9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
sinatra 25.2.2008 7:19

Re: Na okraj!

Ljapine večer raději ohromuj vývody z Tvé mozkovny svou drahou polovičku a nech nás žít.;-P

Jakub 25.2.2008 7:25

Re: Re: Na okraj!

nikdo tě nenutí to číst ;-P

sinatra 25.2.2008 7:32

Re: Re: Re: Na okraj!

Jakube to já si zase rád počtu.To jen abych věděl s kým mám tu čest.:-P

M.Lapin 25.2.2008 7:21

Re: Na okraj!

Ešte dodávam, že v období 1950-1980 sa popri stagnujúcom slnečnom žiarení podpísala na zastavení globálneho rastu teploty vzduchu najmä emisia sírnatých aerosólov zo spaľovania nekvalitného uhlia.  V roku 2007 dosiahla globálna emisia fosílneho uhlíka do atmosféry Zeme hodnotu 9,2 miliardy ton.

sinatra 25.2.2008 7:33

Re: Re: Na okraj!

Človječe nešťastná kam Ty na tohle chodíš?:-/

Ladislav N. 25.2.2008 7:45

Re: Re: Re: Na okraj!

Potíž argumentace o vypouštění CO2 z fosilních paliv spočívá v tom, že se jedná o uhlík, který už v minulosti v atmosféře byl. Takže se nejedná zase o něco tak velmi nepřirozeného, aby bylo nutno proti tomu bojovat...

jasan 25.2.2008 9:53

Re: Na okraj!

Lapine - Vas ten "boj" proti klimaticke zmene velice dobre zivi a mate na nem postavenou karieru... staci se podivat na Vas web.

Vy tady v podstate bojujete za udrzeni svych prijmu....  ktere vam plati pitomci co vam veri.

Ivan 25.2.2008 10:15

Re: Re: Na okraj!

A nějaký argument by nebyl?  Výkřiky nesmyslů se jako argumenty použít nedají. Nebo se jedná o prostou závist nevzdělance vůči vzdělanému?

JH 25.2.2008 4:30

Dobře, ale

jak máme rozumět výroku  - Malé vodní elektrárny však mohou odebrat prakticky všechnu vodu z řeky nebo potoka -  To jako že neplatí zákon zachování hmoty? :-)

Borek@exil 25.2.2008 4:33

Re: Dobře, ale

Zachování hmoty nezachovalo Svatojánské proudy.

JH 25.2.2008 4:53

To máte pravdu, ale

měl jsem na mysli něco jiného. Jen tak mimochodem, ta replika sloupu tam bude zase vztyčena na původním místě.

Borek@exil 25.2.2008 7:14

Re: JH, ,,,..všechno dobrý, to byl jenom šoufek. Máte pravdu.

Petr Kohout 25.2.2008 7:30

Re: Dobře, ale

na funkci vodní elektrárny potřebujeme určitou výšku - pak tedy původní koryto bude kilometr zcela bez vody (ale rybičky a vodní broučci chcípající v takto vyschlém korytě zeleným zjevně nevadí).

krmič 25.2.2008 11:40

Re: Re: Dobře, ale

MVE Zeleným dost vadí, ne že by ne...

jk 25.2.2008 7:40

Re: Dobře, ale

ZZH samozrejme plati, jenze elekrana se nestavi uprostred ricky. Je treba k ni vybudovat nahod, nekdy dost dlouhy. Jeste horsi dopad nez odvedeni vody z reky ma velke kolisani hladiny zpusobene elektranou.

ZW 25.2.2008 3:21

Jseme pořád stejní

Až dosud jsme se starali jen o náš růst pohodlí a blahobytu bez ohledu na přírodu. Poprvé v historii se vědci poklusili uplatnit ve větším měřítku princip předběžné opatrnosti a navrhli kroky k eliminici potenciální globální hrozby. Realizace těchto kroků by v současné době každého z nás přišla jen na směšných pár stovek (nanejvýš pár tisíc) ročně. Přesto je reakcí hysterické odmítnutí a zuřivý křik o omezování posvátných práv na "rozvoj" a "růst". K zodpovědnému zamyšlení nad osudem civilizace očividně ještě nejsme dost zralí. Holt si musíme počkat, až na nás první účinky klimatických změn dolehnou plnou vahou, včetně masivních migrací, válek a těžkých krizí. Pak našim dětem uprostřed pouště jistě dojde, jak důležité je obětovat část okamžitého pohodlí ve prospěch budoucnosti. Náprava bude stát mnohonásobně víc než dnes, ale každému to bude alespoň jasné a nikdo o tom nebude pochybovat. Akorát v nás, pamětnících přelomu 20. a 21. století bude hlodat ten blbý pocit, že jsme měli šanci, ale nevyužili jsme ji, protože benzín za 30 Kč byl pro nás nejdůležitější hodnotou našeho života. Netěším se na ten pocit, ale obávám se, že jiná cesta není.

Borek@exil 25.2.2008 4:04

Re: Jseme pořád stejní

Globální změny klimatu nezastavili ani Neadertálci...a těm, se snad devastace přírody a vina za změnu klimatu  ( k lepšímu) nedá vyčítat ani náhodou. Pozdrav od Věstonické Venuše...

ZW 25.2.2008 5:04

Re: Re: Jseme pořád stejní

Neandrtálci nevypouštěli ročně do atmosféry 5 miliard tun uhlíku z fosilních paliv.

Borek@exil 25.2.2008 7:13

Re: Neandrtálci nevypouštěli ročně do atmosféry 5 miliard tun uhlíku z fosilních paliv.

To jsem měl právě na mysli, nedovtipo! A přesto ledy roztály a mamuti vyhynuli. Mamutík a Kopčem byli z Věstonic vyhnáni lidmi cromagnon, kteří tam začali sedlačit.

ZW 25.2.2008 10:35

Re: Re: Neandrtálci nevypouštěli ročně do atmosféry 5 miliard tun uhlíku z fosilních paliv.

Ledy roztály a mamuti vyhynuli během několika tisíc let, zatímco dnes jde o proces mnohonásobně rychlejší, pro nějž dokonce máme i logické vysvětlení (i když pro vás to samozřejmě není stoprocentní důkaz).

Mimochodem Mamutík s Kopčemem byli právě oni "kromaňonci" (přesněji řečeno lidé poddruhu Homo sapiens sapiens, k nimž patřil i známý antropologický typ "Cro-Magnon" ze západní Evropy; ti naši jsou řazeni k typu "brunensis").

Kantar 25.2.2008 7:13

Re: Re: Re: Jseme pořád stejní

Další produkt brainwashingu? Inu, daří se ...(Y)

Borek@exil 25.2.2008 7:15

ReKantar...to bylo komu?

sinatra 25.2.2008 7:21

Re: Re: Re: Jseme pořád stejní

Sis naběh blbe.;-P

pedběžně opatrný 25.2.2008 7:17

Re: Jseme pořád stejní

Podle principu předběžné opatrnosti doporučuji vybavit všechny domácnosti česnekovými věnci proti upírům, zdesateronásobit pevnost střech jako prevenci před zásahem meteority, očkovat všechny  eskymačky proti moskytům a všem novorozencům ihned vyříznout slepé střevo.

ZW 25.2.2008 10:25

Re: Re: Jseme pořád stejní

Na základě vaší argumentace lze zase doporučit zrušení veškerého očkování a dalších preventivních opatření. Drtivá většina z nás by se nenapila z louže, přestože praktické riziko nákazy je nula celá, nula nic. A to přesto, že nám nanejvýš hrozí leda tak lehký průjem. Hrozí-li však globální krize prostředí, čekáme až na nezvratné důkazy. To má logiku.

Dobře nám tak.

předběžně opatrný 25.2.2008 16:40

Re: Re: Re: Jseme pořád stejní

Víte, kolik stál (celosvětově, v ČR, a třeba na úrovni jedné velké instituce, banky apod.) "boj" s Y2K? Kdo rozpoutal ty obavy?? A kdo si na nich nakonec namastil kapsu???  A jak moc???? Chtěl jsem jen říct (možná nešikovně), že by míra vynaložených prostředků měla odpovídat riziku. Nenavrhuji, jak mi podsouváte, zrušit očkování, jen si myslím, že očkování eskymaček proti moskytům se hodí leda do povídky Š+G. A boj s emisemi CO2 je mnohem větší pitomost. Vřele doporučuji toho Lomborga. Nejde ani o konkrétní data, jako o (mnoho) názorných ukázek, jak lze manipulovat s davem. Každý, kdo říká, že je nutno chránit přírodu, to přece myslí upřímně. Nebo ne?

ZW 25.2.2008 20:30

Re: Re: Re: Re: Jseme pořád stejní

Vždyť říkám - dobře nám tak. Nedovedu kvantifikovat riziko globálního klimatrického kolapsu, ale věřím oněm tisícům vědců (na lidové vypravěče typu Al Gora, Bursíka, Klause a Lomborga kašlu), kteří se domnívají, že není nulové. A protože možné následky jsou tak obrovské, že si je nedovedeme představit ani v nejčernějších snech, jsem ochoten omezit část svého dnešního pohodlí ve prospěch snížení onoho hypotetického rizika. Zvláště když hlavním doprovodným jevem tohoto omezení bude podpora vývoje obnovitelných zdrojů, k nimž se dříve či později stejně budeme muset uchýlit. Jsem ochoten polemizovat na téma míry rizika, přesnosti výpočtů a hodnověrnosti hypotéz. Těžko však mohu polemizovat s argumenty typu "nebudu se omezovat a basta".

předběžně opatrný 25.2.2008 23:57

Re: Re: Re: Re: Re: Jseme pořád stejní

Už jenom jedna technická: Lomborg není lidový vypravěč, zmiňovaná kniha je prošpikovaná přesnými citacemi, jen odkazů na původní zdroje dat je přes dva tisíce. Vzděláním tuším matematik/statistik dovede na rozdíl od jiných velmi dobře pracovat s daty, tím myslím především jejich interpretaci. Kniha se čte velice těžce (právě proto, že není lidovým vypravěčem), přesto ji velmi doporučuji. Pokud chcete jít ještě dále, čtěte: Jiří Horák: Matematické modelování v problémech klimatu, zejména proto,  abyste si nad ní uvědomil, že jakékoliv klimatické modely jsou při dnešní úrovni matematiky, fyziky a možnostech výpočetní techniky celkem k ničemu.

jk 25.2.2008 7:43

Re: Jseme pořád stejní

Vedci nic neuplatnuji! Dokonce ani ti, kteri hypotezu atropogenniho globalniho oteplovani zastavaji. Rozhoduji politici a znacnou moc maji tez media.

Jarda 25.2.2008 8:09

Re: Jseme pořád stejní

Slova "směšných pár stovek (nanejvýš pár tisíc)" nedoporučuji pronést v přítomnosti průměrného zaměstance z ČR, živícího rodinu, na kterého právě dopadla 10% inflace; zdražení základních potravin, energií, poplatky u doktora atd. Mohl byste utrpět úraz.