21.5.2022 | Svátek má Monika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Chris Kelvin 25.5.2007 16:36

Re: Díky Bohu za USA

Ale na cizince tu češtinu zvládáte docela dobře..... ;-)

Sch.glosátor 25.5.2007 15:59

Marně přemýšlím, jak na adresu autora říci něco velmi, velmi kategorického 2.

Jaký je důvod k stavění nové  "Maginotovy linie", když  ti kteří nás uchvacují přijíždějí  nikoli v tancích, ale v business třídách  letadel, s diamantovými  kreditními kartami, se vzletnými frázemi a navoněnými  sliby  nebo pěšky na věčné časy na "věčná" turistická víza s  nářky na  mizerii, před kterou sami utíkají, ale kterou si  přinášejí s sebou, aby  po před  ní čase prchali jinam ?  Jak se nyní získává moc, hlavněmi tanků, nebo  vlastnictvím  médií ? Střelbou do davů, nebo zavedením informační roury  médií  plné plné blábolů do hlavy každého z nás ? Sprostou  loupeží, nebo skupováním  země za pár cetek a korálků ?   Stanným právem a terorem nebo přesvědčováním o  našich  vinách a naší špatnosti? Ano, jsme malá, bezvýznamná země.  Jako  Slovinsko, Nizozemí,Island. Ale to neznamená, že my sami  musíme být hloupí  a  škodící sami sobě.  Odpoví mi  někdo srozumitelně kdo a proč, podá přesvědčivý  hospodářský,  politický a vojenský rozbor situace, navrhne možná řešení,  nebo mě  zahrne urážkami, vulgárnostmi a opakováním nic neříkajících frází  a nářků o  minulé válce a již neexistujícím nepříteli  ?

Jiří K. 25.5.2007 16:39

Re: Marně přemýšlím - Scholastiku, Scholastiku

Obávám se odůvodněně, že na Vaše relevantní otázky se seriózní a fundované odpovědi nedočkáte, zejména tedy zde na Psu.

Kladu si je taky a zatím jsem nikde alespoň náznak snahy o jejich zodpovězení nezaregistroval, zase zejména ne zde na Psu. Zde momentálně pořádají festival fundovaní odborníci a autoři, jejichž hlavním argumentačním stylem je "čtyři nohy dobře, dvě nohy špatně" případně "raději se budu mýlit s Bushem, než mít pravdu s Putinem".

Oni totiž nic jiného, než ideologii, víru a fandovství pro tu (dle nich) "správnou věc" nemají, proto nemohou seriózně argumentovat a tedy ani zodpovědět (nejenom) Vaše otázky.

Sch.glosátor 25.5.2007 16:48

Ach jo.

To jen tak. Povzdechnutí je zdarma. Zatím.  Dokud nám ho někdo nezdaní....

Celeron 25.5.2007 17:01

Re: Marně přemýšlím, jak na adresu autora říci něco velmi, velmi kategorického 2.

Souhlasím - potíž je v tom, že na tomto fóru exhibují (čest výjimkám) lidé, jež fakta příliž nezajímají. Dost dobře nechápou, že za posledních 20 let se svět podstatně změnil. Půlka Londýna patří šejkům, největším věřitelem USA je Čína - u nás vládne ten, komu zobe z ruky Nova a Blesk.

Ale škoda slov ! Chtělo by to nějakého osvíceného monarchu !

Pamětník starejch dob 25.5.2007 17:17

Re: Marně přemýšlím, jak na adresu autora říci něco velmi, velmi kategorického 2.

Ono je to totiž tak, že je-li někdo slabý a není součástí většího vojenského bloku, lupič-agresor se vždycky najde.

Neutrálové dost často dopadají špatně, např. Bellgie r. 1914 a pak znonu 1940, Norsko 1940 ale třeba i Irán 1941.

Válčící státy potřebovaly využít jejich území a tak neutralitu nerespektovali. A pokud by Hitler zvítězil, zabral by i Švédsko a Švýcarsko, Švédsko výslovně zmiňuje Heydrich jako součást budoucí Velkogermánské říše.

Ten Irán okupovaly GB a  SSSR aby přes jeho území mohla jít vojenská pomoc Stalinovi.

Ještě bych zmínil Stalinovu kolektivizaci, teror a hladomory. To mělo ten účel, aby rolníci dodávali potraviny a nedostávali za to NIC. Pokud by se jim muselo platit, byla by výstavba vojenskoprůmyslového komplexu pomalejší. Stejný motiv může mít kterýkoliv budoucí argesor.

Sch.glosátor 25.5.2007 17:37

je-li někdo slabý a není součástí většího vojenského bloku, lupič-agresor se vždycky najde....

To ano. Ale musí mu to stát za vynaložené transakční náklady. Otázka je , komu  vzdálenému tisíce kilometrů bychom stáli za to, aby  nás vojensky dobýval přes cizí území. Z toho logicky plyne a to je historická zkušenost, že v takových případech, kdy nejde o území mimořádné hodnoty, strategicky zásadně významné nebo plné nerostného či podobného bohatství, nejčastějším nepřítelem bývají bezprostřední sousedé. A ti v našem případě jsou ve stejném vojenském bloku.Pardon, až na Rakousko. A hlaďme, není blokování hranic nepřátelským aktem ? Do zbraněéééééééé ! ;-D 

komantsch 25.5.2007 21:23

Re: Marně přemýšlím, jak na adresu autora říci něco velmi, velmi kategorického 2.

Na Islandu je obrovska americka zaklada. Jmenuje se Keflavik v Norsku jsou ve Stavangeru.

Zakladny US Air Foce najdete zde.

Sch.glosátor 25.5.2007 15:59

Marně přemýšlím, jak na adresu autora říci něco velmi, velmi kategorického 1.

a neumazat se vulgárnostmi.  Toliko si dokážu představit jakými výrazy by ho počastoval například Miloš Zeman. Na jednu stranu jsem ujišťován, že radar a základna nejsou namířeny proti Rusku, ale proti někomu přes čtyři tisíce kilometrů daleko a dalšímu na odvrácené polokouli a ne k naší ochraně, ale ochraně území Spojených států (usilovně bojujících za demokracii zejména všude tam, kde se něco zajímavého těží). Na druhou stranu ti samí tvrdí, že radar a základna nás budou chránit před novým importem bolševické nesvobody za stejného zdroje jako po oněch čtyřicet let. Pominu-li otázku, komu bychom ve své všeobecné bezvýznamnosti stáli za to aby na nás pohlédl  lačným pohledem a na pancířích tanků vyjel k nám loupit a mordovat, ptám se, před kým nás radar a základna má chránit ? Snad ne před těmi, které před útokem na New York  nezastavil celý arzenál Spojených Států ? Snad ne před těmi, které nikdo nezastavil ve  Velké Británii a Španělsku ? Před pálícími a rabujícími hordami ve Francii ? Jaký je skutečný vojensko-strategický a jaký politický účel základen ? Jaký budou mít vliv na vztah Evropské Unie a Ruska ? Kdo se obává importu komunismu na hlavních tanků ze země, která ho odvrhla a vzdaluje se od něho jak jen nejrychleji může ?  Jaký je důvod k obavám ze země, která jako jedna z mála nebo snad jediná má veškeré bohatství a ubývající obyvatelstvo ? Jaký je důvod k obavám ze země, která nám (za ticého souhlasu "demokratických" mocností) vnutila mizerný a zhoubný režim jako měla sama, ale bez úmyslu vyhladit nás jako národ ?

PB 25.5.2007 16:37

Re: Marně přemýšlím, jak na adresu autora říci něco velmi, velmi kategorického 1.

Příteli, nikdo Vám rozumně neodpoví, protože své skutečné záměry USA nikomu naprozradí. A "kvalitním " českým politikům už vůbec.

Boj za "demokracy made in USA" (parafrázuji Cohena) bude prostě tak silný a odhodlaný, že tady nezůstame kámem na kameni. 

Zofka 25.5.2007 17:21

Re: Re: Marně přemýšlím, jak na adresu autora říci něco velmi, velmi kategorického 1.

Když tady tak tu diskusi sleduji, tak si říkám "Už aby to bylo!!! ". Čest!

Xaver 82.117 25.5.2007 15:57

Nejlepší byl ten vtip v novinách:

Chtějí osvobodit, ale chtějí nejdřív referendum...;-) (či tak nějak... :-)

Mortimer 25.5.2007 15:23

Autorovi

Okrajem k  vašemu svéráznému výkladu moderní historie. Tvrdit, že Polsko nebylo po válce poníženo, když mu Stalin sebral polovinu území - to je síla. Proč neokupovali Rusové Finsko - na tohle téma bych si bez důkladného studia archivů NKVD a KGB nedovolil ani opatrnou spekulaci. A i naopak - Dánsko nekladlo nacistům sebemenší odpor. A kde jsme my a kde je Dánsko.

Myšlenka, že by měli mít Američané právo si u nás (a v Evropě obecně) rozmístit jednotky a základny na svoji ochranu, jako odměnu za to, že opakovaně tahali Evropany z průseru a budou tak zřejmě činit i nadále, je docela logická. A myslím si, že Američané na to mají i morální právo. Ale mají být tak upřímní, že to Evropanům řeknou natvrdo. A ne to maskovat bláboly o boji proti terorismu.

komantsch 25.5.2007 15:40

Re: Autorovi

Dansko neosvobodili azbukove. Svedove meli z te moznosto strach tudiz existovaly plany osvobodit Dansko pomoci svedske armady.

strejda pedro 25.5.2007 15:15

nehoraznost

nekdo tu obvinil cizi vojska na (tehdy) tezkoslovenskem uzemi z toho, ze se tu komunismus uchytil ... no, ted ta cizi vojska (krome snad tech osmi britu, ktere tu nekdo zminoval) v cechach nejsou, a hledme se, komunisticke mysleni vam v prevazne vetsine pretrvava. autor clanku ma pravdu, kdyz poukazuje na schopnost statu rozhodovat se nezavisle na jinych za dukaz jeho dospelosti ... soude podle toho, co se dnes deje v cechach, mate k te dospelosti velice daleko ... pro prirovnani: jeste jste se nenaucili pouzivat nocniku ... a pokud jde o otazku, proc by takovy iran hazel pumy do evropy, zridka jsem cetl neco tak hloupeho ... tazatel by si mel nejdriv precist, co rikaji dnesni iransti spickovi predstavitele, a pak se zeptat sam sebe, jak mohl vubec takovou otazku polozit ... o takove drobnosti, ze kdyz chteli dat soveti do brd rakety stredniho doletu, dozvedela se o tom tehdejsi tezkoslovenska vlada az pote, kdy je tam zacali vozit, proste se ji nikdo na nic neptal ... a s tim si nekteri z vas troufnou srovnavat americkou otazku, zda by to slo nejak zaridit ...

F. Čech 25.5.2007 15:22

Re: nehoraznost

Strejdo Pedro, máte úplnou pravdu. postkomunistickými pomatenci se to tady v Česku pořád hemží. K tomu jim přitakávají, dnes v Evropě módní, salonní pacifisté a tradiční čeští přikrčenci se bojí do čehokoli angažovat už ze zásady.

Ske/ptic/us Maxi/mus 25.5.2007 15:28

strejdo pedro, neplácejte nesmysly

Dospělý člověk se o sebe dokáže postarat sám a to je právě hlavní znak jeho dospělosti. Kdo se schovává za Velkého bratra není dospělý.

Dnešní vrcholní politici Iránu neříkají nic, co by stálo za zmínku a už vůbec nic, co by jakkoli naznačovalo nepřátelské úmysly vůči Evropě natož přípravy útoky na ní.

Myslíte si, že na raketové základně USA v Polsku budou mít Poláci šanci přesvědčit se, zda tam "náhodou" nemají jaderné hlavice?

Ostatně v Brdech údajně nebyla zjištěna žádná zvýšená radioaktivita ani v raketových silech. Jste si jistý, že tam SSSR měl jaderné zbraně?

Falkor 25.5.2007 16:21

Re: strejdo pedro, neplácejte nesmysly

Milý Skeptikusi, máš na jednu stranu krásný názor (Dospělý člověk se o sebe dokáže postarat sám a to je právě hlavní znak jeho dospělosti. Kdo se schovává za Velkého bratra není dospělý.), ale docela rád bych věděl, zda jsi tak dospělý, aby jsi se neobracel na policii, když tě někdo v noci přepadne. To je totiž to samé, jen ten Velký bratr je menší, v poměru k tobě. Jak jsi vlastně dospělý? Dokázal by jsi se postarat sám o sebe, třeba proti mě? Dej vědět, mužem to zkusit:-D.

Skept/icus M/axim/us 25.5.2007 16:30

Víte Falkore, já jsem skutečně dospělý

Takže v noci nechodím na místa, kde očekávám přepadení a když tam jít musím, tak se ozbrojím dle situace, třeba krátkou kulovou zbraní ;-P

Nu a také jsem tak dospělý a zkušený v bojových uměních, že vím, že hlavně záleží na momentu překvapení a už málo na tom, že se cítíte jako velký pašák, což je příkladem Vaší tragické nedospělosti a mírné demence. ;-P

Harpyje 25.5.2007 17:23

Re: Víte Falkore, já jsem skutečně dospělý

Obávám se, že máte kulové a ne krátkou kulovou zbraň. ;-D;-D;-D

Zofka 25.5.2007 17:29

Re: strejdo pedro, neplácejte nesmysly

Dospělý člověk mimo toho, že se dokáže ve většině situací o sebe postarat sám, dokáže i vyhodnotit, kdy nastane situace, že toto nedokáže (z objektivních příčin) a je tedy třeba přijmout od někoho pomoc.

A v zásadě je jedno, jestli je ten někdo člověk na ulici, kterého se zeptám na cestu, nebo USA, které mi nabídnou pomoc s protiraketovou obranou.

Sk/epticus Max/imus 25.5.2007 19:18

Zofko, přijmout od někoho pomoc a nastěhovat si ho domů je trochu rozdíl

Zvlášť, když ten soused je známý rváč a krade kde může.

Kobylka Lajda 25.5.2007 21:55

Re: strejdo pedro, neplácejte nesmysly

Už tu zas strašíš, Septiku? a co to zase plantáš? Tos vyčetl z Haló novin? Bože, ty jsi pako.Rv(Y)

pp 25.5.2007 15:05

Autor mi mluví z duše.

Podepisuji každé slovo v tomto článku.

Sk/epti/cus Max/imus 25.5.2007 15:17

Nestačí to podepsat dole?

Komunistům stačilo pár podpisů na zvacím dopisu, ale doba asi už pokročila :-/

F. Čech 25.5.2007 14:42

Irán bude mít do tří let atomové bomby

To potvrdil právě včera pan Muhamad Baradaj- předseda komise OSN pro atomovou energii. Na tomto faktu se výrazně podepsalo i Rusko, které tento agresívní fundamentalistický stát svými vety v RB trvale chrání před sankcemi. Za tři roky bude mít Irán  k dispozici také rakety Shahab 5 s doletem 5 000 km (dnes mají jen Shahab 4 s doletem do Turecka) a tím bude útočná výzbroj zkompletována.  Pokud na nás Irán zaútočí atomovými bombami, doufám, že ho USA vymažou z mapy světa. Předtím ale, pokud nebude mít Evropa protiraketovou obranu vymažou Iránci kus Evropy. Kromě americké protiraketové obrany nás nezachrání nic a nikdo. Rusové nám nanejvýš zase, po iránském útoku, poskytnou "internacionální pomoc" a zaberou nám zbytek území. Jen to uvažte vy pacifisté a přikrčenci! Za tři až 4 roky můžeme mít protiraketovou obranu. Sice směšnou, ale účinnou pro primitivní iránské rakety bez multihlavic. Můžeme ji mít zadarmo a právě včas. a můžeme být rádi, že celý vývoj těchto vysoce sofistikovaných zbraní, který stál 2 bilióny dolarů i celé náklady na výstavbu základen u nás a v Polsku ponesou USA. To nám nabízí Bush a nabízí nám to teď, kdy vládne on - kurážný člověk s odpovědnodtí za svět. Nedivil bych se, kdyby se příští prezident USA na nás vykašlal a s námi na celou nevděčnou Evropu a počkal si až nám opravdu poteče do bot a zaoceánský strýček Sam nás zase - už po čtvrté, přijde všechny zachraňovat . (Jistě mu za to už počtvrté nezapomeneme vynadat.)

Sk/eptic/us Maxi/m/us 25.5.2007 14:49

Fake Čechu opět průhledně lžete

Můžete mi říci jediný relevantní důvod, proč by Irán útočil na Evropu? Zvláště s nějakou mizernou raketou, když proti němu trčí moderní rakety VB, Francie a Ruska? To jste vážně takový idiot, že si myslíte, že Rusové nechají vypuknout jaderný konflikt, který by poškodil i jejich území? Všiml jste si, že ta důležitější část Ruska je v Evropě?

Nelžete, že to bude zadarmo Vy cizácký patolízale (Y)

Ludva 25.5.2007 15:06

Re: Fake Čechu opět průhledně lžete

Hezky Maxime, tady si spousta plete pojmy s dojmy. Porovnání vojenské síly Íránu třeba s podceňovanou Francií může být kolik ? 1 : 100 ? Je to těžké, když už skoro není kým strašit. Mě NATO úplně stačí pro klidný spánek.

F. Čech 25.5.2007 15:10

Re: Fake Čechu opět průhledně lžete

Soudruhu Skeptikusi Magorisime.  Vy jste opravduu jako obvykle ze všech nejhloupější. Řekněte mně jediný relevantní důvod proč se stovky muslimů nechávají každý měsíc roztrhat na kusy a vybuchnout s náložemi kolem pasu v davu svých souvěrců s cílem zabít jich co nejvíc a současně i sebe. A řekněte mně jediný relevantní důvod proč by totéž neudělal ještě šílenější prezident Iránu s celým svým státem. To by bylo, při odvetném úderu nějakých "mučedníků. A někteří z nich  by byli i šťastni, že se takto mohli obětovat. Ovšem nám, Evropanům, kteří bychom se vypařili už předtím by odvetný úder byl stejně platný jako mrtvému zimník!

Jura 25.5.2007 15:13

Re: Re: Fake Čechu opět průhledně lžete

Co třeba, že jim USA berou svobodu, nerostné suroviny, apod.