Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

IDEOLOGIE: Mylné představy o komunistickém režimu

Komunistický režim je uváděn běžně jako nepřijatelný, ale jeho metody už nikoliv. Mnoho metod praktikovaných dnešními ekologickými a liberálními ideology připomíná, že jsme je už prožili.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JL

No že by Ukrajinu vyhlásil až SSSR? Pokud přeskočíme středověkou Kijevskou Rus, tak Wikipedie praví: "23. června 1917 byla vyhlášena mezinárodně uznávaná Ukrajinská lidová republika." V Evropě se hranice států hodně měnily a pošupovat je i dneska je asi pošetilost. Nějak mi uniklo, že by láska k Ukrajině a nenávist k Rusku byly letos nějak povinné. Na Psovi jsou názory obou stran a každý si může udělat svůj náror a vyvěsit vlajku Ukrajiny nebo SSSR (kupodivu jsem jí nikde neviděl, že by se obdivovatel styděl?). Ovšem obdivovat stát, který bez vyhlášení války napadl souseda a vraždí tam i děti asi vyžaduje opravdu veliké sebezapření. J.L. end

0 0
možnosti
FDW

Neviditelný pes je v tomto dost výjimečný...

Taky se divím, kolik lidí obdivuje třeba USA nebo UK...

0 0
možnosti
FDW

Velmi dobrý popis situace. Děkuji pane Podracký.

0 0
možnosti
Foto

Výborný rozbor !

/správnéje užívat pojem *komunistický režim*, protože nešlo o komunismus (ten je dnes bližší v Israeli (komuny); státní kapitalismus bez kapitálu.

0 0
možnosti
RL

Samozřejmě že šlo jednoznačně o komunismus, CHYBNĚ a LŽIVĚ označovaný jako "socialismus", stejně jako v nacistickém Německu šlo jednoznačně o nacismus. Komoušské matení pojmů v tomto opět dodnes slaví úspěch. ;-€

Nicméně rozdíly jednotlivých skupin té levičácké pakáže jsou v podstatě nepodstatné, vždy to končí u totalitní diktatury a násilného odstraňování nepohodlných "nepřátel lidu". Všechno je to ale pořád jen jedna a ta samá levičácká pakáž!

0 0
možnosti
DS

Já bych podotkl, že zhruba od poloviny 80. let jsem si kupoval Rudé Právo. Myslím, že v té době to byly - byť s ideologickým balastem a s přihlédnutím k době - naše nejlepší noviny.

0 0
možnosti
JL

"naše nejlepší noviny." Co je v Rudém právu jisté, co pravděpodobné a co lež? Jisté je datum, pravděpodobná předpověď počasí a ...... Ano technicky to byly jistě noviny na úrovni, také měly neomezené možnosti, nicméně zdroj informací byla pro nás Svobodná Evropa a Hlas Ameriky. J.L. end

0 0
možnosti
VM

Lze jen podotknout, že mnozí potomci těch uváděných komunistů, je usazeno ve státní správě, justici, médiích.

0 0
možnosti
TD

Mnozí ještě pořád "slouží".

0 0
možnosti
Foto

Ukrajinštinou se před sto lety mluvilo ještě i na východ od Donbasu v dnešní RF, konkrétně v Taganrogu, Tahanrih to byl. Ukrajinštinu SSSR rozhodně dost potlačoval, mazal hladomorem a dostěhováváním Rusů.

0 0
možnosti
FN

Taganrog založil jako azovský přístav Petr Veliký v roce 1698 a prvními obyvateli byli moskevští střelci. Oblast byla komisařem pro národnosti Slatinem přičleněna k Rusku. Stalin totiž v zájmu pohodlnějšího ovládání vytvářel uměle mnohonárodnostní státy, a proto k Ukrajině připojil například ruskojazyčné oblasti kolem Charkova a Oděsy.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz