16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Taraszátaras 4.3.2006 13:41

Re: Re: Re: Komunisticky hajzl Vizek obratil.

Ano, ale takto hovadně se zde vyjadřují výhradně pravičáci. Patří to k nim jako k velbloudovi hrb.
Ladislav N. 4.3.2006 2:29

Neúprosná dialektika času

http://www.ksm.cz/dialcasu.htm ... Neúprosná dialektika času
 
...V současných televizních pořadech je éra socialistického Československa vylíčena jako doba permanentního, komunistickou stranou posvěceného teroru. Vítězný únor je pak popisován jako nezákonný státní převrat s použitím násilných prostředků včetně mocenského nátlaku Sovětského svazu. A pak následuje oblíbená fráze o frontě na pomeranče a banány. Nakonec se moderátor pořadu obrátí k divákům s obligátním sdělením: Buďme rádi, že to vše již je minulostí. Ale já kladu otázku. Není zde opravdu přání otcem myšlenky? Přání, aby bylo socialistické Československo co nejhorší, co nejbídnější a nejzločinnější, aby tak všechny současné nešvary působily dojmem jen kosmetických vad globalizovaného kapitalismu? Myslím si a doufám, že většina lidí přece jen dosud paměť neztratila. Až tedy koncem února zase budou v televizi různí bojovníci proti komunismu vykládat své nesmyslné teorie, jak se v únorovém puči zmocnili zlí komunisté vlády a čtyřicet let uzurpovali naši zem, pak věřím, že bude slyšet i hlas nás, komunistů, neboť je naší povinností zastat se historické etapy, kterou tvořili naši předchůdci, z nichž řada prošla nacistickými žaláři i vězeními demokratické první republiky, a říci jednoznačně, že jakkoliv jsme nestvořili dokonalý řád, uvedli jsme prvně v historii v život systém, který nebyl založen na nelidském vykořisťování člověka člověkem, umožnil všem lidem slušný život, dobré životní podmínky a stal se v novodobé historii našich národů dosud nejvyšším dosaženým stadiem společenského vývoje.
 
Považuji za nutné připomenout si letošní výročí Vítězného února skutečně důstojně bez jakýchkoliv emocí, tak jak přísluší události takového významu, neboť podle
Ladislav N. 4.3.2006 2:31

Re: Neúprosná dialektika času

Považuji za nutné připomenout si letošní výročí Vítězného února skutečně důstojně bez jakýchkoliv emocí, tak jak přísluší události takového významu, neboť podle zákonů dialektiky nás v následujícím období čekají nové úkoly a nové výzvy na cestě k příští, lepší budoucnosti, která by již měla být prosta omylů té historicky první formy socialismu.
 
Kateřina Bayerová, http://www.ksm.cz/ 
IS 4.3.2006 2:51

Re: Re: Ladislav N pole sílí?!

Zdá se, že Ladislav N nějak ztratil pojem o tématu a možná i času, první to příznaky diosociace osobnosti.
Nebo  se jen projevuje  podle úsloví, že když kobyla dodělává, nejvíce kope? Chudák. A tož na jeho památku  vyvolávejme "Únor bílý, pole sílí".
Ladislav N. 4.3.2006 2:57

Re: ...první to příznaky diosociace osobnosti... :-D

   Čest, soudružko, čest vaší práci!   
Vilém 4.3.2006 3:09

Ladislave

chápu, prostě jste se rozpomněl na svou minulost, tak jste se rozhodl, že odhodíte tu těžce udržovanou masku demokrata...
IS 4.3.2006 3:12

Re: Re: spiritismus Ladislava N ?

Jako obvykle se Ladislalv N neobejde bez antikomunistického spiritismu a vyvolává minulost, jestliže mu docházejí argumenty k tématu.  Nedá se a nedá. Nedivme se pak, že náklady na zdravotnictví rostou?  Na extremismus tohoto typu  je  vhodný asi  prothiaden nebo coaxil, někdy se vystačí s diazepamem, zvláště při méně koordinovaných pohybech končetin. Ambulantní vyštření by bylo rozhodně na místě. .    
MUDr Jiří Kilian 4.3.2006 9:30

Re: Re: Neúprosná dialektika času

Je  to dobré přesevzetí. Vyplývá mi z něj, že budoucnost bude prostá komunistů, coby strůjců těch historických omylů. Akorát nechápu, proč to předsevzetí už není dávno naplněno. 
Lapil 4.3.2006 1:45

Co šílíte, pane Vízku?

Pacient, jehož léčba je drahá, dlouhodobá a lékově náročná, je přece na trhu vážený zákazník, na rozdíl od nějaké pochybné virózy, na kterou doktor předepíše aspirin a ještě se na něj pacient dívá křivě, že si dovolil účtovat navíc desetikorunu za kontrolu srdeční činnosti pro případ, že by ta chřipka byla ptačí.
Co se týká onoho "poslouchati, jak starých přibývá a nejsou peníze na léčení a důchody" - pominu-li případ "budu-li dostatečně dlouho mlčet, bude starých ubývat a peněz přibývat", můžu se k tomu postavit jako cynik nebo rozumně. Cynik je jasný - já tehdy v roce 1948 nebo kdy komunisty nevolil a důchodové pojišťovny neznárodňoval. (No dobrá, práva volit jsem dorostl v roce 1981 a potom... no, řekněme mlčící většina).
Podívám-li se na věc rozumně, vyjde mi, že je mi odebrána významná část výdělku na pomoc lidem, které neznám, v životě jsem je neviděl a tudíž jsou mi v podstatě fuk, čehož výsledkem je, že se nemůžu starat ani o své stařičké rodiče (trocha básnické licence snad nebude nazvána lží), ani - a to je horší - o svoji budoucnost v době, kdy budu já ten starý, o něhož je třeba pečovat. A budu muset spoléhat na milost státu, který mě bude živit z peněz, které odebere aktuálně mladým, kteří - nemajíce úcty k šedinám - budou něco remcat o tom, že oni tehdy před třiceti lety Ratha nevolili.
Skutečná tvrdá slova o zdraví zní: Zadarmo ani doktor nepracuje. Změkčuje je fakt, že i doktor v tržním prostředí stává se podnikatelem a pracuje (léčí) tak efektivně, jak to jen lze; kromě toho, že o tom přesvědčuje pacienta (jsem možná naivní, ale blbej nikoliv ;-). Pokud má pacient možnost změnit doktora, pochopitelně.
Osobně miluju anekdotu: Pane doktore, proč se vždycky pacientů ptáte, co měli k obědu? - Abych věděl, jaký mu mám poslat účet.
Vilém 4.3.2006 1:54

pan Vízek šílí, mluví slušně

Pacient, jehož léčba je drahá, dlouhodobá a lékově náročná, je vážený, pokud má na to být zákazníkem, v opačném případě se stává jaksi neplatičem. Zákazníkem může být právě jen v solidární spoelčnosti, kde mu nikdo nebude vykládat, jak to měl čekat a komerčně se pojistit. Protože u nás to obstará stát NEZISKOVĚ. Pokud se já na věc dívám rozumně a ne egoisticky, tak zjistím, že na rodiče ani platit nemusím, když platím do společného a oni z toho dostanou. To není MILOST STÁTU, ale občanské právo, obecně mnohem spolehlivější než MILOST POTOMKŮ, kteří by si, zejména v tržním prostředí, mohli říct, že POTŘEBUJÍ AUTO a nebudou pomáhat tomu troubovi...
Ladislav N. 4.3.2006 2:07

ZISK JE ŠPATNÝ, ZTRÁTA JE DOBRÁ, blééééé :-D

Co se ještě nedozvíme od českých komunistů? :-P
IS 4.3.2006 2:24

Re: užitečnost ztráty

Ladilave N, v reálném životě, ne v těch vašich internetových vidinách, množství podniků přežívá docela dobře ve ztrátě a  se slávou občas slyšíme hlášení, že už se dostali z "cervených" do "černých" čísel". Asi nepochopíte, že ztráta nemusí být v ekonomice vždy jen negativní faktor.
Ladislav N. 4.3.2006 2:36

Re: Re: užitečnost ztráty

Tohle bych od socialistů a komunistů  slyšel moc rád, když schvalovali v Parlamentu DAŇ Z HLAVY za OSVČ 10.000 Kč/rok s tím, že ten, kdo je ve ztrátě, stejně podvádí...  
IS 4.3.2006 2:17

Re: užitečná spolupráce

Lapile, společenská solidarita není založena pouze na dobrotě duše, ale výhodnosti z hlediska organizace života společnosti vedoucí k vytváření infrastuktur. Dokonce ani trh by bez ní v tomto nemohl existovat. Jak obtížné byly tržní vztahy v době, kdy neexistovaly řádné komunikace.
Lapil 4.3.2006 3:18

Re: Re: užitečná spolupráce

No, to by stálo za to juknout do slovníku na definici solidarity. Asi bude existovat nějaká přechodná forma mezi nezištnou pomocí (solidaritou) a kšeftem. Dost často beru stopaře - ne že by mě to nějak rajcovalo, ale prostě mám potřebu vrátit, čeho se mi kdysi dostalo...
...když neexistuje komunikace, jsou dvě možnosti. Buď se formani složí a cestu vybudujou za svoje, nebo místní bohatec tu cestu postaví sám a bude vybírat mýto. Třetí možnost - že totiž král či parlament vybere po koruně ode všeho lidu a cesta bude všech - se mi nelíbí, neb ona cesta je mi k ničemu, já potřebuju most (s mýtným, pro mě za mě), abych nemusel do hospody přívozem nebo dokonce z hospody skákat s kamene na kámen.
Samozřejmě - tu cestu potřebuju, aby mi měli kudy do té hospody přivézt pivo, ale to ať si zaříděj` formani, já platím za pivo a za most a víc je mi fuk; já se nepotřebuju starat o svět, já mám dost starostí sám se sebou a s těmi několika lidmi a jedním zvířetem, za které jsem zodpovědný skrzevá pouta rodu a přátelství.
Uff, já jdu opravdu spát, nějak jsem se tu rozžvanil.
MUDr Jiří Kilian 4.3.2006 9:33

Re: Re: Re: užitečná spolupráce

Milý Lapile,
 
pojednání o solidaritě jsem napsal do Zdravotnických novin, tuší čísla 6 nebo 7. Pokud máte zájem, pošlu Vám přílohou.
MUDr Jiří Kilian 4.3.2006 9:36

Re: Re: Re: Re: užitečná spolupráce

a 13.02.2006  na NP najdete také : Solidarita
Lapil 4.3.2006 12:53

Re: Re: Re: Re: užitečná spolupráce

Pošlete, budu rád. adr. picha na orfinet tečka cézet
Lapil 4.3.2006 2:56

Re: pan Vízek šílí, mluví slušně

Stát to neobstará neziskově, stát maximálně může někomu přikázat, aby to obstaral. To, že platím do společného znamená jedině to, že z mých peněz dostanou i tací, kterým bych v životě nedal ani korunu.
Pacient, který na léčbu nemá, stává se neplatičem. Jo, stává; má to blbý. Měl se pojistit. Protože za prvé - jak k tomu přijdou ti, kteří se pojistili a teď mají připlácet někomu, kdo se nepojistil. Za druhé je důležitější - VŽDYCKY existuje o něco lepší a o hodně dražší léčba nebo aspoň doprovodný komfort. Kde je konec té solidarity? Je mi líto - buď budeme o lidi pečovat podle toho, jak si zaplatí, nebo budeme losovat. Slyšel jsem (a upřímně věřím - jak jinak by to šlo dělat?!?), že v dobách socialistických bylo o dražších protézách rozhodováno podle věku; "nemá-li protéza sloužit aspoň x let, nemá cenu do toho vrážet peníze. TOHLE chcete? Protože k TOMU vede solidarita - každý dá 10% (20%? nebo dáte půlku?) výdělku a dostane, na co budou peníze; nebo jak se mu podaří zkorumpovat vybírací komisi? Nebo sehnat sponzora - Kuřte naše cigarety, pomáháte léčit rakovinu!
Rozdíl mezi námi je - obávám se - v tom, že vy se (naivně) domníváte, že stát dokáže zajistit fungování solidarity tím, že z ní učiní povinnost, zatímco já se (naivně) domnívám, že solidarita je samozřejmá. Shodneme se - doufám - v tom, že solidarity není (nemůže být) dost pro všechny "podle jejich potřeb". Budeme-li konat po mém, bude zdravotnictví fungovat "na věky", bohužel s tristními dopady na lidi, na něž se solidarita nedostane. Budeme-li konat po vašem, jsou dvě možnosti: buď systém dříve či později zkolabuje (viz aktuální problémy s dodávkami léků), nebo se budou lidé ve frontě na solidaritu předbíhat skrzevá úplatky. Co udělá potřeba korumpovat s dobrovolnou solidaritou, nechám na vaší úvaze. Jednak jdu spát (zítra nahlédnu - můžeme případně pokračovat), jednak mám téměř vyčerpán solidární příděl vydavatele v rozsahu 2000 znaků.
IS 4.3.2006 9:50

Re: Re: povinná solidarita

lapile, zapomínáte, že povinná solidarita existuje v silničním provozu. Kupodivu to funguje a vám asi zůstává utajeno proč.
Stanislav 4.3.2006 12:14

Re: Re: Re: povinná solidarita

Ano, ale právě tam existují dva pojišťující vztahy -- povinné ručení a havarijní. Model trochu kulhá, ale lze z toho odvodit rozumná analogie -- povinně se pojistíte na úrazy a základní péči ve stavu nomohoucnosti (je jasné, že plně dobrovolné pojištění by vedlo buď k tomu, že část lidí se nepojistí a že by se pak buď nechávali lidé umírat, nebo že by to stejně cáloval někdo z veřejných zdrojů), a pak se dobrovolně pojistíte na ten zbytek podle svých představ. Důchodové jakbysmet ... ze základu nárok na životní minimum, zbytek podle toho, na co jste si platil "pojistné".
Lapil 4.3.2006 12:59

Re: Re: Re: povinná solidarita na silnici?

Proboha kde? Několik technologických předpisů o tom, kdo jede první a po které straně silnice, víc ani kousek. Trocha vzájemné ohleduplnosti (na mokré dálnici se nezařazuju zbytečně brzo, protože se za mnou práší). Ano, a trocha činů nad povinnost, protože zvyk pouštět někoho z vedlejší do hustého provozu se každému občas hodí.
Lapil 4.3.2006 13:03

Re: Re: Re: Re: povinná solidarita na silnici?

A to mě nenapadlo, to pojištění. Máte recht, stanislave, vracím poklonu. (Času vložení si nevšímejte, i krátké příspěvky tvořím dlouho).
JoJO 4.3.2006 6:40

Re:Re: Co šílíte, pane Vízku?

Lapile, vy jste asi chyběl ve škole na literaturu - doporučuji báseň "Dědova mísa". Váš postoj k ostatním a potřebným Vám spočítají už Vaše děti až budete starý.
Lapil 4.3.2006 12:50

Re: Re:Re: Co šílíte, pane Vízku?

Verze 1: Nechyběl, dokonce jsem ji dočetl až do konce: prostořeké vnouče poučí syna, že by neměl se starým otcem zacházet jak s dobytkem, což s omluvou akceptováno a zřejmě se nakoupí nové rozbitné nádobí. V básni už nestojí, kde na něj vzít peníze.
Verze 2: Nechyběl, dokonce jsem ji dočetl až do konce a zapřemýšlel. Peníze na nádobí už došly, syn solidárně vyrábí nádobu nerozbitnou. Vnouče upozorňuje, že i syna čeká období bezmoci a smrt, následuje všeobecný pláč nad světem a pomíjející důstojností všeho těla.
 
O své staré a potřebné se starám a postarám, jak budu umět; mám co vracet (nemluvím o penězích!!!!). Rád si o sobě myslím, že žiju tak, aby i moji mladí měli co vracet, až přijde čas. Přijímat dary z milosti ve mě vyvolává pocity značného nepohodlí, o darech vynucených zákonem nemluvě.
janabok 4.3.2006 1:23

autorovi

kvalita společnosti se dá také jistě měřit podle toho, jak jsou jednotlivci, tvořící opravdové hodnoty a bohatství,  pomocí hesel o solidárnosti, sociálnosti, světlých zítřcích a dalších socialistických blábolech systematicky olupováni...
Vilém 4.3.2006 1:42

Re: autorovi

Když člověk tvoří bohatství jen pro sebe a ještě si myslí, že ho ostatní okrádají, jeho osobní prosperita nemá žádnou souvislost s kvalitou společnosti, případně je tato souvislost dokonce nepřímo úměrná, to tehdy, když SVÉ BOHATSTVÍ A HODNOTY PRO SEBE "tvoří" obíráním ostatních.
janabok 4.3.2006 1:50

Re: Re: panebože!

cokoliv vytvoříte, se okamžitě stává hodnotou, bohatstvím...
tím, že to prodáte (směníte), učiníte bohatším nejenom sebe, ale i ostatní, protože hodnota zůstává...
 
začněte se už učit, vy bláznivý marxisto! ...
 
 
Vilém 4.3.2006 1:57

Milá Jani

největším světovým odvětvím je obchod s drogami, druhým se zbraněmi, SKUTEČNĚ VYTVOŘENÉ HODNOTY, jen jejich užitím se lidé ničí. Běžte už spát, ve snech snad ty vaše přeludy platí a můžete si vraždit socany, aniž někomu ublížíte...
Stanislav 4.3.2006 2:26

Re: Milá Jani

A víte, že právě zbraně jsou placeny převážně z netržních peněz, tzn. v lepším případě ze státních (armády, ...), v horším z humanitárních příspěvků (Palestina, ...)? Tržně si koupíte jednu bambitku na vlastní obranu a jednu kulovnici na jeleny, toť vše. A drogy jsou takový velký kšeft právě proto, že je někdo reguluje (zakazuje jinde, než ve farmacii). A s tím snem dík za přání ;-)