29.6.2022 | Svátek má Petr, Pavel


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
komantsch 26.5.2007 22:37

darny

Neni nad skvelou teoretickou prupravu z VUMLu. 1983 byly vsude v

Evrope  protesty proti americkym raketam, proti zhurvenym Rusakum ani

slovo. A ti zbrojili ostosest.(Y)(Y)(Y)(Y)

darny 27.5.2007 14:35

Re: darny

Jak jste si jistě ráčil přečíst vážený indiáne, nejsem ani tak ani tak atd. VUML znáte asi Vy, když se s ním tolik oháníte. V r. 83 jsem byl nuceně s výsadkem na Kavkaze, Uralu a nakonec v Afghanistanu. O demonstracích jsem neměl ani šajn. A taky jsem jasně napsal, že Rusové a Amici si v té době mohli podat ruku. Co se týká zbrojení a raket, byla jiná doba a lidi u nás nevěděli, kde se co staví a čí to je. I my, jako vojáci - ale inostranci na Urale, pokud by jsme překročili vymezené pásmo, tak nás Ruská hlídka s klidem zastřelila.To si laskavě uvědomte. Buďte rád, že ta doba je pryč a že se můžete vycancávat na nettu, urážet beztrestně kohokoli, kdo nesouhlasí s Vaším názorem a kdo si dovolí mít i svůj názor. Nějak Vám kromě urážek a ataků docházejí argumenty.

komantsch 27.5.2007 18:37

Re: Re: darny

Cancy vedest ty, soudruhu provereny. Kecy ze doba je jina, jsou zrejme soucasti bolsevicke propagandy. Dokud bude Rusko diktaturou pod vedenim plukovnika KGB Putina, tak o nejakem bezpeci nemuze byt zadna rec. Na tom nic nezmenis, myslys ze te nikdo neprokoukne, 5. kolono?

darny 26.5.2007 22:01

Nejsem

ani vlevo ani vpravo a netrpím žádnými jinými sexuálními úchylkami. Chci jen podotknout, že Rusko si za studené války mohlo s Amíky podat ruku, propagandou počínaje a financováním zbrojení konče. Samozřejmě do toho zahrnuji i okupaci - přítomnost vojsk na cizím území. Nicméně v současné době si nějak nemohu vzpomenout, že by Rusko mělo svá vojska jinde mimo území bývalých svazových republik, narozdíl od Ameriky.

Bush = Hitler a Topolánek = Göbels. Bushova politika mi připomíná politiku Hitlera, ten chtěl ovládat nejdříve Evropu a potom celý svět. Mimochodem, po válce dostal dědeček George Bushe 1,5 mil. osobní pokutu od kongresu za finanční a válečnou pomoc německé ekonomice za vlády Hitlera. To nám nějak Mirek (Dušín) Topolánek s madam Parkanovou zapoměli sdělit. Topolánkova propaganda by se dala v současné době srovnat s Göbelsovou propagandou, taky byla lživá, oblbující a bez pádných a věcných argumentů.

Referendum?    A N O !!!    Proč se vláda bojí referenda ?        Proč se referenda neobávají občané?

komantsch 26.5.2007 22:33

Re: Nejsem

V Americe je proste spravedlnost. Rusaci zadnou pokutu za podporu nacistickeho Nemecka a spolupraci s Hitlerem nedostali.

Blabol 26.5.2007 18:17

Chci rozhodovat o budoucnosti

Jestli členové Občanského Důvěřivého Stáda nechtějí referendum, ví proč. Já taky, protože nejsem členem stáda .......

linda 26.5.2007 16:37

oblbování

Jen se z těch Amíků nepokálejte ,oni prostě rádi válčí a všude ,je jim jedno kde prostě oni jsou prý nej.Já prostě radar nechci žádnej a zase mě nestrašte Ruskem ,Mám větší hrůzu z toho fanatika Busche a né z Putina já chci prostě mír.

Miron T 27.5.2007 21:28

Re: oblbování

Milá Lindo,

Mír se nerozdává zadarmo, svět je zlej. Co pro něj chcete obětovat?

PS: Rusáci si taky moc rádi zaválčí, teď zrovna nejsou ve formě, ale to je přechodný stav. Přečtěte si nějaký přehled dějin od 2.Světové války, pokud nevěříte. Ať uýž to vezmete z kterékoli strany, 2.SV vyhráli hlavně USA a SSSR, takže u nich má armáda ohromnou moc a prestiž. (GB taky vyhrála, ale zůstala neuvěřitelně oslabená).

Miron T 26.5.2007 0:03

Omlouvám se za gramatické chyby a Irák misto Iránu.

Nějak mi nejde editování na počítači, tak se můj předchozí příspěvek hemží chybami formálními i faktickými. Hrůza. Omlouvám se.

Miron T 25.5.2007 23:59

Svobodu má jen ten, kdo je ochoten a schopen o ni bojovat.

Čechy mají tu roztomilou tradici, že počínajíce prohranou bitvou na Bílé Hoře (což byla z vojenské hlediska spíše nepříjemná epizoda než katastrofa) vzdává všechny bitvy již předem. Možná se tím šetří životy, ale určitě ne mravní hodnoty.

Občas je takové "nebojování" užitečné, jako v roce 1989, ale povětšinou ne. Za svobodu jsme nikdy (s výjimkou statečných legionářů) nebojovali a tak jsme ji neměli. Nějakým omylem jsme částečnou svobodu získali za první republiky, ale i tehdy (prý) seděli na ministerstvu války francoužští poradci, kteří nás při první příležitosti hodili přes palubu. A na rozdíl od Poláků jsme se tak lehce vzdali s armádou, o tolik silnější, než byla polská.... Slyšel jsem (BBC), že čtvrtina tanků, které dobývaly Francii, byly přestavěné české tanky.

Postavení radaru by (kionečně) mohlo zvýšit naši prestiž. Asi bychom nebyli o mnoho silnější, ale minimálně bychom tím deklarovali, že jsme ochotni pro sebe něco udělat - něco, co není bezkonfliktní. V politice jde mezi rozvinutými zeměmi spíše o signály než lis o skutečné střílení. Jistě, USA nejsou žádné holubičky míru, ale naší zemi neublížili, ba naopak, velmi ji pomohli. Proto je třeba USA podpořit bez ohledu na to, jestli jsou "v právu" nebo ne.

Tvrzení o radaru proti Iráku je zřejmá blbost - samozřejmě, že jde hlavně o vykolíkování uzemí proti Rusku. A proto bychom ho měli podpořit. Vždyť vlastně žádná solidní Rusko- Americká smlouva není, naposledy se dohadovali z palub válečných lodí Reagan s Garbačevem (způsobem, který živě připomínal dohadování podmínek kapitulace) - ale to Garbačev jednal za SSSR, který dnes neexistuje. Nejspíše hlavně díky tomu "unikly" Rusákům z jejich vlivu pobaltské republiky.

Musím se přiznad, že od roku 1968 nějak Rusáky prostě nemám rád. Postupem času ve mě tento pocit spíše sílí. Viděl bych je v krátké budoucnosti jako potenciální hrozbu, sice pomalu nemají co jíst, ale vojensky jsou téměř rovnocení USA. Časem asi přibude Čína, ale to ještě 20-30 let potrvá.

Kobylka Lajda 26.5.2007 7:46

Re: Svobodu má jen ten, kdo je ochoten a schopen o ni bojovat.

R^R^R^VV

komantsch 26.5.2007 13:34

Re: Svobodu má jen ten, kdo je ochoten a schopen o ni bojovat.

Ohledne Ciny jste prehnane optimisticky. Minuly rok jsem tam byl, jsou to pani sveta.

Karel 15.1.2009 5:05

Re: Svobodu má jen ten, kdo je ochoten a schopen o ni bojovat.

To, ze jste "tam" byl neznamena, ze vite jak Cina je silna. Podle zapadnich vojenskych specialistu Cina nepredstavuje po dobu 20 az 30 let vaznou vojenskou hrozbu Spojenym statum.

Kolega 25.5.2007 23:16

zbrojením k trvalému míru

Tak si myslím,že všechny tyto debaty a argumenty o počtech padlých v různých válkách jsou jenom důkazem, že každá válka je pro lidi velikým neštěstím. Ale co si vzpomenout na Černobyl,kdy nás naši "osvícení" představitele nechali polykat radioaktivní spad. Bez varování, bez bezpečnostních opatření s tvrzením,že je to západní propaganda. Tak tohle považuji za obrovský zločin na našem obyvatestvu.

komantsch 25.5.2007 23:32

Re: zbrojením k trvalému míru

Tito lide z partaje, k jejimuz puvodnimu nazvu pridali "M", nyni odmitaji americky radar stejnymi argumenty. Dalsi zlocin na nasem obyvatelstvu?>-

VLADIMÍR 25.5.2007 23:05

PŘIPOSRANOST

Kdy už přestaneme stahovat kalhoty před brodem ?

Cruton 25.5.2007 23:10

Re: PŘIPOSRANOST

Souhlas. Brod v nedohlednu a zastánci radaru už nedočkavě stahují kalhoty.

Lucifer 25.5.2007 23:15

Re: Re: PŘIPOSRANOST

Je to trochu jinak, podazbuku, brod ještě nebyl postaven, ale podazbuci už se můžou vystolicovat z podoby;-D

Kobylka Lajda 26.5.2007 7:50

Re: Re: PŘIPOSRANOST

Krupone, raději nepředělávej přísloví,  vzniká z toho jen myšlenkový chaos, což je jediný produkt Tví mysli, nahlodané zlobou, že holt staré časy jsou už v (Y). To víš, mladý je každý komunista  - to nějak nevyšlo, a umřeli i ti, kteří byli "nesmrtelní". Ty bys asi tuze rád stahoval kaťata, ale nemáš co bys krásným ženám nabádl, a proto ten mindrák, zloba, vztek. ;-D;-D;-D

Cruton 26.5.2007 9:02

Re: Re: Re: PŘIPOSRANOST

1) Že jsem Vám v hlavě způsobil myšlenkový chaos, mne ponechává zcela chladným. Jen jste tak potvrdil moji zkušenost z "diskusí" se zastánci radaru - jejich inteligence je vesměs podprůměrná.

2) Podprůměrnou inteligenci ve Vašem případě ještě potvrzuje hanlivé zkomolení mého nicku. Takto "argumentují" tak desetileté děti.

komantsch 26.5.2007 13:36

Re: Re: Re: Re: PŘIPOSRANOST

Ale Schwanzenberg povazujete za vtipne, soudruhu?

Kodl 25.5.2007 22:20

Marná snaha Hofhanzl, stejně ho nepostaví, kdepak by

na něj vzali?Za pár let začnou být splatné směnky čínských soudruhů a od nich rakety nebudou přece lítat na Ameriku přes Evropu.:-)

F.VÍZEK 25.5.2007 22:07

K paměti přidat rozum, pane Hofhanzle!

Vojensky slabými  se nechtějí stát ani Čína,  Rusko, Indie ...  a když sledují, jak se zbrojí v USA, musí si připadat jako trpaslíci.  (USA 600 miliard ročně, Rusko 31 a Čína 37 miliard.) Spokojí se s tím?  Mávnou rukou? Smíří se s tím?

 Připomenu: Spojené státy si "vypěstovali" Saddáma, hýčkali si Irák - dokud ho potřebovali proti režimu v Iránu. Jimi vychované dítě se jaksi "trhlo" a "láska" se přehoupla v "nenávist".  Zdůvodnění vojenského zásahu  do Iráku se jaksi "nepovedlo"... a samotný zásah jakbysmet, jak dennodenně dokládá tamní situace.  Toto všechno potvrzuje či vyvrací potřebu bedlivě  sledovat a hodnotit všechny americké přípravy na cokoliv?   Evropa musí být spojenec Ameriky, ale to přece nepředpokládá rezignaci na vlastní analýzy a vlastní závěry. Korelace (EU a USA) zabraňuje chybám a umocňuje úspěch !  I na to je třeba pamatovat,  pane Hofhanzle!

Pametnik starejch dob 25.5.2007 22:20

Re: K paměti přidat rozum, pane Hofhanzle!

Ale pane Vízek, Saddama si nepěstovali Američané, toho vyzbrojoval východní blok a pak ještě Francie.

Ovšem, přečtěte si něco o "válce tankerů," tam byla americká účast větší - chránili si dodávky ropy ze Saudské Araábie a Kuvajtu před Iránskými útoky.

komantsch 25.5.2007 22:05

Vzpamatujte se!

Chete zase Minarika, Bilaka, Husaka, jineho saska? Co se s vama stalo?>->->->-

Cruton 25.5.2007 22:14

Re: Vzpamatujte se!

Tady zase chybí Topolánek, Vondra, Schwanzerberg a Parkanová.

komantsch 25.5.2007 22:17

Re: Re: Vzpamatujte se!

Nevim kdo je Schwanzenberg ale pana ministra Schwarzenberga si skutecne vazim.

Crutone, budte jednou v zivote chlapem. Jste Komunista?

Cruton 25.5.2007 22:25

Re: Re: Re: Vzpamatujte se!

Toho jsem myslel. Omlouvám se za zkomolení jména.

Na Vaši otázku jsem už v této diskusi odpovídal - tak si to přečtěte.

komantsch 25.5.2007 22:32

Re: Re: Re: Re: Vzpamatujte se!

Autor: Cruton IP: 89.102.5.xxx Datum: 25.05.2007 21:52

Nejsem. Jsem.

Ještě máte nějaký problém?

komantsch 25.5.2007 22:33

Re: Re: Re: Re: Re: Vzpamatujte se!

Jste subatomarni castice?