30.1.2023 | Svátek má Robin


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
sociolog 2.2.2006 10:43

Re: Re: Neuvěřitelné

kapitane. Jste zdatny dialektik, exemplarni priklad bolsevickeho mysleni. Vse souvisi se vsim. Samozrejme. Pak jde jiz jen o to, tomu dat spravnou ideologii. Dnes jsou na odstrel Zeleni, tak jen houst... Neco jineho by bylo, kdybychom se starali o fakta. Napr. proc Bush vcera otocil silne do zelena. I kdyz vcetne tech atomovek, kde je rentabilita jak znamo tabu tema. Ty se daji totoiz stavet jen za predpkladu silnych a nenavra<tnych sibvenci, coz tak trochu protiresi repubikanskemu svetovemu nazoru. Ale jinak: Bush se stal jednoznacne zelenejsi. Ze by poucen Hitlerem?
sociolog 2.2.2006 10:38

Re: Re: za 3 hodiny

kapitane: kam s tim  Tunelinem? Pokud pochybujete o rentabilite vetrniku, tak mi jiste vysvetlite, kdy budou 100 MILIARDY do Tunelina navratne, ke kterym pribyva dalsich 50 - 100 MIARD na vystavu definitivniho uloziste, ktere jeste nebylo nikde zrealizovano... Doufam, ze pred tim nez plutonium dosahne sveho polocasu, tedy pred 50 000 lety? Pri Vasi ekonomicke orientaci to jiste upresnite, neni-liz pravda. 
Evropan (original) 2.2.2006 10:33

Navic,

bych rekl, ze pana autora pristihli pro kradezi v rakouskem supermarketu
nosál 2.2.2006 10:31

Re: Petice za zrušení semaforů.

jestliúpak víš, IS , že mladí soudruzi v roce 1948 vážně požadovali,aby se jezdilo na červebnou a stálo na zelenou,proptože se přece nemůže na červenou stát,když je to barva revoluce? No a hned pak vydali prohlášení proti kulakům a keťasům a šoupli je do lágrů . takže ta vaše legrace je něco, po čem jde po zádech mráz.Protože,jak vidno,jste zažraný levičák.
Evropan (original) 2.2.2006 10:30

Koukam, ze osazenstvo

dneska nejak otocilo, i kdyz mi to pripada spis jako protinemecka agitka :-)
kapitán 2.2.2006 10:28

Re: BARVY

Klídek - dívejte se při řízení na ulklidňující MODROU oblohu, nebo na BRONZOVÉ nohy Vaší spolucestující.
( ale prosím nebourejte ať neteče ČERVENÁ)
nosál 2.2.2006 10:25

Re: Re: Vskutku zajímavé výraz "Španělská vesnice"

Hnyku, španělská vesnice je něco, co neexistuje. Protože ve ´ˇSpanělsku  nejsou vesnice ! Skutečně, to není vtip ani omyl.
IS 2.2.2006 10:21

Re: Re: Volebni preference

kapitáne, Leninovy knihy vyšli téměř před 100 lety, Taže, KTERÉ že to volby měly ovlivňovat, táži se podle vás.
IS 2.2.2006 10:16

Petice za zrušení semaforů.

My pravicoví řidiči
silničních vozidel důrazně protestujeme proti barevnému značení semaforů na křižovatkách, protože očividně propaguje levicové strany:
červená    - KSČM
oranžová  - ČSSD
zelená      - Stranu zelených
Tímto způsobem je vyvíjen na pravicově orientované řidiče psychický teror, který jim znesnadňuje soustředění, což může vést k závažným dopravním nehodám s obětmi na životech.
Levicové barevné značení semaforů zjevně naruší demokratický průběh nadcházejících voleb a vytváří prostor pro obnovení nedemokratického režimu socialisticko -ekonacistického typu.
Z toho důvodu, my níže podepsaní, žádáme okamžitou změnu barevného značení semaforů nebo jejich  odstranění. Současně požadujeme odstoupení ministra dopravy M.Šimonovského.
V případě nereagování na naši petici si vyhražujeme využít protesty občanské neposlušnosti a zablokovat křižovatky s nedemokratickým barevným označením.
Stop levicovému teroru v jakékoli podobě !
---------------------------------------------------------- Vzhledem k neplatnosti elektronické formy petice, budou moci pravicoví řidiči podepsat petiční archy u dobrovolníků  na parkovištích atd.
AP 2.2.2006 10:08

Re: Narodni parky

jste zaslepen, tenoto článek napsal Slupecký, níkoliv Pehe
kapitán 2.2.2006 9:54

Re: za 3 hodiny

Nevým jaký typ větrníku máte v Jindřichovicích - ale četl jsem rozbory, že kdyby se k ceně pořízení větrníku (a také samotná jeho výroba je často neekologická) připočetla DOTACE, tak nikdy nevyrobí dostatek elektřiny (po odečtu zdražovací přirážky) aby se zaplatil.
Navíc síť musí být ZÁLOHOVANÁ jiným zdrojem, když nefouká.
 
JAG 2.2.2006 9:49

Re: Žádost o e-mailovou adresu J. Slupeckého

Pana Slupeckeho jsem na vasi zadost upozornil. Nyni zalezi na nem.
kapitán 2.2.2006 9:48

Re: ekologista

cituji Vás téměř:
je každý, kdo prosazuje "ekologické" záměry za každou cenu a třeba i přes mrtvoly.
honzak 2.2.2006 9:48

za 3 hodiny

mi nikdo nevyvrátil, že větrníky v Jindřichovicích pod Smrkem jsou stroj na peníze, nikoliv na smysluplnou výrobu elektřiny. Skoro to vypadá, že mám pravdu...
IS 2.2.2006 9:47

Re: Malá poznámka k dobrému článku

R.Š. soběstěčné komunsity se plánovaly v USA v projektu "Biosféra", kdy skupina lidí žila v uzavřeném prostoru, zcela odděleném od okolí.
kapitán 2.2.2006 9:39

Re: Neuvěřitelné

Nacismus, fašismus, komunismus a ekologismus možná opravdu podle Vás LOGIKU postrádají, ale to neznamená, že poukazování na jejich určitou SPOJITOST logiku nemá.
vašek 2.2.2006 9:34

Neuvěřitelné

K pochopení autorovy logiky jedno přečtení nestačí, ovšem mám obavy, že bych ji nepochopil, ani kdybych to četl desetkrát, protože článek veškerou logiku postrádá. Zdálo by se, že se jedná o ztrátu času, ale nelituji, tak dobře jsem se už dlouho nepobavil. Cimrman by to nezvládl lépe. Je-li článek míněn vážně, pak jde jen o důkaz, že na NP blbost opět rozkvetla do nebývalých rozměrů.
kulihrach 2.2.2006 9:21

ekologista

je každý, kdo brání mé snaze zisk za každou cenu a třebas i přes mrtvoly.
kapitán 2.2.2006 9:19

Re: ˇJako krásný příklad, jak ekologisté vadí životnímu prostředí

Souhlas,
znečištění ovzduší nad venkovem pochází téměř 100% z kouře od DOMÁCNOSTÍ.
Petr Vaňura 2.2.2006 9:15

ˇJako krásný příklad, jak ekologisté vadí životnímu prostředí

bych uvedl "ekologické" daně na ušlechtilá paliva a elektřinu (19% namísto 5%, ještě k tomu chtějí zavést přirážku).
Praktický efekt je ten, že se lidé vracejí k pevným palivům (uhlí, ale i různé smetí, například staré holínky) čímž otravují vzduch mnohdy více, než "velká" energtika v roce 1989.
Ekologisté dokonce vyjadřují nad tímto vývojem uspokojení...
kapitán 2.2.2006 9:12

Re: Re: kanonenfutr zelené ideologie

Nadšení některých poctivých ochranářů hájit zelené IDEOLOGY - lze srovnat s NAIVNÍ poválečnou podporou českých komunistů členy odboje.
A jak skončili ?
Po převzetí moci komunisty za PRAVÉ protiválečné hrdiny byli prohlášeni jen ti napojení na Sověty - ostatní hrdinové šly často do lágru ... atd.
kapitán 2.2.2006 9:02

Re: Každopádně podobnost frází

Souhlas,
samotný NÁPAD žít ekologicky na venkově není špatný - špatné je tam lidi násilým STĚHOVAT.
Připomíná mi to komunistické ZNÁSILNĚNÍ myšlenky DRUŽSTEV - dobrovolná družstva zde přeci byla již za 1.republiky.
Stredocech 2.2.2006 9:01

k těm sterilizacím - byl to jakýsi "metodický pokyn" ještě za

komunismu, mělo se to doporučit ženám, které absolvovaly již druhý porod císařským řezem a třetí těhotenství se u nich považovalo za životu nebezpečné. Nějakou "eugeniku" v tom nehledejte.
Skoro horší bych viděl další pokyn z této éry, který omezoval léčbu neplodnosti u žen starších 35 let. Některá další omezení v tomto smyslu platí ostatně dodnes, pojišťovna totiž příslušné zákroky neproplácí.
O tom, že pacient, starší 50 let neměl za komunismu dokonce nárok na dialýzu se už tady psalo vícekrát.
 
 
 
 
J. T. 2.2.2006 8:56

Každopádně podobnost frází

a myšlenek je taková, že se evidentně jedná o stejný mem. Nicméně nenávist k Židům, USA a nápady s přestěhováním lidí na venkov jsou společné pro nacisty i komunisty. Obě ideologie mají shodné kořeny.
Stredocech 2.2.2006 8:53

Re: správný odhad - autor opisovalˇ

Jistě znáte také komunistický termín "sociálfašismus" a souvislosti, ve kterých se před WW2 používal.
Pro neinformované, tuto nadávku používali komunisté pro sociální demokraty.
 
Stredocech 2.2.2006 8:51

Re: Vskutku zajímavé výraz "Španělská vesnice"

je v češtine neutrální, říkáme tak něčemu, vo není náš obor, čemu nerozumíma, viz "je to pro mě španělská vesnice."
 
doc.Ing.Jaromír Bár,CSc. 2.2.2006 8:39

Žádost o e-mailovou adresu J. Slupeckého

Člének Jiřího Slupeckého: "Eko-fasci, eko-nazi nebo eko-marxisté" je skvělý. Rád bych s autorem článku navázal přímý styk. Prosím, sdělte mi e-mailovou adresu Jiřího Slupeckého, případně obyčejnou poštovní adresu na e-mail: bar_j@volny.cz. (Mezi "bar" a "j" je podtržítko!)
Dík ! Doc.Ing.Jaromír Bár,CSc.
honzak 2.2.2006 8:29

Re: ekologové x EKOLOGISMUS

velmi pregnantně a slušně řečeno. Já jako zarytý bijce ekologistů se dopravuji hromadnou dopravou nebp kolmo, auto používám k převážení nákladů. Nepálím svinstvo, nervu kytky, už 45 let nepytlačím ryby. Ale bohudík mi zůstává selský rozum a nutnost zachovávat základní fyzikální  (chemii nerozumím) zákony. A právě poslední 2 vlastnosti chybí všem užitečným idiotům, kteří se samozvaně nazývají "ekology", jsouce hlavně ekologisty. Snad prohlédnou, že slouží jako zástěrka a kanonenfutr několika vychaným individuím s politickými ambicemi.
kapitán 2.2.2006 8:19

ekologové x EKOLOGISMUS

Já sám žiji celkem ekologicky - převážně na LODI s pohonem na plachty a elektřinu mám ze slunce, takže má ekostopa není tak devastující.
 
Přestože se zajímám o ekologii - není pro mne kniha EKOFAŠISMUS (a zdejší článek), která vyšla již v roce 1999 nějakou urážkou ekologicky smýšlejících lidí, ale VAROVÁNÍM před zhoubností zelené I D E O L O G I E.
 
Proto jsem ve včerejší diskusi nad první částí vystupoval na straně autora. Ale někdy jsem se asi zbytečně navezl do lidí, kteří mají "jen" rádi přírodu a se zelenou ideologií nemají nic společného - omlouvám se jim.
 
Chtěl jsem jen naznačit, že se tito poctivý ochranáři stávají ve svém zápalu proti článku nevědomky NAIVNÍM pláštíkem EKOLOGISTů.
kulihrach 2.2.2006 8:15

bláboly

Naštěstí, že tyhle bláboly dnes končí!!!!