukrajině hrát nebude...;-DRv

0 0
možnosti
OM

O31. 46M54.

27. 3. 2023 10:59

Tůmo, Tůmo, my jsme o takových jako vi říkali, že je blbej nebo navedenej.

A ta naivita, že (Západ Rusko) "nechal v marasmu a bídě, rozpadlý stát ovládaný mafiemi".

Naopak, Západ do Ruska nalil hodně peněz (např. Němci do Nordstreamů), a jak to dopadlo, vidíme sami. A dopadlo by to vždycky stejně, ať by Západ do Ruska nalil peněz libovolné množatví.

0 0
možnosti
OM

O18. 56M39.

27. 3. 2023 11:00

Hergot, ... jako vy...

0 0
možnosti
Foto

Jak skončí válka na Ukrajině? Těžko říci. Dovolím si však ještě jednou nakopírovat článek o rusko-ukrajinské války, který se právě zabývá i otázkou, jak tento konflikt může skončit.......

Poznámka autora Michala Achremenka: Jako občana bývalého sovětského bloku obdařeného zkušenostmi z ruské rozpínavosti mě bezprostředně napadá „hrrr na ně.“ Nechci mít Rusko za hradbami, natož pak uvnitř hradeb. Podporou Ukrajiny toto nebezpečí eliminujeme. A i proto podporuji boj Ukrajiny a obdivuji její statečný postoj a s hrůzou sčítám její ztráty. Obávám se ale, že se jejího vítězství nedočkáme. Ukrajina nemůže slevit ze svých územních nároků, ale bojím se, že je nemůže ani prosadit. Tahle válka vítěze nejspíše mít nebude, protože ani jedna z válčících stran nechce ztratit tvář. Všichni víme, že pokud by se Rusko zbláznilo, k výhře by mu stačilo zmáčknout červené tlačítko. Ale co by si pak se zničenou a zamořenou zemí počalo? Snad si to někdo v Moskvě uvědomuje. Podle mého názoru tahle válka naději na vítězství neslibuje ani jedné straně. Skončí jednáním a bude jen na válčících stranách, co nabídnou a čeho se vzdají.

Poznámka šéfredaktora FinTag.cz Daniela Táchy: Mnoho let po invazi USA do Iráku jsem připravoval pro časopis o marketingu a médiích Strategie rozhovor se zástupcem jedné z amerických asociací profesionálních žurnalistů. V rozhovoru jsme se dotkli tématu Irák. Jednoznačně uvedl, že před invazí do Iráku americká média selhala, protože slepě papouškovala to, co jim tvrdila tehdejší americká vláda. Uvedl, že americká média v té době přestala být kritická, informace si neověřovala, neoslovovala druhou stranu, ale aktivně a jednostranně se podílela na americkém válečném tažení. Což byla, jak řekl, zpětně viděno příčina jejich tehdejšího fatálního selhání.

https://www.fintag.cz/2023/03/25/newsweek-zapadni-propaganda-prepaluje-valku-na-ukrajine/

0 0
možnosti

A pročpak by Ukrajina nemohla slevit ze svých územních nároků? Je to velká země, která většinu svého nynějšího území stejně dostala od Ruských vládců. Žije v ní velká Menšina Rusů, která si dělá územní nároky. Slováci si také dělali územní nároky, na 1/3 ČSR a Havel s Klausem na ně tanky neposlal. Zůstali jsme přátelé a na dovolenou tam jezdíme....;-D

0 0
možnosti
JV

Trapný a debilní článek. Jak stylově a jazykově, tak fakticky. Aspoň je vidět, že to nepsal ChatGPT, ten má aspoň styl.

Nejvíc mne dostalo, že v podstatě jediná Putinova chyba je v tom, že myslel že to bude snadná válka. To že buduje fašisticku říši je v pořádku, ale musí to jít snadno, jinak je to chyba.

0 0
možnosti
JV

J10a74n 13V22i95n15t60r

27. 3. 2023 10:23

Putin je mimo jiné judista. V judu se používá princip poražení protivníka využitím vhodného nasměrování jeho vlastní energie. Myslím, že právě tohle uplatňuje na Američany a jim poplatný Západ....

0 0
možnosti
PD

Judo funguje jen sportovně, podle pravidel na tatami. Judo pro boj je jiu-jitsu. A když judista narazí na karatistu, je v prdeli.

0 0
možnosti
PK

P45e95t93r 78K71u74b74á61č

27. 3. 2023 10:05

Jezdil jsem po Ukrajině ( i po Krymu ) na kole v letech 2011-12 - jediný stát v Evropě, kde mě policajti chtěli okrást ( několikrát ) a ozbrojené ochranky místní mafie mě nepustily na Promenádu cara Mikuláše zapsanou na seznamu UNESCO ( protože všichni 3 mafiáni, kteří měli vily v sousedství považovali promenádu za svůj majetek ) + mnoho dalších historek podobného typu.....

Proto bych si dovolil přidat ještě jednu větu k Autorovu cynismu:

Co když se Ukrajina po zavedení "nespravedlivého míru" nezlepší ale uvázne ještě hlouběji v korupci a organizovaném zločinu ?

0 0
možnosti
PK

P27e75t76r 47K35u35b23á89č

27. 3. 2023 10:07

A co když se totéž dějě i v současnosti za podpory EU a USA ?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz