28.5.2022 | Svátek má Vilém


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Saša 9.7.2007 8:47

Je to pravda - lež a faleš a demagogické metody jsou poznávacím znamením politického křídla ekoteroristů.

Osvědčenou zbraní proti takovýmto lživým ideologiím a lidstvu nebezpečné demagogii je humor a ironie. Proto doporučuji začít propagovat Den bez elektřiny: http://www.dfens-cz.com/view.php

qwert český rypák a anarchokap 9.7.2007 12:57

Re: Je to pravda - lež a faleš a demagogické metody jsou poznávacím znamením politického křídla ekoteroristů.

c čem je problém, pokud to bude v létě, stačí si dát pozdní studenou snídani a odpoledne udělat mejdan kolem grilu, který se protáhne za bujarých oslav Dne bez elektřiny do pozdních nočních hodin. ;-)

Josif 9.7.2007 8:34

Kde je příčina veškerého rozhořčení?

Příčina je v tom, že kupujete noviny. Jsou dokonce tací, kteří jich koupí několik aby měli "objektivní pohled na věc" (což je podle uvedeného článku evidentní omyl). Pokud nebudete kupovat noviny, zbavíte se traumat typu kdo co jak řekl a také v nemalé míře globálně ušetříte papír. Zároveň se silně pročistí jistě velmi kalné novinářské vody. Jen zvažte, kolik dobra prokážete tím, že ušetříte svoje peníze!

honzak 9.7.2007 8:42

Re: Kde je příčina veškerého rozhořčení?

moje řeč! Tlač kupuju jen na dlouhé cesty do vlaku.

Saša 9.7.2007 8:49

Noviny jsou dobré na podpal.

Na nic jiného se už nehodí, protože jsou v nich pouze tři druhy zpráv: Pravdivé, pravděpobodné a nepravdivé. Pravdivé je datum a pravděpodobná předpověď počasí.

Josif 9.7.2007 13:19

Re: Noviny jsou dobré na podpal.

Nutno však počítat s tím, že datum je pouze relativní informace.

JJ 9.7.2007 8:11

Koukam, ze Furedi a VK prosli podobnym intelektualnim vyvojem

od extremni levice po extremne liberalni nazory. O nazorech Durkina to nerika nic, myslim, ze akorat nataci kotroverzni dokumenty, v nichz manipuluje s rozhovory s ucastniky (taky za jeden z jeho vytvoru dostala Chanel 4 pres prsty, protoze setrihal rozhovory tak, aby vyznely presne opacne, nez nazory, ktere ti lide zastavali). A dela to jednoduse proto, ze natocit kontroverzi je uzasne jednoduche, publicita se tomu dela sama zadarmo (neni liz pravda pane Klausi?) a tak si tim slusne vydela. Jeho schopnost diskutovat byla take popsana v anglickem tisku.

Film Alana Gora je velmi pusobivy, ale bohuzel nektere argumenty tam recene byly uvedeny mimo souvislost (extremni scenare tak mohly byt zameneny s ocekavanym vyvojem). Nicmene je delan pro americke publikum a amici holt maji takovy styl.

František I. 9.7.2007 9:12

Re: Koukam, ze Furedi a VK prosli podobnym intelektualnim vyvojem

Film pana Gora není extremistický? Teorie, když je to dělané pro Amiky, tak se může vše, tedy lhát, zamlčovat, pozměňovat, zesměšňovat apod.? To je opravdu zajímavý názor. To je stejný nesmysl, jako manipulace s veřejností od sockomoušů, kteří nám vysvětlují, že pan Paroubek nikdy nelže a myslí jen a jen na naše dobro. Inu, blbci mu věří. Proč by tedy nevěřili Al Gorovi?

JJ 9.7.2007 9:30

Re: Re: Koukam, ze Furedi a VK prosli podobnym intelektualnim vyvojem

Kdyz je to delane pro amiky, tak ti si to prefiltruji. Od mala jsou masirovani reklamou a tak jsou na urcitou nadsazku zvykli.

Pro me jde o obdobny film, jako Fahreint 9/11. Rozhodne jej neberu jako vedecky dokument a pochybuji, ze by jej tak bralo americke publikum.

Hnyk 9.7.2007 8:01

Mnoho slov

A kde je nějaký odkaz na nějakou odbornou publikaci která Durkinovy these potvrzuje a nebo vyvrací?:-/

karel 9.7.2007 7:29

Překvapení ?

Veřejnost je překvapena , že ekologisté z Duhy a jiných zelených sdružení lžou ? Lež je jejich STANDARTNÍM nástrojem a Goebels velkým vzorem. Smyslem je ovládat veřejné mínění a bohužel v českém stádním , permanentně poraženeckém( čti připo....ém) a konfidentském prostředí mají pro to mimořádně živnou půdu. Podpořte Klause, jinak tady za pár let máme zelený komunismus.

honzak 9.7.2007 8:44

Re: Překvapení ?

za pár let? Vědecký bursíkismus - kuchtismus pnauje už dneska!

ll 9.7.2007 7:10

Pracovní metoda Respektu: Lež, pokrytectví, manipulace, nenávist

K Respektu nelze mít respekt, ale  jen opovržení k ubohosti a nízkosti jeho pisálků.

Ivan Nový 9.7.2007 3:18

Kdy EU nařídí,

aby v každé firmě byl klimatolog? Odhaduji, že nejpozději do dvou let :-)))))

hm 9.7.2007 1:59

graf

kterym Durkin podporuje  sve argumenty ma zfalsovanou casovou osu. 

Falešný pětník 9.7.2007 2:22

Re: graf

Všechny grafy, které používají klimatologové mají falešnou časovou osu. Měřítko mezi desítkami-až stovkami let je tak malé, že každá změna na teplotní ose vypadá extrémně dramaticky. Jenže, pokud by časovou osu trochu natáhli, aby proporčně odpovídala těm teplotním odchylkám +/- půl stupně, tak by z toho byla vodorovná přímka, z které by se nedalo nic vysledovat a která by nikoho patřičně nevyděsila,

baltahsar 9.7.2007 2:33

Re: Re: graf

No prosim, jeden by si naivně myslel, že měřítko je voleno s ohledem k tomu, aby se zobrazené tisíciletí či x-století vešlo na monitor, a ona je za tim přitom temná magie. Velmi poučné :o)

Falešný pětník 9.7.2007 4:07

Re: Re: Re: graf

Není problém s délkou, jenže na výšku ten monitor moc nevyužijete, když ty globální odchylky lítají +/- 0,5°C :-)

kritik 9.7.2007 7:44

Re: Re: Re: Re: graf

Grafy se kreslí tak, aby znázornily  výkyv hodnot. Pokud by komentátoři chtěli sledovat graf vlivu určité koncentrace jedu na životní funkce, asi by neobstáli s tvrzením, že "autor volí moc jemné měřítko". A rovněž zde u klimatu je odchylka půl stupně již značná. Jak by si kritici přáli dokladovat změnu? Až přo změnu průměrné hodnoty aspoň o 10 stupňů? To bychom se v létě s ohledem na proměnlivý vliv slunečního záření vzhledem k excentricitě naší oběžné dráhy spolehlivě upakli.

clay 9.7.2007 10:45

Re: Re: Re: graf

to, co se VÁM vejde na monitor může být na hony vzdáleno od reality;-D;-D vy poučenej....

balthasar 9.7.2007 13:37

Re: Re: Re: Re: graf

Zatimco vy si klidně prohlídnete graf kilometr dlouhej, že ;-D

loula 9.7.2007 6:59

Re: Re: graf

pokud se nepletu, tak grafy různých závislostí se kreslí předevšít tak, aby maximálně vyplnily danou plochu. A k témto účelům slouží právě měřítka jednotlivých os. Ke zvýraznění některého trendu se mohou použít i jiná měřítka, např. logaritmická a pod. Rozhodující je ovšem komentář k grafu, nikoliv zvolená měřítka.

LM 9.7.2007 9:14

Re: Re: graf

1. Jak "proporčně"? Jaký je "správný" poměr mezi časem a teplotou?

2. Graf je jen graf, ale výsledky statistických analýz jsou (a musí být) na jakýchkoli grafech nezávislé.

Falešný pětník 9.7.2007 9:53

Re: Re: Re: graf

1)Zkuste třeba graf, kde na časové ose bude co rok jeden centimetr. Osa bude dlouhá dejme tomu 100 let.A na teplotní ose bude odchylka průměrné globální roční  teploty - co jeden stupeň bude jeden centimetr. Osa bude dlouhá, dejme tomu 100 stupňů.

2) Jistě

LM 9.7.2007 9:59

Re: Re: Re: Re: graf

No a co má být? Neexistuje žádný "správný" poměr mezi časem a teplotou, neexistuje žádný "správný" způsob malování grafu, jde jen o to, aby graf byl co nejnázornější, aby na něm bylo vidět co nejvíc detailů, protože k ničemu jinému než k "ukázání" té řady graf stejně není. Poměr os může být jakýkoli, pokud zůstává přehledný, názorný a neztrácejí se v něm důležité věci...

Falešný pětník 9.7.2007 10:05

Re: Re: Re: Re: Re: graf

Samozřejmě, že ne. Tak proč nezkusit 1 rok = 1 cm a 1°= 1 cm. Můžete zkusit i 1 rok =10 cm a 1 st. = 1 cm. Bude to detailní, přehledné, názorné, uvidíme z toho dobře i každou desetinu roku

LM 9.7.2007 10:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: graf

To si klidně namalujte jak chcete, spousta dat je k dispozici na internetu... Nikdo Vám nebrání...

Falešný pětník 9.7.2007 10:31

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: graf

Nejsou za tvorbu grafů spíš placeni meterologové?

LM 9.7.2007 10:34

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: graf

Za tvorbu grafů určitě ne...

Falešný pětník 9.7.2007 10:42

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: graf

To je dobře. Asi je za ty grafy zodpovědný někdo jiný. Co to, že se vám tak nelíbil ten Durkinův?