16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pbla4024 28.5.2008 8:39

Re: Re: Vy už si ani nepamatujete

Tak znovu.

1) Vaše naivní představa o teorii se skrytými parametry byla experimentálně vyvrácena.

2) Citovaný experiment kvantovou mechaniku nevyvrací.

pbla4024 31.5.2008 22:54

Re: Re: popsaném experimentu neprocházela kulička oleje štěrbinou

Jinými slovy nedokážete pochopit jednoduchý popis experimentální uspořádání. Kapka oleje se pohybuje na hladině kapaliny v nádobě. Žádnou štěrbinou neprochází.

ZEPHIR 31.5.2008 22:46

Re: popsaném experimentu neprocházela kulička oleje štěrbinou

Chápejte, že jakákoliv debata s vámi je úplně zbytečná, když se neshodneme ani na doslovném překladu jediné triviální věty. Jak se potom chcete dohodnout na čemkoliv složitějším?

To je principiálně nemožné.

ZEPHIR 26.5.2008 16:16

Re: Vy už si ani nepamatujete

To že něco mohu říci neznamená, že to říkám, ale že to uvádím jako důkaz sporem.

Stále trváte na tom, že mnou citovaný experiment vyplývá z kvantové teorie?

ZEPHIR 31.5.2008 18:52

Re: V popsaném experimentu neprocházela kulička oleje štěrbinou.

This photo shows the droplet bouncing through one slit, while its trajectory is deflected by the interference of the reflected waves from two slits.

http://www.physorg.com/newman/gfx/news/2006/Walkerphoto(1).jpg

Zkuste tu větu přeložit.:-P 

pbla4024 29.5.2008 10:08

Re: Re: Vy se za úroveň svého vzdělání stydíte?

Otázka na dosažené fyzikální vzdělání je v diskuzi o fyzice irelevantní?

Slepé střevo si také necháte vyjmout někým, kdo nestudoval medicínu?

Ps.: Zkuste si zjistit, co jsou to solitony. Schválně, jestli dokážete zjistit, proč je to dokonale relevantní doporučení.

ZEPHIR 28.5.2008 15:49

Re: je záležitost kvaziklasických aproximací z doby před formulací kvantové mechaniky

Pokud se domníváte, že současné aproximace kvantové mechaniky dávají výsledek zásadně jiný, nikdo vám nebrání jej zde prezentovat. Do té doby platí to, co jsem uvedl a vy nemáte svoje tvrzení čím dokázat.

Pokud slyšíte nějaký smích, je to velmi častý symtom řady psychických poruch.

ZEPHIR 29.5.2008 11:28

Re: Zkuste si zjistit, co jsou to solitony.

Vy jste tvrdil první, že "výsledky experimentu jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie" a já tedy od vás čekám důkaz vašeho tvrzení rovněž jako první.

Svůj argument proti jsem uvedl, pokud se vám nelíbí, vyvraťte ho. Pokud tvrdíte, že "směšuji kvaziklasickou aproximaci s kvantovou teorií", dokažte to.

ZEPHIR 28.5.2008 14:12

Re: Citovaný experiment a vaše výroky o tomto experimentu nemají nic společného

To je jen tvrzení bez argumentu.

Netvrdil jste snad, že "výsledky experimentu jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie"? Pro olejovou kapku o hmotnosti řádově 1 mg vychází při rychlosti pohybu řádově 1 mm/sec (moment 1E-9 Nm) vlnová délka 6.6E-34 / 1E-9 =6.6E-25 m. Taková částice tedy vůbec nemůže viditelně interferovat se štěrbinou o šířce řádově 1 mm a kvantová teorie pro tento případ žádné okem viditelné chování vlnové chování nepředpovídá.

pbla4024 29.5.2008 7:22

Re: Re: Pokud tvrdíte opak..

Vy se za úroveň svého vzdělání stydíte?

ZEPHIR 28.5.2008 17:13

Re: Pokud tvrdíte opak..

Vy jste tvrdil první, že "výsledky experimentu jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie" a já tedy od vás čekám důkaz vašeho tvrzení rovněž jako první.

Svůj argument proti jsem uvedl, pokud se vám nelíbí, vyvraťte ho. Pokud tvrdíte, že "směšuji kvaziklasickou aproximaci s kvantovou teorií", dokažte to.

Proč se jako idiot ptáte na věci, do kterých vám nic není?

ZEPHIR 29.5.2008 9:59

Re: Vy se za úroveň svého vzdělání stydíte?

Další zcela zbytečná, invektivní otázka.

ZEPHIR 25.5.2008 15:09

Re: Vaše "teorie" je tedy experimentálně vyvrácena.

To bych stejně tak mohl říci, že vyvrácená je kvantová teorie, protože princip neurčitosti lze experimentálně demonstrovat i na mechanických systémech, jejichž kompletní popis je znám.

pbla4024 26.5.2008 7:17

Re: Re: Vaše "teorie" je tedy experimentálně vyvrácena.

Vy zjevně nechápete význam toho co sem kopírujete, tento experiment kvantovou mechaniku potvrzuje, ne vyvrací. Schválně, co je to podle vás "stav systému"?

pbla4024 28.5.2008 14:01

Re: Re: Výsledky chování klasických systémů jsou v souladu s predikcí kvantové teorie

Citovaný experiment a vaše výroky o tomto experimentu nemají nic společného.

Vy radu zjevně potřebujete, protože vaše intelektuální výkony jsou katastrofa. Ale na matfyz zjevně nemáte. Co zkusit pajdák nebo ekonomku? Njlépe některý z oboru nevyžadujících výpočty.

pbla4024 28.5.2008 15:07

Re: Re: Obsah odkazu také nemá s experimentem nic společného.

Proč pořád blábolíte o 26 řádech? To, co zde počítáte kolem dokola (ale násobení jste už zvládnul), je záležitost kvaziklasických aproximací z doby před formulací kvantové mechaniky. Ale to by vám řekli asi tak ve třetím semestru. Buď se doučte základy fyziky a zveřejněte diplom (magistr by stačil, netrvám na doktorátu), nebo se nedivte, že se vám všichni smějou.

pbla4024 28.5.2008 16:34

Re: Re: Vaše blábolení nemá s citovaným experimentem nic společného

Tvrzení predikce kvantové teorie se od výsledku experimentu liší o 26 řádů je nesmyslné. Pokud tvrdíte opak, prověďte ab initio výpočet pro zmíněný experiment, ovšem s násobením tam nevystačíte. Směšujete kvaziklasickou aproximaci s kvantovou teorií. To je ovšem naprostá neznalost učiva třetího semestru fyziky MFF UK. Které jste ovšem neabsolvoval, což vás z diskuze o fyzice diskvalifikuje. Jenom pro zajímavost, jakého vzdělání se vám povedlo dosáhnout?

ZEPHIR 28.5.2008 14:40

Re: Obsah odkazu také nemá s experimentem nic společného.

Obsah odkazu umožňuje na základě kvantové teorie odhadnout výsledky experimentu, o kterých jste uvedl, že ".. jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie". Bohužel tyto výsledky se liší od předpovědi kvantové teorie o zhruba 26 řádů. Máte pro své tvrzení nějaké jiné vysvětlení, nebo zdůvodnění?

Vaše přiblblé otázky tento rozpor nevysvětlují, nemají dokonce nic společného ani s přemětem diskuse.

ZEPHIR 28.5.2008 16:26

Re: Vaše blábolení nemá s citovaným experimentem nic společného

To by mohl říct každý v případě jakékoliv námitky...;-) Stále vám chybí vám jakékoliv argumenty.

Tvrdil jste, že "výsledky experimentu který jsem citoval jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie"  a já vám ukazuji, že predikce kvantové teorie se od výsledku experimentu liší o 26 řádů.

Můžete dokázat svoje tvrzení nějak dokázat?

pbla4024 28.5.2008 11:42

Re: Re: Citovaný experiment kvantovou mechaniku nevyvrací.

1) Výsledky chování klasikých systémů jsou v souladu s predikcí kvantové teorie, tedy pravdu mám já.

2) Představa, že stochastičnost kvantovky je důsledek neúplné znalosti systému byla experimentálně vyvrácena. Za domácí úkol si zjistěte, kdo k tomuto experimentu položil teoretické základy.

A neblábolte o věcech kterým nerozumíte, jmenovitě o fyzice a ekonomii. V obou případech jde o stejnou katastrofu.

ZEPHIR 28.5.2008 12:28

Re: Výsledky chování klasických systémů jsou v souladu s predikcí kvantové teorie

Pro mnou citovaný experiment kvantová teorie předpovídá difrakční vlnu o 26 řádů kratší vlnovou délkou, to mi nepřipadá jako veliký soulad.

Představa, že stochastičnost kvantovky je důsledek neúplné znalosti systému byla experimentálně vyvrácena. 

A teď ji máte pro změnu experimentálně potvrzenou...;-) A neraďte cizím lidem, co maji dělat, na to jste moc malý pivo.

pbla4024 25.5.2008 12:43

Re: Re: To vás z jakékoli diskuze o kvantové teorii poněkud diskvalifikuje.

Řeknete nám tedy (bez kopírování), co je to relace neurčitosti?

pbla4024 28.5.2008 14:23

Re: Re: Citovaný experiment a vaše výroky o tomto experimentu nemají nic společného

Kopírovat sem pořád kolem dokola českou wikipedii je vše co zvládnete? Obsah odkazu také nemá s experimentem nic společného. Kdy už se konečně doučíte fyziku alespoň na úrovni prvního semestru?

ZEPHIR 29.5.2008 14:34

Re: Oba požadované důkazy jsem dodal

Ale prosím vás - povídali, žemuhráli.

Tvrzení, že "výsledky experimentu jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie" dokážete jedině tím, že tu predikci uvedete spolu s postupem odvození, aby si ji kdokoliv mohl s příslušným experimentem porovnat.

To jste zatím neudělal a ani se k tomu zjevně nemáte, protože toho nejste schopen. Zbytek si vynahražujete bláboly a OT impertinencemi. Čekat od vás něco jiného je zhola zbytečné.

P.S. Jak souvisí solitony s citovaným experimentem? Zjevně ani nevíte, co to soliton je. Jestli jste hrdý na svůj fyzikální diplom, měl byste jej rychle kajícně vrátit.

pbla4024 29.5.2008 13:43

Re: Re: Kvantová teorie dává pro dostatečně velká měřítka stejné predikce

Oba požadované důkazy jsem dodal. To že vám intelekt/vzdělání neumožňuje tyto pochopit není moje vina.

Protože pokud dokážete s použitím vlastního mozku pochopit souvislost solitonů a citovaného experimentu, ukážete určité chápání fyziky a schopnost samotatného myšlení.

Protože zmíněný "základ" experimentálně vyvrací vaše blábolení o skrytých parametrech. Ovšem čekat od vás víc ne Ctrl-C Ctrl-V je marné.

ZEPHIR 1.6.2008 1:24

Re: Jinými slovy nedokážete pochopit jednoduchý popis..

Jednoduše nedokážete přeložit jedinou větu:

 "This photo shows the droplet bouncing through one slit, while its trajectory is deflected by the interference of the reflected waves from two slits."

Jak ji chcete pochopit, když ji ani nepřeložíte?

pbla4024 23.5.2008 16:03

Re: Re: relace neurčitosti není teorém, naopak velice přímočaře plyne z toho

Ano, každé fyzikální veličině opravdu odpovídá hermitovský operátor. Kontrolní otázky: Jaké vlastnosti má spektrum hermitovských operátorů? Lze říci něco význačného o vlastních vektorech takovýchto operátorů?

Obecná relace neurčitosti třeba zde. Povšimněte si, že se nemluví o poloze a hybnosti.

ZEPHIR 26.5.2008 15:48

Re: tvrdí, že tento pokus kvantovou mechaniku vyvrací

Zaprvé jsem nikdy netrvdil, že ten pokus kvantovou mechaniku vyvrací.

Za druhé článek nikde explicitně neuvádí, že "výsledky experimentu jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie, ani to tvrdit nemůže, jelikož kvantová mechanika předpovídá pro experimentu výsledek odlišný zhruba o 26 řádů. Pokud mi nevěříte, zkuste si odhadnout velikost difrakčního obrazce sám.

Pokud vám to nevadí, nejste pro diskusi podobného experimentu vůbec kvalifikován. Na rozdíl od Vás Vám však nebudu doporučovat, abyste se vrátil do školy, protože by to bylo zjevně plýtvání Vaším časem a penězmi daňových poplatníků.

ZEPHIR 23.5.2008 12:45

Re: Bez kopírování, vlastními slovy

Sorry, relace neurčitosti je teorém kvantové mechaniky (dokonce probíhají diskuse o tom, zda není jedním z jejich postulátů, např. Bellovy nerovnosti musely být ověřeny experimentálně) a definice jejích konceptů si nemohu vymýšlet. Musím je odněkud z kvantové fyziky opsat. Kdybych si vymyslel definici vlastní, nemohl bych zaručit, že jsem zůstal v rámci kvantové teorie, která je zavedla.

Právě jako to nemůžete zaručit vy, když se snažíte prosadit nějakou obecnější definici. To popravdě řečeno není můj problém, já do kvantovky nedělám.

pbla4024 23.5.2008 11:45

Re: Re: Dokážete v jedné nebou dvou větách popsat co nejobecněji princip neurčitosti?

Vaše představa o relaci neurčitosti je špatně. Složka hybnosti a Hamiltonián v atomu vodíku nejsou združené a relace neurčitosti pro ně platí.