1.10.2023 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

IDEOLOGIE: Mylné představy o komunistickém režimu

Komunistický režim je uváděn běžně jako nepřijatelný, ale jeho metody už nikoliv. Mnoho metod praktikovaných dnešními ekologickými a liberálními ideology připomíná, že jsme je už prožili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Novy 15.7.2022 17:21

Podle těch levičáckých blitků bývalých politruků a milicionářů a jejich nadějných ratolestí zde v diskuzi jste se pustil do zajímavého tématu, pane autore.

Kvičí tady jak podsvinčata.

V. Podracký 15.7.2022 17:17

Mylné představy o komunistickém režimu mají především mladí lidé, kteří ho neprožili. Mylné představy vytváří uměle noví politruci, kteří si celou historii upravují. Já jsem režimu nesloužil, nebyl jsem ani ve straně. Ale to už je dneska jedno. jakmile tento režim zanikne, je jedno kdo mu sloužil a kdo ne. Kdo mu sloužil, může být dnes klidně novým politrukem nebo také kritikem režimu.

T. Novy 15.7.2022 17:14

KS a NSDAP byla jedna levičácká kolektivistická pakáž.

Internacionální socialisté.

Nacionální socialisté.

Jedni preferovali světový proletariát a druzí národ. Jinak źádný rozdíl.

D. Laurencikova 15.7.2022 16:47

Vy o tom Zapade nevite vlastne absolutne nic! Na Zapade diktuje hlasita extremisticka levicova mensina uz davno zivotni styl mlcici vetsine! Jste smesny, pane Dvorak.

D. Laurencikova 15.7.2022 16:45

Vy dokonce ve sve tresthodne nevedomosti povazujete dnesni Bavorsko za nacisticky stat???

D. Laurencikova 15.7.2022 16:43

Vy si ten zivot zrovna nekomplikujete, ze? Plavete s hlavnim proudem a kdyz nekdo mysli vic, nez vy, tak ho proste poslete do Ruska. A mate vystarano!

P. Dvořák 15.7.2022 16:40

Tak už je mi jasné, na jaké straně ráčíte stát. S takovým názorem jsem se už setkal - Deutschland über alles! ;-D

D. Laurencikova 15.7.2022 16:40

Mne docela bavi se s tim potykat. Ale neslibuju, ze na zimu neodjedu nekam na jih, kde neni treba topeni. V Nemecku se totiz z ideologickych duvodu pripravuji na velmi chladnou zimu a socialni nepokoje. Bude se tady totiz mrznout proti Putinovi, chapete?

P. Dvořák 15.7.2022 16:37

A jakou ideologii Západ používá? ;-D Na to zamaskování?

J. Lukavsky 15.7.2022 16:36

"A stačilo tak málo. Neostreloval Donbas, plnit Minské dohody o autonomii, nechtít NATO a jeho základny, nechtít jaderné zbraně a návrat Krymu a Donbasu pod svou správu." Stačilo ještě méně: Vrátit se do teplé náruče SSSR (kde tak vólno dýšet čelověk)". Ale ti hloupí Ukrajinci si pořád šlapou po štěstí. No a což plnit Budapešťskou dohodu ze strany Ruska? Ta byla myslím uzavřena dříve. A její plnění podepsaly nejen Rusko a Ukrajina ale i USA a Anglie, pokud se nemýlím. Proto také mají morální právo Ukrajinu vyzbrojovat. Pořád tady ale trčí jedna zásadní akce, to že Rusko napadlo souseda bez řádného vyhlášení války. J.L. end

P. Dvořák 15.7.2022 16:35

Jak tohle můžete vydržet? Na Vašem místě bych se už dávno odstěhoval do Maďarska, nebo ještě lépe do RF!

Protože balalajka zní mnohem lépe, než bruselská píšťalka. Podle ní si kozáčka netrsnete. ;-D

D. Laurencikova 15.7.2022 16:34

Ne, ja nectu Aeronet ani Sputnik. Ziju v Mnichove. Bavori vedi nejlip, jak se Berlinu dari, vzdyt ho uz leta financuji ;-).

D. Laurencikova 15.7.2022 16:32

"Podstata tzv. komunismu byla v tom, že šlo o diktaturu menšiny, maskovanou nesmyslnou ideologií, která umožňovala "legálně" likvidovat odpůrce".

Vite, ze jste prave velmi trefne popsal soucasne pomery na Zapade? R^

D. Laurencikova 15.7.2022 16:30

Dnes musite kyvnout na vsechno, co prijde z Bruselu. A to je jeste navic casto i perverzni.

P. Dvořák 15.7.2022 16:30

Já nevím, mám tam nějaké příbuzné, co k nám jezdívají, a nic takového jsem od nich neslyšel.

Asi nečtou Aeronet nebo Sputnik jako Vy. ;-D

P. Dvořák 15.7.2022 16:27

Ano, mylné představy o komunistickém režimu má ten, kdo mu sloužil, viďte, pane autore.

Podstata tzv. komunismu byla v tom, že šlo o diktaturu menšiny, maskovanou nesmyslnou ideologií, která umožňovala "legálně" likvidovat odpůrce.

V SSSR bylo údajně v KS asi 1 až 1,5% občanů, u nás ovšem 10%. Takže jeden člen KSČ skoro do každé rodiny. Poturčenec horší Turka.

V Německu ve 20 a 0 letech přešla většina členů KS do NSDAP. A to nádherně ukazuje podstatu této ideologie. A následný pakt Molotov - Ribbentrop to jen završil. Rv

D. Laurencikova 15.7.2022 16:27

R^

D. Laurencikova 15.7.2022 16:26

Nemate se hur, nez v Berline. V Berline vladne rudozeleny senat. Berlin si na sebe vubec ani nevydela. V Berline vladnou pomery, jake byste si v Cesku nepral. Je to snad jedine hlavni mesto na svete, ktere neni sve zemi lokomotivou ale pritezi.

D. Laurencikova 15.7.2022 16:22

Nevladne dnes vsude prave protiruska propaganda, pani Heidlerova? Kam oko pohledne, tam se bojuje proti Rusku. Dokonce se chystame i hladovet a mrznout proti Putinovi, zadna obet nam neni dost velka. Takze, kdo tady "pracuje a mysli pouze s propagandou a mysleni ma zarazene jak vetry"? Ten, kdo jde proti proudu?

J. Nevrkla 15.7.2022 16:19

To se ani za normalizace netvrdilo, jak se dnes s oblibou říká. Dnes to podle oslav vypadá, že nás osvobodili výhradně Američani. Však jich tu taky padlo asi 120, všechna čest. Že tu padlo přes 150 tisíc sovětských vojáků se skromně zamlčuje. Takové deformace dějin se bývalý režim zdaleka nedopouštěl, toto už si nijak nezadá s Goebbelsem.

P. Dvořák 15.7.2022 16:15

To je tím, že jsme tu 40 let budovali komunismus, kdežto Západní Německo "úpělo" pod americkou botou. ;-D

J. Nevrkla 15.7.2022 16:14

A stačilo tak málo. Neostreloval Donbas, plnit Minské dohody o autonomii, nechtít NATO a jeho základny, nechtít jaderné zbraně a návrat Krymu a Donbasu pod svou správu. Vše z toho za mohutného povzbuzování Západu odmítli. A jak už jsem vám několikrát napsal, Amerika by z toho nesnesla ani zlomek a zakročila by invazně daleko dříve, často si musí důvody zcela vymyslet. Vy to nijak nevyvracíte a stále si melete svou. Nepochopitelné. Pokud jste ještě dnes nepochopil příčiny té invaze, nepochopil jste vůbec nic.

D. Laurencikova 15.7.2022 16:14

No vy jste tomu dala, pani Heidlerova. Vy prece vubec nerozlisujete mezi narodnostmi SSSR a vsechny "peclive" hazete do jednoho pytle. Vsechno jsou to souhrnne "Rusaci". I Ukrajinci jsou "Rusaci", aby bylo jasno. A ktomu vasemu pozdravu jenom tolik: "Nevedomost je sila"!

P. Dvořák 15.7.2022 16:13

A dokonce rádi trpěli nedostatkem, jen abychom se my měli dobře. ;-D

Pane autor by si měl přečíst Obrazy z Rus (K.H.B.) nebo zažít osud mého dědečka, který za první světové padl do ruského zajetí. Díky tomu se naše rodina naučila rozlišovat mezi Rusem a rusákem. A udržovala přátelské styky se zdejšími ruskými rodinami, které k nám utekly před Stalinem.

Řada významných ruských osobností musela před režimem utéct na Západ, nebo měli problém, viz I.P. Pavlov nebo Koroljov, viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Sergej_Koroljov

kterého museli vztáhnou z gulagu, když zjistili, že jim to "nelítá". Pravda, bylo to Ukrajinec.

V. Kučer 15.7.2022 16:13

Plzeň osvobodila Rudá armáda a východní Němci stříleli do vzduchu.

L. Zídek 15.7.2022 16:10

Dřív jsme byli kolonií CCCP , ale měli jsme se líp, než v CCCP. Dnes jsme kolonií Berlína, ale máme se hůř, než v Berlíně.

D. Laurencikova 15.7.2022 16:06

Myslim, ze v tom mate zmatek. Sovetsky svaz nebylo jenom Rusko, tak jakypak "rusky sovinismus". Stalin, sam Gruzinec a komunista, cili internacionalista, vsadil chytre na VLASTENECTVI, to davalo Sovetum silu k boji ve Velke vlastenecke valce. Vlast, to byl ovsem "Sojuz nerusimyj respublik svobodnych" a ne Rusko. Rusko v teto pisni neni zmineno ani jednou jedinkrat:

Вставай, страна огромная,

Вставай на смертный бой

С фашистской силой тёмною,

С проклятою ордой....

Tato bombasticka pisen neopevuje Rusy, ale chrabry boj proti fasitstum.

Bolsevismus se proste prelil z Vychodu na Zapad. Byla to de facto NDR, ktera prevzala NSR, ne naopak. Ostatne, na Zapade byl bolsevismus vzdycky, po tzv. "Wende" byl vlastne jenom posilen. Na vychod od Labe, vzniknou oblasti, kam bude mozne emigrovat, az se Zapad stane i diky islamu pro mnohe neunosnym.

"Woke" pomery, ktere popisujete, to je prec levicactvo, ktere nenecha nikde nic na pokoji, dokud zas nebude poradna mela. A neni tomu tak na Vychode, ale na Zapade!

Dnes ctu v novinach, ze Evropska komise zazalovala Viktora Orbana, ktery neni dost woke a sice hned ve dvou pripadech. Madarsko se octlo na indexu, protoze nechce skakat podle bruselske pistalky... Zas tak opojna ta svoboda na Zapade uz davno neni. Neni to nakonec spis tak, ze "v EU bolsevik, v Madarsku svoboda?".

P. Dvořák 15.7.2022 16:00

Proto se všude učila ruština? A znáte slova sovětské hymny? "...splotíla na vjéky vjelíkája Rús..." Ten internacionalismus spočíval v tom, že všichni museli kývnout na to, co přišlo z Moskvy.

V. Podracký 15.7.2022 15:56

Paní Heiderová ten cvrkot je asi od ČT. Východ Ukrajiny nechce Ukrajinu. To dokázali tito lidé tím, že udělali v r. 2014 referendum, ve kterém se vyslovilo 80% pro odtržení od Ukrajiny. A to ještě neměli zkušenosti s osmiletým odstřelováním Donbasu. Takže ono je to složitější. Když těmto lidem zboří dům, nepůjdou do Ukrajiny, kde jim zakazují mluvit rusky, ale asi do Ruska. Že byli odvlečeni je jedna ze Zeleňského lží.

P. Dvořák 15.7.2022 15:56

Obávám se, že autor uvádí některé věci nepřesně.

Např. Ukrajina existovala až do r. 1919, kdy byl násilně připojena k SSSR, viz

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ukrajinsk%C3%A1_lidov%C3%A1_republika