19.4.2021 | Svátek má Rostislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Magor Milda 14.7.2007 21:45

Kyoto, Montreal......

všude krásné hotely, dobré pošušňáníčko, zkrátka suuuperr!

A zaplatili to lidé, které chceme chránit před pěkným počasím. Ono přijde tak nebo tak, ale nejdřív potřebujeme naplnit pokladnu. Že si klima dělá, co chce, nesmíme připustit, i církev svatá žije z hříchů svých oveček a ty platí odpustky. Takže plaťte, zítra bude hezky, i když si to my nepřejeme.

matér 13.7.2007 22:13

mluvili o něm, ale on u toho nebyl

No kdyby měl Kluk být všude kde o něm někdo tvrdí, že je to pablb, tak by se musel několiktisíckrát naklonovat. Děsivá představa.

Richard III. 13.7.2007 20:12

Proč?

Když nejsou zásadní rozdíly mezi tím, co říká Klaus a co klimatologové, proč tedy mnozí jednotliví klimatologové se tak benevolentně vyjadřují k povyku o nutnosti "zabránit globálnímu oteplování"? To je přece základ Klausova postoje: nelze předpokládat, že dokážeme změnit podnebí či počasí, soustřeďme se na to, co dokážeme.

Ladislav N. 13.7.2007 23:50

Re: Proč?

 ;-)R^ ... "Za vším hledej peníze..."  Pročpak asi je pan Metelka je v této věci tak hyperaktivní?

LM 13.7.2007 23:53

Re: Re: Proč?

Proč myslíte?

Karim 13.7.2007 19:43

Utok na vedce ze jsou proti nemu i v pripade kdyz proti nemu nejsou.....

...je dalsim mistrovskym tahem VK v ziskavani popularity po hospudkach usazeneho naroda pivnich mudrlantu a filozofu jednoduchymi,  lacinymi a zbytecne provokativnimi hesly.

Napriklad "zadne niceni zeme nevidim a nikdy jsem nevidel" , o rediteli klimatologickeho ustavu "je to blazen ktery veri bludum o globalnim oteplovani" atd atd. Do tohoto ranku spada i popichovani jemu a hospodskemu lidu nesympatickych podskupinek obyvatelstva (napr tvrzeni, ze batuzkari, snowboardiste, konzumenti salatu a vody v PET flaskach jsou parazitni, intosske a levicacke skupinky). 

Obvykle tim vyprovokuje nejakou rozzurenou a neuvazenou odpoved ekologa nebo pravicackeho snowboardisty.  Z tohoto ma pan profesor patologicky potmesilou radost, s klidem pak odpovi ze na nej utoci nesoudni fanatici, ze on chrani lidstvo pred nebezpecim horsim nez komunismus atd atd.

Jak sam o sobe rika, libi se mu, kdyz je v ramci evropy povazovan za kontroverzniho a orgiginalniho  myslitele a kdyz jej pak zvou po cele evrope aby tu ci onde neco originalniho rekl.    Hodni lide pak pana profesora jeste polituji, ze na nej fanatcici utoci skaredym a nespisovnym jazykem. Pri penezich co pan profesor bere za presidentovani je to celkem solidni kratochvile.

Pete Brich 13.7.2007 17:48

Hledejte zakopaného psa - II.

5.5.            Nejistota projekcí budoucích změn klimatu vyplývá především z neznalosti budoucího vývoje emisí skleníkových plynů (a aerosolů, které klima naopak ochlazují). Proto modelové projekce pracují s vybranými scénáři emisí se širokým rozpětím: nízké nebo vysoké emise. U každého modelu se výpočty provedou s více scénáři. K odhadu neurčitostí spojených s přirozenou variabilitou klimatického systému se používá řada opakovaných simulací vycházejících z různých počátečních podmínek. #5.7.            Výsledkem modelu je projekce budoucího klimatu: odezva klimatického systému na určitý objem emisí počítaná klimatickým modelem. Z ní lze odvodit scénář změny klimatu, například průměrný rozdíl mezi historickými výsledky modelu pro období 1961–1990 a budoucím modelovým klimatem v období 2061–2090. #8.1.            Projekce klimatických změn jsou založeny na fyzikálních vlastnostech skleníkových plynů. Nevycházejí tedy z pozorování dosavadního vývoje klimatu. Ovšem dosavadní trend je podporuje.

D.M. 13.7.2007 18:14

Re: Hledejte zakopaného psa - II.

Neumite neco lepsiho, nez tady tapetovat nejake prohlaseni?

Pavel 13.7.2007 19:19

Re: Hledejte zakopaného psa - II.

Jasně!

Originál: Projekce klimatických změn jsou založeny na fyzikálních vlastnostech skleníkových plynů. Nevycházejí tedy z pozorování dosavadního vývoje klimatu. Ovšem dosavadní trend je podporuje.

Analogie: Obvinění obžalovaného z vraždy je založeno na jeho chování ve vazbě a ne na tom, co v daný den dělal. Ovšem kdyby  byl býval na místě činu, sehnal si někde pistoli a naučil se střílet, mohl také klidně někoho zavraždit.

Pete Brich 13.7.2007 17:46

Hledejte zakopaného psa - I.

Stanovisko Komise pro životní prostředí Akademie věd ČR k diskusi o klimatických změnách

 Dokument byl vytvořen na základě prezentací v rámci semináře Komise „Globální změna klimatu: vědecké poznatky“, který se konal 16. 4.2007, zprávy IPCC a s využitím materiálu Fakta o globální změně klimatu na internetových stránkách ČHMÚ.#3.2.            Klima se přirozeně měnilo, mění a měnit bude. Základní důvody těchto změn jsou většinou známy. Ovlivňují je astronomické i další přírodní faktory, například změny dráhy, po které Země obíhá kolem Slunce, nebo výkyvy sluneční aktivity. Proto se střídají doby ledové a meziledové, proto během nich dochází k menším změnám.#5.2.            K predikcím slouží tzv. globální klimatické modely (GCM). V mnoha ohledech jsou analogií numerických modelů používaných v předpovědi počasí. Počítačový GCM je vlastně matematickým popisem dějů, které v klimatickém systému probíhají. Zahrnuje nejrůznější fenomény ovlivňující klima, chemické a fyzikální procesy, které probíhají v atmosféře, oceánech a kryosféře (ledovcích). #5.4.            Modely se přirozeně verifikují. Ověřování využívá běhu modelů s historickými daty a srovnání závěrů se skutečnými výsledky měření.

5.5.           

D.M. 13.7.2007 17:44

pro > Claudio - blbino

Vase teze o zastaveni ekonomickeho rustu diky ekologickym opatreni je naprosto mylna? Kde jste ji vzal? Od Venci Klausu? Je to naprosta lez. Myslite, ze zakaz freonu ve spreich, lednickach, atd. zabrzdil ekonomicky rust? Ani nahodou, spise naopak donutil (tento zakaz) firmy investovat vice do vyjoje novych technologii, coz bylo provazeno naslednym rustem zisku. A vidite, jsme bez freonu a ozonova dira se nam zaceluje.

Jestli to chcete opirat jste blb. Podobna situace jako s freony je u GW.

Pete Brich 13.7.2007 17:54

"... a ozonova dira se nam zaceluje."

Čím ji zašíváte?;-P

PB

D.M. 13.7.2007 18:06

Re: "... a ozonova dira se nam zaceluje."

Vidim, ze jste take b l b, jako mnozi, ktri zde diskutuji a nemaji o veci ani paru. Vy jste nikdy necetl nic o regeneraci ozonove vrstvy? Chudacko,  vdy to sal i na NP ;-D

mobrules 13.7.2007 18:52

Re: Re: "... a ozonova dira se nam zaceluje."

A vy si myslíte, že to je přijetím Montrealského protokolu .... i vy naivo?!

D.M. 13.7.2007 18:55

Re: Re: Re: "... a ozonova dira se nam zaceluje."

Pan je asi specialista na fyziku atmosfery. Tak cim je to, ze se ozonova vrstva rekonstruuje?

Ladislav N. 14.7.2007 0:22

Re: D.M. IP: 85.207.166.xxx

Tak jste si zase ulevil? ;-O Všichni jsou blbci - kromě vás. ... Něco nového nemáte? Rv

Pete Brich 13.7.2007 18:59

Re: Re: "... a ozonova dira se nam zaceluje."

Ještě že tu je někdo, kdo všemu nejlépe rozumí. Nejdříve jsem měl dojem, že by to mohl být Klaus. Ó, jak jsem se mýlil!;-D;-D;-DPB

J.G. Pašek 13.7.2007 17:26

Metelka se zase ohání s tou slavnou la-la-tra-la-la Akademií věd ČR . . .

Stejní a podobní rádoby intelektuální šlechta a tzv. OSOBNOSTI podepisují se pod petici, které prej pošlou na hrad Klausovi, aby bylo referendum o radaru a měl si čím vytřít zadek  . . . . ti stejní ignoranti a intelektuální giganti jako ovce  podepisovali v 1977 antichartu . . . joj-joj  . . .

Von 13.7.2007 17:29

Re: Metelka se zase ohání s tou slavnou la-la-tra-la-la Akademií věd ČR . . .

Ale - ale - vše souvisí se vším, že - marxisto? Jinak petice je TENTOKRÁT samozřejmě intelektuání úlet!

D.M. 13.7.2007 17:47

Re: Metelka se zase ohání s tou slavnou la-la-tra-la-la Akademií věd ČR . . .

Ty myslis trena Kubisouvou nebo Fiserovou, ktere tu Chartu 77 podepsali? A ted podepsali i "referendovou" petici. Zjistete si vubec nejprve, kdo obe iniciativy podepsal a pak teprve poucujte na web-u.

Omlouvalo by vas jedine to, ze jste jeste maly klucik, skolou povinny ;-D

J.G. Pašek 13.7.2007 20:33

Na Kubišovou se pamatuji kdž jí ještě teklo mléko po bradě . . .

a rádoby herka a bývalá poslankyně za US-DEU Táňa Fischerová?  Tak tu neznám . . .

Jedna je bývalá zpěvačka, která údajně odmítla podepsat antichartu a byla za komoušů šikanovaná a dnes s tím dělá slávu . . . a ta druhá herka je herka . . . obě postmenstruální báby . . .  To jsou podle tebe ty slavné české OSOBNOSTI a intelektuální šlechta, která na sebe domýšlivě bere funkci coby svědomí a huba národa? Něco jako miláček Evropy M. More je v USA? Hmmmm, dobrý . . . 

D.M. 13.7.2007 16:53

zbytecna diskuse

Je to tady celkem zbytecna diskuse. Autor clanku ma naprostou pravdu  a sve praci opravdu rozumi. Na rozdil od Klause, ktery uz nema z hlediska politickeho nic rict a proto se snazi (pred prez. volbami) upoutat na sebe pozornost jako klimatolog amater.

Lide jako Klays, Putin nebo Chaves jdou velkym nebezpecim pro demokracii ve svete!!

Claudio 13.7.2007 17:03

Re: zbytecna diskuse

 Autor jistě své práci rozumí. Své práci ekonoma i politika však rozumí velmi dobře i V.Klaus. On správně bije totiž jako politik i prezident státu na poplach před politickým zneužíváním neucelených vědeckých poznatků politickými dobrodruhy a to nejen u nás.

 Máte-li dojem, že vás zachrání před světovou katastrofou nové daně, pak vás upřímně lituji pro vaši naivitu. V tom případě pošlete celý svůj plat Straně Zelených, ať něco pro svou záchranu uděláte doopravdy.;-D

D.M. 13.7.2007 17:09

Re: Re: zbytecna diskuse

Vite co bylo nejvetsim stestim Klause i Komunisticke strany? Ze ho do te strany nevzali. I pro komouse to byl velky dogmatik a vseho-schopny neumetel.

Odkud cerpate tezi o tom, ze pokud "neucelenych vedeckych poznatcich"? Je to prave naopak. Klimatologicke poznatky jsou velmi ucelene a konzistentni. Kdo to nema v hlave v poradku je Venda Klausu. Ne na darmo se k jeho "klimatologickym" extempore nevyjadruje ani jeho vlastni strana. A pokud jde o vladu, tak o co rika Venda Klausu je v naprostem rozporu s vladnim prohlasenim i konanim vlady.

Rad si zaplatim nejakou tu zelenou dan navic (na rozdil od Vas na to mam), kdyz to pomuze tomu, ze moje deti nebudou zit jako na Sahare:-/

Pete Brich 13.7.2007 17:14

Jo, tak to Vy jste ho do té Komunistické strany nevpustil/a!

Tak alespoň v něčem už má Klaus jasno8-o

PB

Claudio 13.7.2007 17:22

Re: Re: Re: zbytecna diskuse

 Pokud věříte ve spásu lidstva pomocí ekologistických politiků, pak vám jistě nebudou vadit "dočasná" opatření v trvání sta let, která zabrzdí ekonomický růst a ačkoliv se tohoto zachránění nedožijete, budete jistě v chudobě a nesvobodě šťasten. Já si už jedné takové spásy užil nad hlavu a tak když dovolíte, ještě nějaký čas budu aspoň verbálně projevovat sympatie s lidmi, kterým svoboda lidí a ekonomický růst v souladu s ohleduplností k přírodě jsou vším a bijí se za to. Aspoň do té doby, než přijdeme o tu trochu demokracie díky ekologistům(nezaměňovat prosím s ekology).

H.K. 13.7.2007 17:30

Re: Re: Re: Re: zbytecna diskuse

R^R^

D.M. 13.7.2007 17:44

Re: Re: Re: Re: zbytecna diskuse

Vase teze o zastaveni ekonomickeho rustu diky ekologickym opatreni je naprosto mylna? Kde jste ji vzal? Od Venci Klausu? Je to naprosta lez. Myslite, ze zakaz freonu ve spreich, lednickach, atd. zabrzdil ekonomicky rust? Ani nahodou, spise naopak donutil (tento zakaz) firmy investovat vice do vyjoje novych technologii, coz bylo provazeno naslednym rustem zisku. A vidite, jsme bez freonu a ozonova dira se nam zaceluje.

Jestli to chcete opirat jste blb. Podobna situace jako s freony je u GW.

EW 15.7.2007 18:59

Re: Re: Re: Re: Re: zbytecna diskuse

To neni pravda. "Boj" proti AGW neskutecne prodrazi energie a to zasahne vsechny obory lidske cinnosti. Dotovana a preferovana biopaliva povedou ke zdrazeni potravin - uz se to stalo s kukurici na etanol a Mexicanum podrazily tortilly. To je vic nez zavedeni nahradniho chladiva...

H.K. 13.7.2007 17:32

Re: Re: Re: zbytecna diskuse

Jaká opatření by mohla globální oteplování zastavit?