18.5.2022 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Čech 25.5.2007 15:18

Jurovi

Svobodu lze vzít jen těm kdo ji měli. Měli ji snad Afgánci pod Talibanem, nebo Iráčané pod Saddámem?  Svobodu neměli tyto státy dříve, ale mají ji díky USA až teď. Že jim ji teroristé nepřejí a zabíjí prosté Iráčany po stovkách týdně to je věc která se musí dořešit. A pomáhají jim v tom zase hlavně USA (a díky Bohu i další státy i náš malý vojenský kontinget).

Jura 25.5.2007 15:43

Re: Jurovi

Svoboda je o tom dělat třeba i chyby, ale vlastní chyby. To jsme měli při dělení federace Slováky vojensky přepadnout a násilím je udržet ve společném státu? ... Brzy po rozdělení mnozí Slováci litovali, že jsme to neudělali (měli tam Mečiara). Nyní je každými soudnýmu jasný, že to bylo to nejlepší, co jsme pro ně i pro nás mohli udělat.

USA neprosazují svobodu, jenom prosazují nesvobodu, která je nakloněná US zbrojním, ropným, ... firmám.

Afganistán nyní produkuje více drog než pod Talibanem. Irák byl světský stát, kde islamisté byli okrajovou frakcí. Islamisté rostou s každým  zásahem USA, proti další zemi.

P.S. Neokonzervativci se s islamisty hledali, až se našli. Obě skupiny bez sebe měli doma slabou podporu, kterou se nyní povedlo k oboustranné spokojenosti vylepšit. (Např. v Alžírsku pořádané masové demostrace proti atentátům ze strany islamistů, atentáty mezi různými skupinami islamistů navzájem,...)

Sch.glosátor 25.5.2007 16:14

Můžu být trochu zlý a nekorektní ?

Možná, že drogy nejsou tak civilizačně škodlivé jak se soudí. Možná by stačilo dostatečně chránit ty, kteří je neberou před těmi, kteří je berou. O zbytek se postará příroda. Tak jako před několika a více staletími.

komantsch 25.5.2007 21:00

Re: Re: Re: Fake Čechu opět průhledně lžete

Ano, nam SSSR nikdy svobodu nebo uran nebralo.;-D

achjo 25.5.2007 15:30

Re: Re: Fake Čechu opět průhledně lžete

Důvod je velmi prostý...

Francie, Německo a Itálie patří k hlavních obchodním partnerům Íránu.

USA jsou stát, který nemá s touto zemí už 27 let diplomatické styky. V roce 1980? se zavázal odmrazit Íránská zahraniční konta. Dodnes zablokována. V r 1983 porušil svůj další závazek - nevměšovat se do vnitřních záležitostí Íránu. (Podpora Sadáma ve válce). Tyto dva závazky vznikly po propuštění amerických rukojmí v Teheránu. Po zkušenosti s USA - (r 1953 organizovaly Spojené státy svržení demokraticky zvolené vlády v Íránu a dosazení Páhlavího, který pak skoro 30 let "vládl" v Íránu ve stylu Sadáma.) - obsadili Iránští studenti am. velvyslanectví z obavy, aby se situace neopakovala. Už chápete proč bude mít Evropa vůči Íránu vždy velmi rozdílné bezpečnostní otázky?;-)

Skep/ticus Maxi/m/us 25.5.2007 15:47

Re: Re: Fake Čechu opět průhledně lžete

Národně osvobozenecký boj není šílenstvím. Možná tak pro věčně shrbeného kolaboranta jako jste Vy a Vaši soudruzi. Každý používá ty zbraně, které jsou mu dostupné.

Ostatně tu jadernou bombu nechce Irán použít stejně jako jiné jaderné mocnosti, jen chce chránit sebe a své suroviny před nejagresivnějším státem současnosti, tedy USA.

Agent 25.5.2007 15:57

Re: Re: Re: Fake Čechu opět průhledně lžete

Tvojí jistotu v případě diktátora bych chtěl mít. 8-o

Sk/epti/cus Max/imus 25.5.2007 16:33

Znáte nějakého diktátora, co použil jadernou bombu?

Já vím jen o "demokratech" ;-P

MP 25.5.2007 15:05

Re: Irán bude mít do tří let atomové bomby

Hele ty "Cechu", jestli jsi pos*any strachem z Iranu, tak, ze kvuli tomu nemuzes spat, tak bys tu radsi vubec nemel zustavat. Doporucuji ti urychleny presun do USA, taticek Bush ti jiste poskytne pocit bezpeci, ktery tolik potrebujes... 

F. Čech 25.5.2007 15:36

pro MP

Jestli je tady někdo podělaný strachy, tak jste to vy odpůrci radaru, kteří se obávate, že vám radar způsobí" průjem, přehřívání tkání, rušení televize, impotenci, apod.. Dále jste všichni podělaní strachem s Putinových  idiotských vyhrůžek a také z toho, že vojenské zařízení USA na našem území vás zase o krůžek vzdaluje od znovunastolení bolševismu v Česku. Nás příznivce radaru i antiraket vedou racionální úvahy. Nebojíme se, že se staneme pro muslimy prvním cílem ani se nebojíme. že na nás Putin zamíří své rakety. Víme, že zárukou naší bezpečnosti jsou výhradně USA a podle toho reagujeme. Nebáli jsem se vás komunistů ani když jste měli moc v rukou a teď jste nám už jenom pro smích. 

Mortimer 25.5.2007 15:11

Re: Irán bude mít do tří let atomové bomby

Než bude mít Írán jadernou bombu, pak všemi odsuzovaný Izrael opět jednou vytáhne Evropě a Americe trn z paty. Resp. to provedou střely Jericho.

Jiří K. 25.5.2007 15:33

Re: Irán bude mít do tří let atomové bomby

Lži a demagogie, pane Čechu.

Pominu nesmysl, že v Íránu jsou tak pitomí, že jakmile získají rakety s jadernými hlavicemi, tak je okamžitě odpálí na Evropu - nějak mi chybí smysluplný cíl takovéhoto jednání, jaký prospěch by to mělo Íránu přinést v porovnání s dnešním stavem.

Připustíme li tedy nesmysl, že se Evropa tím cílem stane, je tu drobný problém s principem fungování systému. Z toho, co je zatím známo vyplývá, že v Polsku umístěné antirakety nejsou určeny pro obranu Evropského území (už to přiznávají i USA) ale na obranu území USA. Obrany Evropského území totiž nejsou schopny, neboť nejsou určeny k ničení raket v sestupná fázi letu. Obranu Evropy, zejména střední by musel řešit jiný systém. To je dávno známou pravdou, přesto tu píšete o obraně Evropy. Nejste informován, nerozumíte tomu, nebo nám tu vědomě lžete?

Jinak ještě poznámka: Baradaj připustil, že by Írán bombu mohl mít do tří až osmi let, to jste neuvedl a hlavně mezi vyvinutím bomby, kterou někde zkušebně nainstalujete a odpálíte a její funkční variantou, umístitelnou do hlavice nepříliš silného raketového nosiče je dost velký dozdíl, dost velká cesta dalšího vývoje.

Strašíte Mikulášem v létě, šíříte poplašné zprávy a bludy o obraně Evropy.

Celeron 25.5.2007 17:11

Re: Irán bude mít do tří let atomové bomby

No a Izrael je má již 20 let, Pakistán též. Jediný rozdíl je v tom, že Irán již stovky let nikoho nenapadl a ve dvacátém století byl pouze nucen se bránit agresi Iráku, kterého tenkrát s Husajnem v čele podporoval F.Čechu hádej kdo ?

komantsch 25.5.2007 21:02

Re: Re: Irán bude mít do tří let atomové bomby

Rusaci!

Yann 25.5.2007 14:10

Hloupa propaganda

Jsem zastance vystavby radaru u nas, stejne tak nemam nic proti trvale pritomnosti nekolika desitek spojeneckych vojaku u nas(mimochodem  zhruba 20 britskych vojaku je u nas trvale pritomno uz asi 8 let). Pro radar jsem ale z naprosto jednoduchych duvodu. Nas spolehlivy a historii provereny spojenec nas pozadal o malou lasakavost, ktera nas nebude vubec nic stat, na uzemi, kde budou pusobit, je stejne vojensky prostor. Pro me proste naprosto jednoducha logika, proc spojenci vyhovet.

Ovsem nazory a argumenty, ktere prezentuje autor ve prospech radaru delaji akorat medvedi sluzbu. Malokdo je tak hloupy, aby se vubec zamyslel nad primitivni propagandou (ne nepodobnou te komunisticke v opacnem gardu), kterou autor siri.

Skep/ti/cus Ma/ximus 25.5.2007 14:17

Yanne, lžete statečně, ale zbytečně

USA jsou naprosto nespolehlivý spojenec, spolehlivě nás mohou akorát zatáhnout do svých problémů.

Nejde o žádnou malou laskavost, ale velmi velkou laskavost, která nás bude stát suverenitu a desítky miliardy každým rokem na uniklých zakázkách a za nákup strategických surovin. Nedejbože, když se něco stane, tak platíme 75% škod ze svého atd.

ielv 25.5.2007 14:30

Re: Yanne, lžete statečně, ale zbytečně

zapomněls, že ve skutečnosti jejich problémy jsou i našimi...budoucí nedostatek energií, terorizmus despotivních států i jednotlivců..atd.

Ludva 25.5.2007 14:35

Re: Re: Yanne, lžete statečně, ale zbytečně

Budoucí nedostatek surovin a energií za nás budou muset řešit jejich největší dovozce USA, protože dosavadního hlavního dodavatele Rusko asi nebudou problémy amerického vazala zajímat. Hlavně bezpečí před Severní Koreou.

Ske/pt/icus Ma/ximus 25.5.2007 14:38

Nevím, že bychom si potykali prostoduchý cháme s přezdívkou ielv :-(

V globalizovaném světě jsou to problémy všech, ale to neznamená, že je musíme řešit stejně idiotsky jako současní vůdci USA.

Zřejmě budete jedním z těch exotů, co se domnívají, že státní terorismus je mnohem lepší než ten národně osvobozenecký, tedy že kazetová bomba shozená z deseti kilometrů je mnohem lidštější než bomba odpálená pomateným zoufalcem opásaným výbušninou.

Historik 25.5.2007 14:54

Je tady jistý paradox, bomba z letadla je dnes často nasměrována

adresněji, než útok pomatence opásaného výbušninou, těšícího se na slíbených 73 hurisek.

Ludva 25.5.2007 15:00

Re: Je tady jistý paradox, bomba z letadla je dnes často nasměrována

Opravdu je těch hurisek 73 ? Neměl byste přihlášku ?

Skep/ticus M/axim/us 25.5.2007 15:03

Což ovšem nemění sled událostí,

tedy nejdříve bomba či jiná ozbrojená zlodějina a teprve poté pomatený zoufalec, který se těší až vypadne z tohoto pro něj slzavého údolí. :-/

ielv 25.5.2007 14:32

Re: Yanne, lžete statečně, ale zbytečně

a nevysvětlils, jakou "suverenitu a uniklé zakázky" máš na mysli. Jsi k smíchu.

Skep/ticus M/axi/mus 25.5.2007 14:42

Já to vysvětlil, to jen Vy jste poněkud mdlého ducha a nevalného vzdělání

Jste k pláči :-/

Jura 25.5.2007 15:31

Re: Re: Yanne, lžete statečně, ale zbytečně

USA agenti už několikrát v násilně cizích zemích změnili režim. Současnou vládu USA vedou neokonzervativci a jejich největší oporou jsou "znovuzrození křesťané" (mimochodem při poslední volební porážce republikáni ztratili křesla většinou jen klasických republikánů, náboženští konzervativci si je podrželi, i mezi demokraty se již zatoulalo pár náboženských konzervativců)

Tyto kruhy opravdu věří ve spásu pomocí nanebevstopupení při druhém příchodu Krista na zemi.

Pro tyto kruhy jsou nevěřícími kromě islamistů i katolící a ateisté - tedy skoro celá ČR. To že dosud zabíjí jen islamisty (tedyvčetně mnoha nevinných arabů) nemusí být konečné. Asi jim to v tuto chvlíli Bůh ještě nepřikázal.

J.W.Bush:  "Budu dál zabíjet fundamentaliscické islamisty. Konečně, tak mi to přikázal Bůh"

F. Čech 25.5.2007 15:14

Re: Yanne, lžete statečně, ale zbytečně

Zakázky se nám díky spolupráci s USA jen hrnou - viz včerejší několikamiliardový kontrakt na rafinerie v Iráku. Předposrancům vašeho ražení může nanejvýš něco unikat leda tak ze zadní části jejich těla.

Skála 25.5.2007 14:23

Re: Hloupa propaganda

 Nesouhlasím. Uhnul jste problematikou potřebnosti radaru do boku ve snaze bagatelizovat nepřátelský přístup antiradaristů - dle mně "páté kolony". Pokřik proti radaru je cílený a účelový. Nejde vůbec o potřebu se chránit, ale anti radarovým křiklounům jde o jakékoliv znemožnění vstupu Amerických zařízení či sil k nám.

 Za celou věcí jsou KSČM spolu s dalšími proRuskými. Putin a jeho generálové to jen potvrzují svými prohlášeními.

 "Pátá kolona" je u ná skutečností!

S/ke/pticus Max/imus 25.5.2007 14:31

Pro kolaboranta a zrádce národa Skálu

V pátou kolonu nemohou tvořit lidé, kteří jsou proti přítomnosti cizích vojsk u nás. Naopak to jsou nesoudní amerikanofilní h/a/j/z/l/í/c/i s půlkou mozku jako jste Vy, kteří se sem snaží dotáhnout dalšího Velkého bratra pod průhlednou záminkou ochrany před neexistujícím nebezpečím.

ielv 25.5.2007 14:33

Re: Pro kolaboranta a zrádce národa Skálu

fakt asi pátou kolonou nejsou. jsou jen hloupí a nevzdělaní.

S/kept/icus M/aximus 25.5.2007 14:40

Hloupý a nevzdělaný jste evidentně Vy