21.5.2022 | Svátek má Monika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ielv 25.5.2007 14:58

Re: Hloupý a nevzdělaný jste evidentně Vy

sklanim se pred Vasi hlubokou argumentaci...

karlos-kral 25.5.2007 15:01

Re: Hloupý a nevzdělaný jste evidentně Vy

Vy nejste nevzdělaný,ale jste veden rukou velkého ruského bratra.Šiřite jen nenavist a zlobu.Radar je potřebný a takovi jako vy tomu stejně nezabrání.Filip a spol z vas maji radost.

Ske/pticus Ma/xi/mus 25.5.2007 15:09

Jen se vykecejte karlosi-krali, nejste spíš cikán?

Česky neumíte a blábolíte hovadiny. :-/

komantsch 25.5.2007 13:48

Odpurcum radaru

Soudruzi tohle vam nestacilo? Chcete opakovat dejiny? Uz jste zapomneli? Ma to skoncit takhle a takhle a takhle?

Ladislav 25.5.2007 14:03

Re: Odpurcum radaru

Nezapomente na to ze prapuvodni pricinou ze se u nas komunismus tak uchytil byla cizi vojska na nasem uzemi - v tomto pripade nemecka (a taky meli plnou hubu ochrany nasi zeme). Pokud si chceme podobny experiment zopakovat, klidne sem vpustme dalsi cizaky, at je videt jak jsme jako narod padli na hlavu.

F. Čech 25.5.2007 14:17

Re: Re: Odpurcum radaru

 200 techniků spřáteleného státu obsluhujících zařízení, které jako jediné na světě je schopné nás i ostatní sousedy ochránit před iránskými raketami s jadernou hlavicí - to je skutečné terno. Navíc je to zadarmo. A jestli máte zato, že těch pár specialistů může vojensky okupovat české území tak to jistě nemyslíte vážně .Vy jste opravdový blb Láďo, nebo možná bolševický demagog.A navíc si uvědomte, že Němci nám sem přinesli svůj nacismus, Rusové svůj bolševismus, kdežto USA nám sem mohou přinést jedině svoji demokracii.

nnnn 25.5.2007 14:30

Kde vezmou USA demokracii

Kde vezme totalitní polodiktatura typu USA demohgracii to tedy nevím. Obvykle exportuje něco zcela jiného.

Ludva 25.5.2007 14:38

Re: Re: Re: Odpurcum radaru

Nějak Vám dochází argumenty, ty nadávky to nespraví. "Navíc je to zadarmo" - leda pro obranu USA, to se teprve uvidí, kdo nás za to vykoupe.

eTony 25.5.2007 14:11

Re: Odpurcum radaru

komantschi, budiž vám odpovědí reakce Ladislava. Všechno dokážou zdůvodnit a je jim to úplně jedno, žádná cena není pro ně dost vysoká.

komantsch 25.5.2007 15:36

Re: Re: Odpurcum radaru

Mate pravdu, jsou to zradci ceskeho naroda.Rv>-

Skála 25.5.2007 13:33

Pro Skybird.

Máte pravdu, že EU chce společnou ochrannou spolupráci a nejraději pod svým velením. Proč to však není možné? Předně vývoj radarového systému a raket na ničení balistických střel stál USA příliš financí, než aby je tak zadarmo předhodil neseriozním politikům EU. I kdyby nakrásně USA se rozhodly se zříct centrální organizace výstavby systému a vše předali na starost EU, pak jak jistě víte, by se EU topila v nejrůznějších hádkách na všech úrovních a výsledek by byl nedostatečně vybudovaný systém s obrovským množstvím chyb a rizik.

 Musíte uznat, že u takového projektu je zapotřebí jasné silné vedení a organizace. Není čas čekat, až si panstvo z EU rozmyslí co vlastně chce! A taky je potřeba vyčlenit spoustu financí a ty jak známo EU má tak akorát na seance vědeckých mágů, co chtějí v první řadě hýbat počasím. USA jsou podle mně nesmírně trpělivé a přístupné k jakémukoliv vzájemnému řešení každého problému. Ale čekat nelze!

Ludva 25.5.2007 13:51

Re: Pro Skybird.

A proč by taky měly USA předávat obranu vlastního území evropským zemím, že ano ? Panstvo z EU, včetně ČR a Polska, bude muset počkat, jestli pro ně vůbec nějaká ochrana bude. USA jsou zejména velice trpělivé při rozšiřování svých základen po celém světě.

Skála 25.5.2007 14:13

Re: Re: Pro Skybird.

Je to únavné vysvětlování. USA nemohou nemít zájem na ochraně kterékoliv země v Evropě. Nejen v EU! Případné rozpoutání konfliktu v Evropě jsou ohroženy i USA. Nemohou si dovolit zůstat pasivní. Mají zkušenost z minulé světové války. Přišlo by je to příliš draho jak v životech, tak ekonomice. Možná vám to nepříjde, ale cena za válku je nesmírná a ničí ekonomicky. Nikdo z Američanů nechce ekonomický propad.

 A že stavějí základny po celém světě? No musí! Protože jsou vojenská velmoc. A proč jsou vojenská velmoc? No musí! Aby udrželi svou ekonomiku na co nejvyšší úrovni a dokázali ji ubránit. Protože bohatsví přitahuje.

 Netvrdím, že svět je ideální, ale je jaký je. Můžete být otrokem a nebo svobodný. Tam, kde je demokracie názvem i skutečností, tam jsou lidé svobodní(pokud ovšem chtějí)

 V podstatě jedno co plkám, že? Vy slyšíte jen sebe a své "druhy".

ielv 25.5.2007 14:26

Re: Re: Re: Pro Skybird.

Máš pravdu, ale házíš perly sviním. Oni nevědí nic o logice moci a vlastně přírodních zákonech, kterými se řídí. Velmoc musí být světovým četníkem, jinak ji převálcuje jiná. Naším (a všech oststních) štěstím je, že tato velmoc, přes všechny své chyby a omyly je nejslušnější ze současných a minulých a de facto zajišťuje lidem ve svobodném světě normální život.

Ludva 25.5.2007 14:41

Re: Re: Re: Pro Skybird.

Pokud jste Američan, nemůžu tomuto názoru nic vytknout. Pro zbytek světa dost chmurné.

ielv 25.5.2007 14:18

Re: Re: Pro Skybird.

Jen neznalí a nevzdělaní nevědí, že ochranou je vlastně i jakékoliv vojenské zařízení anebo posádka... Za studené války stačilo k tomu, aby Rusáci pěkně zdaleka obcházeli Německo to, že tam měli Amerikáni pár desítek tisíc vojáků. Anebo západní Berlín. Technicky mohl být smeten za pár hodin, ale rozpoutalo by to III world war, a tak byl uchráněn. A stejně je to s radarem. To jen ustrašení čecháčci si nevidí na špici nosu. A ohánějí se veřejným míněním (a referendem). podobným míněním, které v 39 vítalo Chamberlaina po příjezdu z Mnichova jako mírotvůrce. Tehdy tam nikdo (90%) nechtěl bránit vzdálenou zemi, o níž nikdo nic neví...

S/kept/icus Ma/ximus 25.5.2007 14:55

Další nášup hovadin ála ielv

Západní Berlín mohl skutečně být smeten, ale SSSR byť komunistický smlouvy a dohody plnil, narozdíl od USA a spol.

Ostatně příklad Guantanáma jasně ukazuje, co jsou USA zač. Parazité chránící pouze své zájmy.

komantsch 25.5.2007 13:27

Stalin

Stalin prichazi, komunismus je mrtvy Putinovi muzeme verit. Neni se ceho bat. Rusko je mirumilovna zeme, od niz nam skutecne nic  nehrozi.

Brmboš 25.5.2007 13:16

Pane Hofhanzl netárejte.

S vámi se nikdy nebudu cítit jako ve svobodné zemi. Tam, kde existují lidé plni zloby a nenávisti a proto jsou schopni kolaborovat s USA, jiný důvod není, pak toto není svobodná země. Tam kde vládnou lidé mstící se za svoje špatné svědomí připokakaní strachem z toho, že nás Rusko obsadí je lidově řečeno blbárna hodná Švejka. Navíc radar je svinstvo v tom, že ho staví stát jdoucí po ropě a světovládě, který se neštítí používat stejných lží jako používali všechný militarizované země ve světě. Nic jiného se nedosáhne jen to, že po instalování těchto přitroublých základen ve střední Evropě bude Rusko ještě silnější protože bude opět více zbrojit. Tato cesta nikam nevede. Právě, že jsme se nikdy  nebránili tak by jsme se měli spolehnout na svůj rozum. Válka v této době by byla katastrofou a paradoxem je, že vy bojovník proti všemu komunistickému se chováte jako hlupák. Až si velmoce zase budou dělit sféry vlivu nebude se nás ptát žádná. Jsme totiž ve světě vnímáni jako největší podrazáci každého a všech. Inu vy jste pro mne právě jen kolaborant, ale jinak ubožák, ktrý si myslí, že vstupenkou mezi vyspělé státy je sloužit USA. Já si myslím, že takovou vstupenku nepotřebujeme. Já jsem spíše pro, aby naši lidé dostali za svoji práci slušně zaplaceno a tím by jsme vstoupili mezi vyspělé a svobodné státy. Radar nám svobodu nedonese. Ale sebevědomý občan, který nemusí obracet každou korunu když chce slušně žít ano. V tom mu radar nepomůže ba naopak Americká dobrodružství nám ročně vytahají spoustu peněz z kapes. Mějte se vy bojovníku za práva lidu!

komantsch 25.5.2007 13:36

Re: Pane Hofhanzl netárejte.

Brmboš

komantsch 25.5.2007 13:43

Re: Pane Hofhanzl netárejte.

Neco podobneho se pred druhou svetovou valkou nazyvalo appeasement. Kam to vedlo vime!

Fojt 25.5.2007 14:32

Re: Pane Hofhanzl netárejte.

Brmboši už nehul, vymývá Ti to mozek. A to jak můžu sledovat čím dál tím více - bacha, končí to progresivní paralýzou:-(

Milda 25.5.2007 13:15

Nevěřím svým očím co čtu

Považuji tento článek za vrcholnou ukázku demagogie, kde s jasnými fakty jsou spojovány jasné bludy. Pro případné kritiky bych radil, ať si nastudují co vše musí být, aby se mohlo říkat "suveréní stát ČR".

komantsch 25.5.2007 13:06

Soudruzi

Ruska federace skutecne uz nema nic spolecneho s SSSR.;-D

Mell 25.5.2007 12:53

Výborný článek

pane Hofhanzl a promyšlená analýza.

Jo holt z bolševika neuděláte přes noc demokrata, možná až jejich děti pobudou v opravdových demokraciich a pak přeberou teplá místečka po rodičích, tak možná pak se pomalu něco změní. Nebo žebychom se nedali a trochu tomu pomohli?

komantsch 25.5.2007 13:11

Re: Výborný článek

Ruska se nemusime vubec bat. Komunisti se tam uz nikdy nevrati k moci.

Radek 25.5.2007 12:37

..kam to spejem

Diskuze o radaru uz zacina byt pekne nudna... :-/

Na jedne strane "historicti buditele" ukazujici nam ze mame posledni

sanci se postavit na tu spravnou stranu, stat se vyvolenym narodem

spolu s USA... :-P Na druhe strane lide "aktualne nastvani" na politickou reprezentaci tohoto vyvoleneho naroda Rv

Kam se tedy opravdu chceme zaradit? RADar, ci ne-RADar,Ted babo RAD!8-oKazdy si to musi rozmyslet sam, kazdopadne by mel byt pri svem zamysleny uprimny predevsim k sobe!

Blabol 25.5.2007 12:44

Re: ..kam to spejem

Ať přemýšlím, jak chci. Stejně to vláda rozhodne bez nás. Vždyť i vládní odpověď amíkům je tajná:-/

Skála 25.5.2007 12:58

Re: Re: ..kam to spejem

 Vláda je národem dosazený orgán a je povinna rozhodovat. To se ale učí děti na základce. Možná ale máte jen dřívější základku. tenkrát platilo to samé, jen to je změna, že vláda je orgán výkonné moci vzešlý z voleb - demokratických voleb.

 O věcech vojenského a obranného charakteru se musí mlčet a to na celém světě.

 Bláboly nám v ochraně, před možným nebezpečím odkudkoliv ze světa, nepomohou!

Brmboš 25.5.2007 13:20

Re: Re: Re: ..kam to spejem

Zajímavé je, že se jinak u nás vyžvaní vše. Nebude dlouho trvat a budeme znát i odpověĎ. Jen jedno je jasné, že by mélo být konec tajnosti a o radaru rozhodnout lidé v referendu. To je svoboda a ne ta, kterou nám zde prezentuje jeden trouba s duší bolševika.