7.2.2023 | Svátek má Veronika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Roman Šula 31.8.2007 1:03

Re: Re: Pricina zkresleni

To samozřejmě. Proč je asi Blesk nejčtenější. Novináři víceméně kšeftují s informacemi a předkládají ty, které se chce tzv. průměrný čtenář číst. Čili to, kdo koho kde zabil, kde se stala jaká tragédie, kdo vyhrál fotbal, kdo koho korumpoval a která celebrita byla na večírku bez kalhotek. A takový průměrný čtenář by měl pak v referendu rozhodovat o národní bezpečnosti - tak z toho mě jímá hrůza.

honzak 31.8.2007 6:26

Re: Re: Re: Pricina zkresleni

malinko bych se bleskoidních tiskovin zastal - k jejich oblíbenosti (kromě opravdu bulvárního obsahu) přispívá i velikost a font písma. Dají se číst bez brýlí! Po úporném pracovním boji s eurodebilitou si Blesk občas koupím.

NevericiTomas 31.8.2007 0:13

V DOBRYCH novinych by ...

 bylo normalni, ze by se kazdy redaktor na neco specializoval (technika, spol.vedy, politika...) a nebyl by problem obcas konzultovat s odbornikem. Kde ale najit dobre noviny?

Lapil 31.8.2007 0:45

Re: V DOBRYCH novinych by ...

Jen tak mě napadlo: není dobrých novin. Jsou jen noviny levné a nejlevnější, a tam na nějaké vysvětlování není čas a nakonec by to stejně nikdo nečet`. Podobně třeba jídlo. Při zběžném pohledu koupíte jen potraviny "minimálně nutné kvality". První závěr? Trh způsobil snížení kvality.

Naštěstí na druhý pohled zjistíme, že lepší kvalita existuje. Novinářská třeba zrovna na internetu, i když je to tak trochu samoobsluha (musím si sám najít patřičnou nástěnku, ale pak si můžu na dané téma pokecat s lidmi, kterým nedělá potíže sčítání) a jídlo - inu, člověk nesmí být líný dojít k pořádnému řezníkovi, nemluvě o těch vajíčkách, co kupuju od sousedky :-P (nevyplazuju jazyk, olizuju se).

(Krutibrko, já se snad dám na spisování agitačních čítanek..)