5.6.2023 | Svátek má Dobroslav


Diskuse k článku

IDEOLOGIE: Mylné představy o komunistickém režimu

Komunistický režim je uváděn běžně jako nepřijatelný, ale jeho metody už nikoliv. Mnoho metod praktikovaných dnešními ekologickými a liberálními ideology připomíná, že jsme je už prožili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 18.7.2022 11:53

"Brežněv byl Ukrajinec" No L.Brežněv byl Rus, narozený na Ukrajině. I sám to píše ve vzpomínkách. Snadno to najdete na Wikipedii. Ke cti mu slouží že prý hlasoval v Politbyru proti "Internacionální pomoci" v r. 1968, nicméně marně. J.L.

J. Nevrkla 17.7.2022 18:32

Brežněv byl Ukrajinec, jediný, kdo v sovětském politbyru hlasoval proti invazi byl Rus, taková byla realita. Už těch svých blábolu zanechte.

J. Nevrkla 17.7.2022 18:25

Jistě bych i pozitivní našel, ale bylo to překonáno něčím silnějším negativním.

J. Lukavsky 17.7.2022 18:23

No ti Němci, Ukrajinci... tam byli nahnáni, jenom Rumuni se vzepřeli. Dneska na Ukrajinu také nahnali kdekoho, jenom Rusů je prý tam dost málo, moc se nehrnou. Ale fakt je, že ti padlí generálové jsou všichni Rusové. J.L. end

J. Nevrkla 17.7.2022 18:22

Na Ukrajině jde o zástupnou válku Ameriky a válku chudé, zkorumpované, oligarchicke a do značné míry nacistické Ukrajiny s Ruskem. A tomu já nefandim.

J. Lukavsky 17.7.2022 18:20

Sláva Stalinovi, sláva Leninovi.... zkuste najít něco pozitivního na těchto. A co Trockij? J.L. end

J. Nevrkla 17.7.2022 18:19

Rusko už není socialistické, ten rok 68 si zdůvodnili i Němci, Poláci, Maďaři, Bulhaři, Ukrajinci, Gruzínci, Estonci...

J. Lukavsky 17.7.2022 18:18

No těžko bych kolaboroval s Hitlerem, jsem válečné dítě. Ale nemáte pravdu, nedávám teď za pravdu bohatému a obdivovanému Rusku, ale fandím chudé a napadené Ukrajině. Takže naopak. A co Vy? J.L. end

J. Lukavsky 17.7.2022 18:15

"ta ruská, daleko zduvodnitelnejsi" nu Rusko si vždy umělo zdůvodnit cokoli, čili nic nového. Zdůvodnilo Budapešť 1956, Prahu 1968.... J.L. end

J. Nevrkla 17.7.2022 18:14

Při troše snahy se vždy najde něco pozitivního. Sláva Vlasovovi, Sláva Banderovi, slávy Emanuelu Moravcovi, sláva Ukrajině. Podle mého názoru vše špatně.

J. Nevrkla 17.7.2022 18:11

Máte v tom jasno, vždy budete dávat za pravdu těm bohatším, nikdy nuzakum. I s Hitlerem byste tedy servilně kolaboroval.

J. Lukavsky 17.7.2022 18:10

Zkuste si najít o něm i něco jiného nežli vyhlašoval Stalin. Vzdal se v naprosto benadějné situaci a snažil se nějak vykličkovat. Já oceńuji, že mohl utéct do USA ale odmítl opustit své vojáky. J.L. end

J. Nevrkla 17.7.2022 18:08

Už si nechci ta vyhýbavá vyjádření znovu číst. Je to jasné, žádnou americkou invazi jste nikdy neodsoudil, ta ruská, daleko zduvodnitelnejsi, vás hrozně pohoršuje. A tento postoj zaujímáte proto, protože tak to po vás režim chce, přece si nebudete škodit.

J. Lukavsky 17.7.2022 18:07

"K Západu se počítá asi 0,8 miliardy" No počet obyvatel myslím není tak rozhodující. Kupř. Thaiwan je ostrůvek, ale vyrábí většinu čipů, Japonsko jakbysmet, také vlastně ostrůvek. Miliarda či deset miliard hladových nuzáků nezmůže nic. A pořád jsou to USA které v řadě oborů vedou, kupř. Webův dalekohled, ale i v jiných oborech jsou na špici. Snad se vybabrají i ze současného marazmu. J.L. end

J. Nevrkla 17.7.2022 18:05

A pak bojoval po boku nacistů, zrádce. Takoví holt nebývají uznávání, na to musí být propaganda gobbelsovsky zdeformovaná jako ta naše.

J. Lukavsky 17.7.2022 17:59

"No a kupř nás vlastně osvobodili Vlasovci." no tady jsem zapomněl "..nás, jednu malou vesničku u Prahy". Pomohli ale i Praze. Ale s Vlasovci to zdaleka nebylo tak prosté. Víte, že Vlasov byl nositelem Leninova řádu, a řady dalších? Za obranu Leningradu. J.L. end

J. Lukavsky 17.7.2022 17:55

Zkuste si to přečíst ještě jednou a nahlas, třebas vám to dojde. J.L. end

J. Nevrkla 17.7.2022 17:00

Tak to jsem vám v duchu křivdil, omlouvám se.

Socialismus u nás byl mnohem horší než Německa okupace? Počet jejích obětí v Československu se odhaduje na 360 tisíc, byla tu okupační správa, které ta česká zcela podléhala. Okupace spřátelených pěti zemí měla obětí v roce 68 asi 120, především nehody, ve vládě i parlamentu byli výhradně Češi a Slováci. A mimochodem zásahu v Maďarsku velel Ukrajinec Chruščov a zásahu u nás Ukrajinec Brežněv.

Taky bych si mohl stěžovat, že moji prarodiče sedláci přišli v padesátých letech o hospodářství, že otec byl taky odveden a vyslýchán, že v roce 68 byl vyhozen z práce, že bratr musel na učiliště, mě už laskavě a s chlupem pustili na vysokou, ale stejně jsem skončil jako politicky nespolehlivý jako svobodník absolvent, střelec tanku.

To mě vůbec nevede k tomu, abych se minulost nesnažil hodnotit spravedlivě, abych popíral roli Čechů za socialismu, abych všechno házel na Rusy a vychvaloval Ukrajince. Já Ukrajince nechvalim, naopak je považuji za hlavní viníky tragického stavu, do kterého se celá Evropa dostává. Rozkradeny oligarchicky stát s nacistickým podhoubím, se zakázanými opozičními stranami, s protiruskymi diskriminačními zákony, bezohledně vydírající ostatní. Žoldáci Ameriky, které je Rusko trnem v oku a které udělala vše, aby ke konfliktu, který si přála, došlo. My na to vedle Ukrajiny doplatíme možná nejvíc.

J. Nevrkla 17.7.2022 16:41

Dnes se stále více států zajímá o vstup do BRICS, už do něj patří více než tři miliardy obyvatel. K Západu se počítá asi 0,8 miliardy a přitažlivost se k němu počítat rychle klesá. Nový světový řád pod vedením Ameriky vznikne s velmi malou a stále klesající pravděpodobností. Je k tomu hodně důvodů.

J. Nevrkla 17.7.2022 16:37

Jistě, nás osvobodili Vlasovci, za posledních osm dní války s pár desítkami mrtvych. Zřejmě předtím zabili po boku Němců daleko více Čechů s Slováků, než na konci Nemcu. Nebo Američané se svými stodvaceti oběťmi. Těch 150 tisíc obětí sovětských vojáků podíl nemělo, natož ty miliony obětí za čtyři roky války. Tak to vidíte hodně primitivně.Rv

J. Nevrkla 17.7.2022 16:31

Bral jste vždy mimořádně vážně a zřejmě i nadšeně, co po vás režim chtěl. A to vám vydrželo. Starého psa holt novým kouskům nenaučíš.:-)

J. Nevrkla 17.7.2022 16:29

Já jsem, jak jste si už mohl všimnout, ruskou invazi neodsoudil, ačkoliv už u nás mnozí za takový postoj vyhrožují trestním řízením. Vy jste za každé situace evidentně podelany strachy a tak vždy schvalujete to, co vládní režim žádá. Ubohé.:-)

D. Laurencikova 17.7.2022 15:47

Vidite, pani Hedlerova, a uz to tady mame zas! Uz se zase vyhazuje z prace za "nevhodny" nazor. Ne v Rusku, ale v Nemecku. A jak delaji Nemci vsechno dukladneji, jak spravne naznacujete, clenove AfD - opozicni strany, nesmeji kolikrat ani do hospody. Maji nesmirny problem, sehnat prostory pro svoje zasedani a schuze. Proc? Protoze kazdemu, kdo jim chce prostory pronajmout, vyhrozuje Antifa - ochranka vlady - znicenim. Rozbiji jim okna, cmara po fasadach, a nestava se zridka, ze nektery politik AfD je na ulici prepaden a zmlacen, krankehhausreif.

Ale v jednom mate snad pravdu, komunismus muze skutecne byt horsi, nez hitlerovsky rezim. Hitler nam zatim opravdu nehrozi, komunismus ano.

V. Heidlerová 17.7.2022 15:41

R^R^R^V!!!!

V. Heidlerová 17.7.2022 15:38

Tenkrát jsem byla dítě, v r. 1943 jsem začala chodit do školy. Otec byl zavřený jako odbojář. Žily jsme s maminkou a babičkou velmi skromně, hodně si pamatuju, i jak otce gestapo zatýkalo. Proběhlo to podle chladných německých pravidel, ale regulerně. Otci přiložili "náramky", to mi připadalo zvláštní. Tatínek naštěstí přežil, byl sokol a masarykovec, ve vězení cvičil na samotce. Ne každý Němec byl svině - otci pomohl německý dozorce, který mu řekl, jak se chovat a co vypovídat u soudu. Všichni Němci nebyli nacisti, to mne otec učil. Po komunistickém puči otce vyhodili jako odborníka z práce, já se nedostala do škol, mnoho známých z řad inteligence bylo pozavíráno nebo vyhozeno z práce. Zas jsme žili skromně, ovšem mne tak zv. socialismus poškodil více, vystudovala jsem v době "tání" VŠ (dálkově), načež mne v r. 1968 vyhodili z práce a povýšili do řad dělnické třídy. Zažila jsem rusáky v r. 1945, 1948 (poradci),1956(Maďarsko), 1968 - a pak jsem byla skladovou dělnicí. Pro mne osobně byl a je komunismus mnohem horší než hitlerovský režim, protože od mládí studuju dějiny Ruska a SSSR. Komunismus je mnohonásobně horší než byla 6 let trvající okupace německá. Ostatně, teď se to ukázalo v celé nahotě, když Rusko rozpoutalo válku. Pokud byste chtěl si můj kádrový posudek ještě podrobněji doplnit, ráda vám poskytnu třeba e-mailovou adresu, abyste se pocvičil v bývalé práci pro STB. Jako Babiš. Své německé jméno jsem získala provdáním, i Klement Gottwald měl jméno německé, dokonce byl i vrah, což já nejsem. Nazdar a sláva Ukrajině![UA]V[>-]EU

D. Laurencikova 17.7.2022 15:38

To je velice jednoduche. Rusove nezivi hospodarske uprchliky. Do Ruska se jezdi pracovat. V Nemecku je to tak, ze muslim rekne kouzelne sluvko: "Azyl", a ma do smrti vystarano i se vsemi manzelkami a pocetnou rodinou. ;-)

D. Laurencikova 17.7.2022 15:29

To ze celime tlaku byrokratu z Bruselu na nejruznejsi hovadiny, je nas mensi problem. Horsi je, ze je EU na ceste stat se EUSSR. Takze jsme se dostali z deste pod okap. Ale jeste uvidime, kdy si Nemecko - motor Evropy - konecne znici svoje hospodarstvi, na cemz Zeleni pracuji s chuti usilovnou a ti ostani jim nebrani... Pak bude stejne po EU :-/.

J. Lukavsky 17.7.2022 15:22

Zajímavé je, že do toho "Nového USA Řádu" utíká kdekdo, včetně Rusů, zatímco do teplé náruče Ruska se jaksiž nikdo nehrne. Já alespoň neznám nikoho kdo utekl do SSSR či Ruska, ale znám spoustu těch co utekli do USA, Austrálie, Francie, Německa.... čím to může být? J.L. end

J. Lukavsky 17.7.2022 15:18

Nikdo take pri vstupu do Evorpy netusil, ze bude muset prijimat kvoty "uprchliku", no asi to nebude tak horké, kupř. Česká republika a jiní také Afričany kupodivu nepřijala a EU k nám neposlala Speciální vojenskou operaci. Jinak ale máte pravdu, že čelíme tlaku byrokratů z Bruselu na nejrůznější hovadiny. No nechme se překvapit co s tím uděláme teď my když stojíme u kormidla. J.L. end

J. Lukavsky 17.7.2022 15:10

"Ukrajina existovala jako něco víc než Haná, Valašsko nebo Chodsko" Ukrajina byla jedním ze zakládajících státu OSN v r. 1945. Nějak mi uniklo, že by OSN zakládalo i Chodsko, Valašsko či Haná..... J.L. end