Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Al

9. 1. 2008 10:05
Doporučení a představy zelených... Že by měl ten Klaus přece jenom pravdu????

Nejde ani tak o přírodu nebo o CO2. Jde vám o moc.

Takže když človíčkové začnou "žít ekologicky" - v malých bytech, chodit pěšky a snad jen vyvolení na kole, pracovat na poli a dělat ekologické košíky, jíst předražené kopřivy (na bio-paliva z obilí budou jezdit v autech jen zelení dozorci a papaláši). VŠICHNI lidé a človíčkové se k tomu DOBROVOLNĚ a radostně připojí -  a ty co by snad remcali, už nějak přinutíte NEDOBROVOLNĚ.

Že by měl ten Klaus přece jenom pravdu????

:-/Mám pocit, že už to začíná být opravdu vážné.>-

0 0
možnosti

dr Turnovský

9. 1. 2008 10:08
Re: Doporučení a představy zelených... Že by měl ten Klaus přece jenom pravdu????

něco jako u  PolPota, nebo kulturní revoluce v Číně?

0 0
možnosti

JP

9. 1. 2008 9:57
Pro genderosoudruha Kotce

Kecy, kecy, kecy... sama zeleno-ruda propaganda. Uz jen cekam, kdy nas ve jmenu prirody, postizenych, homosexualu, cikanu  a dalsich udajnych mensin zacnete veset na kandelabrech nebo strilet v piskovnach. O nic jineho nez o MOC nad lidmi totiz vam prestrikanym bolsevikum nejde. Musim ale uznat, ze to mate daleko lepe vymyslene nez komunisti, protoze ti meli jako zakladnu jen udajnou delnickou tridu, ktera se casem vycerpala a hlavne vetsinou za nimi az tak nestala. Vy jste mnohem flexibilnejsi.

0 0
možnosti

www racek

9. 1. 2008 10:08
Re: Pro genderosoudruha Kotce

no, asi nejblbější příspěvek zde. něco komnkrétního by nebylo? třeba ?

0 0
možnosti

honzak

9. 1. 2008 9:48
bursík by měl

správně jezdit na dřevoplyn. Panský kočí by vždycky včas roztopil kotel (destilační) a kufr by byl plný sušených bukových špalíků. Odpadní popel (opravdu cenný zdroj minerálů) by se sypal na trávník před budovou ministerstva.

Jen tak na okraj - kde pan ministr tankuje ten čistý řepkový olej? Nebo že by to s sebou vozil?

0 0
možnosti

eTony

9. 1. 2008 10:17
Re: bursík by měl

tankuje v Penny Marketu.

0 0
možnosti

PROKOP BUBEN

9. 1. 2008 9:46
JE SKUTEČNOSTÍ

ŽE ve světě umíraly děti bohužel  hladem i bez Bursíka a bylo by mnoho důvodů k dispozici, proč se tak dělo a zřejmě i děje.......Je pravdou, že geometrickou řadou množící se lidstvo bude čím dál závislejší na energii.......Kdo ovšem přinutí lidstvo jednak ke skromnosti a na druhé straně k tvůrčímu úsilí a racionální činnosti....

0 0
možnosti

Peta

9. 1. 2008 10:27
Re: JE SKUTEČNOSTÍ

Kdo? Přece Zelení Khmerové v čele s Al Gorem.

0 0
možnosti

dr Turnovský

9. 1. 2008 9:27
pane re to Vaše prospěšné spalování biomasy....

 pokud to někdo, jako my má jako odpadní produkt, tak je to ekonomicky o trošku lepší, než štěpkování pro výtopny a jejich dovoz kamkoliv. Pokud se podíváte na to z hlediska ekonomického, tak Vám mohu říci, že i elektřina je levnější, než spalování biomasy.

jenom si to spočítejte radši sám. Ano zní to lákavě, vyrazíme do lesa, sebereme klestí a bude teplo, ale tak to nefunguje. Musíte mít na to člověka, který musíte zaplatit, pily, štěpkovače, dopravu......a to jste jenom na začátku. Pak Vám k tomu nastupují další náklady, jako kotle, technologie na výrobu tepla, páry, elektriky...podle toho, na co budete chtít štěpky užít...prostě to je furt ztrátové.

0 0
možnosti

dr Turnovský

9. 1. 2008 9:27
pro pana Kotce...samozřejmě

0 0
možnosti

Kylchap

9. 1. 2008 9:02
Ještě před několika

lety se tvrdilo, že zemědělské půdy je nadbytek a je třeba ji zalesnit, zatravnit, zagolfovat a zabetonovat.

0 0
možnosti

Šerlok Homeless

9. 1. 2008 9:06
Re: Ještě před několika

Tvrdí se leccos.

0 0
možnosti

www racek

9. 1. 2008 8:59
no, stejná demagogie jak z tý druhý strany

ve světě je pořád dost neobdělávané půdy (u nás též) , jednak, a za druhé, za růst cen potravin může  kdo? no přece růst spotřeby v číně a indii... oni taky chtějí jíst maso a k výrobě masa je třeba obilí  ...

je to přece jen jinak.

to však nemění nic na situaci, že k produkci biolihu ve středních šířkách spotřebujeme tolik energie a hnojiv, že je to vlastně čistá ztráta. potravin produkujeme stále ještě slušný přebytek.

0 0
možnosti

dr Turnovský

9. 1. 2008 9:05
Re: no, stejná demagogie jak z tý druhý strany

Racku, nemůžete se sebrat a jít obdělávat "louku" tak to prostě nejde. když je něco vyjmuto z "obdělávané půdy" je skoro nemožné to změnit....administrativně samozřejmě, ale i prakticky to není záležitost jednoho roku., ale doby daleko, daleko  delší.

0 0
možnosti

tony

9. 1. 2008 8:54
Březina se zbláznil.

Nosorožci a tygři v Brazili? To ostatní je stejně věrohodné?   

0 0
možnosti

bd

9. 1. 2008 9:04
Re: Březina se zbláznil.

No, když si někdo myslí, že Indonésie leží v Brazílii, tak pak může plodit podobně chytré komentáře.;-D

0 0
možnosti

Kotec

9. 1. 2008 8:41
ach jo, pane Brezina...

a) Bursíkův automobil, o který se stále otíráte, jezdí na skutečný řepkový olej, ne na MEŘO nebo bioetanol. Čili veškerá fakta, která ve článku píšete, se toho automobilu prostě netýkají, včetně oněch procent na konci, o které je prý ten automobil horší než Klausův.

b) Jeden z problémů tzv. velkých automobilů, mezi něž Klausův vůz patří (otázka zní samozřejmě, do jaké míry je do jeho zásluhou), je výrazně vyšší spotřeba nežli mají vozy běžné a tím i vyšší spotřebování neobnovitelných zdrojů, vyšší příspěvek ke globálním změnám klimatu a vyšší emise. Je jasné, že to je potřeba nějak zohlednit, např. v spotřební dani k palivům (která mimochodem už několik let zůstává stejná bez ohledu na inflaci, zatímco jízdné veřejné dopravy stále zdražuje).

c) Studie v článku uvedená je jen jedna z mnoha, ono totiž u biopaliv strašně závisí na tom, kdo je používá a jak. Zemědělec, který si sám lisuje olej a prodává ho ostatním ve vesnici, jistě bude mít podstatně lepší bilanci energie než průmyslová výroba bioetanolu v USA spojená s dopravou na obrovské vzdálenosti. Obecně v podmínkách ČR u běžného pěstování řepky platí poměr přibližně 1:3-5, tj. 1 kWh energie investovaná na zisk 3-5 kWh v palivu. U MEŘO je ovšem poměr již horší.

d) Strana zelených vůbec nepropaguje biopaliva způsobem, který se jim snaží Brezina vnutit. Vůbec si nemyslí, že je to ten zázrak, který pomůže vyřešit globální oteplování apod. Biopaliva jsou podle (nejen) mého názoru spíš slepá a módní cesta, která nedokáže vyřešit problém jako celek, ten dokáže jedině omezení individuální automobilové dopravy ve prospěch dopravy veřejné. To je sice pro mnohé nepopulární tvrzení, ale je to tak, elektromobily, vodíkové články a jiné alternativy jsou v nedohlednu nebo je jejich použití velmi omezené. Samozřejmě, po roce cca 2020 zřejmě dojde k výraznému nárůstu podpory a výzkumu alternativ s tím, jak se bude zdražovat ropa, ale otázka je, zda už nebude na udržení současného stylu kapánek pozdě.

0 0
možnosti

dr Turnovský

9. 1. 2008 8:47
Re: ach jo, pane Brezina...

několik věcí.....kolik je vypsaná dotace na to, že si místní farmář pořídí linku na zpracování řepky....a komu to bude prodávat? Ono totiž do takových těch lepších traktorů je zakázáno lejt cokoliv jinýho než schválená paliva výrobcem, jinak propadá záruka. No a třeba u MF to není ani bionafta, ani další "ekologická" paliva......taky vůbec není jasné, kolik je potřeba ha na provoz linky. Ono to není jen tak. Třeba nám džemovací linka, jede jen 3 dny v roce.....to díky kvotám a tak.

ps. Chápu, že to jsou velmi podružné věci o kterých se snad ani nebudeme bavit, že ano.

0 0
možnosti

gogo

9. 1. 2008 8:40
ten nápad o ekologickém pěstování

řepky se mi líbí. Na něm se dá krásně demonstrovat, jaký je to nesmysl.

0 0
možnosti

Kotec

9. 1. 2008 8:43
Re: ten nápad o ekologickém pěstování

e) To jsem ovšem nepochopil. Ekologické pěstování znamená daleko nižší energetické vstupy (méně pesticidů, méně pojezdů mechanizace) za cenu určitého snížení výnosů a tím lepší, nikoliv horší energetickou bilanci? (Náročnější je to pouze na lidské pracovní síly.)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz