18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
baltahsar 9.7.2007 21:36

Re: Autorovi

Jistě, velmi sériózní. Téměř mistériózní :o)

Atei 9.7.2007 21:43

Re: Autorovi

Také děkuji autorovi.  Nemám dost  času  ani  přehledu abych  vysledoval všechny  souvisloti, ale  intuitivně  jsem si  na  článek v lidovkách  ohledně  Durkinova  filmu  udělal  v zásadě  stejný názor.

Karim 9.7.2007 20:42

Je mozne ze Durkinuv film je zajimavy a dobry, je mozne, ze Al Gore nema v leccems pravdu......

...je mozne ze a dokonce pravdepodobne, ze boj proti oteplovani hura-omezovanim spotreby fosilnich paliv by byl ekonomicky kontraproduktivni.

Jedno je ale na 100% uplne jiste - Durkinovu filmu urcite nepomaha, kdyz je uvadi politik, ktery se vyziva v populistickych sloganech jako ze "zadne niceni zemekoule nevidim a nikdy jsem nevidel"   a o svych protivnicich rika, ze to jsou "blazni kteri uiverili bludu globalniho oteplovani."

Nelze nepodezirat pana profesora, ze ma ponekud patologickou zabavu rozestvavat lidi a pak se chechtat, kdyz se postizeni rozciluji.  Asi jako kdyz oznnacil batuzkare a snowbordisty a pojidace salatu za lavicaky a lyzare a pojidace cokolady za pravicaky.  

Zda se, ze si snowboardisti zvykli a prestali se rozcilovat, tak p profesor si nasel dalsi "tema".   Za ty penize co bere to neni spatnej kseft.

LM 9.7.2007 20:48

Re: Je mozne ze Durkinuv film je zajimavy a dobry, je mozne, ze Al Gore nema v leccems pravdu......

Jen pro upřesnění - prohlásil, že ten člověk se snad pomátl, když uvěřil bludům o globálním oteplování a prohlásil to o řediteli Ústavu fyziky atmosféry AV ČR...

AeroKarel 9.7.2007 21:29

Re: Je mozne ze Durkinuv film je zajimavy a dobry, je mozne, ze Al Gore nema v leccems pravdu......

Ale ano, pomáhá. Jinak by to totiž prošlo zcela bez zmínky, zato by všude byl jen "Gorův mejdan".

kkkk 9.7.2007 18:33

Jak prosté

Nekupujte si víno z Afriky, Ameriky, Austrálie, ale blíže vypěstované. Nejen víno. Nešlapejte na plyn 50 m před semaforem, když zelená právě zhasla a stejně musíte zastavit. A občas z auta vyhoďte balast. Zastavte teplou vodu mezi nanášením pěny a mytím holícího strojku. Vypínejte spotřebiče vypínačem a ne zhasínačem do stand-by. Ignorujte v igelitu balenou vodu, když máte vodovod. Atd. Všichni tušíme. Aktivisty "jediněsprávnápravda" všeho druhu nepotřebujeme, možná by z nich šlo vyškvařit trochu biosádla, po krakování použitelného jako tekutého biopaliva.

míša mýval 9.7.2007 20:57

krakování není nutné

Stačí reesterifikace na methylester

Selský Rozum 9.7.2007 20:58

Re: Jak prosté

To je k ničemu. Takto po troškách se nikam nedostanete! Musíme šetřit energii ve velkém. Topte dřevem, které si sami vypěstujete! Přiložit můžete i PET lahve, které jiní vyhodili podél cesty. Potřebujete přitopit v chladném podzimním dnu? Svolejte party! Jeden člověk v klidu vyzařuje 75W energie ve formě tepla. A což teprve, když se rozpoutá vzrušená hádka? Teplou vodu při holení také nepoužívejte. Levnější a ekologičtější je bateriový holicí strojek, co vám vydrží skoro věčně. Vy otrlejší noste fousy! LCD televize spotřebuje mnohem míň proudu než klasická, co už máte v provozu 20 let. Proto starou už nezapínejte a nemáte-li na novou, tím lépe. Běžte spát se setměním. Přijdete na to, že večerní zábava bez televize pomůže zvýšit porodnost. Atd. Všichni tušíme.

ginANDtonix 9.7.2007 22:57

Re: Re: Jak prosté

;-D

AeroKarel 9.7.2007 21:32

Re: Jak prosté

Stran vína, bude-li chutné a za slušnou cenu, pak ho koupím. To ostatní dělám v prospěch zdravého rozumu i své kapsy. A stand-by jen když to budu za chvíli znovu pouštět.

Falešný pětník 9.7.2007 17:26

Čerstvé nálezy ukazují, že planeta byla mnohem teplejší ještě v nedávných geologických dobách.V Grónsku bylo v létě až +10 C

http://en.wikipedia.org/wiki/Greenland More recently, the July 2007 issue of Science Magazine reported that the oldest DNA ever recovered shows a much warmer planet in relatively recent geological times: "Scientists who probed two kilometers (1.2 miles) through a Greenland glacier to recover the oldest plant DNA on record said Thursday the planet was far warmer hundreds of thousands of years ago than is generally believed. DNA of trees, plants and insects including butterflies and spiders from beneath the southern Greenland glacier was estimated to date to 450,000 to 900,000 years ago, according to the remnants retrieved from this long-vanished boreal forest.

That contrasts sharply with the prevailing view that a lush forest of this kind could only have existed in Greenland as recently as 2.4 million years ago, according to a summary of the study, which is published Thursday in the journal Science.

The samples suggest the temperature probably reached 10 degrees C (50 degrees Fahrenheit) in the summer and -17 C (1 F) in the winter.

They also indicated that during the last period between ice ages, 116,000-130,000 years ago, when temperatures were on average 5 C (9 F) higher than now, the glaciers on Greenland did not completely melt away." (Science 6 July 2007: Vol. 317. no. 5834, pp. 111 - 114 DOI: 10.1126/science.1141758). n;7]

This July 2007 Science Magazine report does not support fears of a catastrophic rise in sea levels. n;8], n;9]

Resonabilis 9.7.2007 17:29

Re: Čerstvé nálezy ukazují, že planeta byla mnohem teplejší ještě v nedávných geologických dobách.V Grónsku bylo v létě až +10 C

To vědí i páťáci na Nově. Napastujte tu celou wiki.

Falešný pětník 9.7.2007 17:46

Re: Re: Čerstvé nálezy ukazují, že planeta byla mnohem teplejší ještě v nedávných geologických dobách.V Grónsku bylo v létě až +10 C

Páťákům na Nově i vám se omlouvám. Je to jen pro ty, komu se ještě do rukou nedostalo červencové číslo Science Magazine. Třeba to i páťákům o prázdninách přijde vhod ;-)

balthasar 9.7.2007 18:38

Re: Re: Re: Čerstvé nálezy ukazují, že planeta byla mnohem teplejší ještě v nedávných geologických dobách.V Grónsku bylo v létě až +10 C

A co když je to tam nějaká náplava?8-o

Bob 9.7.2007 17:46

Re: Čerstvé nálezy ukazují, že planeta byla mnohem teplejší ještě v nedávných geologických dobách.V Grónsku bylo v létě až +10 C

Iba malé upresnenie. Klimatické podmienky na pobreží Grónska, najmä v jeho južnej a juhozápadnej časti veľmi závisia od variability Golfského a Labradorského prúdu, ktoré nemali nikdy celkom stabilnú polohu. Preto oteplenie a ochladenie na juhu Grónska vôbec nemuselo súvisieť s globálnym priemerom teploty vzduchu. Aj v poslednom storočí vzrástol globálny priemer teploty vzduchu o 0,7 °C a na juhozápade od Grónska sa dokonca objavil pokles teploty ako dôsledok zmeneného morského prúdenia. Záver je taký, že Grónsko má samostatný režim zmien klímy, ktorý nemusí celkom detailne súvisieť ani so zmenami klímy v Európe.

Falešný pětník 9.7.2007 18:01

Re: Re: Čerstvé nálezy ukazují, že planeta byla mnohem teplejší ještě v nedávných geologických dobách.V Grónsku bylo v létě až +10 C

Můžeme to tedy uzavřít tím, že Grónsko je výjimka z globálních teplot. Chování jeho ledovcových štítů nemá nic společného s chováním ledovců v Arktidě ani Evropě.

V Evropě se tedy žádného GO obávat nemusíme, pokud tajou grónské ledovce, s námi to nesouvisí. Máte ještě více takových výjimek?

Bob 9.7.2007 18:11

Re: Re: Re: Čerstvé nálezy ukazují, že planeta byla mnohem teplejší ještě v nedávných geologických dobách.V Grónsku bylo v létě až +10 C

Prekrúcate moje poznámky. Samozrejme, že Grónsko nie je izolovaným systémom v širšom regióne, no musíme počítať s tým, že keď bude rásť globálna teplota vzduchu a aj teplota v Európe a severne Amerike, tak podmienky v Grónsku sa nebudú vyvíjat celkom paralelne s týmto trendom. Treba brať do úvahy fakt, že Grónsko má prevažne veľkú nadmorskú výšku a v južnej a juhovýchodnej časti veľmi vysoké úhrny zrážok. Akákoľvek zmena úhrnov zrážok, lokálne môže ísť až o 50% zvýšenia, bude mať veľký význam na zmeny objemu akumulovaného ľadovca na strane jednej a množstva sladkej vody okolo Grónska na strane druhej. To môže značne zmeniť charakter morskej cirkulácie okolo Grónska.

Falešný pětník 9.7.2007 18:23

Re: Re: Re: Re: Čerstvé nálezy ukazují, že planeta byla mnohem teplejší ještě v nedávných geologických dobách.V Grónsku bylo v létě až +10 C

Čím tedy vysvětlujete ty vysoké teploty v Grónsku, zmiňované v tom článku. Tedy období 400 000-900 000, kdy gronské letní teploty byly 10° (pro zajímavost, jaký je současný gronský letní průměr?) a v období interglaciálu 116-130 000, kdy článek uvádí o 5 stupňů vyšší teploty než v současnosti. A zde je to v kontextu s teplotou globální (ne přímo grónskou), článek pouze zmiňuje, že ani v takto teplém období grónský ledovec neroztál.

Myslíte tedy, že vliv tehdy měla změna proudu, změny srážek nebo globální klima?

Bob 9.7.2007 18:32

Re: Re: Re: Re: Re: Čerstvé nálezy ukazují, že planeta byla mnohem teplejší ještě v nedávných geologických dobách.V Grónsku bylo v létě až +10 C

Je to iba v kontexte zmenených podmienok na malej časti južného Grónska pri pobreží, ktorá je najviac otepľovaná jednou vetvou vracajúceho sa Golfského prúdu od severovýchodu až východu. Kvôli určitej premenlivosti tohoto prúdenia môžu nastať pomerne veľké zmeny klímy v uvedenej časti Grónska. Počas uplynulých 2 miliónov rokov mohlo takýchto zmien nastať veľa, no nikdy nedošlo k tomu, žeby sa narušil kompaktný Grónsky ľadovcový štít vo vnútrozemí. Je ale isté, že v interglaciáloch bolo aj v Grónsku teplejšie ako počas glaciálov. Končím, lebo už musím odísť za inými aktivitami.

Falešný pětník 10.7.2007 0:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čerstvé nálezy ukazují, že planeta byla mnohem teplejší ještě v nedávných geologických dobách.V Grónsku bylo v létě až +10 C

No jo, ale co teď s tou zprávou AV, co se tak na Grónsko odvolává? Nejspíš to zase půjde vysvětlit nějakou metodou dvojího metru.

Surfer 9.7.2007 17:54

Pro zasmání : Matka Země se brání

  Kocert Live Earth v Johannesburgu 7.7. v podstatě zkrachoval. Organizátoři čekali 10 000 účastníků, ale účast byla ubohá. Minulý týden tam totiž mrzlo, a poprvé po 25 letech padal sníh. Viz : http://www.contactmusic.com/news.nsf/article/live%20earth%20johannesburg%20officials%20blame%20climate%20change%20for%20poor%20turn-out_1036572

Pete Brich 9.7.2007 20:29

Re: Pro zasmání : Matka Země se brání

Zatracenej Golfskej proud. Věnuje se tání ledovců v Grónsku a kašle na Goreovu globální nalejvačku.

PB

Milan 9.7.2007 21:35

Re: Pro zasmání : Matka Země se brání

Tak ještě 5-10 takových koncertů bojovníků proti teplu a máme tady dobu ledovou ...

Falešný pětník 9.7.2007 22:22

Re: Pro zasmání : Matka Země se brání

To ale nijak nevyvrací holý fakt, že globální ochlazení je projevem globálního oteplení ;-)

Sch.glosátor 9.7.2007 17:03

Ale jistěže. Produkce z dostupných zdrojů je čím dál vzácnější, proto je třeba usměrnit masy aby nerebelovaly.

Zmanipulovat je vhodnou ideologií, řekněme novodobým náboženstvím aby více zbylo pro menšinu.  Na programu úspor lze dokonce vydělat. Pro koho je určen úsporný program ? Kdo absolutně spotřebovává nejvíce zdrojů ? Masy. Miliardy lidí. Ne pár statisíců  nejbohatších. Těch, kteří si nestěžují na bankovní poplatky, na drahotu benzínu, toho či onoho. Oni se na vrcholu pyramidy vždy budou mít dobře. Vždy měli a vždy budou. Kromě případů, že je na přechodnou a nevýznamnou dobu smetla nějaký převrat  co do výsledku měnící vršek pyramidy. O ten jde a o nic jiného. Jedni jako pilní mravenečci třídí papírky a drobečky, vedou vášnivé diskuse o tom co patří do jakého kontejneru, utrácejí peníze za úsporné cokoli, ochotně podléhají kdejakým kampaním, chodí pěšky nebo šlapou do pedálů, radují se nad každým ušetřeným haléřem, vykoupeným aniž si to uvědomují spoustou toho nejcennějšího co mají, vlastního času, diví se jak je možné, že bylo zdraženo něco ledva tím začali šetřit. A jiní pálí tisíce tun paliva v transkontinentálních letech, cachtají se ve vyhřívaných  bazénech svých rozzářených sídel, když padá sníh, létají do tropů, když jim je horko, létají na sever nebo do velehor, vozí se pětimetrovými pětilitrovými limuzínami a  vlastními helikoptérami, nechávají si dovážet cokoli na co mají chuť z druhého konce světa. A kážou  masám o  skromnosti, lásce k bližnímu, o odříkání, transcedendenci,  osvícení a kdovíčem jiném. Dříve  než mi vynadáte do levičáků a bolšánů - To co popisuji je přirozený a dlouhodobě nezměnitelný stav. Otázka nezní zda ano či ne. Otázka zní kdo je tam a kdo onde.  Kdo kdy komu vládne a komu je vládnuto. Pyramidy jsou vždy špičkou nahoru. Obráceně to nefunguje.

Resonabilis 9.7.2007 17:27

Re: Ale jistěže. Produkce z dostupných zdrojů je čím dál vzácnější, proto je třeba usměrnit masy aby nerebelovaly.

Máte to prostě těžké. Jak Vám pomoci? Jedině snad zavolat  I.N. On Vám tu nalepí nefungující socialismus a implicitní trojitou vývrtkou, Vám vysvětlí globalizaci prostou.:-P:-P:-P

Sch.glosátor 9.7.2007 17:33

Nefungující socialismus ?

Ten se tu právě snaží vzkřísit pod zeleným nátěrem ;-D

Ivan Nový 9.7.2007 20:28

Resonabilisi,

uvidíme jak se všichni lidé dohodnou a sníží emise CO2. Stejně jak se dohodli u nás za socialismu a kradli jako straky, až spontánně vzniklo heslo, kdo nekrade, okrádá rodinu :-))))) Tak funguje socialismus.

Resonabilis 9.7.2007 22:20

Re: Sch.glosátore! :)

Sch.glosátore, vidíte, že to funguje! Místní  "Pepek Vyskoč" nezklame. Tleskáme Vám Ivane.;-D 

Resonabilis 9.7.2007 22:26

Re: Ivánku Náš, když už jste přispěchal.

Hezké...... A teď ještě odpověď pro Sch.glosátora na jeho skutečně, ale skutečně oprávněné myšlenky. Kecy o socialistických strakách nebo jejich přebarvování na zeleno, sitauaci neřeší.