21.5.2022 | Svátek má Monika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
AndyO 25.5.2007 22:58

Re: Re: dnes jsem jako každý den jela po magistrále

Jiří, hledání logiky jako úhelného kamene v názoru je poněkud úzkoprsé a technické řešení, zpravidla vycházející z nedostatku ponoření se do problému.  Je tu řeč výhradně o emocích, neboť, popravdě, všichni plácáme a vůbec nevíme o čem. Přečetla jsem pár pojednání o technických parametrech radarů, jen tak, aby se neřeklo. Trokavecká panika se mi jeví být výhradně panikou typu kdohodnětelefonujetomuvyrostouzhlavydráty.

Tzv.slepičí argumenty ( je zajímavé, jak mužští využívají těchto tupých poznámek, kdykoliv si nějaká ženská dovolí mít jiný názor než oni, mám sto chutí nazývat argumenty dotyčných frajerů  jako "kapouní" jsou vskutku nepodloženy logikou vysledovatelnou názorovými odpůrci, protože ti prostě mají jiný názor.

Dokud budou bouřit proti USA týpci jako je Vízek, což je pro mne prototyp kluzkého komunisty, tak holt, slepice neslepice, se budou muset odpůrci smířit s tím, že mne nepřesvědčí slovy andělskými ani ďábelskými. Logiku to samozřejmě má- že ji nechcete vidět, neboť pokládáte to, co se jeví jako jednoduché za vskutku jednoduché, to je jiná opereta.

Jiří K. 25.5.2007 23:40

Re: Re: Re: dnes jsem jako každý den jela po magistrále

No, obávám se Andy, že v rovině emocí se dá diskutovat o mnoha věcech, pro problém základen (je třeba posuzovat celá systém, radar je jenom jeho nezbytnou součástí) se mi ovšem logika jeví jako nezbytná.

Technické parametry radarů nejsou tím hlavním "technickým" problémem, větším problémem systému jako celku je jeho neaktuálnost (v současné době i v dohlédnutelné budoucnosti) a nepoužitelnost pro oficiálně vyhlašovaný důvod rozmístění.

Ještě horší je problém politický, kdy je pro pochybný, nepotřebný a neúčinný systém, který má být rozmisťován bez solidních analýz a hlavně bez odpovídajícího politického jednání jak v rámci NATO, tak s Ruskem, riskováno prudké zhoršení mezinárodních vztahů a nejspíš roztočení nových závodů ve zbrojení. Vytváření novách problémů tam, kde už dávno být nemusely.

Celé to znamená vydat nekonečně moc peněz (tím nemyslím finance) za prakticky nulové množství muziky. Proč?

Rys 25.5.2007 19:01

Ani Antonin Novotny

by se nebyl odvazil mluvit o postaveni zakladny SSSR na uzemi CSSR a pry byl nekolikrat vystaven natlaku kteremu se ubranil. Ze v dobe okupace potom k umisteni raket doslo byl dusledek ujarmeni. Nechat si postavit cizi zakladnu je jenom dusledkem mysleni vedouci vrstvy politiku kterym ujarmeni preslo do krve.

Cruton 25.5.2007 18:01

Pravý důvod pro radar

V ČR existuje relativně malá skupina osob, která preferuje americký úhel pohledu a americký způsob řešení světových problémů. Samozřejmě se snaží získat pro své ideje i ostatní občany ČR. Proti tomu nelze nic namítat, pokud se jedná o korektní politický souboj. Nelíbí se mi však, že tato skupina osob se namísto čestného politického souboje, podrazácky usiluje realizovat svoje záměry umístěním cizího vojska na naše území. Úplně stejně totiž postupovali "kovaní" komunisté v roce 1968. Ty také viděli, že společnost se ubírá směrem, který jim nevyhovuje a tak neváhali a svoje představy o budoucím vývoji Československa realizovali prostřednictvím cizích vojáků. Zastáncům radaru nejde o žádnou svobodu, bezpečí a prosperitu občanů ČR. Jde jim především o jejich soukromé zájmy a jsou ochotni je za pomocí cizí velmoci prosadit proti vůli většiny ostatních.

Kubeš 25.5.2007 19:19

Re: Pravý důvod pro radar

Nevím, kdo napověděl Crutonovi o existenci "relativně malé skupině osob".A pokud jde o cizí vojáky: cizí voják může být spojenec, a cizí voják může být okupant, jehož nadřízení nám tady vtloukali tezi o západních imperialistech a sami patří k nejhorším imperialistům, kteří ničili osudy milionů lidí včetně jejich vyvražďování

Cruton 25.5.2007 20:09

Re: Re: Pravý důvod pro radar

1) Podle průzkumu CVVM je 26% obyvatel pro radar. Oproti 68% obyvatel, kteří jsou proti umístění radaru je to relativně malá skupina.

2) Cizí voják, který vstoupí do nějaké země proti vůli většiny jejího obyvatelstva je okupant.

komantsch 25.5.2007 20:55

Re: Re: Re: Pravý důvod pro radar

Povazujete Rusko za bezpecnou a duveryhodnou demokracii?

Domnivate se ze je Putin diktator?

Jura 25.5.2007 21:36

Re: Re: Re: Re: Pravý důvod pro radar

Jakou to má souvislost s tím, že US radar v ČR nechce 68% lidí?

Cruton 25.5.2007 21:57

Re: Re: Re: Re: Pravý důvod pro radar

To je nějaká anketa?

komantsch 25.5.2007 21:12

Re: Re: Re: Pravý důvod pro radar

Co je tedy obcan kterou svoji vlast umyslne zrazuje?

komantsch 25.5.2007 21:14

Re: Re: Re: Pravý důvod pro radar

Knstatovani: Jste zavsiveny dobytek a zaslouzite odstrelit s 81 % te  bolsevicke luzy.

Jura 25.5.2007 21:42

Re: Re: Re: Re: Pravý důvod pro radar

Děkujeme za zveřejnění plánů zastánců radaru.

P.S. Docela by mě zajímali názory ostatních příznivců radaru, zda se od tohoto výroku distancují nebo ho podpoří.

Kubeš 25.5.2007 22:12

Re: Re: Re: Re: Re: Pravý důvod pro radar

Extrémní názory nemůžeme zobecňovat a tvrdit, že to jsou "plány" zastánců radaru.Dále je fakt, že USA je naším spojencem, a tudíž tvrdit, že obsluha radaru by byla v případě instalování radarové stanice našimi okupanty je při nejmenším demagogické. Výzkumy veřejného mínění jsou zvláště u nás problematické s přihlédnutím na to, že lidé zde byli podrobeni 40ti leté masáži rudé propagandy.

Jura 25.5.2007 22:18

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravý důvod pro radar

Nechci zobecňovat, ale ještě ani jeden příznivec radaru se od zabíjení rudé lůzy nedistancoval.

komantsch 25.5.2007 23:12

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravý důvod pro radar

Proc tu rudou luzu tak zanicene branite?;-P

Pasáček koz ve Vermontu 25.5.2007 17:35

Americká základna v Čechách

Bylo toho napsáno mnoho o americké radarové zakladně. Jaký bude vyzařovaný výkon ? Neohrozí to zdraví lidí ? Nebude rušena televize ? To jsou technické otázky, kterým většina diskutujících nerozumí. Zakladna ale není problém technický, ale politický.

Proč tato  základna musí být americká a nemůže být základnou NATO ? Důvod je prostý: Staří členové NATO (Francie, Německo a další) se obávají americké agresivní politiky a odmítají další americké vojenské základny. Těch jsou po celém světě už desítky. Mnoho států NATO odepřelo účast na agresi USA proti Iráku, ty, které byly přinuceny, ted´ z Iráku odcházejí. Odmítají také posílat další vojáky do Afganistánu. Ve 30. letech minulého století se v Německu dostal k moci vojensko–průmyslový komplex. Nedopadlo to dobře, světová válka byla nevyhnutelná. Totéž se ted´ stalo v USA. Příznaky jsou stejné, jako byly v Německu. Americký vojensko- průmyslový komplex určuje vnitřní a zejména zahraniční politiku země. Války jsou výborný byznys, americké zbrojní továrny jedou naplno. To se projevuje agresemi proti jiným zemím (naposledy Irák – důvody pro invazi byly zcela vylhané, jde pouze o ropu), stále se zvětšujícím vojenským rozpočtem, vývojem nových zbraní, omezováním práv amerických občanů (Patriot Act), pohrdáním OSN a mezinárodním právem a dalšími nebezpečnými jevy.

Evropské národy odmítají další zbrojení, chtějí žít v míru a spolupracovat s Ruskem. To je proti zájmům USA. Proto Američané chtějí vybudovat nové základny proti Rusku ve východoevropských zemích, kde jsou vlády protirusky zaměřeny a ochotně základny přivítají. I když většina občanů těchto zemí je proti.

Česká republika je již členem NATO a EU. Radarová základna v Čechách bude podporovat agresivní politiku USA.  Je to opravdu v českém zájmu ?  To je ovšem pouze akademická otázka. O vybudování základny již bylo rozhodnuto !

ps 25.5.2007 18:22

Re: Americká základna v Čechách

Důvod je prostý: západoevropští členové NATO jako obvykle nejsou schopni být po technologické i finanční stránce rovnocennými partnery USA, takže zase zaostávají. Kdyby USA mělo s protiraketovým deštníkem čekat na Německo či Francii tak vše skončí jako se systémem Galileo, evropským raketoplánem, společnou evropskou stíhačkou, atd.

Rys 25.5.2007 19:05

Re: Re: Americká základna v Čechách

Asi Vam uniklo ze podvybor US-ongresu ktery se financovanim zakladny zabyva asi polovinu penez skrtl. Oduvodneni: strategicky vyznam neni vyjasneny, cast clenu NATO neni presvedcena o nutnosti a Rusove protestuji.

ps 25.5.2007 20:19

Re: Re: Re: Americká základna v Čechách

Tak to, že rusové nesouhlasí je snad úplně irelevantní. Stejně tak že nesouhlasí někteří evropští rusovlezdoprdeIisté. Jestli se bude stavět či nestavět je narozhodnutí zúčastněných stran tedy USA, Polska či ČR.

nalevo 25.5.2007 17:23

jakou cenu má svoboda garantovaná shůry, tedy zpoza Atlantiku?

když čtu podobné výtvory, nemohu se zbavit  pocitu, že jediní skuteční demokraté jsou Američané :). Čím to je, že se nám takoví nadlidé vyskytují v myslích našich milých pravicových demokratů?

Emil XX 25.5.2007 18:00

Re: jakou cenu má svoboda garantovaná shůry, tedy zpoza Atlantiku?

To není svoboda garantovaná shůry. To je spojenecká smlouva. Spoustu válek v minulosti vedly různé koalice.

Neutralita je věc dosti riskantní, jak psal už Machiavelli - "pak se stanete první obětí vítěze k velké radosti poraženého."

Rys 25.5.2007 19:08

Re: Re: jakou cenu má svoboda garantovaná shůry, tedy zpoza Atlantiku?

O ktere spojenecke smlouve mluvite?

Az dosud byla zakladem vojenske dokriny CR ucast v NATO ktera mela zajistit vnejsi bezpecnost. Najednou clenstvi v NATO nestaci? Pokud Vam to uniklo tak se nejedna o zakladnu NATO.

Pametnik starejch dob 25.5.2007 19:20

Re: Re: Re: jakou cenu má svoboda garantovaná shůry, tedy zpoza Atlantiku?

Vzpomínáte si na nedávný Španělsko - Marocký konflikt kolem Ceuty??? A kdo JEDINÝ to nakonec dokázal vyřešit???

A směšnost blábolů EU o "společné obraně" se zde ukázala v celé své velikosti.

Psí vrah Čumil 25.5.2007 17:17

A heleme se, obuvnickej si ještě zachoval rozum...

Tak pozdravuju!:-)

PB 25.5.2007 16:33

Když se podívám na globus, napadá mi, proč tem radar amíci nepostaví v Austrálii? Je to k proklamovaným zločineckým státům blíže. 6e by se báli klokanů?

Richard 25.5.2007 16:14

Díky Bohu za USA

Moc pěkný příspěvek ovšem myslím si, že tady jenom házíte perly sviňím. Češi jsou takový ublekotaný národ jinak by se ani dřív nestalo to co se stalo. Toto je jenom kontinuita připosranosti a zbabělosti čechů

Sch.glosátor 25.5.2007 16:19

Jistěže je.

Však také proto cítí potřebu stále někomu lézt do zadele. A tak hloupě, že ke své škodě.

Ske/ptic/us Max/im/us 25.5.2007 16:23

Další dementní připosraný h/a/j/z/l/í/k, co jakžtakž píše česky, ale Čechem není a

od toho se odvíjí jeho názory na údajnou českou zbabělost, když nechtějí znovu okupaci své země a být zataženi do cizích problémů, na které mohou jen doplatit.

Pametnik starejch dob 25.5.2007 18:29

Ani Chamberlain a Daladier nechtěli být zataženi do cizích problémů

a najednou to byly JEJICH problémy.

Skep/tic/us Ma/xi/mus 25.5.2007 19:12

Srovnáváte nesrovnatelné, Irán ani Korea před tím žádnou světovou válku nikdy nevyvolaly, narozdíl od Německa.