30.3.2023 | Svátek má Arnošt


Diskuse k článku

IDEOLOGIE: Mylné představy o komunistickém režimu

Komunistický režim je uváděn běžně jako nepřijatelný, ale jeho metody už nikoliv. Mnoho metod praktikovaných dnešními ekologickými a liberálními ideology připomíná, že jsme je už prožili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Heidlerová 15.7.2022 21:13

Kdo v něm nežil, nemá zdání. Jsem ročník 1936.

D. Laurencikova 16.7.2022 6:19

Vy jste rocnik 1936 a jeste nevite, ze nesmite verit vsemu, co vam mainstreamova media k vereni predkladaji?

J. Nevrkla 17.7.2022 11:17

A jak jste si užívala ten nacistický režim? Byl lepší nebo horší než socialistický?

V. Heidlerová 17.7.2022 15:38

Tenkrát jsem byla dítě, v r. 1943 jsem začala chodit do školy. Otec byl zavřený jako odbojář. Žily jsme s maminkou a babičkou velmi skromně, hodně si pamatuju, i jak otce gestapo zatýkalo. Proběhlo to podle chladných německých pravidel, ale regulerně. Otci přiložili "náramky", to mi připadalo zvláštní. Tatínek naštěstí přežil, byl sokol a masarykovec, ve vězení cvičil na samotce. Ne každý Němec byl svině - otci pomohl německý dozorce, který mu řekl, jak se chovat a co vypovídat u soudu. Všichni Němci nebyli nacisti, to mne otec učil. Po komunistickém puči otce vyhodili jako odborníka z práce, já se nedostala do škol, mnoho známých z řad inteligence bylo pozavíráno nebo vyhozeno z práce. Zas jsme žili skromně, ovšem mne tak zv. socialismus poškodil více, vystudovala jsem v době "tání" VŠ (dálkově), načež mne v r. 1968 vyhodili z práce a povýšili do řad dělnické třídy. Zažila jsem rusáky v r. 1945, 1948 (poradci),1956(Maďarsko), 1968 - a pak jsem byla skladovou dělnicí. Pro mne osobně byl a je komunismus mnohem horší než hitlerovský režim, protože od mládí studuju dějiny Ruska a SSSR. Komunismus je mnohonásobně horší než byla 6 let trvající okupace německá. Ostatně, teď se to ukázalo v celé nahotě, když Rusko rozpoutalo válku. Pokud byste chtěl si můj kádrový posudek ještě podrobněji doplnit, ráda vám poskytnu třeba e-mailovou adresu, abyste se pocvičil v bývalé práci pro STB. Jako Babiš. Své německé jméno jsem získala provdáním, i Klement Gottwald měl jméno německé, dokonce byl i vrah, což já nejsem. Nazdar a sláva Ukrajině![UA]V[>-]EU

D. Laurencikova 17.7.2022 15:47

Vidite, pani Hedlerova, a uz to tady mame zas! Uz se zase vyhazuje z prace za "nevhodny" nazor. Ne v Rusku, ale v Nemecku. A jak delaji Nemci vsechno dukladneji, jak spravne naznacujete, clenove AfD - opozicni strany, nesmeji kolikrat ani do hospody. Maji nesmirny problem, sehnat prostory pro svoje zasedani a schuze. Proc? Protoze kazdemu, kdo jim chce prostory pronajmout, vyhrozuje Antifa - ochranka vlady - znicenim. Rozbiji jim okna, cmara po fasadach, a nestava se zridka, ze nektery politik AfD je na ulici prepaden a zmlacen, krankehhausreif.

Ale v jednom mate snad pravdu, komunismus muze skutecne byt horsi, nez hitlerovsky rezim. Hitler nam zatim opravdu nehrozi, komunismus ano.

J. Nevrkla 17.7.2022 17:00

Tak to jsem vám v duchu křivdil, omlouvám se.

Socialismus u nás byl mnohem horší než Německa okupace? Počet jejích obětí v Československu se odhaduje na 360 tisíc, byla tu okupační správa, které ta česká zcela podléhala. Okupace spřátelených pěti zemí měla obětí v roce 68 asi 120, především nehody, ve vládě i parlamentu byli výhradně Češi a Slováci. A mimochodem zásahu v Maďarsku velel Ukrajinec Chruščov a zásahu u nás Ukrajinec Brežněv.

Taky bych si mohl stěžovat, že moji prarodiče sedláci přišli v padesátých letech o hospodářství, že otec byl taky odveden a vyslýchán, že v roce 68 byl vyhozen z práce, že bratr musel na učiliště, mě už laskavě a s chlupem pustili na vysokou, ale stejně jsem skončil jako politicky nespolehlivý jako svobodník absolvent, střelec tanku.

To mě vůbec nevede k tomu, abych se minulost nesnažil hodnotit spravedlivě, abych popíral roli Čechů za socialismu, abych všechno házel na Rusy a vychvaloval Ukrajince. Já Ukrajince nechvalim, naopak je považuji za hlavní viníky tragického stavu, do kterého se celá Evropa dostává. Rozkradeny oligarchicky stát s nacistickým podhoubím, se zakázanými opozičními stranami, s protiruskymi diskriminačními zákony, bezohledně vydírající ostatní. Žoldáci Ameriky, které je Rusko trnem v oku a které udělala vše, aby ke konfliktu, který si přála, došlo. My na to vedle Ukrajiny doplatíme možná nejvíc.

J. Farda 15.7.2022 20:02

Byl to zločinecký a zavrženíhodný režim a Vaše kecy na tom objektivně nic nezmění. Táhněte s těmi kecy do pihele nejčernější! Rv

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1993-198

§ 2 (1) Zejména pro skutečnosti uvedené v § 1 odst. 1 tohoto zákona byl režim založený na komunistické ideologii, který rozhodoval o řízení státu a osudech občanů v Československu od 25. února 1948 do 17. listopadu 1989, zločinný, nelegitimní a je zavrženíhodný.

(2) Komunistická strana Československa byla organizací zločinnou a zavrženíhodnou obdobně jako další organizace založené na její ideologii, které ve své činnosti směřovaly k potlačování lidských práv a demokratického systému.

V. Podracký 15.7.2022 20:08

Když jeho metody se opět objevují, je to tím nebezpečnější, že jeto režim takto definovaný. Já jsem přece tu definici nezpochybnil.

J. Farda 15.7.2022 20:50

Ony se pane Podracký neobjevují, ale adaptované na toto století opět vzkvétají v bolševoputinovském Rusku. Není náhoda, že většina z defensorů komunismu, k nimž patříte i Vy, zjevné válečné zločiny rusáckého vraždění na Ukrajině všemožně omlouvají nebo přímo popírají. A přitom také jako Vy říkají, že vono to všechno bylo vlastně tak trochu jinak a vlastně tedy ani nebylo tak zlé. FUJ! :-/Rv

V. Heidlerová 17.7.2022 15:41

R^R^R^V!!!!

P. Brich 15.7.2022 18:41

Komunizmus je nenávistná ideologie založená na tzv třídní nenávisti a závisti neúspěšných. Když ho Němci odtransportovali do Ruska, ač vedení bylo zprvu mezinárodní, než se Gruzín zbavil všech svých soupeřů, byl vhodnou zástěrkou na krytí ruského imperializmu. Imperialistické, resp. kolonialistické byly všechny velké evropské státní útvary (Španělsko, Británie, Francie, Itálie) a USA, které se jako bývalá kolonie od Británie odtrhly (zjednodušeně řečeno). Dále pak přioceánské státy jako Holandsko, Portugalsko a Belgie. Prusko sjednotilo Německo až v 19.stol., a proto při dělení imperiální kořisti přišlo zkrátka - což byl jeden z důvodů rozpoutání 1.svět. války. Rusko své koloniální výboje nevedlo po oceánech, k nimž mělo omezený a hlídaný přístup ale po souši. Všemi směry v evropské části, která byla po nájezdech mongolských a bůhvíjakých hord prakticky bez jednotného státního uspořádání a neschopná odporu. A poté za Ural, kde odpor byl také minimální - až do Severní Ameriky. Po 2.třicetileté válce (1914-45) se počet velmocí zredukoval na dvě, zato celoplanetární: USA a SSSR. Ovšem už vzhledem k existenci jaderných zbraní a raketových nosičů nastala jaderná rovnováha a soupeření probíhalo v tzv. studené válce. V Číně probíhalo bolševické řádění, které Rusko postihlo po roce 1917 a díky Maově politice velkých skoků se Čína ocitla na okraji propasti. Takže byla ze hry. Až po smrti velkého kormidelníka se moci chopili pragmatičtí komunisté a díky nim a pak také díky průmyslově vyspělým státům Evropy a USA, které předávaly své výroby a know-how do Číny (a též nezměrného vykořisťování vnitřní Číny pobřežní Čínou) se na světovém kolbišti vynořuje třetí závažný hráč, nejen technologicky pádící vpřed, ale i s velkou lidskou převahou. SSSR se mezitím rozpadl a zbyl z něj jeden silný hráč - Rusko. A tři kohouti na jednom smetišti - to je velmi nestabilní situace. Ještě měl být čtvrtý: EU vedená Německem. Ale ta se díky zeleným nesmyslům pomalu sune na smetiště dějin. Pokr.

P. Brich 15.7.2022 18:41

Na Ukrajině nyní probíhá skrytý boj mezi USA a Ruskem, kdo se postaví Číně. Pro USA je výhoda, že se opět válčí daleko od jejich území a jako velící generál bez vlastního vojska rozděluje úlohy, jako obchodník dodává zbraně a jako politik udržuje oheň, aby hořel (prohlášení min. války USA, že válka na Ukrajině musí trvat tak dlouho, aby se z toho už Rusko nevzpamatovalo).

Ukrajina má smůlu. Nikdy neměla pevné hranice a ani přírodní hranice nemá - kromě velkých řek tekoucích od severu k jihu. A co je ještě horší, kromě dominujících Ukrajinců a Rusů, jsou tam ještě početné menšiny Poláků, Litevců, Bělorusů, Rusínů, Maďarů, Rumunů, Tatarů, a bůhví kdo ještě. Kromě toho chanáty oligarchů a nezměrná korupce. Zkrátka, pytel blech. Bůh ochraňuj Ukrajinu

P. Brich 15.7.2022 18:47

Zapomněl jsem ještě na komunistické internacionály, jejichž prostřednictvím chtěl SSSR zneschopnit a rozložit státy, v nichž byli komunisté silní. Málem se to povedlo v Německu, kde Hitler přehodil výhybku z internacionálního socializmu na nacionální.

I. Pávek 15.7.2022 17:51

Opravdu tady vyjímečná přípiska, něco jako Marxův Kapitál do kapsy

T. Novy 15.7.2022 17:21

Podle těch levičáckých blitků bývalých politruků a milicionářů a jejich nadějných ratolestí zde v diskuzi jste se pustil do zajímavého tématu, pane autore.

Kvičí tady jak podsvinčata.

P. Dvořák 15.7.2022 16:27

Ano, mylné představy o komunistickém režimu má ten, kdo mu sloužil, viďte, pane autore.

Podstata tzv. komunismu byla v tom, že šlo o diktaturu menšiny, maskovanou nesmyslnou ideologií, která umožňovala "legálně" likvidovat odpůrce.

V SSSR bylo údajně v KS asi 1 až 1,5% občanů, u nás ovšem 10%. Takže jeden člen KSČ skoro do každé rodiny. Poturčenec horší Turka.

V Německu ve 20 a 0 letech přešla většina členů KS do NSDAP. A to nádherně ukazuje podstatu této ideologie. A následný pakt Molotov - Ribbentrop to jen završil. Rv

D. Laurencikova 15.7.2022 16:32

"Podstata tzv. komunismu byla v tom, že šlo o diktaturu menšiny, maskovanou nesmyslnou ideologií, která umožňovala "legálně" likvidovat odpůrce".

Vite, ze jste prave velmi trefne popsal soucasne pomery na Zapade? R^

P. Dvořák 15.7.2022 16:37

A jakou ideologii Západ používá? ;-D Na to zamaskování?

D. Laurencikova 15.7.2022 16:47

Vy o tom Zapade nevite vlastne absolutne nic! Na Zapade diktuje hlasita extremisticka levicova mensina uz davno zivotni styl mlcici vetsine! Jste smesny, pane Dvorak.

V. Heidlerová 15.7.2022 18:42

Za koho mluvíte? Asi tam žijete, ale je to pouze Váš hlas a názor, ne každý to musí nahlížet stejnýma očima. Neokřikujte lidi, ne všichni jsou hloupí a zaujatí. Pro mne je stále Západ přijatelnější než východní bratr.

D. Laurencikova 15.7.2022 18:56

Protoze nic nevite. To neni MUJ HLAS A NAZOR, ze cely Zapad tika podle extremnich levicovych skupin. Rika vam neco Frankfurtska skola? Osmasedesatnici? Tak tito komuniste, marxiste, staliniste, trockiste, maoiste... davno pronikli do vsech instituci a dokonce i do cirkvi. Z jakych rad myslite, ze se rekrutuje strana Zelenych? Jeste si k tomu pridejte pedofily a teroristy. Zapad je NEOMARXISTICKY, pani Heidlerova, to ze o tom nemate ani paru a hledate komunismus dnes v Rusku, na tom nic nemeni. Zapad je navic uz velmi silne zislamizovany, to zatim v CR take nepocitujete, tak si to neumite predstavit. To nejsou moje nazory. To jsou fakta. Spousta lidi je zna. Vy ne.

R. Johnová 15.7.2022 18:51

Paní Laurenčíková R^!

D. Laurencikova 15.7.2022 19:07

Dekuji!

T. Novy 15.7.2022 17:14

KS a NSDAP byla jedna levičácká kolektivistická pakáž.

Internacionální socialisté.

Nacionální socialisté.

Jedni preferovali světový proletariát a druzí národ. Jinak źádný rozdíl.

V. Podracký 15.7.2022 17:17

Mylné představy o komunistickém režimu mají především mladí lidé, kteří ho neprožili. Mylné představy vytváří uměle noví politruci, kteří si celou historii upravují. Já jsem režimu nesloužil, nebyl jsem ani ve straně. Ale to už je dneska jedno. jakmile tento režim zanikne, je jedno kdo mu sloužil a kdo ne. Kdo mu sloužil, může být dnes klidně novým politrukem nebo také kritikem režimu.

J. Lukavsky 17.7.2022 10:14

No on zase takový rozdíl mezi nacionálním, internacionálním a korporátním socializmem není. Takže není divu, že Hitler a Stalin se nejdříve bratřili (Ribbentrop-Molotov smlouva) a přímo bratrsky si rozdělili Polsko napůl. No ale jak už to bývá, v rodině se to nejvíc pere.... takže nacionální socialista Hitler podrazil internacionálního socialistu Stalina... a už se to rvalo jako psi. J.L. end

L. Zídek 15.7.2022 16:10

Dřív jsme byli kolonií CCCP , ale měli jsme se líp, než v CCCP. Dnes jsme kolonií Berlína, ale máme se hůř, než v Berlíně.

P. Dvořák 15.7.2022 16:15

To je tím, že jsme tu 40 let budovali komunismus, kdežto Západní Německo "úpělo" pod americkou botou. ;-D

H. Kotaz 15.7.2022 18:53

;-(;-(

Rv

D. Laurencikova 15.7.2022 16:26

Nemate se hur, nez v Berline. V Berline vladne rudozeleny senat. Berlin si na sebe vubec ani nevydela. V Berline vladnou pomery, jake byste si v Cesku nepral. Je to snad jedine hlavni mesto na svete, ktere neni sve zemi lokomotivou ale pritezi.