Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

AGO

9. 1. 2008 14:27
Budu pěstovat cokoliv na co jsou dotace !

Budu vyrábět jen takovou energii na kterou jsou dotace!Budu pěstovat takové umění, které je dotováno! .... Proboha vrať se rozume, cožpak nikdo nechápe, že dotace jsou oškubáním většiny ve prospěch několika?

0 0
možnosti

yenda

9. 1. 2008 14:39
Re: Budu pěstovat cokoliv na co jsou dotace !

Dotace na cokoliv jsou naprostým křivením trhu a lza je ospravedlnit pouze v mimořádných případech. Například francouzští vinaři potřebují velké subvencování, protože ve Francii jsou mimořádně nepříznivé podmínky pro pěstování vinné révy a vzhledem k tradici je pořeba ve Francii zachovat vinařství.

0 0
možnosti

dr Turnovský

9. 1. 2008 14:27
takže, kdybych to mohl, jako praktik shrnout....OZE

 jsou skvělá věc. Bohužel při našem stupni poznání se bez dotací neobejdou....není tedy lepší si peníze nechávat na nějaké bohulibější účely a nebo si je schraňovat na dobu, když budou potřeba? Popřípadě investovat do výzkumu?.

ps. Tím investováním jsem myslel ne státní investice, ale obchod, tedy soukromé investice do firem, které se zabývají výzkumem....to by snad mohlo být fér, ne?

0 0
možnosti

yenda

9. 1. 2008 14:44
Re: takže, kdybych to mohl, jako praktik shrnout....OZE

Žádný výzkum z našich peněz není potřeba. Výzkum si zajistí (ťují) automobilky, protože oni budou mít zájem, aby ve chvíli neudržitelného poměru cena PHM/užitek z použití automobilu nabídli zákazníkovi alternativní pohon. V tomto věřte Klausovi, že "trh" se lépe postará o to, aby se peníze točily, než "zelený byrokrat"

0 0
možnosti

qwert

9. 1. 2008 14:01
Re: v kostce

ad 1. Je jasné, že OZE fungují. Nejsme tak blbí jak si myslíte, dnes je celkem dobře vidět přes kopečky i díky internetu.

ad2. Jistě, kdo nebude mít doma nějaký OZE bude potit krv a slzy.

ad3. počkáme a uvidíme, zda se vize naplní a zda bude levnější než energie z OZE

ad4. vize OZE mi umožní výhledově snížit náklady na nákup energií na minimum. Umožní mi, jako koncovému spotřebiteli,  totéž vize Jaderná? Ani náhodou. Nebo mi snad dodáte v budoucnosti, až vymyslíte tu jadernou fúzi,  elektrickou energii levněji než dnes???

0 0
možnosti

www racek

9. 1. 2008 14:11
Re: Re: v kostce

bod 1. jen někde. u nás ani v německu ani náhodou.

bod2. no, pokud budu mít u chalupy 50 ha lesa, není co řešit. tedy, jen ti co to mít budou.

bod3. vypadá to zatím tak, že všechny druhy energií jsou levnější jak z oze.

bod4. pokud zelení nezastaví výzkum a vývoj , což je dnes jejich hlavní snahou, tak to bude. pokud ne, bůh nám buď milostiv.

0 0
možnosti

Ivan Nový

9. 1. 2008 13:57
Jaká bude cena pilin,

když poptávka po nich bude několikanásobně převyšovat nabídku?

0 0
možnosti

dr Turnovský

9. 1. 2008 14:00
Re: Jaká bude cena pilin,

to je jasné....kilo pilin, kilo zlata :-))))

0 0
možnosti

Al

9. 1. 2008 13:50
v kostce

1. Je zcela jasné, že OZE jsou slepá ulička nevedoucí nikam. "Pouze" se na tom jedni napkují a druzí zchudnou a budou o hladu. O přírodu tu nejde vůbec - jen málo věcí poškozuje dnes přírodu na planetě Zemi jako "obnovitelné zdroje". Řada politiků a podvodníků včetně dokonce některých šarlatánů z univerzit (!) se na té vlně veze...

2. Je jasné, že centrální Evropa míří plnou rychlostí do propasti závislosti na plynu z Ruska, výstavbě uhelných elektráren a hlavně velké energetické krizi se závratným a neustálým růstem energií a cen prakticky všeho.

3. Jediné - kromě vědy, výzkumu a následně efektivity dosahované volným trhem - dokáže zajistit další rozvoj levná jaderná energie. Problém růstu cem ropy potřebné pro dopravu lze řešit buď s využitím zemního plynu (pokud ho ovšem nespálíme v elektrárnách) nebo ještě lépe přechodem na elektromobily s využitím levné a prakticky obnovitelné energie z jádra. Zásuvky jsou v každém domě a technologie baterií s vysokou kapacitou je již za dveřmi viz.  http://www.scienceworld.cz/sw.nsf/ID/90FB0D9CEBD930DBC12573BF0029807A?OpenDocument&cast=1" target="_blank" rel="nofollow">http://www.scienceworld.cz/sw.nsf/ID/90FB0D9CEBD930DBC12573BF0029807A?OpenDocument&cast=1,

Tato vize je - zdá se - jediná rozumná a prospěje všem - lidské civilizaci, klimatu, přírodě i biodiverzitě. Na místo smradlavých lánů s řepkou a bahnem plným pesticidů a hnojiv  si představme v české krajině louky, lesy apod.....

4. Vize o "OZE" a blouznění demagogických zelených fanatiků (kteří nerozeznají ve skutečnosti ani smrk od jedle) s podporou poblázněných popových hvězd a mnoha novinářů, kterých se tak rádi chytají politici a různí další "věrozvěsti" a šarlatáni (různí Ryndové, Moldanové apod.) nás táhne do propasti. Přírodu, klima, ale i zdraví a životy lidí to jenom rapidně zhorší! Tyto vize ve skutečnosti přinášejí větší bídu, zmar a ztracené životy...

0 0
možnosti

www racek

9. 1. 2008 14:07
Re: v kostce

no, OZE vůbec není slepá ulička, v žádným případě. je to dobrý doplńkový zdroj tam, kde jsou pro to podmínky. konec konců, až na posledních 300 let lidi jeli jen na OZE.

a vodní elektrárny jsou dobrý OZE. však jich maj rakušíci habaděj. Ale taky už nestačí.

0 0
možnosti

Miloš Zfrantišku

9. 1. 2008 13:39
Pane Březino,

nejsem rovněž zastánce biopaliv, ale chce to trochu objektivity. Plocha pro "pěstování" biopalv tvořila v loňském roce asi 0,04% zem. půdy na světě!

0 0
možnosti

Ivan Nový

9. 1. 2008 13:56
No a co to udělalo s cenami!

Hladomor v chudých státech při 0,05% je jasný.

0 0
možnosti

qwert

9. 1. 2008 13:17
odpověď na dotaz ohledně kotle pro RD, který vyrábí i elektrickou energii

na veletrhu energetických úspor a obnovitelných zdrojů energie v

rakouském Welsu byla prezentována kogenerační jednotka pro rodiný domek

o výkonu 1,5 - 3 kW ve formě elektrické energie a 4,5 - 10 kW ve formě

tepla, Palivem je biomasa v podobě pelet z pilin.

Více informací se můžete dovědět např. na stránkách rakouské společnosti Stirlingpowermodule http://www.stirlingpowermodule.com/" target="_blank" rel="nofollow">http://www.stirlingpowermodule.com/

0 0
možnosti

www racek

9. 1. 2008 13:21
Re: odpověď na dotaz ohledně kotle pro RD, který vyrábí i elektrickou energii

jen aby to nevybouchlo jak ty kravský  a prasečí hoénka v tom německu:-D

0 0
možnosti

Rudolf Volnohlídek

9. 1. 2008 13:14
Co je to za blbost?

Ona už někdy nekoho zabila slivovice nebo meruňkovice?

Asi kradete soudruzi na nádraží metylalkohol.

0 0
možnosti

www racek

9. 1. 2008 13:22
Re: Co je to za blbost?

ale určitě, zabila a dost. ony ty výrobní postupy, zejména při domácí výrobě, jsou dosti nebezpečné ... já měl učitele slepého, jež oslepl od dávky slivovice domácí...

0 0
možnosti

Schumacher

9. 1. 2008 13:09
Je naprosto lhostejné jaké ten pozér Bursík má auto a na co jezdí.

Jestli na friťák,na vlastní prdy nebo trpajzlíky. Hádání o to je podobné jako hádání dko v nějaké válce měl nejnej letadlo nebo tank. Že tenhle typ byl lepší než cokoli na druhé straně. Přitom se nebere v úvahu, že zatím co jedna strana těhle skvostů měla pár, druhá měla mnohem víc jen o něco horších. Počítá se celkový válečný efekt a ne výsledek ojedinělých soubojů. Produkce "friťáku" nemůže být taková aby pokryla všeobecnou spotřebu. Nehledě na celkovou energetickou a surovinovou bilanci na jednotku. Proto je naprosto jedno na co jezdí Bursík, když tenhle zdroj není všeobecně použitelný. Stejně jako kdyby jezdil na dřevoplyn, nebo na to co jsem napsal v úvodu. Nakonec daňové poplatníky tenhle experiment bude stát víc než nové jaderné elektrárny a výroba vodíku. A proč jaderná energetika je tak náročná ? Protože podstatnou část nákladů zhltnou ochranná opatření proti zeleným pošukům. Těm, které někteří z blbosti volíte.

0 0
možnosti

qwert

9. 1. 2008 13:21
Re: Je naprosto lhostejné jaké ten pozér Bursík má auto a na co jezdí.

ano a nebýt těch opetření byl by tu ne jeden, ale deset Černobylů. Bohu díky za zelené a za to, že někdo vůbec tlačí na vyšší kvalitu a bezpečnost jaderných elektráren.

0 0
možnosti

wbgarden

9. 1. 2008 12:56
Ekopošuci

Bude hůř, protože ZelBezáci - budoucí Zelená Bezpečnost už určitě mají záznamy o vašich IP. Jo,jo táta si taky v třicátých letech dělal legraci se svých německých velkohubých kamarádů nefachčenků atd. A stálo ho to pak 3 roky v německých odtučňovacích táborech Buchenwald a Osvětim....

http://wbgarden.com/nove/slunce/index%202.html" target="_blank" rel="nofollow">text

0 0
možnosti

Schumacher

9. 1. 2008 13:12
Re: Ekopošuci

Skvostné ! R^;-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz