20.6.2024 | Svátek má Květa


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pete Brich 29.9.2007 18:54

Re: Re: "Ukazal ucty, ze jej vytapi drazsi zelenou elektrinou (vyrobenou spalenim dreva apod)."

Voda zas tak dokonalý vodič není, pokud ji neosolíte.

PB

Jiří K. 29.9.2007 19:43

Re: Re: Re: "Ukazal ucty, ze jej vytapi drazsi zelenou elektrinou (vyrobenou spalenim dreva apod)."

Nu dobrá, hnidopichu, přesto Vám Pete důrazně doporučuji do bazénu, do kterého je puštěn elektrický proud raději nelézt - ať už je voda osolena či ne! Plavání je sice zdravé, ale takovou elektroléčbu nepřeji ani Vám!!;-)

Chiliasta zelený 29.9.2007 16:35

Re: Re: Fakta a nadavky........

To bych tedy raději přenechal na Standu Grosse, Ještě by navíc do kampaně mohl přihodit i upřímnost.

Karim 29.9.2007 16:41

..do nadbihani prostemu lidu se zapojil i pan Mach .......

ponekud neracionelnimi stesky na vysokou cenu benzinu. Prosty lide, benzin u pumpy muze byt lacinejsi, potazmo i pivo a bucek, pan president to zaridi.

Ve skutecnosti spotrebni dan na benzin je v prepoctu cca 0.80 Kc na kilometr u osobniho auta.  Naklady na udrzbu a amortyizaci dalni jsou minimalne Kc 2/km, spise vsak Kc 3-4/km, jak se muze presvedcit kazdy, kdo jel nekdy po nejake madarske, chorvatske ci italske dalnici.  Spotrebni dan z benzinu tedy nejen nepokryva ekologicke skody pusobene provozem, ale nepokryva ani opotrebeni a uzdrzbu silnic a dalnic.   

Myslim, ze pan Mach tyto pocty musi znat - jde mu o velebeni VK jako tolerantniho mudrce svetoveho formatu a o vyvolavani nalad proti "zelenym blaznum".  O "mezinarodni dulezitosti" VK ("vedce, politika a autora knizky modra planeta) svedci  to, ze na wikipedii v seznamu cca  stovky vedcu, kteri kritizuji globalni otelovani, zadny VK neni.

Nejucelenjsi kritiku globalniho oteplovani prionesl Bjorn Lomborg v knize "Sceptical Environmentalist".  VK z nej pilne cerpa. (Je zajimave si o Lomborgovi neco precist.)  Lomborguv ustav je sponzorovan casopisem The Economist, ktery ve svete neco znamena.  Casopis The Economist si semo tamo vsima i postoju Vaclava Klause - vetsinou jako  folklorni zlobicske figurky stojici nekde mezi Kaczynskymi a srbskym Kostunicou.  

Chiliasta zelený 29.9.2007 17:05

Re: ..do nadbihani prostemu lidu se zapojil i pan Mach .......

Ve vašem skvělém matematickém propočtu vám chybí, kolik že aut může po kilometru dálnice projíždět a jestli výběr mýtného není náhodou ziskový. Myslíte, že spotřební daň z alkoholu slouží na údržbu destilačního zařízení a že neexistuje též něco jako silniční daň, či že běžné daně nejsou u nás používány na rozvoj infrastruktury? Z jakých daní se investuje do ztrátových železnic?

Mimochodem, tu spotřební daň z nafty budete platit, i když budete traktorem jezdit jen po vlastním poli, nebudete ojíždět žádnou dálnici, ale naopak budete pěstovat něco tak ekologicky přínosného, jako řepku olejku pro výrobu bionafty. Na produkci 1 litru bionafty pak budete potřebovat 1,8l klasické fosilní nafty.

Karim 29.9.2007 20:53

s pochybnosti vyroby ekopaliv ve stredni evrope souhlasim....ekonomie provozu dalnic je vsak tato......

...v 90 letech byla vypsana soutez na soukromou dalnici Praha-Plzen-Rozvadov. Kriteriem pro vyhru byla nejnizsi cena za 1 km myta na osobni auto.   Zucastnili se ji nejvetsi evrposke firmy.  Nejnoizsi nabidka byla Kc 6 / km. Vsechny firmy tvrdily, ze pri cene pod 4 Kc by na 100% prodelavaly.  Procpak by si nechaly ujit skvely kseft, kdyby nakladova cena byla pod 4 Kc?

Dalsi priklad: americka soukroma firma vybudovala dalnici Gyor Budapest. Mela licenci na vybirani myta ve vysi nakladu a primereneho zisku ROA cca 8%. Vybirala 6 Kc na kilometr. Madarska vlada dala cenu k soudu, prohrala a z politickych duvodu dalnici odkoupila.

Dopravni institut v Sydney spocital nakladovou cenu opotrebeni a amortizace silnice na ujeti 1 km osobnim autem na cca 5 Kc. 

Ve Slivinsku je lacinejsi benzin a nafta, takze na poli zaplatite mene. Dalnice je ovsem zpoplatnena - brany jsou kazdych 20 kilometru.  Cena 2km za kilometr zadny zisk neprinasi, pokud pocitate amortizaci. Cena 2-3 Kc / km je v Italii, kde jsou dlanice stare 60 let a jsou davno odamortizovane.   Kdo dalnici stavi a zapocte nenulovou cenu kapitalu, stezi se vejde do 5 Kc.

I.L. 29.9.2007 19:50

Re: Fakta a nadavky........

Nejsou to spis ti prostodusi (byt s rozkosatelou, obcas krkolomnou mluvou) zeleni intosi v cajovnach, namyslene podcenujici prosty "pivni" lid, kteremu jsou pro smich?

zm 29.9.2007 16:22

no až

Bursík bude demonstrovat za dostavbu Temelína a Havel vymění své pětilitrové auto za auto se spotřebou 5 litrů, bude to takový hezký příklad,že chlapci své obavy o osud lidstva myslí upřímně.

tatina 29.9.2007 16:35

Re: no až

R^;-D

krkavec 29.9.2007 16:19

Misto ideologickych traktatu CEPu doporucuji cist nazory odborniku

http://environment.newscientist.com/channel/earth/climate-change

Chiliasta zelený 29.9.2007 15:48

Jak je to vůbec s tím letošním počasím? Není od srpna nějaká až moc velká kosa?

GO neGO, zdá se mi, že oproti loňsku letos od srpna nějak podezřele mrzneme. 

I.L. 29.9.2007 16:03

Re: Jak je to vůbec s tím letošním počasím? Není od srpna nějaká až moc velká kosa?

Minulych 13 mesicu (srpen 06 az srpen 07) bylo o 3 stupne teplejsi nez je "prumer", prakticky jsme si vyzkouseli, jak bude vypadat prumerny klimat onoho bajneho roku 2100 dle projekci IPCC. Byla to nejaka katastrofa? Ja ve sve pracovne v podkrovi mel tedy obcas otravne vedro (na ktere jsem se mezitim adaptoval, takze ted mi je zima ;-) a pro provozovatele vleku to jiste byla zima hodne neprizniva. (I kdyz Katerina Neumannova tvrdi, ze to i dole v Liberci 09 zvladne i s timto pocasim, no uvidime.) Jinak spis vyhody - mene smogu a hnusne snehove brecky (spis zadna :-) v ulicich velkomest, dobra uroda vina apod.

I.L. 29.9.2007 16:09

Re: Re: Jak je to vůbec s tím letošním počasím? Není od srpna nějaká až moc velká kosa?

Oprava: vzpominam, ze lonsky srpen (na rozdil od cervence) nebyl teplotne nic moc cili odchylka +3 stupnu plati zrejme pro obdobi zari06-srpen07

Chiliasta zelený 29.9.2007 16:10

Re: Re: Jak je to vůbec s tím letošním počasím? Není od srpna nějaká až moc velká kosa?

Na úrodu vína si také nestěžuji. Ten srpen 07 je až do konce měsíce? Nepřipadá mi, že by byl letos nějak příliš teplotně nadnormální, alespoň tedy v Česku. Jinak máte pravdu poslední rok byl nadnormální, ale zdá se mi, že od srpna 07 se to nějak láme.

I.L. 29.9.2007 16:17

Re: Re: Re: Jak je to vůbec s tím letošním počasím? Není od srpna nějaká až moc velká kosa?

29. srpna 2007 byl uz misty mrazik, ale do te doby bylo pomerne teplo. Tech +3 stupnu odchylky (ted nevim zda pro Klementinum ci vazeny prumer stanic CHMU) je skoro uplne presne, je to udaj zverejneny prave CHMU a nezaslouzene se mu dava malo pozornosti :-D

Chiliasta zelený 29.9.2007 16:21

Re: Re: Re: Re: Jak je to vůbec s tím letošním počasím? Není od srpna nějaká až moc velká kosa?

No nevím, letos to v srpnu na koupačku už moc nebylo (oproti červenci).

čtenář zdrojů 29.9.2007 16:20

Chiliasto

letošní srpen byl 0,9°C nad normálem. Září zatím vychází na 1,4°C pod normál. Od loňského září do letošního srpna bylo nepřetržitě 12 měsíců nadnormálních, což je unikát. A je pravda, že to nijak katastroficky nepocťujeme. Takže globální oteplení opravdu není žádná katastrofa.

Chiliasta zelený 29.9.2007 16:25

Re: Chiliasto

Ďík, tak nějak to cítím na vlastní kůži, aniž bych k tomu musel sledovat výkyvy od normálu. Je pravda, že jsme za posledních 12 měsíců dost ušetřili za topení, a alespoń tak maličko pomohli ke zlepšení klimatu.

čtenář zdrojů 29.9.2007 16:29

Re: Re: Chiliasto

přesně tak. Mě se počasí v posledních 12 měsících docela líbí a doufám že toto globální oteplení vydrží jěště pár desítek let.:-)

Chiliasta zelený 29.9.2007 16:40

Re: Re: Re: Chiliasto

Mimochodem, těším se, až jednou nastane ten "normál". To bude asi něco jako bájný horizont, pomyslná čára na obzoru, která se vzdaluje tím víc, čím víc se k ní blížíme :-)

krmič 29.9.2007 19:15

Re: Re: Chiliasto

Pár dní v létě horko, ale jenom pár dní. Stánkaři u nás na koupališti měli letos nejhorší sezónu co prý pamatují. Ta letošní zima byla ovšem výborná, jenom ta klíšťata v lednu, to by nemuselo být.

Ale už jsem četl články, které předpovídají tuhou zimu. :-/

Octomil 29.9.2007 19:08

Re: Re: Jak je to vůbec s tím letošním počasím? Není od srpna nějaká až moc velká kosa?

Za posledních 100 let stoupla prům. teplota (čeho, jak je definována?) o 0,6st.C.  Přitom se pomíjí, že většina dlouhodobých měření (čím delší, tím to platí víc) se provádí ve městech nebo jejich blízkosti, v místech ovlivněných zástavbou... a tudíž kromě počasí měří také teplo produkované topením a chlazením, dopravou, .... svícením, el. spotřebiči... v rostoucích městech s rostoucím počtem obyvatel a rostoucím objemem budov (s upraveným prostředím) a rostoucí spotřebou energie (Klementinum: kolik energie spotřeboval ročně v průměru 1 člověk v Praze v roce 1850 a kolik dnes? o kolik vzrost počet obyvatel Prahy?). Některé tyto efekty jsou komické, jako náhlý vzrůst teploty na jisté stanici v Kanadě - což potvrdilo trend globální oteplování - dokud někdo uvedené místo nenavštívil a nevyfotografoval venkovní část chladicí jednotky postavené hned u měřicí budky. 

Za dalších  100 let stoupne (údajně, pokud se ignorujjí sluneční cykly + 10000 dalších jevů, které ani neznáme) o nějakých 2 st.C. Rozdíl ročních prům. teplot mezi centrem Prahy a Ruzyní je 2,1st. Globální katastrofa, kterou straší političtí šejdíři a podvodníci tedy (v jejich podání, pokud se ignorují detaily jako  existence Slunce apod...) tedy bude znamenat, že prům. roční teploty v Ruzyni budou skoro takové jako jsou dnes v centru Prahy....

PPP 29.9.2007 15:47

Dobrá zpráva

Mám rád zelené. Dávají nám naději a sebevědomí. Jestliže přijde ochlazení a nová doba ledová, lidstvo nevyhyne. Ledovec se nerozleze až k Šumavě a stověžatou matičku Prahu nepokryje věčný led. Díky zeleným se umíme ubránit. Budeme prostě topit uhlím a plynem, jezdit na benzín a naftu, na hradě našroubujeme edisonovy žárovky. Vznikne skleníkový efekt a teplota bude zachráněna. Tuto praxi pak budeme uplatňovat po celou dobu jedovou až do dalšího interglaciálu. Na nás si ledová doba nepřijde, jenom nevím, jak v té době zacházet s jadernou energií. Pomůže oteplení nebo ochlazení? Nevím, nechám to na zelených expertech.

Magor Milda 29.9.2007 15:33

Je těžké bojovat s demagogy jako AlGore, s hypochondry ale také

s lidmi, kteří si nechají namluvit, že oteplení o 2 stupně je zabije stejně jistě, jako americký radar nebo ptačí chřipka, že by mohli dostat nemoc šílených krav nebo umírat spolu s lesy, těm není pomoci.

Starosti mi dělá pouze to, že kvůli politickým požadavkům budeme ždímat automobilisty a spotřebitele elektřiny. Ne, že by nebylo správné, šetřit ropu i uhlí, jde ale o to, že ty peníze se vrátí zadem a zatíží energetickou bilanci ještě více. Rozvojovým zemím ujídáme už hodnou chvíli chlebíčka, teď nám mají pokud možno levně dodávat suroviny na bionaftu a alkohol. Že jim zbyde ještě méně k životu, ekology málo zajímá.

Pokud tedy ždímat z lidí ekodaně, pak prosím jasně a kontrolovatelně oznámit, co se s těmi penězi má financovat. Obskurních vědců, politiků, institucí máme dost. Subvence čehokoliv dláždí širokou cestu do lobbystického pekla. Pokud se z těchto navíc vybraných peněz zvýší důchody a platy zdravotníků, nelze mnoho namítat. Situace vypadá ale tak, že se tahle klientela kolem globálního oteplení chce notně přiživit.

Chiliasta zelený 29.9.2007 15:40

Re: Je těžké bojovat s demagogy jako AlGore, s hypochondry ale také

R^

Ladislav N. 29.9.2007 16:57

Re: Subvence čehokoliv dláždí širokou cestu do lobbystického pekla.

Proč by se měly z vybraných peněz ("ekodaně") centrálně někomu zvyšovat výplaty? Nebylo by rozumnější ponechat peníze těm, komu byly sebrány státem? 8-o

Magor Milda 29.9.2007 19:31

Re: Re: Subvence čehokoliv dláždí širokou cestu do lobbystického pekla.

to je ovšem velmi logická odpověď. Pokud peníze zůstanou jejich původním příjemcům, kteří za ně museli pracovat, je vše ideální z hlediska spravedlnosti i etiky. Pak ale nepotřebujeme politiky, zejména ty ne, kteří ve dne- v noci přemýšlí o nových poplatcích a daních.

Když už je tedy máme a nemůžeme se jich zbavit, tak alespoň klepat přes prsty, když začnou zase hrabat pro sebe nebo pro nesmyslnou klientelu.

milan 29.9.2007 18:16

Re: Je těžké bojovat s demagogy jako AlGore, s hypochondry ale také

    JE PRAVDA ZE GLOBALNI OTEPLOVAC AL GORE SE PUVODNE JMENOVAL ALL MAGOR ????????;-D(Y)

Ladislav N. 29.9.2007 15:29

Aston v úvodníku: "...Takže, když se vyskytne někdo, kdo chce rozhodovat, kudy se má lidstvo ubírat, je dobře mu naznačit, kam se má ubírat on. Mám nápad, kam by se měl ubírat. Nejlépe do pvdele."

 !!;-DR^

nepolitik 29.9.2007 14:35

Děkuji pane Machu, ale zelené mozky Vás stejně nepochopí

protože nechtějí. To už by jim z jejich "náboženství" vůbec nic nezbylo. Lidi je nutno stále něčím strašit, když už se ďábla nebojí.