30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jura Jurax 9.1.2008 16:30

Re: Re: Re: Re: Úplně stačí jediné - přestat brzdit jadernou energetiku

No jo, když končil poslední glaciál, pračlověci určitě brblali, k čemu je dobré, že pevninský ledovec ustupuje z české kotliny ... ale nemajíce zelených, nic s tím nedělali, takže o něco později mohli prafotr Morava dojít na Špilas a praotec Čech na Říp, aniž by umrzli, a my tady pěstujem meruňky ... :-D

Ladislav N. 9.1.2008 17:50

Re: Re: Re: Re: Re: Úplně stačí jediné - přestat brzdit jadernou energetiku

 ;-DR^ !!!!!!

Frank Wood 9.1.2008 19:57

Re: Re: Re: Re: Úplně stačí jediné - přestat brzdit jadernou energetiku

Pro milovníky zimy a mrazů jsou vlivy globálního oteplování jistě negativní. V mém okolí ale vzývatelé studeného počasí nepřevažují, naopak, loňská teplá zima, světe div se, vyhovovala ...

Frank Wood 9.1.2008 23:16

Re: Re: Re: Re: Úplně stačí jediné - přestat brzdit jadernou energetiku

Ve Velké Británii zahynulo vlivem anomálně studeného počasí v zimě 2005/2006 25 000 lidí.

http://www.guardian.co.uk/medicine/story/0,,1933677,00.html

To se ale v tropickém ráji na Bali neřeší ....

AGO 9.1.2008 14:27

Budu pěstovat cokoliv na co jsou dotace !

Budu vyrábět jen takovou energii na kterou jsou dotace!Budu pěstovat takové umění, které je dotováno! .... Proboha vrať se rozume, cožpak nikdo nechápe, že dotace jsou oškubáním většiny ve prospěch několika?

yenda 9.1.2008 14:39

Re: Budu pěstovat cokoliv na co jsou dotace !

Dotace na cokoliv jsou naprostým křivením trhu a lza je ospravedlnit pouze v mimořádných případech. Například francouzští vinaři potřebují velké subvencování, protože ve Francii jsou mimořádně nepříznivé podmínky pro pěstování vinné révy a vzhledem k tradici je pořeba ve Francii zachovat vinařství.

dr Turnovský 9.1.2008 14:47

Re: Re: Budu pěstovat cokoliv na co jsou dotace !

proč je to potřeba?

yenda 9.1.2008 14:51

Re: Re: Re: Budu pěstovat cokoliv na co jsou dotace !

Doktore, to bylo myšleno jako lekrace

dr Turnovský 9.1.2008 14:53

Re: Re: Re: Re: Budu pěstovat cokoliv na co jsou dotace !

;-D;-D no já jsem nedovtipa, se omlouvám....;-)

Schumacher 9.1.2008 15:05

Re: Budu pěstovat cokoliv na co jsou dotace !

Samozřejmě. To je rozumné. Jinak řečeno, budu vyrábět zboží, které se mi vyplatí. Vyplatí-li se řepka, budu pěstovat řepku. Vyplatí li se mi marjánka, budu pěstovat marjánku. Pokud se mi nevyplatí, protože za to hrozí kriminál, mohu prolobovat její legalizaci. Tak jako dotace pro řepku nebo cokoli jiného. Otázka je, zda se mi náklady na lobbying vyplatí a zda místo toho není výhodnější pěstovat něco jiného. To je rozumná úvaha obchodníka. Trh vždy reaguje na tržní prostředí a kapitál se přesouvá za ziskem.

dr Turnovský 9.1.2008 14:27

takže, kdybych to mohl, jako praktik shrnout....OZE

 jsou skvělá věc. Bohužel při našem stupni poznání se bez dotací neobejdou....není tedy lepší si peníze nechávat na nějaké bohulibější účely a nebo si je schraňovat na dobu, když budou potřeba? Popřípadě investovat do výzkumu?.

ps. Tím investováním jsem myslel ne státní investice, ale obchod, tedy soukromé investice do firem, které se zabývají výzkumem....to by snad mohlo být fér, ne?

yenda 9.1.2008 14:44

Re: takže, kdybych to mohl, jako praktik shrnout....OZE

Žádný výzkum z našich peněz není potřeba. Výzkum si zajistí (ťují) automobilky, protože oni budou mít zájem, aby ve chvíli neudržitelného poměru cena PHM/užitek z použití automobilu nabídli zákazníkovi alternativní pohon. V tomto věřte Klausovi, že "trh" se lépe postará o to, aby se peníze točily, než "zelený byrokrat"

dr Turnovský 9.1.2008 14:45

Re: Re: takže, kdybych to mohl, jako praktik shrnout....OZE

ale to já vím...však jsem radil jenom investiční nápad. Stát do toho nemá zasahovat vůbec.

qwert 9.1.2008 14:01

Re: v kostce

ad 1. Je jasné, že OZE fungují. Nejsme tak blbí jak si myslíte, dnes je celkem dobře vidět přes kopečky i díky internetu.

ad2. Jistě, kdo nebude mít doma nějaký OZE bude potit krv a slzy.

ad3. počkáme a uvidíme, zda se vize naplní a zda bude levnější než energie z OZE

ad4. vize OZE mi umožní výhledově snížit náklady na nákup energií na minimum. Umožní mi, jako koncovému spotřebiteli,  totéž vize Jaderná? Ani náhodou. Nebo mi snad dodáte v budoucnosti, až vymyslíte tu jadernou fúzi,  elektrickou energii levněji než dnes???

www racek 9.1.2008 14:11

Re: Re: v kostce

bod 1. jen někde. u nás ani v německu ani náhodou.

bod2. no, pokud budu mít u chalupy 50 ha lesa, není co řešit. tedy, jen ti co to mít budou.

bod3. vypadá to zatím tak, že všechny druhy energií jsou levnější jak z oze.

bod4. pokud zelení nezastaví výzkum a vývoj , což je dnes jejich hlavní snahou, tak to bude. pokud ne, bůh nám buď milostiv.

qwert 9.1.2008 14:16

Re: Re: Re: v kostce

jetě větší utopie než ta zelená

ad1. ale ano i v Kanadě, kde je mnohem větší zima než c ČR

ad2. někdo tu psal o 2,5 hektarech

ad3. nesmysl, podívejte se třeba na www.tzb-info.cz, elektrická energie je jasně nejdražší

ad4. nevěřím, proinvestované peníze za výzkum a stavbu se musí vrátit. Jen sem hezky napište, kolik už spolykalo 50 let výzkumu a snah o zkrocení termojadrné fúze.

Vaněk 9.1.2008 14:19

Re: Re: Re: Re: v kostce

Elektrická energie je nejlevnější, když se prožene tepelným čerpadlem. Kdyby nebyl ten odpor proti jaderkám ze strany zelených mozků, tak by to byl ještě výhodnější...

Honza z podhůří 9.1.2008 14:29

Re: Re: Re: Re: Re: v kostce

a proč nepoužít na pohon kompresoru tepelného čerpadla plyn? - technicky to možné je. Pak mám tepelnou energii za cca 0,30 Kč/kWh. Ještě k jaderkám - z energie jádra vzniká přeměnou nejprve tepelná energie - proč s ní nevytápět přímo? Osobně by se mi líbil takový "malý jaderný reaktorek, kompaktní velikosti, vč. paliva" na vytápění na např. 30 let, montovaný jako součást novostavby RD" :-D

www racek 9.1.2008 14:37

Re: Re: Re: Re: Re: v kostce

termojaderná fůze? celou dobu to byl odpad vývoje jaderných zbraní, ale jsou to ty nejefektivněji investované peníze v historii.

ostaně, představa bydlení na samozásobitelských farmách mě děsí. zpět na stromy.

zelená energie, pokud se produkuje v rozumném množství, je nejdražší na světě, bohužewl. je nás už 7 miliard.

tepelný čerpadlo je fajn, pro rodinný domek někde u řeky  a jeho efektivitu zaručuje jen státní dotace.. ale jak řešit milionové město, to jde asi jen někde. na islandě třeba, jistě.

Al 9.1.2008 14:18

Re: Re: v kostce

ad 1. Solární energie funguje - ale vyrobí 10x dráž (tzn. z 10 jednotek energie "vyrobí" jednotku 1), větrná energie funguje - ale vyrobí 4x dráž (tzn. ze 4 jednotek energie "vyrobí" jednotku 1),  "biomasa" funguje - ale výrobou benzínu u obilí a "peletek" z několika málo dřevařských provozů, hm. ....to myslíte fakt vážně??? Obecně OZE podporuji - za předpokladu, že jednou (za 20 let?) budou efektivní a vyrobí nergie VÍCE, než jí SPOTŘEBUJÍ!!

ad 2. Tu krev a slzy si klidně můžete potit, když jste tak kovaný aktivista - ale beze nás ostatních a ne za naše (vyhozené!) peníze!

ad 3. Uvidíme - ale mezitím se poškodí přírodní ekosystémy, biodiverzita, vymřou další druhy, poškodí se česká krajina i příroda - a pár lidí umře hlady a na nemoci, protože se XXX miliard vyhodí na blbosti zelených blbců, kteří ani nevědí, co to je příroda

ad 4. Kdyžtak umně blábolíte: kde bydlíte VY a s čím topíte VY??? Já topím ve svém domě tepelným čerpadlem (na elektřinu a velmi efektivně) a krbem na dřevo, které jsem si VLASTNORUČNĚ zpracoval!!!!

;-(;-(;-(

yenda 9.1.2008 14:53

Re: Re: Re: v kostce

A jeho zpracováním se zahřál

Kotec 9.1.2008 15:28

Re: Re: Re: v kostce

Co to tvrdíte za nesmysly? Větrná elektrárna má EPR 6-12 měsíců, FV 2-3 roky... životnost 20-25 let, tak co že si energii nutnou pro jejich konstrukci za svůj život nevyrobí??

Nákladová cena výroby elektřiny z uhelných elektráren je samozřejmě nejnižší (rozhodně nižší než jaderná). Jenže je to jen proto, že do toho nejsou započteny náklady na zničené lesy, zdraví lidí apod. Opravdu si myslíte, že čistě ekonomický pohled je nejlepší??

I.L. 9.1.2008 15:55

Re: Re: Re: Re: v kostce

Pane Kotce, na jinem miste teto diskuse brojite proti smrkovym lesum - a tady vypocitavate naklady na znicene smrkove lesy . Ony ale  ani ty naklady na znicene lesy v pohranicnich horach

(kam ty smrky urcite patri) nebyly tak velke vuci jinym  planovanym nakladum, treba dotacim do nesmyslnych OZE nicicich krajinu

Kotec 9.1.2008 15:59

Re: Re: Re: Re: Re: v kostce

Aha. Takže to, že téměř 50% našich lesů je označováno za výrazně poškozené emisemi, je podle vás ekvivalentní menší finanční částce než dotace do OZE? To myslíte opravdu vážně? A mimochodem. Proti smrkovým lesům brojím jen tam, kde opravdu nemají co dělat. Bylinné patro ve smrkovém lese je ve středních polohách extrémně chudé, oproti přirozeným smíšeným, bukovým či dubobukovým porostům.

Wlasta 9.1.2008 16:16

Re: Re: Re: Re: v kostce

mohl byste krapítek těch EPR 12 měsíců rozvést. Představuji si to asi takhle:

těžba rudy; zpracování rudy; výroba kovu; výroba kovových součástí; těžba vápence; výroba cementu; výroba a dovoz betonu na místo; těžba písku a štěrkopísku do betonu (případně výroba štěrkodrti); dovoz do betonárny; atd. až dojdete ke spuštění VE a k první vyrobené kWh elektrické energie.

A až to budete počítat, tak použijte reálné provozní doby VE a FV a reálně dosahované výkony. Už jsem se s Vámi uváděnými čísly potkal a odpovídaly 100 % účinnosti a stávajícím nařízeným výkupním cenám.

Emil XX 9.1.2008 20:52

Nemáte pravdu, nejlevnějším zdrojem v Česku jsou Dukovanym následované Temelínem

Eletřina z uhlí je levnější než jaderná pouze v USA, kde se zeleným pomocí obstrukcí úspěšně dařilo zdržovat a zdražovat výstavbu jaderných elektráren. Ale jaderná elektřina je i tam levnější, než páně Bursíkem tolik propagovaný plyn.

naples 11.1.2008 23:19

Re: Re: v kostce

Tak andelkou to konecne seklo a obevil se dalsi zeleny nimrod!

Ivan Nový 9.1.2008 13:57

Jaká bude cena pilin,

když poptávka po nich bude několikanásobně převyšovat nabídku?

dr Turnovský 9.1.2008 14:00

Re: Jaká bude cena pilin,

to je jasné....kilo pilin, kilo zlata :-))))

qwert 9.1.2008 14:03

Re: Re: Jaká bude cena pilin,

až to nastane, tak se to vyřeší. Do té doby si klidně užívejte drahou elektrickou energii z neobnovitelných zdrojů.