3.5.2024 | Svátek má Alexej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
volnomyšlenkář von M 30.1.2009 2:35

Re: Degenerace myšlení národa ...

Bohužel to bude trvat 100 let jako v americe

Luboš 29.1.2009 23:15

komunistická zubatá se znovu ozvala

Vážený pane, máte naprostou pravdu s tím, co dělali komunisté. Jenom doufám, že nežijete z toho, co zde bolševici vybudovali, například, že nebydlíte v paneláku, který byl postaven za komunismu. Pokud ovšem ano, pak jste obyčejný pokrytec a nečestný člověk.

Bubik 29.1.2009 23:17

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

a nepíšete svůj příspěvek Vy na počítači postaveném z dílů vyrobených kapitalisty? Pokud ano, jste i Vy pokrytec a nečestný člověk......:-P

Luboš 29.1.2009 23:24

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

tak předně, já nejsem komunista a nikdo z mé rodiny ani nikdy nebyl, a za druhé, počítač souvisí s technickým pokrokem, a nemá to s komunismem ani kapitalismem nic společného

Bubik 29.1.2009 23:27

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

ovšem kdyby tady byli bolševici, tak máte doma maximálně počítač z Tesly Piešťany, který by měl procesor 386 vyrobený v NDR a na něm okopírovaný operační systém Okna.....;-P

Expert Lihového domu 29.1.2009 23:32

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

Máte pravdu. Zatímco dům s pokrokem nijak nesouvisí, první domy byly vynalezeny až soudruhem Klementem Gottwaldem a byly pracujícímu lidu rozdávany i znárodňovány zcela zdarma. Případně najímány zcela zdarma, maximálně za cenu ne vyšší ročního členské známky ve stranické orgamizaci.

Vynález domu pak byl ješte dále vylepšen v Sovětském svazu, zejména prádelními šňůrami se závěsem, používaných ve vícerodinných bytech jako příčka.

B52 29.1.2009 23:47

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

no komunista verbálně ne ,ale za to myšlením asi ano;-P

Jiri 29.1.2009 23:30

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

Skutecne tuhle presmycku - panelak a pokrytectvi nechapu. Ze se i za bolsevika stavelo je pravda, co jim take zbyvalo, ale povazovat nekoho, kdo zije v baraku postavenem v tom strasidelnem historickem obdobi, za pokrytce je snad hloupost. Podle toho by kazdy, kdo zije v baraku postavenem v 16. stoleti musel byl aristokrat nebo aspon privrzenec aristokracie - ne-li, tak je pokrytec. A to uz se nezminuju o tom, ze zit v panelacich postavenych za komunistu je vetsinou spis trest/

Luboš 29.1.2009 23:39

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

asi o tom bydlení nic nevíte, kdyby ano, tak byste věděl, že i za první republiky byla ochrana nájemníků obrovská, a bez souhlasu okresního soudu nesměl pronajímatel ani zvýšit nájem, natož je vystěhovat, a dále: nebýt těch "králíkáren", neměla by dnes možná více než polovina Čechů dnes kde bydlet, ale ono je to asi takto: bolševici neměli nic stavět tak, jak nestaví dneska nikdo nic, a když, tak za nelidské ceny, na které nedosáhne ani leckterý manažer, natož pak mladí lidé,

Bubik 29.1.2009 23:44

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

a jak pak to Luboši, že v takovém Německu, Rakousku či Svýcarsku mají lidi kde bydlet "králíkáren" nemaje?  Zejména to Německo mi vysvětlete, které bylo po válce v ruinách celé.......

jinak uznávám, že Vaše věta "bolševici neměli nic stavět tak, jak nestaví dneska nikdo nic" je dnes nejlepší výrok, co zde zazněl.....:-D

Expert Lihového domu 29.1.2009 23:48

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

Soudruhu, líbí se mi, že to také vidíš tak nějak dialekticky a nově. Neměli bychom zde také zapomenout na neregulované nájemní bydlení v krabicích od margarínu, jež bylo a je ve všech fázích zahnívajícího kapitalismu zcela běžné.

Jiri 29.1.2009 23:51

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

ja nevim, co ma vase odpoved na me podiveni se nad logickou presmyckou - clovek zijici v panelaku, ktery byl postaven komunisty = pokrytec. Ze byla ochrana najemniku i za prvni republiky velka vim, co to ma spolecneho s tim, co jsem napsal??

vlcak 29.1.2009 23:37

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

Máš pravdu ,před rokem 1989 jsem byl donucen bydlet v paneláku,ale nyní si žiji v pěkné vilce.Srp a kladivo jsem vyměnil za sekačku a mozek.

Luboš 29.1.2009 23:45

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

nic proti schopným lidem, faktem ale je, že drtivá většina by opravdu uvítala do povinné nastěhování do paneláků a opakuji znovu: každého odpůrce komunistické ideologie bych na minutu vystěhoval z bolševických paneláků a nechal je nastěhovat do developerských projektů, ovšem to by asi nešlo, protože by je při žádosti o hypotéku na 4 miliony vyhodili z banky, co tam vůbec dělají se svými ubohými příjmy

Bubik 29.1.2009 23:50

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

ono je to spíše obráceně - odpůrci komunistické idelologie se snaží něco dělat, aby se z těch paneláků (pokud si je nezprivatizovali a nepřestavěli) dostali. Příznivci v nich zůstávají, večer chodí do hospod a v nich nadávají na vše a všechny.......

V evropském světě je zcela běžné, že si lidi nekupují byty do vlastnictví ale převážná část jich bydlí v nájemních bytech. A těch je po celé republice dnes už dost.

Mimochodem víte kdo v Praze nejvíc kupuje nové byty ? Cizinci........Rusové, Vietnamci.......

Luboš 29.1.2009 23:53

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

nic proti nájemnímu bydlení, ale praxe v České republice je taková, že se za to zaplatí až tak okolo 10.000 - 15.000,-Kč za měsíc, což při našich příjmech je často okolo 60 - 70 % platu, což se i laikovi musí zdát trochu moc, ale nejsmutnější je, že jsou to opět podnájmy z bolševiky postavených paneláků

Bubik 29.1.2009 23:57

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

jo? V Praze garsonka cca 6 tis. + služby, 1+1 osm tis.+služby, 2+1 do deseti bez problémů (+služby). Vše mimo sídliště. Ceny bezproblémové. Navíc 2+1 si už většinou pronajímají dva.......

Pokud chcete 3+1 na Starém Městě, pak Vám ovšem průměrný plat stačit asi nebude.....

Expert Lihového domu 30.1.2009 0:02

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

Soudruhu, musíš si konečně najít manželku nebou alsepoń nejakou soudružku družku. Ze dvou platů to již bude činit 30-35%, což je obvyklá cena nájemního bydlení i v ostatní komunistické cizině. Nebo snad myslíš, že třeba čínský soudruh bydlí zadarmo?

Luboš 30.1.2009 0:08

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

asi jste mě nepochopil, že nejsem komunista a nikdy jsem nebyl, víte, právě díky lidem, jako jste Vy, tento systém dokonale prosperuje, to není kapitalismus, ale něco, co se snad ani nedá pojmenovat, zatímco Vy se toho našeho vedení státu zastáváte, možná, že už jejich náměstci i oni vymýšlejí opět korupční projekty na státní zakázky, které ČR ročně připravují o 400 miliard, přibližně, a k tomu bydlení: co takhle mateřská ženy, co děti, a tak podobně ? a jaký to byt se tak pronajímá ? zase asi komunistický, že ?

Bubik 30.1.2009 0:13

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

ty můj bože do čeho to duši taky dáváš........:-/

dobrou noc a krásné demagogické sny......

Luboš 30.1.2009 0:16

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

vážení příznivci prof. Klause, Ing. Topolánka a jim podobných: nebýt bolševiků, dnes byste neměli kde bydlet, jenom ti někteří z vás, kteří to umí, by si postavili domy, jinak byste se už dávno pásli v Krtském lese

zajíček8 30.1.2009 0:23

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

Nejste Vy moje 80.letá teta? Ta měla opravdu nelehké živobytí za dob 1.republiky, a tak nedá na paneláky dopustit. To je největší zásluha komunistů a za to je do smrti bude volit a velebit.

Je už stará, přesto jsme se jí několikrát pokusili vysvětlit, že i kdyby tu komunisté nebyli, tak by se nájemní domy pro bydlení stavěly. Nebyly by to asi prefabrikované paneláky, ale normální činžáky, které by majitel udržoval.

Luboš 30.1.2009 0:29

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

otázka je, kdo by je stavěl, a odpověď zní, že nikdo, prostě by je nestavěl, žilo by se z toho,co se postavilo za Rakouska-Uherska, probíhala by dále výstavba rodinných domů, ale jinak nic více, ne dámy a pánové, nikdo by žádné paneláky nedotoval, prostě by na to nebylo, protože rozpočet každé vlády, i té prvorepublikové, byl velmi napjatý

Expert Lihového domu 30.1.2009 0:24

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

soudruhu, já si tě jako soudruha podikatele vážim. Takové jako ty naše strana potřebuje. Je s vámi budeme schopni v těchto krizových letech realizovat náš Nový Ekonomický Plán.

Jak pravil náš velký vzor, soudruh Uljanov:

Komunista, který nedokázal, že umí sjednocovat a nenápadně řídit práci odborníků tím, že vnikne do podstaty věci a podrobně ji zkoumá, takový komunista často jen škodí. Takých komunistů máme mnoho a já bych jej dal cele tucty za jediného buržoazního odborníka, svědomitě studujícího a ovládajícího svůj obor.“ O normách stranického života …22.2.1921

Luboš 30.1.2009 0:10

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

a já opravdu nevím, jak bydlí čínský soudruh, nikdy jsem v Číně nebyl, ale zato vím, že by nebylo co pronajímat, kdyby bolševici nepostavili ty paneláky, jejichž byty pár ziskuchtivců pronajímá, o ničem jiném to není

B52 29.1.2009 23:40

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

no ty jseš,ale idiot  co to s tím má společného nemám pro tebe žádný slušný výraz ,jsi trapný ubožák a to se opravdu zhluboka nadechuji;-€;-€;-€

Luboš 29.1.2009 23:48

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

jsem jaký jsem, každopádně Vy se na ženu chováte neslušně až hrůza, a upřímně, vidět tak nízké vyjadřování u ženy je opravdu zavrženíhodné, jinak k problému: společného to má asi toto: pokud někdo něco dostal zadarmo či skoro zadarmo, měl by za to být vděčný a neplivat na toho, kdo mu to daroval

Bubik 29.1.2009 23:51

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

co jste daroval nám, co se tu s Vámi bavíme?:-)

Luboš 29.1.2009 23:57

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

tak aby bylo jasno, já nejsem komunista, nebyl jsem a nikdy nebudu, ale nemůžu jen tak strpět názor nějakého člověka, jak zavrhuje komunismus, když ten umožnil lidem vůbec bydlet, a to lidem, kteří si nejsou schopni dům postavit, ano, i takoví jsou, a byl to nejrevolučnější počin vůbec v dějinách lidstva, a jen tak něco o sobě napíši: já jsem podnikatel, vlastním byt i dům, jsem absolventem vysoké školy, ale nebrání mi to ve spravedlivém názoru na věc

Bubik 29.1.2009 23:58

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

další potvrzení názoru, že VŠ dokáže vystudovat každej.......