6.10.2022 | Svátek má Hanuš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Achich ach 29.1.2009 21:53

Proč, proč, proč.

Proč se tohle musí stále připomínat? Protože to dnes stojí za jiné ...,ehm, nic, než za komoušů.

Jů a Hele 29.1.2009 22:03

Re: Proč, proč, proč.

Taky proto, že dnes se má líp Ondřej Neff, než včera Ludvík Souček. Tak kdo je chytřejší, he?

Tony 29.1.2009 22:04

Re: Proč, proč, proč.

Protože je pořád dost pi*tomců, kteří to nutí našim dětem jinak. A opakování je matka moudrosti, to věděl i ten zločinec Lenin.

Achich ach 29.1.2009 23:15

Re: Proč, proč, proč.

Tak proč svým dětem nenakukáte něco lepšího? Nebo k tomu nemáte takovou "qalyfykacy" jako ti pi tom ci?

BuBu 29.1.2009 21:45

Totální absence vyrovnání se s minulostí . . .

. . . pojmenování doby 1948 - 1989 jako doby II. temna v českých dějinách . . . absence znaménka = mezi dvojice slov komunista,fašista . . . STBák,gestapák . . . milicionář,esesák . . . . . . . . spravedlivé potrestání všech exponentů bývalého režimu . . . . debolševizace justice, policie, armády a státní správy - to všechno jsou příčiny stavu, že 19 let po odstavení některých bolševiků od moci . . . slyšíme z úst nositelů a pokračovatelů jejich myšlenek slova vzývající k návratu do starých dobrých časů - do doby temna č. III.

Je mi na blití  - když se dovídám neskutečnou věc . . . . že bolševická Svi*ně . . . . učí mladou generaci k lásce ke Krvavému psu Gottwaldovi, jenž má na "triku" stovky mrtvých a statisíce zničených lidských životů a osudů !!!!

To už je vrchol drzosti - jak si dnešní bolševická Lůza představuje demokracii !!!!  ;-O;-O;-O

vp 29.1.2009 21:23

i mladí nadávají

Hezky jste to napsal,my nezapomínáme,vzpomínáme stále,na dobu klidného žití.Dnes se do strany hlásí hlavně mladí lidé,a to je naděje.

ps 29.1.2009 21:41

Re: i mladí nadávají

ANo, loni pět. A letos už jeden. Nevím teda jestli ho můžu počítat, bylo to na nový roky a byl děsně ožralej.

vp 29.1.2009 21:17

zapoměli jste?

Zapoměli jste že se 80 procent lidí mělo líp než dnes?Že měli kde bydlezt a neskákali z oken jako dnes?Že nerozkradli komunisti ani setinu toho co dnešní demokraté?že jet do ciziny může jen část národa,ostatní na to nemají.

karen 29.1.2009 21:38

Re: zapoměli jste?

Nevyskakovali z oken, komouši je sami vyhazovali- viz J.Masaryk

ps 29.1.2009 21:39

Re: zapoměli jste?

A jak jsi na to přišel komunisto? Uveď nějaké oficiální statisky, které by ta slova dokazovaly. Samozřejmě ty nic neuvedeš protože vše to jsou lži. Lidi mají kde bydlet. Dnes není problém se ze dne na den přestěhovat do jiného bytu, koupit si nový byt či pronajmout. Situace by byla ještě lepší nebýt regulovaného nájemného. Za komunistů si člověk koupit byt nemohl, nemohl si postavit dům na klíč. Jediné co mohl je nechat se zapsat do nekončného pořadníku kde měl šanci pouze když uplácel nebo mohl za x let příbuzenských výpomocí a z nakradeného materiálu splácat barák.

Komunisti toho rozkradli tolik kolik se porevolučním tunelářům (z valné většiny taky komunistům nebo jejich přisluhovačům) ani nesní. Stačí připomenout měnovou reformu z r.53. Celý národ byl tehdy okraden o poslední peníze. A to zdaleka není vše. V roce 48 byly  ukradeny komunisty všechny penzijní fondy, kam si lidé spořili na důchod. Ty fondy fungovaly od dob první repbuliky a i Hitler je nechal na pokoji. Ne tak komunisti. ALe ta největší krádež je ta katastrofa kterou komunisti připravili Československému hospodářství. Země která ještě po válce patřila mezi jedny z nejrovzinutějších zemí světa, co do HDP jsme byli na desátém místě na světě, se po 40 ti letém komunistickém hospodaření propadla až někam na místo 40.

Vilem 29.1.2009 22:34

Re: zapoměli jste?

Vloudila se chybyčka.Za komunistů se stavělo podle statistik v  80 TIS. BYTŮ ROČNĚ, tolik bytů  se nepodařilo postavit  téměř za dvacet let od sametovky.Kam ten nakradený majetek z 50-tých let Ti komunisti ukryli, že nám jejich majetky po sametovce neukázali, jen o Jakešově vile , že ji koupil za 300tis. a měla snad hodnotu o 200 tis.více a to dělal v nejvyšších fukcích snad 40 let.To toho podle mne opravdu moc nenakradl.Když narychlo odvolali prezidenta Novotného, tak zjistili, že jej nemají kam odstěhovat.On totiž prezident byl blbý komunista,že si nenašetřil ani na vlastní byt a svůj plat odevzdával straně..O těch ostatní komouších nevím, ale kdyby měli nakoupené hrady a zámky, nebo jachty či nějaký ostrov tak, bychom se to určitě dověděli.A pokud se týká hospdaření tak  komunisti nastavěli tolik, nemocnic,škol,stadionů a jiných kulturních zařízení, že dnešní hospodáři to nestačí ani udržet v provozuschopném stavu a zařízení chátrají.A na komoře tohokomouši nechali tolik, že prodejem jimi vybudovaných zařízení a vymáhání pohledávek od zajhraničních dlužníků přežíváme jak takž  dosud.

Bubik 29.1.2009 23:25

Re: zapoměli jste?

och Viléme, Hynku, Jarmilo.........myslíte těch 80 tis bytů ročně skládaných z panelových škatulek, podobných jako vejce vejci v Praze, Brně, Teplicích i na dědině? Myslíte ty stovky hradů a klášterů sebraných majitelům, ze kterých se staly sklady armády, prasečáky, nebo prostě jen spadly? Myslíte ty zbořené vesnice v 30ti kilometrovém pásmu od hranic? Myslíte ty firmy, kteým byly brány 100% zisky, aby byly přerozdělovány, takže až na pár výstavních firem (TOS Hulín, Hostivař, apod.) vyráběly na strojích z 1.republiky? Myslíte ty tisíce výrobků vyvezených do RVHP, Lybie, Angoly, na Kubu apod, za které jsme nikdy nedostali zaplaceno? Mysíte tu motolskou nemocnici, která padala už za pět let po dostavení? Myslíte železnici, která se z investiční poddimenzovanosti nevzpamatovala dosud?

Ano, mnohé se postavilo....ovšem za stejnou dobu se třeba takové Německo z válečných ruin stalo nejvýkonnější evropskou ekonomikou......

Demagogie je svinstvo, že.....a rudé brýle k tomu.......

Jiri 30.1.2009 0:04

Re: zapoměli jste?

ChybYcek se vloudilo vice a my jsme nezapomNeli!!!! viz nize dalsi odpovedi

Jiri 29.1.2009 23:47

Re: zapoměli jste?

R^R^R^ - az na to, ze jsem slysel nejake ekonomy (v roce 1989 - a byli to anglicane a americane), kteri se velice zaujate preli to zda to pred valkou nebylo misto 4-6 (ne, ze by na tom, tak zalezelo, ale preci jenom to vypada dobre

B52 29.1.2009 21:43

Re: zapoměli jste?

mluv za sebe ty bolševiku ,jseš buď idiot nebo duševně chorý,tipuji tě na někoho z komunistického svazu mládeže zakazané teroristické organizace,škoda ,že takový ksindl nelze beztrestně pověsit!!!!

ale ale 29.1.2009 23:09

Re: zapoměli jste?

hovado jste.... meli lip? u nas si lide porad stezuji, ze se maji spatne ... ale OBJEKTIVNI HODNOCENI dokazuji, ze se dnes lide maji daleko lepe ... i tech 80% lidi se ma daleko lepe, muze si koupit daleko vic nez driv, v nesrovnatelne vyssi kvalite, stejne daleko lepsi jsou i zivotni podminky ... JENZE temhle lidem vadi, ze zatimco si oni mohli driv koupit rohlik a salat, tak ti bohatsi si mohli koupit rohliky dva a k tomu uherak ... jenze dneska si ti chudi mohou koupit rohliku treba 10 a k tomu daleko kvalitnejsi uzeniny, jako priklad ... ale zavidi tem bohatsim, ze si mohou koupit rohliku 100 a k tomu humry a krevety a prave sampano kazdy den ... a cesi jsou narod zavistivy, proto si mysli, ze se maji hure ... k bliti

Antonín I. 29.1.2009 20:57

ZUBATÁ

Pane Konopo, nesmírně Vám děkuji za Váš článek. Kdybych uměl psát a získat fakta jako Vy, moc rád bych to dělal. Jenom se bojím, že možná voláte na poušti. Ta pasivita lidu českého, kde každý sedmý volí zločineckou organizaci zvanou KSČ(M), kde jsou na předních místech lidé jako pan Paroubek a spol., zvolení do svých funkcí občany ČR, kde lidé ani volit nejdou se slovy "je to stejně všechno zbytečné, není si co vybrat, jsou to všechno stejní podvodníci", nemůžeme čekat zázraky. Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží. Je mi líto, ale zdá se, že je to pravda. Pokud se národ nevzchopí a nevyžene ty Paroubky a Filipy a ostatní, mnoho se nezmění. Já vím, že je to těžké, ale když my to neuděláme, kdo to za nás udělá? Ano, politika mnoha lidem smrdí, ale v demokracii (a tady připomínam slova W. Churchilla "náš systém vlády má veliké nedostatky, ale je to ten nejlepší systém, který znám") se buďto lidé na vládnutí chtějí podílet, anebo se z nich stanou ovce, které budou jenom u piva nadávat a říkat "Někdo by měl ...", ale že by oni sami mohli něco udělat, je jim cizí. Přesto jsem optimista a doufám, že když ne moje děti, tak moji vnuci snad budou žít opravdu svobodně.

B52 29.1.2009 21:54

Re: ZUBATÁ

pane Antoníne máte pravdu  ale ,potíž je ,že většina lidí jsou ovce,v září 38 aplaudovali gen širokému, v roce 39 , von Neurathovi ,v 48 Gottwaldovi ,v 68 Dubčekovi,v 69 Husákovi,v 89 Havlovi,2008 Paroubkovi a Filipovi ,nejsme asi národ jsme jen hromada hnoje,bohužel

BuBu 29.1.2009 21:59

Re: ZUBATÁ

Podepisuji ! R^R^R^

Bubik 29.1.2009 20:22

Tak tady čtu ty reakce v diskusi

co lidí tady s nadšením vzpomíná na komunisty ve vládě, RVHP, fronty na cokoliv, dráty na hranicích, státní dirigismus,  podnikové daně ve výši 100%, stovku z fondu vedoucího jako čtvrtletní odměnu, odstředěné mlíko za dvě koruny a pivo za korunu sedmdesát. A co lidí by rádo, aby se to zase vše vrátilo.

Závist, nadávky, plivání po úspěšných, netolerance k lidem, co mají jiný názor, sprostota, udavačství jsou zdá se Čechům vryty pod kůži více, než je zdrávo. O čemž svědčí nejen tato diskuse, ale jakákoliv anonymní diskuse na jakýchkoliv webech obecně .;-(

Milka 29.1.2009 19:30

Zubatá

R^R^R^R^R^

Vilém 29.1.2009 19:21

Jsme jako oni?

NEVÍTE,že počet mrtvých z válek vyvolaných, nebo zdůvodnovaných šířením svobody a demokracie jsou nesrovnatelně vyšší, než ty oběti, které jsou uváděny na vrub při prosazovaní socialismu.Oběti za demokracii pokračují, Vy to nevíte, Bělehrad,Irák,Afganistán,Chile ,Grenada, Vietnam a kdo bude další Korea, Irán?

NEVÍTE, že po 20-ti letech od nástupu komunistů k moci měli v roce 1968 podporu 95% občanů.Dneska po dvaceti letech od sametové revoluce se vláda bojí občanů v referendu zeptat na jejich názor?

NEVÍTE,jak se nám daří dotahovat v růstu kriminality,loupežných vražd,korupce, počtech bezdomovců,pohlavních nemocí,rozvodů,lidí bez práce, vyspělé demokracie a těšíme se kdy je v uvedených ukazatelích předstihneme?

NEVÍTE,že místopředseda vlády  v letošním roce označil vládnutí  za pikorestní, vládnutí lobistů a různaých klanů, v jejich zájmu a k jejich prospěchu?

NEVÍTE,že vymývání mozků pokračuje, není  tento článek a "věcná dizkuze a uplatnění seriozních argumentů v ní" je podle mne či není toho nejlepším důkazem?

j 29.1.2009 19:25

Re: Jsme jako oni?

Čínská kulturní revoluce stála 100milionů životů. A to jenom Čina.Rusko či Kambodža je obehraná

Jinak na vás platí jenom Pinochet, ten než by se nechal od vás zabit byl rychlejší

karel 29.1.2009 20:13

Re: Jsme jako oni?

Tobě, už mozek vymyli.

Pametnik roku 1968 29.1.2009 20:21

Absolutně žvaníte a dopustil jste se neuvěřitelné podpásovky

Počet obětí komunismu jde opravdu do desítek milionů a pravděpodobně se vyrovná součtu počtu mrtvých z WW1+WW2. Pak jste tady dokonale pomotal ty státy. Bělehrad, to myslíte války v bývalé Jugoslkávii? Tam nebylo nevinných a západ to jen zastavil, spravedlivé řešení snad ani neexistuje. Vietnam - tak jako v případě Koreje byl jižní Vietnam napaden Vietnamem severním, ale plíživou cestou. Kambodža byla do války zatažena tak, že severní Vietnam bezostyšně využíval k válce část jejího území. Afganistán - Taliban nechal v zemi vegetovat Al Kajdu, je tudíž dle definice, kterou svého času vymyslel SSSR, agresorem. Grenada - téměř zanedbatelný počet mrtvých, jediný, kdo kladl Američanům ozbrojený odpor, byli "dělníci" z Kuby, což hovoří za vše.

Chile - občanskou válku zahájili komunisté. Pinochet zasáhl na výzvu PARLAMENTU, ale moc mu pak nepředal.

Irák - dost složitá záležitost, ale v podstatě šlo o pokračování války z roku 1991.

A teď ta podpásovka. V roce 1968 měli podporu REFORMISTÉ, ne KSČ jako taková. Všichni, včetně mě tehdy doufali, že budeme něco jako Jugoslávie a pak se uvidí. Ti reformisté, pokud nezradili jako Husák, byli posléze roku 1970 odstaveni, malá část byla i vězněna, někteří ještě před Chartou 77. Pět mrtvých z roku 1969 byla definitivní tečka za "oblibou" KSČ.

Liberta 29.1.2009 20:36

Re: Absolutně žvaníte a dopustil jste se neuvěřitelné podpásovky

R^ díky!

Vilem 29.1.2009 22:14

Re: Absolutně žvaníte a dopustil jste se neuvěřitelné podpásovky

Pokud chcete počítat oběti kultulní revoluce, tak započítejte oběti při vyvraždování indiánů, černých otroků,válce Severu proti Jihu, obětí Klux-Klanu a Mc Arturových zákonů.Pokud jsem uvedl Bělehrad, tak jsem myslel, že všem dojde, že mám na mysli bombardování bělehradu v rozporu s mezinárodním právem.Pokud nevíte Jugoslávie se problém snaží dostat do OSN.Ale vzor demokracie se nemusí ničeho obávat,na něj se trestní tribunál v Hagu nevztahuje, on totiž ne- ratifikoval smlouvu o jeho uznání.Nevíte kdo vyzbrojil AL Kajdu, tak Vám to povím USA a to není podpásovka z mé strany.Nevím jestli jste spokojen s tím, jak jste si hříchy demokracie pěkně omluvil. Prosím Vás našel by jste na tom socuialismu alespon špetičku něčeho co by stálo za zmínku nebo dokonce za uchování a jste to schopen i přiznat?

Gregory 29.1.2009 20:32

Re: Jsme jako oni?

Spousta nesmyslů , ale jen na doplnění . V posledních svobodných volbách v roce 46 dostala KSČ cca 20% hlasů voličů . Na Slovensku ani to ne . Po 48 došlo k velkému vystřízlivění a obliba KSČ poklesla tak , že už si další volby nikdy nedovolila . Nevykládejte tedy o 95% . To je lež . Jenom když spočítáte lidi , kteří byli komunismem přímo postiženi . Pol. vězni , PTP , sedláci , živnostníci , inteligence , vojáci a mnoho dalších , včetně rodiných příslušníků . Dostanete se vysoko nad 2 000 000 . Mnoho dalších taky nebylo zrovna KSČ nakloněno . Takže zjednodušeně . Malá menšina komunistů , za pomoci represivních složek terorizovala převážnou většinu občanů .  To je nevyvratitelný fakt . I v 70. letech byl počet členů KSČ cca 5%. Nepočítám propagandistické údaje ÚV ale realitu .

Vilem 29.1.2009 22:01

Re: Jsme jako oni?

Nějak mně Ty Vaše počty nesedí.Počet členů KSČ byl dva miliony,když přiřadíme jejich rodinné příslušníky tak je bylo ochotno volit něco kolem tří milionů.Dneska při účasti kolem 40% dostane ODS jako vítězná a o všem rozhodující strana 32 % a vyhraje volby.Kolik že stačí v demokracii na to aby vládla zájmová skupina nad většinou.10mil.xO,42xO,32=1,34 mil. voličů.O jaké to demokracii, či totalitě hovoříte?

Bubik 29.1.2009 22:15

Re: Jsme jako oni?

demokracie je vláda většiny........ovšem z těch, co se chtějí angažovat........

jak dostat k volbám ty, co nechtějí? Občanskými důvěrníky a sledováním jak kdo volil jako za socialismu?