18.5.2022 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
komantsch 25.5.2007 21:33

Soudruzi

Bulhari opet predbehli C(SS)R! Budou mit americke zakladny!

komantsch 25.5.2007 21:31

Soudruzi

Americani maji zakladnu v Rumunsku.

Kobylka Lajda 25.5.2007 22:11

Re: Soudruzi

Jupí! Budou mít pár dobrých pracovních příležitostí a rozhýbe se obchod. Rozhodně to tam Američané nevyžerou tak, jako Rusáci při historických návštěvách české země.;-D

Pete Brich 25.5.2007 20:55

Kromě domečku s bílou kupolí, jehož celá obsluha se vejde do jednoho dopravního letadla,

tu pořádnou základnu armády USA potřebujeme jako sůl!

PB

mirek 25.5.2007 20:49

Pro pana Vízka

Proč opakujete slova ruských generálů a ruského prezidenta a ještě k tomu tučným písmem ? Generálové sloužili v Rudé Armádě a Putin byl odchován KGB, zatímco ti první mohli klidně sloužit na základnách v Československu, Putin sloužil jako agent KGB v NDR. Kam jste tehdy napsal, aby si Rusové, po vzoru Dánů, stáhli svá vojska někam na Sibiř, kde jste protestoval proti výstavbě dlouhé a vysoce únosné dráhy letiště Mošnov, aby tu mohl přistávat An-124 Ruslan s nákladem atomových raket pro jejich instalaci na Libavé ? Kde jste protestoval proti základnám Sovětského svazu po celém Československu, to nebylo roztočení zbrojní spirály ? Jste k smíchu.....

F.VÍZEK 25.5.2007 21:12

Narychlo...

Když po válce z jednání velké trojky vykvetly "sféry vlivu" pro vítězné mocnosti s tím, že to je na 50 let, nebyl jsem u toho. Všiml jsem si ale, že se tato (možná nepsaná) dohoda přísně dodržovala. Kdyby se v roce 1956 v Maďarsku a v roce 1968 v Československu atd. vyhrotily události natolik, že by občan jeden po druhém "šel pod kudlu", nehnul by západ prstem.  V totalitní ČSSR (jako jinde v zemích sovětského bloku) se režimu uměla postavit "síla" (často dokonce komunisté uvnitř  strany) čítající desetiny procenta populace za lhostejného mlčení (ale i jásání) až 99% občanů.  Sovětský šéf Brežněv -ať dělal cokoliv - si byl jistý, že USA "nepípnou", dokonce že půjde i na západě "z náruče do náruče".   Díky strachu tak byla v Evropě "rovnováha" a naši lidé "v kleci".   

Rusko není SSSR. V Rusku jsou komunisté v opozici. Rusko není nepřítel EU.  Rusko si (jako i USA) i nadále legitimně "hlídá" svoji "příčku vlivu".  A "skousnout"  muselo už mnohé.   A Česko?   Máme pluralitní politický systém, demokracii, svobodné volby a jsme doma pány. Dobrovolně jsme vstoupili do EU a do NATO a konzumovat musíme i klady i možné zápory.  Proto soudím, že otázka raketové a radarové základny na území Evropy není záležitost bilaterálních vztahů - má být diskutována na úrovni  EU a velení NATO.   

Pametnik starejch dob 25.5.2007 22:16

Důvod proč šla Jalta do kopru se jmenuje Ronald Reagan

Když se USA zbavili levičáků a efektivně se Moskvě postavili šel režim, kterému patrně nevěřila ani řada komunistů "do kopru."

Mimochodem, když Rusové vyvíjeli MIG-15 navrhli konstruktéři Stalinovi nákup motoru v Británii. Stalin sám nechtěl údajně věřit, že je možné, aby Britové, resp. tamní Labor Party byli takoví pošetilci, nicméně, "obchod" proběhl bez problémů...  MIG 15 měl v Koreji převahu před vším, co proti němu mohli postavit Britové, čelit mu mohl jen americký F-86 Sabre.

"Mírotvorci" mají ne rukou krev stejně jako komunisté sami.

komantsch 25.5.2007 22:59

Re: Důvod proč šla Jalta do kopru se jmenuje Ronald Reagan

Na obranu Britu. Prodali jim nekolik exemplarru Rolls Royce NENE, ktery soudruzi okopirovali. Tim to ale nebylo. Mig 15 byl vyvinut na zaklade konstrukce W. Messerrschmitta. Jeho vyhodou bylo sipove kridlo.

F.VÍZEK 25.5.2007 20:31

Jsme součást NATO i Evropské unie - a z toho mnohé vyplývá...

Jsme-li součástí NATO, potom o všem, co se týká armády, zbrojení a vojenských aktivit má rozhodnout velení této aliance...  A přihlédnout k názorům občanů z okolních vesnic a měst by se také samozřejmě mělo.    Ale také Pražanů, se zeptat, zda si  zaslouží v takové blízkosti radarovou základnu - možný terč pro teroristy celého světa.   Dánsko má obdobnou základnu - ale v Grónsku.   Radar v Česku a rakety v Polsku mají být startem pro novou zbrojní spirálu?  Soudím, že o tak závažném kroku, který může změnit Evropu, by měli rozhodnout občané.  Pan Schwarzenberg ale už má jasno. Prohlásil, že radary budou i v případě, že se některé státy NATO postaví proti.  Takže k vodě pošleme názor nejen občanů ČR, ale i spojenců v NATO... To považuji za nehoráznost!

Joska 25.5.2007 21:10

Re: Jsme součást NATO i Evropské unie - a z toho mnohé vyplývá...

Pane Vízek,kdybychom měli "Gronsko",tak bychom radar také tam umístili.Ale ten nemáme.Pokud jde o možný terč teroristů,tak se ve světě dějí teroristické útoky a není tam žádný radar.Pokud hovoříte o spirále ve zbrojení,tak určitě máte na mysli Rusko.Nemyslím si,že jste tak naivní,že si myslíte,že Rusové přihlízejí při svém zbrojení k tomu,že tu bude radar.Rusko zbrojí stejně intenzivně jako v minulosti.Nedávno přeci spustili nov ou atomovou ponorku a plánují vyrobit další.A určitě nejde pouze o ponorky.

F.VÍZEK 25.5.2007 21:15

Bez ideologie !

Rusko i USA tady byly a budou a o všem - co se týká světa - budou spolurozhodovat, dokud je možný konflikt nepostaví proti sobě a tím  na okraj "horké"  války.  Amerika a Rusko se navzájem respektují (byť je k tomu vede nejspíš strach) a nepochybně o všem významném se informují, prostě komunikují a snaží se vliv udržet. Svoji první a druhou pozici nemíní ztratit a hlídají si, aby jim "ten druhý"  příliš nepřerostl přes hlavu. Jistě také vnímají růst Číny, Indie, Brazílie a dalších, kteří posilují. 

V české kotlině jsou „siláci“ (nebo ratlíci)?,  kteří  fakta neberou a všechno sledují přes ideologické brýle. Prostá pravda jim tudíž uniká:  Pokud Rusko na radary a základny (v ČR a Polsku) Americe kývne, jistě "za to" něco někde získá.  Pokud jim na ně nekývne, nebudou! Bushovi v tom zabrání sami američtí zákonodárci, pokud by sám nevycouval a ruský postoj bagatelizoval.  Česko může „umenšovat“ Rusko (sklidí leda úsměv či mlčení), ale USA si to dovolit nemohou ani náhodou.  A také to nedělají.  Ideologii do vztahů mezi zeměmi už dávno nezatahují, jsou už zralejší a dospělejší ... 

Joska 25.5.2007 21:19

Re: Bez ideologie !

Souhlasím.Ale je zde menší rozdíl.My nevystupujeme jako Česko,ale jako součást NATO.To poněkud mění situaci.

Levý 25.5.2007 21:47

Re: Re: Bez ideologie !

Vážený, a vystupujeme my vůbec někdy ještě jako   Česko?  Prostě my stále někomu pouze přicmrndáváme , tu bratrům z východu , tu ochráncům demokracie ze západu a přitom se vůbec nestydíme si k vůli tomu  často nevybíravě nadávat.Je to naše národní mentalita a zároveň ostuda. JKde je onen svébytný sebevědomý stát uprostřed Evropy? Pozvolna , ale jistě si jej bouráme, i  za při spění různých  Josků, Aerů, Doležalů a pod.A při tom se opravdu, ale opravdu  nestydíme!                                      

Joska 25.5.2007 22:00

Re: Re: Re: Bez ideologie !

Asi jste vážený zapoměl,že jsme se ve volbách rozhodli,že vstoupíme do NATO?

achjo 26.5.2007 9:02

Re: Re: Bez ideologie !

Omyl. My vystupujeme jako Česko PROTI všeobecnému názoru NATO. Od r 2002 je NATO k tomuto americkému "kosmickému" způsobu obrany zdrženlivé (Kanada nabídku přímo odmítla) a řeší (evropská část) obranu proti střelám s krátkým a středním doletem. Tedy to co bude Evropu skutečně za několik let ohrožovat.

F.VÍZEK 25.5.2007 21:17

Zbrojením k trvalému míru?

Před časem se náš „zelený“ Liška vrátil z návštěvy USA a zjistil, že diskutované rakety v Polsku a radar v Brdech  ani náhodou nejsou určeny k obraně Evropy a konstatoval, že je nepravděpodobné, že Bushova administrativa získá pro tento plán souhlas svých zákonodárců.  Po této první ráně našim milovníkům radaru měla přijít druhá: Rusko nesouhlasí,  adekvátně zareaguje. Jeho armádní výdaje se za posledních šest let zvýšily 3,5krát a dosáhnou zhruba 31 miliard dolarů a nadále „zrychlí“ krok.  Čína dává na zbrojení ročně 37 miliard a růst vojenského rozpočtu je tam plných 15%!  Výdaje na zbrojení ve Spojených státech jsou řádově jinde: v novém finančním roce přesáhnou částku 600 miliard (!!!) dolarů, čili jsou skoro dvacetkrát vyšší než v Rusku.  Je-li tisková informace pravdivá, potom se nervozitě Ruska, Číny, Indie a dalších zemí může divit leda hlupák.  

Co sahá lidská paměť, nikdy nikdo v dějinách nevydával vlastní zbrojení za přípravu na agresivní válku. Každý horoval  pro mír, který mínil hájit a uhájit. Vlastní sílu potřeboval na ochranu míru, klidu, svobody, spravedlnosti, na nápravu křivd, také pro osvobození jiných národů (menšin) z jařma útlaku, pro zajištění lepšího "příští" pro budoucí generace atd.  Každý diktátor si  pro svoje ovečky  uměl obléknout beránčí kůži, aby přesvědčil, že „prevíti“ a nebezpečí klepou na dveře. I panu  Hitlerovi se to dařilo a jeho výzvy k míru byly více než srdceryvné. Právě my, středoevropané,  bychom si měli trochu "hlídat"  všechny, kteří pro udržení míru zbrojí, zbrojí a zbrojí ...  Paměť národů si to žádá!

Joska 25.5.2007 21:26

Re: Zbrojením k trvalému míru?

Také souhlasím.Ale jsem přesvědčený,že kdyby ruská ekonomika byla stejně silná,jako ve Spojených Státech,tak budou vydávat na zbrojení stejně.Je v nich stejná agresivita a mentalita vládnout pokud možno na největším území.A na rozdíl od Američanů,mám velké obavy,že k dosažení svých cílů,jsou ve výběru prostředků daleko nebezpečnější.

Levý 25.5.2007 21:52

Re: Re: Zbrojením k trvalému míru?

Na to se dá pouze reagovat_ BLA , BLA ,BLA!

Joska 25.5.2007 22:02

Re: Re: Re: Zbrojením k trvalému míru?

Asi se na víc svou mozkovou kapacitou nezmůžete.

Levý 25.5.2007 22:11

Re: Re: Re: Re: Zbrojením k trvalému míru?

Mimochodem, kromě mozkové kapacity existuje existuje ještě něco čemu rozumní lidé říkají svědomí, ale to určitě není váš případ!!!!

Levý 25.5.2007 22:03

Re: Re: Zbrojením k trvalému míru?

  Pane, a co Vietnam , Jugoslávie, Irák, a miliony mrtvých civilistů a dětí, obětí  humanitárních bombardování a hledání zbraní hromadného ničení.Obavy mějte, ale také trochu přemýšlejte.Třeba se i občas začervenáte!!!!!!!!!

Joska 25.5.2007 22:07

Re: Re: Re: Zbrojením k trvalému míru?

Za to Vy jste  červený od hlavy k patě.Co Maďarsko,Česko 1968,Afganistan,Gruzie,Čečensko ?

Kobylka Lajda 25.5.2007 22:40

Re: Re: Zbrojením k trvalému míru?

R^R^R^R^R^

AndyO 25.5.2007 19:13

dnes jsem jako každý den jela po magistrále

ale pod dojmem debat o radarových základnách jsem se u semaforu na Václaváku zadívala na budovu Národního muzea. Pořád na ní ještě jsou stopy střel z tanků- můžete třikrát hádat, čí tenkrát ty střely byly a proč byly vypáleny.

Nemyslím, že by zde základna měla být kvůli Rusům, ale nepochybuji, že toho hodlají využít. Ale už aby tady byla. I pár raket by se šiklo.

Skep/ticus Max/imus 25.5.2007 19:24

Ty střely jsou otisky kolaborace takových jako jste Vy.

Armády "bratrských" zemí sem pozvali rovněž vládnoucí pomatenci proti vůli většiny občanů. (Y)

Aaron 25.5.2007 20:59

Re: Ty střely jsou otisky kolaborace takových jako jste Vy.

...voni by sem jináč nepřišli, depá, ani by je to nenapadlo...

Joska 25.5.2007 21:15

Re: Ty střely jsou otisky kolaborace takových jako jste Vy.

Pozor,to nebyli vládnoucí pomatenci,ale hrstka komunistů z ČKD.Zde jsme si SVOBODNĚ zvolili své představitele.

Jura 25.5.2007 21:27

Re: Re: Ty střely jsou otisky kolaborace takových jako jste Vy.

Rakety ani radar neměla v programu ani jediná. Takže jsme ve volbách všichni řekli NE.

Joska 25.5.2007 21:31

Re: Re: Re: Ty střely jsou otisky kolaborace takových jako jste Vy.

V programu to ani nemohlo být To se "narodilo"později.

achjo 26.5.2007 9:24

Re: Re: Re: Re: Ty střely jsou otisky kolaborace takových jako jste Vy.

Opět omyl. O základně se jednalo ještě před volbami. Hlavní politické strany se dohodly, že toto téma z voleb vynechají. Dobře si všimněte kdy přišel z americké strany dopis (okamžitě po vyslovení důvěry vládě) a mrkněte na stránky velvyslanectví, kde se v jedné tiskové konferenci mluví o jakémsi delším zdržení (několikaměsíční "bezvládí" u nás).