Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

IDEOLOGIE: Mylné představy o komunistickém režimu

Komunistický režim je uváděn běžně jako nepřijatelný, ale jeho metody už nikoliv. Mnoho metod praktikovaných dnešními ekologickými a liberálními ideology připomíná, že jsme je už prožili.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VH

Kdo v něm nežil, nemá zdání. Jsem ročník 1936.

0 0
možnosti
DL

Vy jste rocnik 1936 a jeste nevite, ze nesmite verit vsemu, co vam mainstreamova media k vereni predkladaji?

0 0
možnosti
JF

Byl to zločinecký a zavrženíhodný režim a Vaše kecy na tom objektivně nic nezmění. Táhněte s těmi kecy do pihele nejčernější! Rv

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1993-198

§ 2 (1) Zejména pro skutečnosti uvedené v § 1 odst. 1 tohoto zákona byl režim založený na komunistické ideologii, který rozhodoval o řízení státu a osudech občanů v Československu od 25. února 1948 do 17. listopadu 1989, zločinný, nelegitimní a je zavrženíhodný.

(2) Komunistická strana Československa byla organizací zločinnou a zavrženíhodnou obdobně jako další organizace založené na její ideologii, které ve své činnosti směřovaly k potlačování lidských práv a demokratického systému.

0 0
možnosti
VP

Když jeho metody se opět objevují, je to tím nebezpečnější, že jeto režim takto definovaný. Já jsem přece tu definici nezpochybnil.

0 0
možnosti
PB

P10e19t32e 10B11r36i10c10h

15. 7. 2022 18:41

Komunizmus je nenávistná ideologie založená na tzv třídní nenávisti a závisti neúspěšných. Když ho Němci odtransportovali do Ruska, ač vedení bylo zprvu mezinárodní, než se Gruzín zbavil všech svých soupeřů, byl vhodnou zástěrkou na krytí ruského imperializmu. Imperialistické, resp. kolonialistické byly všechny velké evropské státní útvary (Španělsko, Británie, Francie, Itálie) a USA, které se jako bývalá kolonie od Británie odtrhly (zjednodušeně řečeno). Dále pak přioceánské státy jako Holandsko, Portugalsko a Belgie. Prusko sjednotilo Německo až v 19.stol., a proto při dělení imperiální kořisti přišlo zkrátka - což byl jeden z důvodů rozpoutání 1.svět. války. Rusko své koloniální výboje nevedlo po oceánech, k nimž mělo omezený a hlídaný přístup ale po souši. Všemi směry v evropské části, která byla po nájezdech mongolských a bůhvíjakých hord prakticky bez jednotného státního uspořádání a neschopná odporu. A poté za Ural, kde odpor byl také minimální - až do Severní Ameriky. Po 2.třicetileté válce (1914-45) se počet velmocí zredukoval na dvě, zato celoplanetární: USA a SSSR. Ovšem už vzhledem k existenci jaderných zbraní a raketových nosičů nastala jaderná rovnováha a soupeření probíhalo v tzv. studené válce. V Číně probíhalo bolševické řádění, které Rusko postihlo po roce 1917 a díky Maově politice velkých skoků se Čína ocitla na okraji propasti. Takže byla ze hry. Až po smrti velkého kormidelníka se moci chopili pragmatičtí komunisté a díky nim a pak také díky průmyslově vyspělým státům Evropy a USA, které předávaly své výroby a know-how do Číny (a též nezměrného vykořisťování vnitřní Číny pobřežní Čínou) se na světovém kolbišti vynořuje třetí závažný hráč, nejen technologicky pádící vpřed, ale i s velkou lidskou převahou. SSSR se mezitím rozpadl a zbyl z něj jeden silný hráč - Rusko. A tři kohouti na jednom smetišti - to je velmi nestabilní situace. Ještě měl být čtvrtý: EU vedená Německem. Ale ta se díky zeleným nesmyslům pomalu sune na smetiště dějin. Pokr.

0 0
možnosti
PB

P91e12t40e 90B65r15i46c36h

15. 7. 2022 18:41

Na Ukrajině nyní probíhá skrytý boj mezi USA a Ruskem, kdo se postaví Číně. Pro USA je výhoda, že se opět válčí daleko od jejich území a jako velící generál bez vlastního vojska rozděluje úlohy, jako obchodník dodává zbraně a jako politik udržuje oheň, aby hořel (prohlášení min. války USA, že válka na Ukrajině musí trvat tak dlouho, aby se z toho už Rusko nevzpamatovalo).

Ukrajina má smůlu. Nikdy neměla pevné hranice a ani přírodní hranice nemá - kromě velkých řek tekoucích od severu k jihu. A co je ještě horší, kromě dominujících Ukrajinců a Rusů, jsou tam ještě početné menšiny Poláků, Litevců, Bělorusů, Rusínů, Maďarů, Rumunů, Tatarů, a bůhví kdo ještě. Kromě toho chanáty oligarchů a nezměrná korupce. Zkrátka, pytel blech. Bůh ochraňuj Ukrajinu

0 0
možnosti
IP

I36g87o35r 41P22á52v17e65k

15. 7. 2022 17:51

Opravdu tady vyjímečná přípiska, něco jako Marxův Kapitál do kapsy

0 0
možnosti
TN

T35o15m54a10s 32N31o20v88y

15. 7. 2022 17:21

Podle těch levičáckých blitků bývalých politruků a milicionářů a jejich nadějných ratolestí zde v diskuzi jste se pustil do zajímavého tématu, pane autore.

Kvičí tady jak podsvinčata.

0 0
možnosti
Foto

Ano, mylné představy o komunistickém režimu má ten, kdo mu sloužil, viďte, pane autore.

Podstata tzv. komunismu byla v tom, že šlo o diktaturu menšiny, maskovanou nesmyslnou ideologií, která umožňovala "legálně" likvidovat odpůrce.

V SSSR bylo údajně v KS asi 1 až 1,5% občanů, u nás ovšem 10%. Takže jeden člen KSČ skoro do každé rodiny. Poturčenec horší Turka.

V Německu ve 20 a 0 letech přešla většina členů KS do NSDAP. A to nádherně ukazuje podstatu této ideologie. A následný pakt Molotov - Ribbentrop to jen završil. Rv

0 0
možnosti
DL

"Podstata tzv. komunismu byla v tom, že šlo o diktaturu menšiny, maskovanou nesmyslnou ideologií, která umožňovala "legálně" likvidovat odpůrce".

Vite, ze jste prave velmi trefne popsal soucasne pomery na Zapade? R^

0 0
možnosti
LZ

L94u92i36s 26Z69í91d50e23k

15. 7. 2022 16:10

Dřív jsme byli kolonií CCCP , ale měli jsme se líp, než v CCCP. Dnes jsme kolonií Berlína, ale máme se hůř, než v Berlíně.

0 0
možnosti
Foto

To je tím, že jsme tu 40 let budovali komunismus, kdežto Západní Německo "úpělo" pod americkou botou. ;-D

0 0
možnosti
Foto

Obávám se, že autor uvádí některé věci nepřesně.

Např. Ukrajina existovala až do r. 1919, kdy byl násilně připojena k SSSR, viz

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ukrajinsk%C3%A1_lidov%C3%A1_republika

0 0
možnosti
Foto

Děkuji. Souhlasím s Vámi.

[>-]

0 0
možnosti
FZ

Mylné představy autora, (nejen) o komunistickém režimu, ad nacionalistické prvky: Ve skutečnosti byl internacionalismus nahrazen velkoruským šovinismem. Nejdřív ještě před vypuknutím WWII zrušením komunistické internacionály, která se údajně podle stalina vyčerpala. Pak napadením Finska, anexí pobaltí a invazí východního Polska. Pak i názvem zatlačení hitlerovské východní invaze. Ta je dodnes v putínii známá jako Velká vlastenecká válka, a byla to podle rusáků největší událost lidských dějin. Hned vedle Slovenského národního povstání, ale to si myslí jen pár Slováků. Všechny evropské tzv socialistické státxy povinně vyznávaly dominanci Sovětského svazu. A ty, co to odmítly, se octly na indexu a byly všestranně moskaly diskriminovány, jako Čína, Albánie, Jugoslávie, nebo rovnou vojensky atakovány Dederónie, Maďarsko, Československo.

ad ideologie: Západ úspěšně vzdoroval sovětům, dokud žádnou ideologii nevyznával. To fungovalo velmi dobře a byla to jasná dělící čára: na východ bolševik, na západ svoboda. To pos**li až anglosasové z obou stran oceánu se svou snahou o nápravu všech světových křivd a preferencí vybraných menšin. A zaplatí to bílý muž, pokud si včas nehodí mašli a nevyhyne. A kontinentální Evropa na oplátku vymyslela grýndýl. Tím se taky stala hnusně ideologicky odpudivou a zaplatí to Slovani na východ od Labe.

ad nepřítel: Toho si stalin vymyslel, ale než ho stačil zničit, tak soudruhům zhebnul. Teď v tom úspěšně pokračují západní wokes a stihli si znepřátelit druhou půlku populace, asi cwokes. Teď to vypadá na Válku států II (občanská válka demogratické ůnie a republikánských konzerv).

ad třídní princip: ten byl nahrazen kritickou rasovou teorií a ublíženectvím menšin, takzvanou intersecionalitou. Vše platí nehispánští běloši.

ad nepřítel: Každý západní běloch je nucen povinně nenávidět bělochy. A každý woke křesťany. Kdo se nenechal přeoperovat na transku ještě jako dítě, bude povinně vymiškován. Jinak by se cítil nepohodlně ve svém těle.

0 0
možnosti
Foto

Autor má pravdu, socialistický tábor byl internacionalistický. Žádné "velkoruství" se nepěstovalo a nebylo. Vy se mýlíte.

[>-]

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz