15.5.2024 | Svátek má Žofie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jura 25.5.2007 21:29

Re: Re: Ty střely jsou otisky kolaborace takových jako jste Vy.

Opravuju formulaci. Nikdo nezvolil ano (ani nemohl)

BaJo 25.5.2007 19:48

Re: dnes jsem jako každý den jela po magistrále

"Geniální" argument! Jistý Goebels je proti vám úplný čučkař.

A co se takhle podívat na známou fotku vietmanského děvčátka zasaženou americkým napalmem ...

Cruton 25.5.2007 20:10

Re: Re: dnes jsem jako každý den jela po magistrále

Chtěl jste nám něco sdělit?

komantsch 25.5.2007 20:54

Re: Re: Re: dnes jsem jako každý den jela po magistrále

Jste komunista? Jste pro trzni hospodarstvi?;-P

Cruton 25.5.2007 21:52

Re: Re: Re: Re: dnes jsem jako každý den jela po magistrále

Nejsem. Jsem.

Ještě máte nějaký problém?

BaJo 25.5.2007 20:00

jenom taková drobnost ...

Z tanků? Fakt ty stopy jsou od střel z tanků? To měli ti rusáci asi nějaký nějaký dětský tanky, protože normální tanková střela by udělala náramnou díru do zdi a ne jenom odrazila kousky omítky. Vojáci těm vašim "tankům" obvykle říkají samopaly. Ale to je přece putna, že? Když zabučí odbornice na vojenské a strategické záležitost, tak jde logika stranou, že děvčátko?

Cruton 25.5.2007 20:10

Re: jenom taková drobnost ...

R^

mirek 25.5.2007 20:37

Re: jenom taková drobnost ...

Zato ty jsi se projevil jako génius, chytrolíne. Jako by nebyly v Praze díry i po těžších kalibrech, než AK 47, jako by v Praze nebyly i jiné stopy po invazi. A pak taky skvělá práce československých soudruhů v ulicích roku 69, to bylo super, co ????

BaJo 25.5.2007 20:57

Re: Re: jenom taková drobnost ...

V Praze je mnoho, mnoho děr do různých objektů. Ale pouze ty nejblbější mají odvahu prezentovat svoji chlupatost takovými znaleckými skvosty jako, že Rudá armáda střílela na Muzeum tanky a proto je zcela nezbytné, aby tu byl americký radar (a "i pár raket by se šiklo"). Americký radar před střelami rudých tanků ochrání nejen muzeum na Václaváku, ale dokonce loutkářské muzeum v Dolních Trbóšanech!

Aaron 25.5.2007 20:55

Re: jenom taková drobnost ...

kdybyste tam tehdy byl, neznámý vole, věděl byste, že se věšinou střílelo z kulometů montovaných na tankových věžích - ale to je asi detail, hlavně zprudit jiného, že, milý Pepku Vyskoči?

BaJo 25.5.2007 21:05

Re: Re: jenom taková drobnost ...

Je nutno to ještě upřesnit. Stříleli samopalníci sedící na tancích, takže se vlastně fakticky střílelo z tanků a paní AndyO má plnou pravdu. Takže odvolávám a koriguji: Není pravdou, že paní AndyO je de-byl, který nic neví a blbě kecá, ale je pravdou, že paní AndyO není de-byl a přesně ví co kecá.

Aaron 25.5.2007 21:10

Re: Re: Re: jenom taková drobnost ...

Ono to s předmětem diskuse moc nesouvisí, ale nemohu si odpustit poznámku: střílely dva tankové kulomety z tanků stojících mezi sochou sv.Václava a Domem módy. Samozřejmě se přidalo pár vojclů s Kalašnikovy. Já tam byl, já to viděl. Prosím trouby z povolání, aby nežvanili o tom, co mají z doslechu.

BaJo 26.5.2007 10:47

Re: Re: jenom taková drobnost ...

Vy známý vole, asi neumíte číst. Polemizoval jsem s tím, že paní Andy psala, že na Muzeum se střílelo z tanků. Pokud chci něčím argumentovat, tak bych se měl vyjádřit přesně. A pokud se "střílelo z tanků" (jak trvdí paní A.) tak se střílelo z tanků. A tank střílí svým dělem. To snad nebudete zpochybňovat. Je jistě možné "z tanku" (jako objektu) pálit i z jiných zbraní na tanku se nacházejích (kulometů, samopalu, pušek, praků pod.) ale dle vojenské terminologie se v těchto případech nejedná o žádnou střelbu z tanků. Jinak to pochopitelně byla velmi smutná doba a jistě si přejeme aby se už nikdy neopakovala. To je snad jasné, ne? Ovšem vidět v radaru garantovanou spásu je velmi naivní a podobné nafouknuté "argumenty" na jeho obhajobu jsou velmi-velmi slaboduché. Pořídíme si radar a už nikdo nám na Muzeum nikdy střílet z tanků nebude. Cha-cha!

Pete Brich 25.5.2007 20:58

Re: jenom taková drobnost ...

Copak to hořelo u Rozhlasu? Ale to tě ještě tatínek čural na plot, žes nyní tak chytrý, BaJo.

PB

Jiri 25.5.2007 21:03

Re: jenom taková drobnost ...

Vam to asi pripada jako naramny rozdil - ale my, kteri jsme to videli, jsme se opravdu moc nestarali, zda to strileli vojacci sedici na tanku ze samopalu, nebo to byl kulomet v tanku - nam proste pripadaly ty kulky dost nebezpecne, tak jak byly. Abych to shrnul, to co delate vy mi pripada jako hnidopisstvi a o logice se ve vasi odezve na rozumny prispevek vasi predrecnice neda ani mluvit.

BaJo 25.5.2007 21:11

Re: Re: jenom taková drobnost ...

Pane, každá kulka je nebezpečná a i kulka, která netrefí může bolet o to více, že ji vypálil bývalý přítel (tzv. "soudruh ve zbrani"). O to tu přece nejde. Jde o  to, že  hájit nutnost radaru tak slepičím způsobem, jak to činí paní AndyO, je donebevolající.

komantsch 25.5.2007 21:08

Re: jenom taková drobnost ...

Cesky vsevede. Mimo ze samopalu strileli na Vaclavaku z protiletadlovych kulometu raze 12,7 mm, upevnenych na tankove vezi. Vim to byl jsem tam tenkrat. Kdxe jste byl vy, nevim asi jste prave lezl nejakemu rusakovi do (Y).

AndyO 25.5.2007 21:28

Re: jenom taková drobnost ...

no, možná ze samopalů, taky mne pak napadlo, že tanky to nebyly. Byla jsem tenkrát vskutku děvčátko- následujících dvacet let už ne- a ta spřátelená vojska tu byla pořád.

Kašlu na vojenské a strategické záležitosti, chlapečku, když si mohu vybrat spřátelená vojska, tak to ta Ruská rozhodně nebudou.

BaJo 25.5.2007 21:43

Re: Re: jenom taková drobnost ...

Kašlu na vojenské a strategické záležitosti - doznání absence znalostí je vždy polehčující okolnost (a vysvětluje i tu vaši perlu  "... i pár raket ...").

Když si mohu vybrat spřátelená vojska - vybírejte, vybírejte, pokud můžete. Ale nenuďte prosím ta vaše "spřátelená" vojska těm co o ně třeba až tak nestojí ... Už jsme tu těch spřátelených a "nás chránících" vojsk měli víc než dost! Můžete třikrát hádat, které to byly.

AndyO 25.5.2007 22:08

Re: Re: Re: jenom taková drobnost ...

já vám je nenutím. Vyjadřuji svůj názor, který je odlišný od vašeho. Toť vše. Nadávky jsem si narozdíl od vás odpustila. Pokud bude referendum, bezpochyby budu pro to, abychom s Američany spolupracovali. A pokud budou volby, bezpochyby nebudu volit toho, kdo postaví svou kampaň na vymezování se vůči USA . Jestli důsledek toho bude, že se vzteky kousnete do zadku, nijak mne to trápit nebude.

BaJo 26.5.2007 10:54

Re: Re: Re: Re: jenom taková drobnost ...

Váš názor vám pochopitelně ani v nejmenším neberu, ani vás kvůli němu nezatracuji. Je ale bohužel na škodu, když i upřímně míněný názor chcete podepřít nepravdivými "odbornými" a dosti hloupými argumenty. A proto jsem zcela zbytečně podlehl emocím, za což se vám omlouvám ...

Jiří K. 25.5.2007 22:19

Re: Re: jenom taková drobnost ...- dotaz

A což to takhle pro změnu zkusit v Česku bez spřátelených vojsk, Andy?

AndyO 25.5.2007 22:31

Re: Re: Re: jenom taková drobnost ...- dotaz

dělejte co umíte. Až mne někdo z odpůrců USA ( neboť o nic jiného nejde, lakovat to balistickými expertizami  netřeba) přesvědčí, že je schopen porazit příštího nepřítele sám, ráda se obejdu bez cizích obejdů.

Jiří K. 25.5.2007 22:51

Re: Re: Re: Re: jenom taková drobnost ...- dotaz

Definujte prosím pojem "příští nepřítel".

AndyO 25.5.2007 23:03

Re: Re: Re: Re: Re: jenom taková drobnost ...- dotaz

co blbnete ? ;-D

Jiří K. 25.5.2007 23:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: jenom taková drobnost ...- dotaz

Neblbnu, ptám se, koho že to máme porazit sami bez cizích obejdů?

BaJo 26.5.2007 7:41

Teminus technicus: Příští nepřítel !!!

Toto je typické pro vaši formu "ženské" argumentace. "Příštího nepřítele" sice vůbec neznáme (čili nevíme vůbec nic o jeho vojenském potenciálu apod.), ale vy přesně víte, že americký radar nás před ním naprosto spolehlivě ochrání. A co když ten váš imaginární příští nepřítel budou právě ti vaši ideální andělští amící? Vždyť i ty zatr. rusáky jsme (1945) vítali jako největší přátele, osvoboditele a dobrodince. A co se z nich pak vyvinulo za holomky (1968)! Takže bych doporučoval méně slepého euforizmu a více obyčejné "selské logiky".

Joska 25.5.2007 21:33

Re: jenom taková drobnost ...

Tanky mají také kulomety.To nevíte?

komantsch 25.5.2007 21:40

Re: Re: jenom taková drobnost ...

Vetsinou nejmin dva. Pevny ve vezy vedle dela. A jeden na pohybive lafete nad velitelskym poklopen prroti letadlum.

Jiří K. 25.5.2007 22:36

Re: dnes jsem jako každý den jela po magistrále

Tedy Andy, logiku v tomto Vašem příspěvku najít nelze žádnou ale jako příklad sofistiky je to bezvadný.

Jenom jsem nepochopil, kdo a čeho že to hodlá využít.

P.S.: Ty střely z tanků Vám já ako starý tankista naopak nevyčítám, neboť spřažené kulomety ráže 7,62 (SGMT většinou) měly ve věžích všechny typy zde tehdy nasazených středních tanků (T-54, 55, 62) a na části z nich byl ještě na nabíječské věžičce posazen protiletadlový kulomet ráže 12,7 mm.